Öner Döşer

23 Ocak Haftası

Bu sayfa 4476 kişi tarafından ziyaret edildi.

Haftanın ikinci yarısında etkin olacak Merkür-Satürn arasındaki dik açı, fikirlerimizi ve projelerimizi başkalarına kabul ettirmekte ve iletişimi doğru kullanmakta zorlanabileceğimizi gösteriyor.

 

Cuma günü Merkür Kova burcuna geçiş yapıyor. Merkür bu burçta rahat eder. Hatta bazı modern astrologlara göre bu burçta yücelir. Bu yüzden doğasının özelliklerini önemli ölçüde güçlü bir şekilde ortaya koyar. İletişim becerileri ve düşünsel faaliyetler başarıyla sergilenecektir. Merkür bu burçta, soyut kavramları başarıyla değerlendirebilen bilimsel bir zihni gösterir. Diğer taraftan, Merkür burada sabit bir burçta olduğundan, fikirlerde sabitlik ve inatçılık ihtimali güçlüdür. Diğer taraftan, sezgiler de mantıkta gelişkinleşmiştir. Bu yerleşim, akılcı ve iyi düşünülmüş kararlar verebileceğimiz bir sürece giriş yaptığımızı göstermekte.

 

Pazartesi günü 4:54’te Kova burcuna geçecek Ay gün boyunca bu burçta ilerliyor. İnsani temaların, toplumsal ve sosyal konuların, yardımlaşma ve ekipçe hareket etme enerjisinin güçlü hissedileceği bir gündeyiz. Bilimsel, teknolojik konularda önemli gelişmeler yaşanabilir. Ay-Uranüs arasındaki altmış derecelik uyumlu açının yaratıcılığı akıcı hale getiren etkileri sabah saatlerinde etkin olacak. Bu saatlerde hoş sürprizlere, yenilenmelere de hazırlanmaya başlayacağız. Aynı saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter karesi de bu etkiyi büyütüyor ve yapacağımız girişimleri geniş alanlara yayma enerjisi veriyor. 09:39’da Ay-Güneş kavuşumu kesinleşiyor ve yeniay oluşuyor. Girişim, başlatma zamanlarına varmış oluyoruz. Gün boyunca Ay büyümeye devam ediyor. Yapacağımız işlerin gelişimi ve ortaya çıkışı evresine girmeye doğru ilerliyoruz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Mars üçgeni, her türlü iletişim, bilgi alışverişi, öğrenme, öğretmeyle ilgili temalar, seyahatler gibi konularda harekete geçmek için güzel bir periyotta olduğumuzu gösteriyor.

 

Salı gününe başlarken Ay Kova burcundaki ilerlemesine devam ediyor. Bilgi alışverişinin, entelektüel konuların ve toplumsal projelerin önem kazanacağı bir gündeyiz. Uzun zamandır üzerinde konuştuğumuz Mars gerilemesi Başak burcunun 24. derecesinden başlıyor. Mars’ın geri hareketlerinde enerji içe dönükleşir. Harekete geçmekte, önlem almakta, tepki vermekte gecikmeler yaşanabilir. İlerleme hızımız bir müddet için yavaşlayabilir. Bu yüzden sabırsızlık ve biraz sıkıntı hissedebiliriz. Bazı konularda şartları fazla zorlamamak, biraz ara verip, sonra yeniden denemek üzere işlerinizi rölantiye almak isabetli olabilir. Başak burcu sağlık ve organizasyon, günlük işler, finansal konularla bağdaştırılır. En azından 14 Nisan’da Mars direkt hareketine dönenmek üzere durağanlaştığı zamana kadar bu alanlarda adımlarımızı daha dikkatli atmamızda fayda var.

 

Çarşamba günü sabah saatlerinde Ay henüz Kova burcunda ilerlemesine devam ediyor. Sabah saatlerinde Ay önce Satürn ile yüzyirmi derecelik uyumlu açı (üçgen) ve ardından Neptün ile kavuşum yapıyor. Bu uyumlu açı ideallerimiz ile gerçekliğimiz arasında güzel bir köprü kuruyor. Yani hayal ettiğimiz şeyleri somutlaştırma imkanı sağlıyor. Yaratıcılığımızı arttırıyor ve onu gerçekçi bir proje olarak ortaya çıkarabilmemize destek veriyor. 10:34’te boşluğa girecek olan Ay 11.12’de Balık burcuna geçiş yapıyor. Aradaki zaman diliminde atacağımız adımların somut sonuçlarını alamayabiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkisini göstereceği öğle sonrasındaki saatlerde daha kolay ilerleyebileceğiz saatlerde olacağız. Ay-Jüpiter kontakları olan günlerde girişeceğimiz işlerden olumlu netice alma şansımız yüksektir. Hukuki, eğitsel, seyahatler ve ilahi konularda bu etki daha da fazladır.

