Öner Döşer

23 Şubat Haftası

Bu sayfa 11024 kişi tarafından ziyaret edildi.

23 Şubat Haftasına Astrolojik Bakış: VERİMLİ BİR HAFTADAYIZ!

Genel olarak rahat akışı olan bir haftadayız. Pazartesi gününden sonra daha rahat ilerleyebiliriz. Sağlam ve kalıcı adımlar atmak, uzun soluklu işlere girişmek açısından verimli bir haftadayız. Sadece maddi açıdan değil, manevi açıdan da güzel gelişmeler yakalayabiliriz.

Pazartesi günü kesinleşecek Güneş-Satürn karesi, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkilerde zorluklara işaret ediyor. Taleplerimize ve projelerimize otorite figürlerinden destek almakta zorlanabiliriz. Devlet dairelerinde takip edeceğimiz işlerde yavaş ilerleyebilir, gecikmelerle karşılaşabiliriz. Otorite figürleri, önemli ve etkin pozisyondaki kişiler, tanınmış kişiler açısından hayli zorlu bir gün!

Salı günü kesinleşecek Venüs-Satürn üçgeni, özel ve sosyal ilişkilerimizde sorumluluk bilincimizin vurgu kazanacağını göstermekte. İlişkilerimizde sağlam ve kalıcı adımlar atabiliriz. Artistik ve sanatsal konularda çalışanlar açısından, bir şeyleri somutlaştırmak, ortaya koymak için güzel bir açı bu.

Perşembe günü kesinleşecek Mars-Satürn üçgeni, uzun soluklu işlere girişmek için kullanılabilir. Haftanın ilk günlerinden itibaren etkin olacak bu uyumlu açı, sabır, dayanıklılık, güç ve efor gerektiren işlere girişmek için güzel bir haftada olduğumuzu gösteriyor. Tarım, ziraat, bahçecilik, inşaatçılık ve mühendislik alanlarında adımlar atabiliriz.

Perşembe günü kesinleşecek Güneş-Neptün kavuşumu, mistik ve ilahi işler, maneviyatı besleyecek faaliyetler, yardımlaşma, özveri gibi yüceltilmiş nitelikleri ortaya koymak açısından son derece verimli etkiler taşıyor. Hayal gücümüzü etkin bir şekilde yaptığımız işlere yansıtabiliriz.

Pazar günü kesinleşecek Merkür-Uranüs altmışlığı ve Merkür-Jüpiter karşıtlığı, hafta sonuna girişten itibaren yeni şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak, yeni fikirlerle ortaya çıkmak açısından güzel bir enerji akışına işaret ediyor. Önemli duyurularımızı, paylaşımlarımızı, tanıtımlarımızı hafta sonuna denk getirebiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe geçişte henüz Koç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, gece yarısı 02:28’de Boğa burcuna geçiyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atma, huzurlu ve sakin bir gün geçirme arzusu vurgu kazanıyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Güneş altmışlığı, günün erken saatlerinde girişeceğimiz işlerden istediğimiz neticeyi almakta zorlanmayacağımızı gösteriyor. Kadın-erkek ilişkileri açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Satürn karesi, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmelerde kolay ilerleyemeyeceğimizi gösterse de, sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Güneş altmışlığını kullanıp, bu zorlu etkiyi aşabiliriz. Ay-Neptün altmışlığının kesinleşeceği öğle saatlerinde de zorlu bariyerleri aşmamız yönünde destekleyici etkiler var. Öğle sonrasında ise Güneş-Satürn karesinin ve Ay-Merkür karesinin zorlu, geciktirici, fikir sürtüşmelerine ve engellenmelere kapı açan etkileri devreye giriyor ve bu zorlu etkiler akşam saatlerine kadar devam ediyor…

Salı günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran çok daha rahat ve huzurlu akan bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Ay-Plüton üçgeni ve Ay-Jüpiter karesi, duygularımızı güçlü ve etkin bir şekilde ifade edebileceğimizi gösteriyor. Tabii, duygusal anlamda abartıya kaçma riskimiz de mevcut. 04:57’de Jüpiter ile dik açısını kesinleştirdikten sonra boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında Boğa burcunda ve boşlukta devam edecek ilerlemesine. Gün boyunca etkin olacak ve akşam saatlerinde kesinleşecek Venüs-Satürn üçgeni, özel ve sosyal ilişkilerimizde sorumluluk bilincimizin vurgu kazanacağını göstermekte. İlişkilerimizde sağlam ve kalıcı adımlar atabiliriz. Artistik ve sanatsal konularda çalışanlar açısından, bir şeyleri somutlaştırmak, ortaya koymak için güzel bir açı bu.

