Öner Döşer

23 Nisan Haftası

Bu sayfa 13232 kişi tarafından ziyaret edildi.

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!”

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun! Bu önemli günü dünya çocuklarına armağan ederek evrenselleştiren Büyük Türk Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, özgürlüğümüzün en büyük teminatı olan Cumhuriyetimizi kazandıran tüm devlet erkanına, komutanlara ve askerlere, resmi görev üstlenmiş veya sivil halktan olup bunun için kanını ve canını ortaya koymuş herkesi rahmetle ve minnetle anıyoruz! Çocuklarımız bizim en büyük değerlerimiz. Geleceğimiz onlara emanet! Gözlerinden öpüyor, sevgiyle selamlıyoruz! Bu büyük Bayram, egemenliğin Padişah’tan alınıp halka verilmesinin akabinde kutlanmaya başlanmış, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun en önemli göstergelerinden biri olmuştur!

Aşağıda 23 Nisan sabahı Güneş’in Ankara’dan doğduğu anın sembolik haritasını görmektesiniz. Ay gün boyunca Aslan burcunda ilerliyor olacak. Aslan burcu yöneticileri, yönetimle ilgili konuları temsil eder.

 

 

Dönüşüm krizleri

Mars-Plüton kavuşumunun etkisini göstermeye başladığı, dönüşüm krizlerinin etkisini güçlü bir şekilde göstermeye başlayacağı bir haftaya girmekteyiz! Tam kavuşum 26 Nisan tarihinde gerçekleşecek. Bu esnada Kara Ay da bu ikiliye yakın derecede olacak. Aşağıda üçlü kavuşumun Türkiye astroloji haritası üzerine yansıtıldığı haritayı görmektesiniz.

 

 

Haksız rekabet!

Mars ve Plüton zorlu karakterde olayları temsil ederler ve bu kavuşuma Kara Ay da dahil oluyorsa, stresli enerjiler işbaşında demektir. Mars-Plüton kavuşumunun en problemli yönü zorbalık, şiddet, haksız rekabet, belden aşağı vurmaktır ve Kara Ay da birleştiği gezegenlerin karanlık ya da gölge yönlerini ortaya çıkartır.

Yozlaştırma ve manipüle etme

Mars-Plüton’un Oğlak burcundaki kavuşumu sistem ve düzenler, kurallar, kanunlarla ve kanun koyucularla, yönetim ve idari işler, devlet kurumları, ekonomiyle ilişkili konular ve kişilerde yozlaşma, manipüle etme, çarpıtma gibi durumları aktif edebilir. Kara Ay da tüm bunların en karanlık yönlerini belirginleştirebilir. Kısacası dikkatli olmamız ve ortamı iyi tahlil etmemiz, yoz ve manipüle kullanıma karşı uyanık olmak gereken bir zaman dilimindeyiz. Tüm bu konuları ele alarak işlediğim canlı yayını arşivden izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=Fu4isCU8j4o

Bizi ne yönde etkiliyor?

Mars-Plüton kavuşumunun doğum haritanızda hangi alana denk düştüğüne bakarak, hangi hayat alanlarında dikkatli olmanız gerektiği hakkında genel bir fikir edinebilirsiniz. Tabii doğum haritanızdaki gezegenlerin derecelerini biliyor iseniz, o zaman bu konuda daha fazla fikir sahibi olursunuz. Bu konu hakkında bilgi verdiğim ve BURÇLARA yönelik bilgi paylaştığım canlı yayını arşivden izlemek için linki tıklayınız.  https://www.youtube.com/watch?v=Fu4isCU8j4o

İlişkilerde iletişim trafiği hızlanıyor!

İlişkiler gezegeni Venüs 24 Nisan Salı akşamı İkizler burcuna geçiyor. (19:39) Bu geçişle birlikte özel veya sosyal, her türlü manada ilişkilerin daha aktif ve hareketli bir sürece giriş yaptığını söyleyebiliriz genel olarak. Tabii Venüs’ün İkizler burcunda sabit ve süreklilik arz etmediğini de belirtmemiz gerekir. İkizler burcundaki Venüs gelip geçici ya da yüzeysel ilişkileri anlatır daha ziyade.

