Öner Döşer

23 Temmuz Haftası

Bu sayfa 19371 kişi tarafından ziyaret edildi.

YÜZYILIN TUTULMASI

Yaz aylarının en önemli haftalarından birine giriyoruz! Yüzyılın en uzun ay tutulmasını deneyimleyeceğiz. Hem de bu yüzyılda nadir görülecek Mars geçişiyle birlikte!

27 Temmuz’da gerçekleşecek olan ay tutulması esnasında kızıla bürünecek olan Ay kızıl gezegen Mars ile birleşecek. Dolayısı ile Mars bu tutulmanın müşterek yöneticisi olacak ve tutulmaya damgasını vuracak!

Bu konuları ele aldığım canlı yayını arşivden izlemek için tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=eJwlKfpG8g0

Kanlı ay tutulması

27 Temmuz tarihinde gerçekleşecek tam ay tutulması esnasında Ay kırmızı gözükecek. Bu anormal bir durum değil ve ilk defa da olmuyor tabii ki. Tutulma Avrupa, Afrika, Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan gözlemlenecek. Ülkemizden de izlenecek yüzyılın en uzun tutulması Cuma akşamı İstanbul Üniversitesi’nden de izlenebilecek. Tutulmanın 1 saat 43 dakika süreceği bildiriliyor. Youtube’da Astroloji Televizyonu kanalında bu konuda bilgi verdim. İzlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=X3PtVSw42TI

TUTULMA HARİTASI ÜZERİNDE DEĞERLENDİRMELER YAPTIĞIM MAKALEMİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

http://www.onerdoser.com/makaleler/ben-marsta-tutulu-kaldim-227

Dobra yüzleşmeler!

Bir Ay tutulması süper bir dolunay gibidir. Daha evvel fark edilmemiş şeylerin ani bir şekilde farkındalığa gelmesini sağlar sonuç ortaya çıkartır bir tamamlama içerir. Ortaya çıkan şeylerin her zaman olumsuz şeyler olması gerekmez, ama eğer zorlu bir gezegenle dizilim yapıyorsa, o zaman dolunayın ortaya çıkardıkları baş edilmesi kolay türden olmayacaktır. Mars ile dizilim yapan bu dolunay-ay tutulması, açık ve dobra yüzleşmelere işaret ediyor! Mars Retro olduğu için, muhtemelen daha evvel açıklanmamış ya da cesaret edilememiş şeyleri açığa vurmanın şimdi zamanı gelmiş gözüküyor!

Zorlu prosesler

Bir Ay tutulması Güney Ay Düğümü ile birlikte oluyorsa bu duygusal anlamda çalkantılı bir zamandır. Bir şeylerden vazgeçmek bırakmak gerekecektir. Güney Ay Düğümü ile birleşen Güneş tutulması ya da Ay tutulması zorlu bir prosesi gösterir ve başa çıkması zor olabilir. Daha fazla melankoli işin içerisinde olabilir. Bu tutulma ile dizilimde olan Mars Retro olduğu için, dışarı vurulması gereken şeyleri fazla bastırmak da iyi fikir değil, ama dışa vurumlar dengeli ve dozajında olmalı.

Toplumsal çalkantılar

Hava elementinde tutulmalar sosyolojik çalkantıları olayların tırmanmasını ve özellikle uluslararası ilişkilerdeki değişimleri anlatır. Kova burcundaki bazı tutulmalar depremlerle bağdaştırılması söz hava elementi entelektüel eğilimlidir. İnsan hakları, demokrasi veya hayvan hakları gibi konularda isyankar dalgalar, insan hareketleri hava elementi burçlarla ilişkilidir. Kova burcu özelinde bu daha da belirgindir. Tutulmanın Uranüs ile dik açı oluşturmasını da eklersek, hayli isyankar bir dalga esebileceğini göz ardı edemeyiz.

Kişisel özgürlükler ve haklar konusu vurgu kazanıyor!

Kova burcundaki bu tam ay tutulmasıyla birlikte dünya genelinde insan hakları ve özgürlükler konusu vurgu kazanmaya başlayabilir. Dünya Astrolojisi kitabımdan bir alıntı yaparak açıklık getirmek istiyorum: Kova burcunda ay ve güneş tutulmaları, yoğun gezegen geçişleri, eşitlik ve demokrasi konularının vurgu kazandığı zamanlardır. Jenerasyon gezegenlerinin bu burçtan geçiş yaptığı zamanlarda eskimiş toplumsal kuralların giderek değişmeye başladığına, insanlığın daha değerli tutulduğu reformların yapıldığına, kendine özgülüğün vurgu kazandığına şahit olabiliriz.