Çarşamba gününe başlarken henüz Boğa burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 06:53’te İkizler burcuna geçiyor. İletişimi bol, zihinsel anlamda aktif bir gündeyiz. Öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Mars altmışlığı, güç ve efor ya da cesaret ve atılganlık gerektiren işlere girişmek açısından isabetli bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Ay-Satürn karşıtlığının engelleyici, geciktirici etkilerinin hakim olacağı öğle sonrasındaki saatlerin ardından, Ay-Venüs altmışlığının rahat ve akıcı enerjisinin kendini göstermeye başlayacağı akşamüzerinde girişeceğimiz işlerde netice almamız daha kolay olacak. Özel ilişkiler açısından şanslı saatlerdeyiz! Akşam saatleri sonrasında, gece saatlerine doğru ilerlediğimizde ise, Ay-Güneş karesinin iletişimi ve ilişkileri zorlaştıran, gergin etkileri devreye giriyor, dikkat! Bu açının hemen ardından kesinleşecek Ay-Neptün karesi de beklentilerimizde abartılı davranırsak hayal kırıklığına uğrama riskimizin olduğunu gösteriyor. Maneviyat, ruhsal çalışmalar açısından çok uygun saatlerdeyiz öte yandan…

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi paylaşımları, duyurular, tanıtımlar, önemli toplantılar ve görüşmeler, yazışmalar açısından aktif olarak kullanabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Merkür üçgeninin uyumlu açısıyla gece yarısını takip eden saatlerde başlayan bu rahat akış, Ay-Uranüs altmışlığı ve ardından gelecek Ay-Jüpiter altmışlığı ile geniş alana yayılma ve hızlı ilerleme şansı buluyor. Sabah saatlerini her türlü iş ve girişim açısından değerlendirebiliriz. Ay’ın açılarını tamamlayıp boşluğa gireceği 10:43 sonrasına kalmamakta fayda var. Bu saat sonrasında boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında İkizler burcunda ve boşlukta devam edecek ilerlemesine. Sabah saatlerinde kesinleşecek Mars-Satürn üçgeni, uzun soluklu işlere girişmek için kullanılabilir. Bu uyumlu açı, sabır, dayanıklılık, güç ve efor gerektiren işlere girişmek için güzel bir haftada olduğumuzu gösteriyor. Tarım, ziraat, bahçecilik, inşaatçılık ve mühendislik alanlarında adımlar atabiliriz. Sabah saatlerinde etkinleşecek Güneş-Neptün kavuşumu, mistik ve ilahi işler, maneviyatı besleyecek faaliyetler, yardımlaşma, özveri gibi yüceltilmiş nitelikleri ortaya koymak açısından son derece verimli etkiler taşıyor. Hayal gücümüzü etkin bir şekilde yaptığımız işlere yansıtabiliriz.

Cuma gününe başlarken henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, önemli ve kalıcı adımlar atmak açısından pek de uygun saatlerde olmadığımızı gösteriyor. Ay’ın boşlukta olması olumsuzluk göstergesi değildir aslında. Girişeceğimiz işler uzun vadeli ve somut sonuçlar bekleyeceğimiz işler değilse, hemen netice almayı beklemiyorsak, günlük rutin işlerimizin takibini yapıyorsak, Ay’ın boşlukta olmasını bir sorun olarak görmemiz gerekmez. Ama hızlı sonuç beklediğimiz işlerde, kalıcı adımlar atmak istediğimizde, önemli toplantılarda bir yere varmak istediğimizde, Ay’ın boşlukta olmasını tercih etmeyiz. Ay’ın boşlukta olmasıyla ilgili daha fazla bilgi için videoyu izleyebilirsiniz.

http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/ Saat 14:49 itibariyle İkizler burcunu bitiren Ay boşlukta kalmasını da tamamlıyor ve Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi ve duygusal temaların vurgu kazanacağı, başkalarına yardım ve destek vermek, dayanışma yaratmak açısından güzel saatlerdeyiz. Akşam saatlerinden itibaren etkisi belirginleşecek ve gecenin ilerleyen saatlerinde iyice etkinleşecek Ay-Mars karesi, duygusal anlamda gerginliklere, sakarlıklara ve kazalara açık olabileceğimizi gösteriyor, dikkat!

Cumartesi günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyen Ay, duygusal açıdan hayli aktif, inişli çıkışlı saatlerde olacağımızı gösteriyor. Gece yarısını takiben etkin olacak Ay-Mars karesinin gergin etkilerinin ardından, sabaha karşı etkin olacak Ay-Neptün üçgeninin yumuşatıcı etkileriyle rahatlıyoruz. Sabahın erken saatlerinde Ay-Venüs karesi etkinleşiyor. Özel ilişkiler açısından gergin sabah saatlerinde, Ay-Güneş altmışlığının dengeleyici etkisinin devreye girmesi ile toparlama şansımız artıyor. Sabah-öğle saatleri arasında hem özel ve hem de sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden yardım ve destek alabiliriz. Ya da önemli görüşmelerimizi bu saatlere denk getirebiliriz. Ay’ın Uranüs-Plüton dik açısını tetikleyeceği akşam saatleri ise hayli gergin gözükmekte. Şartları zorlamasak isabet ederiz!

Pazar günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal açıdan hayli aktif, dayanışma ve yardımlaşma duygusunun hakim olacağı bir gündeyiz. Ailemize ve sevdiklerimize vakit ayırabilir, hoşça vakit geçirebileceğimiz mekanlara gidebiliriz. Gün boyunca etkin olacak ve akşam saatlerinden sonra kesinleşecek Merkür-Uranüs altmışlığı ve Merkür-Jüpiter karşıtlığı, yeni şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak, yeni fikirlerle ortaya çıkmak açısından güzel bir enerji akışına işaret ediyor. Önemli duyurularımızı, paylaşımlarımızı, tanıtımlarımızı bugüne denk getirebiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

23 Şubat 2015, Pazartesi

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

23.02.2015

Designed by Ongunsoft