Dış ticaret, turizm, seyahatler

Mars-Jüpiter gezegenleri arasındaki altmış derecelik uyumlu açının etkisini maksimumda göstereceği haftanın ilk yarısında yurt dışına yönelik işler, dış seyahatler, vize başvuruları, yabancılarla ve turizmle ilgili işler, hukuksal ve eğitimle ilgili meselelerde önemli gelişmeler yakalayabiliriz. Bu bağlamda özellikle Pazartesi ve Salı günlerini kullanabiliriz. 

Önemli başvuru ve taleplerde dikkat!

Merkür-Satürn karesinin etkili olduğu haftanın ilk yarısında, özellikle de Çarşamba gecesinden itibaren iletişim, ticaret, anlaşmalar alanlarında ilerlemekte zorlanabilir, gecikmelerle, ertelemelerle, yasaklarla, engellerle karşı karşıya kalabiliriz. Bu zorlu enerji akışı Cuma gününe kadar çok etkili olurken, Cuma gününü de haftanın en stresli günlerinden biri haline getiriyor. Bu bakımdan, haftanın ilk iki, hatta Çarşambayı da sayarsak ilk üç gününü iyi değerlendirebilir, önemli başvurular, yazışma veya konuşmalar, duyurular, açıklamalara, seyahatler, ticari anlaşmalar ve girişimler açısından Perşembe ve Cuma günlerine kalmayabiliriz. Haftanın son iki günü finans ve ekonomiyle ilgili durumlar açısından stresli olabilir gibi gözüküyor.


Erken seçim haritası

Tamamladığımız haftanın en önemli gelişmesi Erken Seçim oldu hiç şüphesiz! Uranüsyen yeniay işini yaptı ve sürpriz gelişmeler yaşandı. Erken Seçim tarihinin Ay’ın boşluktan çıkmasını takiben yapılması tecrübeli astrologların gözünden kaçmadı. Erken Seçim tarihine yönelik temsili astroloji haritasında Ay Akrep burcunda ve Jüpiter ile kavuşumda görülüyor. Gezegen Retrolarının başlamasından hemen önceki son Pazar günü yapılacak ve Ay’ın da büyümekte olduğu haritada Ay’ın son açısı Plüton ile altmışlık olacak. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz. 

 

 

Zorlu gezegen açılarının yer aldığı haritada şu karşıtlıklar var: Merkür-Plüton, Venüs-Mars, Güneş-Satürn. Bunlardan ilk ikisi uzaklaşan açı, yani zorluk derecesi azalıyor. Bu olumsuzluğu ya da stresi nispeten azaltıyor diyebiliriz. Ama Güneş-Satürn karşıtlığı yakınlaşıyor. Yani otorite figürleri ya da önemli kişiler üzerinde geciktirici, engelleyici, baskı yaratan ya da sabır gerektiren durumları veya otorite ve güç çekişmelerini, rüzgara karşı yürümek gerekeceğini, eleştirel yaklaşımları, tepkili geri bildirim yapan (Satürn Retro) muhalefeti, tekrar üzerinde konuşulması gerekecek durumları, gruplaşma ve karşıtlıkları akla getiriyor ister istemez.

Türkiye astroloji haritası üzerindeki yansımasına bakarak daha fazla fikir edinebiliriz. Aşağıda Erken Seçim haritasının Türkiye astroloji haritası üzerindeki izdüşümünü görmektesiniz.

 

 

Haritada görüldüğü üzere transit Güneş Türkiye astroloji haritasının Yükselen derecesine varmak üzere, çok önemli bir zaman dilimine girilmek üzere olduğunu gösteriyor. Transit Güneş-Satürn karşıtlığının ve transit Merkür-Plüton karşıtlığının Türkiye astroloji haritasının 1/7.evler eksenini çalıştırdığını, dolayısı ile açık bir gruplaşma ve rekabetin devrede olduğunu görüyoruz. Uzlaşma yakalamak ve konsensüs sağlamak açısından hayli zorlu bir zaman diliminde olacağımızı anlıyoruz. Seçimi takip eden günlerde bu transit Güneş-Satürn karşıtlığı Türkiye astroloji haritasının Mars derecesini de tetiklemekte, iç agresyonu aktif etmekte olacak. Mars temsili olarak güvenlik güçlerini ve askeri konuları da ifade ediyor.