Kadınlarla ilgili stresler

Tutulma esnasında Güney Ay Düğümü-Ay-Mars kavuşumu var. Bu yerleşim kadınlarla ilgili stres ve sorunların artabileceğini düşündürüyor. Taciz, tecavüz olaylarının artması ihtimalini göz ardı etmemekte fayda var! Tutulma esnasında Retro olan Mars seksüel tansiyonun dışa dengesiz yansıyabileceğini düşündürüyor. Aile içi stresler, anneyle sürtüşmeler veya karı koca ilişkilerinde kadın figürlerinin şiddete maruz kalması riski de bir taraftan dikkatimizi çekiyor. Bunlar olasılıklar, ama küçük olasılıklar değiller! Güney Ay Düğümü kayıplar ve güç kaybı ile ilişkilendirilir. Maddi anlamda kayıplar, gözden düşme, alaşağı olma gibi riskleri taşır. Güney Ay Düğümü tarafında gerçekleşen Ay tutulması halktan kişilerin kayıplarını, kadınlarla ilgili sorunları, kayıpları gösterebilir.

Ödeştirme arzusu!

Her iki düğüm de Karma ile ilişkilendirilmekle beraber, ödeşme veya geri ödeme kavramı daha ziyade Güney Ay Düğümü ile ilişkili gibi gözükmektedir. Mars ile birleşecek ay tutulmasının Güney Ay Düğümü tarafında gerçekleşecek olması, intikam alma ve ödeştirme arzusunu da tetikleyecek gibi gözüküyor. Mars’ın Kova burcunda Retro olması, mantıklı ve rasyonel davranmaktan uzaklaşma riskini de beraberinde getiriyor. Özellikle kadın figürleriyle ilişkilere dikkat etmek gerekiyor! İntikam almak isteyen birileri, başka birilerini kullanarak onları kendi uygunsuz işlerine alet edebilir. Kıskançlık yüzünden mantıklı olmayan yönlere kayan kişiler dramatik durumlara sebep olabilir, dikkat!

İlişkilerde hayal kırıklıkları

Venüs-Neptün karşıtlığının etkili olduğu haftanın ilk yarısında özel ilişkiler açısından yanılgılara, hayal kırıklıklarına, aldanmalara açık bir zaman diliminde olacağız. Bu açıdan, beklentilerimizi makul düzeyde tutmamızda, gerçekçi yaklaşımlardan uzak kalmamamızda fayda var! Başkalarını hak etmedikleri bir yerlere koymak, yapamayacakları işleri onlara yüklemek veya onlardan beklemek, aşırı idealize etmek sonuç olarak ilişkilerimize olumsuz yansıyabilir ve üzülebiliriz, karşımızdaki kişileri de üzebiliriz. 

Doğal afet riski var mı?

Bir taraftan 21.yüzyılda bir daha tekrarlanmayacak Mars’ın yörüngesinde Dünya’ya en yakın geçişini deneyimlerken, bir taraftan da yüzyılın en uzun ay tutulmasını deneyimlemeye hazırlanıyoruz. Mars tutulmayla çok yakın boylam derecesinde hizalanıyor. 27 Temmuz 2017 tarihinde 4 derece Aslan burcunda gerçekleşen Güneş-Mars kavuşumunun tam bir yıl sonrasında bu kavuşumun karşıtlığını deneyimleyeceğiz. Tabii bu çok güçlü bir enerjinin açığa çıkacağını gösteriyor. Enerjinin bu denli yüksek olduğu zamanlarda: doğal afetler, yüksek enerji çıkışları, patlamalar, insan ilişkilerinde de yüksek enerji, aceleci kararlar ve patlayıcı çıkışlar muhtemeldir.

DOĞAL AFETLER RİSKİNİ ELE ALDIĞIM MAKALEMİ OKUMAK İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

http://www.onerdoser.com/makaleler/ben-marsta-tutulu-kaldim-227

Marsiyen tutulmanın etkileriyle nasıl başa çıkabiliriz?