 

Perşembe günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygusal temaların, hassasiyetlerin, fedakarlık ve bütünleşme enerjisinin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Esneklik ve tolerans göstermemiz, olayları akışa bırakmamız sayesinde daha rahat akacağız. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Plüton altmışlığının yapıcı etkileri, duygusal anlamda güç destekleşmelerine işaret ediyor. Duygularımızı etkin bir şekilde ifade edebilir, ailevi temalarda, ev ve yerleşimle ilgili konularda olumlu gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Venüs kavuşumunun etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde duygusal anlamda çok güzel etkiler var. Aşk ve ilişkiler, artistik ve sanatsal konular, estetik ve zarafetle ya da giyim kuşamla ve dekorasyonla ilgili konularda atacağımız adımların güzel geri dönüşlerini alabiliriz. Olumlu etkiler akşam saatlerinde de devam ediyor.

 

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygularımızın vurgu kazanacağı ve hassasiyetlerin çok artacağı bir gündeyiz. Kararsızlık ve duygusal çalkantı etkisi özellikle de Ay-Mars karşıtlığının etkin olduğu sabah saatlerinde kendini gösterebilir. Agresyona, kazalara ve tartışmalara açık olacağımız bu saatlerde dikkatli olmamızda fayda var. Merkür-Satürn dik açısının etkinliğini had safhada hissettireceği sabah saatlerinde sözlü tartışmalara, iletişimde engellenmelere veya hatalara da açık olacağız. Bu saatlerde fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte sorun yaşayabiliriz. Bu açı zihinsel anlamda huzursuzluğa ve depresifliğe sebep olabileceğinden, bizi bu ruh halinin dışına çekebilecek sosyalliğe ve bizi rahatlatacağını düşündüğümüz etkinliklere yönelmemiz isabetli olabilir. Günün akışı içerisinde bu etki henüz devam ediyor olacak. Akşam saatlerinde ise rahatlatıcı ve akıcı etkiler devreye giriyor. Ay-Merkür uyumlu açısı sayesinde görüş alışverişlerine ve iletişimde başarıya yönelik etkiler artıyor. 20:11’de Merkür Kova burcuna geçiş yapıyor ve gerek kararlar almak, gerekse önemli konuşmalar yapmak açısından gayet güzel bir sürece giriyoruz. Ay-Uranüs kavuşumunun kesinleşeceği geç saatlerde yaratıcılığa ve hızlı algılamaya açık bir atmosfer oluşuyor.

 

Cumartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Temponun yükseleceği, olayların hız kazanacağı bir hafta sonuna adım atıyoruz. Girişimcilik ruhu ve cesaret, yenilikçilik ve atılımcılık enerjisi vurgu kazanıyor. Değişik yerlere geziler düzenleme arzumuz da artıyor. Ay-Güneş arasında uyumlu açının etkin olacağı sabah saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerde olumlu etkiler devreye giriyor. Ama Ay-Plüton dik açısının da etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde duygusal çıkışlar göstermeye, ilişkilerde yıpratıcı etkilere açık olabiliriz, dikkat! Yollarda isek, kazalara ve gereksiz sürtüşmelere karşı dikkatli olmamızda fayda var. Sağlığımıza ve yiyip içtiklerimize de da dikkat etmeliyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs altmışlığı ise, gezilerimizde yeni yerler keşfetmek, yeni şeyler öğrenmek gibi temalar açısından güzel fırsatlar sunuyor. Gezip göreceğimiz yerler, tanıyıp konuşacağımız insanlar, yaşayacağımız deneyimler bizde yeni ufuklar açabilir, yaratıcılığımızı arttırabilir. Keşfedici yönümüzü ortaya çıkarabilecek bu güzel günü iyi değerlendirelim…

 

Pazar günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Yeni deneyimler yaşama arzumuzun artacağı, olayların hızlı gelişeceği bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter dik açısının etkisiyle abartılı fikir ve düşüncelere açık olacağız. Hep daha fazlasını isteyebilir, kendimize sınır koymakta zorlanabiliriz. Öte yandan, bir gün öncesinden Uranüs ile açı yapan Merkür’ün şimdi Jüpiter ile açı yapıyor olması, “evreka” modunda bir günde olduğumuza işaret ediyor. Farklı deneyimlere, çok şey öğrenmeye, yeni fikirlerle ortaya çıkmaya açık bir gündeyiz.

 

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum 

Öner DÖŞER

22 Ocak 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

 

Güneşmerkezli Bakış

Merkür’ün Uranüs-Plüton arasındaki dik açıyı tetikleyeceği bir haftadayız. Hafta ortasından itibaren Venüs-Jüpiter kavuşumu etkinleşiyor. Güneş aktiviteleri etkinliğini devam ettirecek gibi gözüküyor.

 

Haftanın güneşmerkezli dikkat çekici açıları şöyle

 

Pazartesi: Merkür-Uranüs karesi

Çarşamba: Merkür-Plüton kavuşumu

Perşembe: Venüs-Jüpiter kavuşumu

 

Güneş Aktiviteleri

19 Ocak tarihinde aktif güneş lekesi 1401 patlama yaparak M3-sınıfı güneş rüzgarı ve full-halo Koronal Kitle Fışkırması oluşturdu. NASA uzmanları Dünya yönelimli bu patlamaların etkisinin bugün (21 Ocak) kutupsal bölgede jeomanyetik fırtınaya sebep olabileceğini öngörüyorlar. 20 Ocak itibariyle güneş lekesi sayısı 102 olarak bildirilmekte.

 

 

 

22.01.2012

Designed by Ongunsoft