Transit Neptün Türkiye astroloji haritasının tam Tepe Noktasını tetikliyor, hiç de sürpriz değil, ülkenin kaderini etkileyecek önemli bir seçim zamanı ve ruhsal anlamda da hayli karmaşık bir enerji girişi var! Neptün transitleri belirsizlik, karmaşa, kaos ile ilişkilendirilir ve yanıltıcı ya da hayal kırıklığı oluşturan durumlara da dikkat çeker! Transit Neptün’ün Progress Venüs ile kavuşumunu umarım barışçı biçimde kullanabiliriz ve sonuç nasıl olursa olsun olgunlukla karşılayabiliriz. Dünyaya güzel mesajlar verebiliriz. Bu kavuşumun Progress Uranüs’ün üzerinde gerçekleşiyor olması, yön ve yöntem değişikliklerinin önemli bir işaretçisi! 

Transit Uranüs’ün astroloji haritamızdaki Güneş’e karşıt açıya ilerliyor olması, yönetim ya da yönetim modeliyle ile ilgili değişiklikleri gösteriyor gayet açık olarak. Transit Mars’ın ve Güney Ay Düğümü’nün Türkiye astroloji haritasının Progress (İlerletilmiş) Güneş derecesine kavuşumu da yöne yönetim modeli değişikliğini gösteriyor.

Transit Merkür ve Plüton’un Türkiye astroloji haritasında Terazi burcunda yer alan ve hukuki konuları temsil eden Merkür-Satürn kavuşumuna kare açısı, hukuk-kural-kanun-düzen-nizam alanında köklü değişikliklere atıfta bulunuyor gibi. Bu harita hakkında detaylı bilgi paylaştığım yayını arşivden izlemek için tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=Fu4isCU8j4o  

24 Haziran’ı da içeren Mevsim Haritası (Yengeç’e Giriş haritası)

Eski astrologlar mevsim haritaları çıkartırlar ve 3’er aylık periyotlarda nasıl gelişmeler olduğuna bu haritalardan bakarlardı. Aşağıda bunlardan bir tanesi olan Yengeç Giriş haritasını görmektesiniz. 21 Haziran-23 Eylül tarihleri arasındaki üç aylık dönemi bu haritadan bakacağız.

 

 

Haritada Terazi burcunun yükselmekte olduğunu ve Ay’ın bu burçta haritanın 1.evinde yer aldığını görüyoruz. Hem haritanın 1.evi hem de Ay halkın genel göstergesidir. Ay, haritanın 10.evinn yöneticisi olduğundan, yönetim ve yöneticilerle ilgili önemli konuların halkın gündeminde en önemli konu olduğunu göstermektedir. Halkın kararı çok önemli ve hayati gözükmekte ama aynı zamanda Hükümetin başındaki yönetici figürlerine sempati göstereceğini de düşündürmekte. Bir diğer yorum, yönetici kadın figürlerinin sempati kazanacağı yönündedir ki Venüs ile Ay’ın uyumlu açısı bunu da göstermektedir. Yükselen yöneticisi Venüs’ün Kuzey Ay Düğümü ile Meclis’i temsil eden 11.evdeki yerleşimi de bunu destekleyen bir yerleşimdir. Ama tabii işler bununla bitmiyor…

Güneş’in haritanın 10.evindeki yerleşimi Hükümet ve hükümetin başındaki yönetici figürlerinin güç kazanacağını ya da güçlü bir imaj vereceğini gösteriyor. Güneş’in Tepe Noktasına yakınlığı 3 derece ve Erken Seçim de 21 Haziran’dan 3 gün sonra, 1 dereceye 1 gün kuralını çalıştırıyor.

Güneş 10.ev girişinde güçlü yerleşimde, ama 4.ev içerisinde kalan Retro Satürn ile karşıt açısı da hayli etkili gözüküyor. 4.ev muhalefet olduğuna göre ve burada Plüton da yer aldığına göre, muhalif partiler iş birliği içerisinde hareket etmeye çalışacaklar demektir. Tabii Satürn ve Plüton, her ikisi de Retro durumdalar ki bu durum onlara güç kaybettiriyor. Satürn’ün bulunduğu yerde işler kolay yürümez, anlaşmazlıklar olasıdır. Retro geri hareket, gerilemek, geri çekilmek anlamına da geliyor. Ya da gecikmek, geç kalmak anlamına da gelebiliyor. Güneş-Satürn karşıtlığı yönetimle ilgili konularda da bazı gecikmelere, erteleme veya beklemek gereken durumlara da işaret edebilir tabii! Ama Güneş güçlü yerleşimde ve yöneticisi Ay da haritanın 1.evinde güçlü yerleşimde yer alıyor.