Tutulma dönemlerinde duygusal anlamda çalkantı, stres hissedebiliriz. Aslında bu gayet doğaldır. Peki, bu dönemde aldığımız bu etkilerle nasıl başa çıkabiliriz? Nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuları ele aldığım canlı yayını arşivden izlemek için aşağıdaki linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=qlPgWO9d2Ss&t=51s

Tutulma Retro Mars ile dizilimde olduğu için:

 • Kaza, sakarlık, sakatlıklara meydan vermemek için telaştan kaçının
 • Aceleci dışavurumlardan kaçının!  
 • Ama içe patlamayın! Dengeli dışavurumu tercih edin.
 • Ben bilirim, haklıyım iddiasında olmamaya özen gösterin
 • Fikirlerinizi paylaşın, ama ısrar etmeyin!
 • İnatçılığın dozunu abartmayın! Esnek olmaya çalışın.
 • Peşin hükümlü olmayın! Yargılamaktan uzak durun!
 • Aşırı zihinsel aktiviteniz varsa, rahatlatıcı bir şeyler de yapın.
 • Toplumsal konulara odaklanın, toplum için bir şeyler yapın.
 • İnsan, hayvan hakları üzerine fikirlerinizi dengeli şekilde beyan edin.

Dahası mı? Dahası Gaye Döşer’den… Kendisinin müsaadesiyle yazısını aşağı kopyalıyorum…


27 Temmuz Kova burcunda tam Ay tutulması (Gaye Döşer)

Kova burcunda gerçekleşen ay tutulmasının en çarpıcı duygusal durum bozuklukları, dışarıya çıkmak için yerinde duramayan agrasif enerjilerden doğabilecek öfke patlamaları, egonun yüksek dozda dengesizlikleri, kıskançlıklar, düşünmeden yapılan eylemler sonucu hayal kırıklıkları olabilir.

Siz bu hafta önereceğim Çiçek özü; Dr. Bach çiçek özlerinden İmpatiens.

Tutulmanın etkilerinden bir tanesi olan acelecilik ve bundan doğan sakarlık ve kaza enerjileri ile ilgili… İmpatiens için diğer anahtar kelimelerimiz; sabırsızlık, sinirlilik, hayal kırıklığı, aşırı zihinsel gerginlik ve öfke.

İmpatiens; Hayatlarında çok sabırsız ve asabi olan kişilere, Marsın tutulma enerjisi ile birleştiğinde ortaya çıkan aşırı enerjik yapı ile hızlı konuşan ve hareket edenlere, kıpırdanan, sürekli saate bakanlara yardımı dokunabilir:) Bu remedy’i kullanırsanız size desteği büyük olacaktır. 

Mars’ın bu yüksek dengesiz enerjisini ancak Venüs’ün uyumlu ilişkiler yaratan, şefkatli, toleranslı, hoşgörülü enerjiye sahip kristalleri ile dengeleyebiliriz. Bu taşların başında rubelit yani kırmızı turmalin gelir.

27 Temmuz’daki “Kanlı Ay tutulmasında” etkisi altına girebileceğimiz tüm duyguların dengelenmesi için Kök çakra ve Kalp çakralarının dengeli enerjisine ihtiyaç duyacağız. Rubelit hem kalp hem kök çakrasını dengeler. Meridyenlerde bloklanmış enerjilerin akışını kolaylaştırır ve topraklama etkisi sayesinde duyguların acı veren tortularının altındaki tüm stresli enerjileri alır götürür. Rakipsiz bir kalp şifa taşıdır ve kök çakradaki kısıtlayıcı kalıpları da iyileştirerek kişinin kendisini daha sevgi dolu ve daha sevilen, korunan ve desteklenen hissetmesine yardımcı olur.  

 

 

Size önermek istediğim yumuşacık enerjisi ile sizi pamuklara sarmalayacak ve ying enerji taşıyan Kalp ve Kök çakrasının o muhteşem kristali MORGANİT.

Morganit; Ruhsal büyüme için en çok ihtiyacımız olanları bize sunan İlahi şefkat frekansı yayar. Hafızamızın derinliklerinde kaybolmuş travmaları bilinç düzeyine çıkararak bunları tekrar yaşayıp temizleme fırsatı verdiğinden eskiden kalma yaraların iyileşmesini kolaylaştırır. Atalarımızdan veya çocukluğumuzdan bu güne dek taşıdığımız travmatik yüklerin, borçların veya alacakların helalleşmesinin mümkün olabileceği enerjileri taşıyan Ay tutulmasında Morganit taşı bizim geri vermek, bırakmak ya da artık vazgeçmek gereken ağırlıklarımızdan kurtulmamıza tam destek verecektir. Morganit’i bu tutulmada kalp üstünde tutmak faydalı olacaktır.