Mars’ın haritanın 5.evinde ve Güney Ay Düğümü ile kavuşumu, çocuklar ve gençlerle ilgili sorunlar-fiziksel veya psikolojik rahatsızlıklar- ve kayıplar görülebileceğine, idealist yapıdaki gençlerin isyankar tavrının vurgu kazanabileceğine (Mars Kova burcunda) işaret ediyor olabilir. Borsa ve benzeri risk içeren alanlar sebebiyle zarar görülebilir. 5.evdeki bu zarar görmeler şu kişiler ile ilgili olabilir: Sporcular, sanatçılar, ataşe ve benzeri diplomatlar, aracı konumundaki kişiler, sosyeteden kişiler, gençler, çocuklar. Mars’ın Venüs ile karşıt açısı da bu riskleri dşündüren br diğer faktördür. 

Müneccim Sadullah Efendi’ye göre bu yaz nasıl geçecek?

Yengeç’e Giriş haritasına bir de Osmanlı dönemi astroloğu Sadullah Efendi’nin Mecmuatü’l Ahkam eserinde verdiği bilgilere dayanarak bakalım. Aşağıda paylaşacağım bilgiler eserinden alıntıdır. Yorum katmayacağım, sadece açıklama yazacağım ve verdiği bilgileri özetleyeceğim. Biraz uzunca ve anlaşılması zor olabilir zira. Yanlarına Jpg sırası ve sayfa numarası olarak referanslarını ekliyorum.

Ay 1.evde: Hali iyi olursa, insanların bedenlerinin ve geçimlerinin iyi olmasına, yağmurların çoğalmasına, hastalıkların azalmasına ve doğru haberlere işaret eder. Dünya üzerinde avamın halleri iyi olur ve halkta kazanç ve kar çok olur. Uğurlanmış olursa insanlar yaşamlarında ve geçimlerinde iyi olur. Eğer bunun tersi olursa sözü tersine çevirir. (Jpg - 00358_0049.s.1) Halkın genelinin karının iyi olmasına, yolculuğun iyiliğine, vezirlerin, halkın büyüklerinin şeref ve makamlarının fazla olmasına, düşük seviyeli kimselerin, yazıcıların, elçilerin, haber ve mektup götürenlerin halinin iyi olmasın işarettir. (Jpg - 00358_0054.s.2) (Not: Ay’ın Venüs ile olumlu açısı var, ama Satürn’den olumsuz açı alıyor. Dolayısı ile durum bu denli iyi olmayacaktır. Hatta bazı sıkıntılar söz konusudur ve muhtemelen bu sıkıntılar ülkenin iç koşullarından yani ülkenin içinde bulunduğu atmosferden, gayrimenkuller ve inşaatlardan ya da imarla ilgili sıkıntılardan, topraklarla ya da sınırlarla ilgili sorunlardan, doğal afetlerden kaynaklanacaktır).

Venüs 11.evde: Hali iyi olursa, hububatın ucuzlamasına, bazı insanların mutlu olmasına, insanlar arasında sevgi ve sadakat olmasına, bu sene ferahlık ve sevinçlerin olmasına işaret eder. (Jpg - 00358_0049.s.1) Osmanlı memleketlerinin hasılatlarının çok aşırı olmasına, devlet hazinesinin rahat (iyi) olmasına, tüccarların (devlet hazinesinden) fayda görmesine, halkın kazanç ve karlarının açılmasına işarettir. (Jpg - 00358_0054.s.2) (Venüs Kuzey Ay Düğümü ile birleşmekte, iyi etki almaktadır, ama buna mukabil Mars ile karşıt açı yapmakta, zarar görmektedir. Yani burada bahsedilen olumlu etkiler azalacaktır, ama kaybolmayacaktır. 5.evden gelen zarar, borsa benzeri spekülasyon içeren alanlar dolayısı ile madden zarar görülebilir).

Güneş 10.evde: Hali iyi olursa, meliklerin ve ulu kişilerin izzet kazanmasına, emrinin ortaya çıkıp memleket ahalisinin üzerine yükselmesine, başkanlık ve tehlikelerin çoğalmasına işaret eder. Hali kötü olursa bunun tersidir. (Jpg - 00358_0049.s.1) Padişahın kuvvet, azamet ve mutluluğunun çoğalmasına, bazı düşmanların itaat ve boyun eğmesine işarettir. Güneş yıllık veya mevsimsel haritanın 10.evinde olursa Padişahın kuvvetinin artmasına işaret eder. (Jpg - 00358_0054.s.2). (Not: Güneş 10e.ve güçlü yerleşimde, ama Satürn’den olumsuz açısı var. Dolayısı ile kuvveti ve yaptırım gücü azalıyor, ama ortadan kakmıyor). Güneş kuvvetli bir halde bulunup Satürn’e açısı düşman olursa zulüm ve açık haksızlıklara işaret eder. (Jpg - 00358_0049.s.2) (Not: Güneş-Satürn karşıtlığı haritanın köşe evlerinden olduğu için hayli etkilidir ve aynı zamanda bir iyicilin olumlu açısı bulunmadığı için yazarın yorumu geçerlidir.)

Merkür 10.evde: Hali iyi olursa, yazarların ve edebiyatçıların izzet bulmasına, onların melikin işlerinde akıl verip valilere idareci olmalarına ve acayip sanatlı işlerin ortaya çıkmasına işaret eder. Bu sene ilm-i nücumla (astroloji) meşgul olanlar fazlalaşır. (Jpg - 00358_0049.s.1) Kalem erbabının (hesap işleriyle uğraşanlar), muhasebecilerin ve tasarruf sahiplerinin mallarının durumunun hayra meyletmesine, müneccimlerin ve doktorların durumlarının güzelleşmesine işarettir. (Jpg - 00358_0054.s.2) (Not: Merkür Jüpiter’den olumlu açı alıyor, bu gücünü arttırıyor. Satürn’den karşıt açı alıyor ama toleransı fazla, bu yüzden zararı fazla olmayacaktır).

Mars 5.evde: Hali kötü olursa, çocukların ebeveynlerine asi gelmesine, çocuk hastalıklarına, hamilelerde sıkıntılara işarettir (Jpg - 00358_0049.s.1) (Not: Mars Güney Ay Düğümü ile birleştiğinden zarar görmekte, dolayısı ile yazarın bahsettiği konularda zorluklara işaret etmektedir)

Jüpiter 2.evde: Hali iyi olursa, tüccarların faizlerinin azalacağına, insanların faydalanacağına, geçimin kolaylaşacağına, rızıklarının çoğalacağına ve hallerinin iyi olacağına işaret eder. Eğer hali kötü olursa bu saydıklarımızın tersine işaret eder. (Not: Jüpiter Retro durumdadır ve Mars’tan dik açı almaktadır. Dolayısı ile gücü azalır, ama kaybolmaz) Bezirganlar (Eskiden ticaret, sarraflık, resmî ve özel müesseselere mal temini işleriyle uğraşan büyük tüccarlar) ve ticaretle uğraşanlar ticaretten fayda görürler. Eğer makbul olursa (sözlükten kabul maddesine bak) umumun kazancı çoğalır ve geçimleri iyi olur. Eğer kendisinin cevherinden olan burçta olursa bu daha üstün olur. (Not: Asaletli olduğu burçta değil, Peregrin olduğu, yani gücünün fazla olmadığı bir burçtadır, dolayısı ile gücü azalır, ama ortadan kalkmaz). Eğer 2. evin yöneticisi Jüpiter’e bitişik olursa kazanç onlara ummadıkları ve hesap etmedikleri yerden gelir. (Not: 2.evin yöneticisi Mars Jüpiter’e dik açı yapmaktadır, yani buradaki yorum söz konusu değildir, hatta ummadıkları yerden kayıp getirebilir bile).

Satürn 4.evde: İmarı yapılmış bazı yerlerin tahrip olmasına, ekili alanların selden zarar görmesine, depremin çok olmasına işarettir. Deprem ve Ay tutulması olmasına işarettir. Özellikle toprak burcunda olursa! Eğer Ay ve Merkür beraberinde olursa veya düşman açı ile Satürn’e açı yaparlarsa durumu kuvvetlendirirler. (Jpg - 00358_0054.s.2) (Not: Satürn Retro ve Oğlak burcunda, toprak elementi bir burçtadır. Merkür ile uzak ve zayıf bir karşıtlığı ve Ay ile de dik açısı vardır, yani burada bahsedilen durumun çoğunluğu geçerlidir.)

Hükümeti ve yöneticileri neler bekliyor?

23 Mart 2018 tarihinde 7.Uluslararası Astroloji Günlerinde yaptığım sunumda, 19.yüzyıl Osmanlı Müneccimi Sadullah Efendi’nin Mecmuatü’l Ahkam (Bütün Hükümlerin Kitabı) eserinde “Yıllık haritadan meliklerin hükümlerini çıkarma kuralları” ile ilgili öğretilerinden istifade ederek, 2018 yılı için Hükümetin ve yöneticilerin durumu hakkında yorumlar yapmıştım. Bu yorumları yaparken Güneş’in Koç burcuna Giriş haritasından istifade etmiştim. Aşağıda görmekte olduğunuz haritanın yorumunu linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=38ypmp6mLkc&feature=youtu.be

 

 


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yöneticiler, yönetim biçimleri, otorite ile ilgili konuların ön planda olacağı bir gündeyiz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun! Bu önemli günü dünya çocuklarına armağan ederek evrenselleştiren Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, özgürlüğümüzün en büyük teminatı olan Cumhuriyetimizi kazandıran tüm devlet erkanına, komutanlara ve askerlere, resmi görev üstlenmiş veya sivil halktan olup bunun için kanını ve canını ortaya koymuş herkesi rahmetle ve minnetle anıyoruz! Çocuklarımız bizim en büyük değerlerimiz. Geleceğimiz onlara emanet! Gözlerinden öpüyor, sevgiyle selamlıyoruz! Ay-Merkür üçgeninin etkisini gösterdiği sabah saatlerinden itibaren önemli konuşmalar, açıklamalar, duyurular, yoğun iletişim trafiği devrede olacak belli ki. Ay-Jüpiter karesinin etkisini göstermeye başlayacağı akşam saatleri ve sonrası yüksek oktavlı bir enerji atmosferine işaret ediyor!

Salı gününün neredeyse tamamında Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay-Jüpiter karesinin abartıya ve aşırılığa ya da fanatik tavırlara meylettiren aktif enerjisi sabah saatlerine damgasını vuruyor! Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerden itibaren özgürleşme, fikir ve görüşlerini güçlü ve açık ifade etme, yeni ve farklı konulara yönelme enerjisi belirginleşiyor. Mars-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu gün boyunca dış ticaret, seyahatler, turizm, hukuk alanlarında hareketlilik artıyor. Bu konularda girişimler yapmak açısından da uygun bir atmosfer oluşuyor. Akşam saatlerinde İkizler burcuna geçen Venüs (19:39) ilişkiler alanında hareketli, iletişimi bol, fikir alışverişlerine açık ve esnek olmamızı gerektiren bir zaman dilimine girmekte olduğumuzu gösteriyor. 21:39’da yaklaşık 2 saatliğine boşluğa giren Ay, saat 23:40’ta İkizler burcuna geçiyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olacak Ay-Venüs karesi, ilişkilerde dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor!

Çarşamba günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Üzerinde çalıştığımız işlerin detaylarına iyice odaklanmamız, ince eleyip sıkı dokumamız gereken bir gündeyiz. Ay-Güneş üçgeninin destekleyici enerjisiyle başladığımız günde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmelerimizi bugüne alabiliriz. Ailevi konularda, ilişkilerle ilgili konularda girişimler yapabiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasında da bu enerji akışı devam ediyor. Toprak elementi burçlardaki gezegenler arasında uyumlu açıların aktif olduğu bir günde olduğumuzdan finansal işleri, gayrimenkul alışverişlerini, tarım ve ziraatla ilgili işleri de bugün başlatabiliriz. Akşam saatlerinden itibaren Merkür-Satürn karesinin bloke eden, iletişimi ağırlaştıran, engelleri öne çıkaran zorlu enerjileri devreye giriyor ve yarına devam edecek, farkında olalım!

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Haftanın en dikkat çekici günlerinden birindeyiz. Merkür-Satürn karesinin blokaj ve gecikme işareti olan zorlu enerjisi henüz devrede ve Mars-Plüton kavuşumunun güçlü enerjisinin de maksimumda olduğu bir gündeyiz. Mücadele ederek ve gayret göstererek yapacağımız işlerde başarılı olabiliriz. Zira Ay bu kavuşuma ve Jüpiter’e uyumlu açı yapıyor. Ama işler rahat ve kolay yürümeyebilir, arkadan ittirmemiz veya işimizi yürütmek için birilerini dürtmemiz, motive etmemiz gerekebilir, farkında olalım! Saat 12:49 sonrasına kalmasak isabet ederiz, zira bu saat sonrasında boşluğa giren Ay, günün geri kalanında boşlukta ilerliyor ve girişeceğimiz ya da haber beklediğimiz işlerin muallakta kalacağını ya da beklenmedik yönde gelişebileceğini gösteriyor. Öğle saatlerinden itibaren Mars-Plüton kavuşumunun etkisinin en belirgin hissedileceği zaman dilimine giriyoruz. Mars ve Plüton her ikisi de zorlu, agresif ve şiddetli enerjileri anlatırlar. Afetler, savaşlar, çarpışmalar, suikastlar, mafya hesaplaşmaları, büyük yangınlar gibi stresli durumlarla eşzamanlılık gösterebilirler. Ekonomik stresler ya da devlet ve kurumlarla ilgili yeniden yapılanma krizi içeren durumlar bu ikilinin Oğlak burcundaki kavuşumunun akla getirdiği şeyler arasında sayılabilir.

Cuma sabaha karşı 04:12’de Terazi burcuna geçen Ay, günün bütününde bu burçta hareket ediyor. İlişkilerin had safhada önem taşıdığı bugünde dengeli olmaya gayret göstermemizde, adil olmaktan uzaklaşmamamızda fayda var! Ay-Venüs üçgeni eşliğinde rahat ilerleyebileceğimiz öğle öncesindeki saatlerin ardından, öğle sonrasında aktif olacak ve akşam saatlerinde daha da baskın olacak Ay-Satürn karesi ve Ay-Merkür karşıtlığı, başkalarıyla uzlaşma yakalamakta ve ilerlemekte zorlanacağımızı gösteriyor. Önemli iş görüşmelerini, yazışmaları, anlaşmaları, ticari işleri öğleden sonraya bırakmasak iyi ederiz! Diplomatik konular ve siyasi alanlarda zorlu enerji akışı var, özellikle akşam saatlerine dikkat! 

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Rahat ve huzurlu olma arzusunda olsak da, bunu realiteye dökme konusunda zorlanacağız gibi gözüküyor. Ay’ın Mars-Plüton kavuşumunu dik açı ile tetikleyeceği günün ikinci yarısında kolay ve dengeli ilerlemekte, uzlaşma ve uyumu yakalamakta zorlanabiliriz. Akşam saatlerinde bu stresli enerjiler daha da belirginleşiyor. Kazalara, sakarlıklara, sert ve şiddetli durumlara, hırsızlık-gasp-darp gibi durumlara ve tehlikeli kişilere dikkat! Tehlike arz eden ortamlarda, riskli ve garantisiz mekanlarda ortaya çıkabilecek sert bir enerji akışı var!

Pazar günü sabah saatlerinde Terazi burcunda ilerleyen Ay, erken saatlerde Uranüs ile karşıt açı yapıyor ve hafta sonunu etkileyen en zorlu açılar sona eriyor. Sabah saatlerinde sarsak, sarsıcı, şaşırtıcı, ne yöne gideceği belli olmayan dengesiz bir enerji akışı var, farkında olalım! 08:31-10:11 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, 10:11 sonrasında Akrep burcuna geçiyor ve kararlılık kazanıyoruz! Hissiyatımızı, içgüdülerimizi dinleyerek doğruları bulabilir, doğru yolu izleyebiliriz. Duygusal açıdan henüz hırpalayıcı bir atmosfer var, ama giderek azalacak. Güneş-Satürn üçgeninin etkisini gösterdiği bu güzel günde olgun, bilge ve deneyimli kişilerden fayda görebiliriz. Ya da olgunluk ve sabır göstererek etrafımızdaki kişilerden olumlu geri bildirim alabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

21 Nisan 2018, Cumartesi

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal  

 

 

21.04.2018

Designed by Ongunsoft