Rubelit ve Morganit hakkkındaki tüm bu özellikleri okuduktan sonra aklınızdan geçen ilk soruyu duyar gibiyim;

Peki, bu güzel özelliklerinden nasıl ve ne şekilde yararlanacağım?

İşte size güzel bir ritüel; Karma Meditasyon Ritüeli

Atalardan gelen karmaların ve çocukluk travmaları için yükleri salıverme için günlük Kristal Ritüel + Negatif Enerjiyi topraklama

Ritüel Zamanı; 24-25-26-27-28-29 Temmuz günleri

Gerekli malzemeler;

 • Sağ el için kalp çakrası enerji bilekliği; Kiyanit
 • Gece ve gündüz takmak için; Rubelik kolyelik
 • Ruhu rahatlatma, acıları ağrıları dağıtmak için; Selenit
 • Negatif enerji, stres ve gerginliği gidermek için; Şungit taşı

Adımlar;

Uyandığınızda, negatif enerjiyi temizlemek ve topraklanmak için alanınızı Palo Santo spreyi veya enerji temizleme spreyi ile temizleyin. (Kiron Atölyesinde bulabilirsiniz.)

Üzerinizde taşıdığınız takıların ve taşları hatta kıyafetlerin enerjilerini de gerekirse temizleyin. Odanızda kristal ya da taşlar varsa onlarında temizlenmesi gerektiğini unutmayın.

Selenit taşınızı sol elinizde ve Şungit taşınızı sağ elinizde tutarak rahat oturmuş bir pozisyon bulun. Seleniti, koruma ve tüm liflerinde yayılan ışıltılı beyaz ışığın “Kutsal Nur” ışığı olarak düşünün, ruhunuzu sakinleştirin ve enerji bedeninizi dengeleyin.

Sungit, duygusal dirençleri ortadan kaldırır ve geçmişten gelen acıları iyileştirmek için her türlü stresi ve alanın içindeki statik enerjiyi dengeler.

Gözlerini kapatın ve 3 kez derin nefes alın ve nefesinize odaklanın. 3 ‘e kadar sayarak nefes alın; 3’e kadar sayarak nefesinizi tutun ve 3 sayıda verin. Gelen giden düşünceleri arabaların yoldan geçmesi gibi sadece izleyin.

Şimdi düşünceler yavaşladığı zamanlara geldiniz. Arabalar az geçiyor artık…

Hangi olayın aklınıza geldiğini gözlemleyin. Korku mu hissediyorsunuz? Keder? Ağlama hissi? Derin bir sevgi? Çok mu mutlusunuz?

İlk olarak ne zaman da ya da kaç yaşındasınız? Ne yaşadınız? Bunun için kendinize acıyor musunuz? Kızıyor musunuz? Yargılıyor musunuz? Bedeninizin hangi bölgesinde hissediyorsunuz? Bırakın enerjisi su yüzeyine çıksın.

Şimdi sesimizi duyabilecek yükseklikte tekrar edelim; ”Şu an hissettiğim tüm duyguları yaratan enerjilerini serbest bırakıyorum. Bana hizmet etmeyen her enerjinin dünyanın merkezine, Dünyaya faydalı enerjiler haline gelerek gönderilmesine niyet ediyorum.” İstediğiniz gibi söyleyin, her tekrarda daha kuvvetli hissedin.

Enerjilerin tamamen boşaldığını hissettiğinizde, el ve ayak parmaklarını oynatarak bedeninizi fark edin. Gözlerinizi açın.

Kristallerinizi, kendi doğalarına uygun bir şekilde temizleyerek ertesi sabah kullanmak üzere bir kesenin içine kaldırın.

Kalp çakrası Enerji bilekliklerinizi (Kıyanit) sağ elinize takın. Gün boyunca meditasyondan sonra size uyum, hoşgörü, sevgi ve anlayış verecektir.

Gün boyunca titreşiminizi artırmak için Rubelit kolyeliğini boynunuzda tutun. Rubelit; size her zaman korunduğunuzu ve sevildiğinizi hatırlatma görevinde bu ritüelde…

Bu bileklik ve kolyeliği takmadan önce temizleyip, güneşte şarj edip akort yapmanız gerektiğini hatırlatmak isterim. Bu konuda benim Youtube’daki videolarımdan destek alabilirsiniz.

Akşam olduğunda artık yatmak için hazırlanırken, bileklik ve kolyeliğinizi çıkarın, temizleyin ve bir kutunun içinde dinlenmesi için bırakın.

Bu adımları 6 gün boyunca uygulayın. Eğer vakit yok diyorsanız; 26-27-28 Temmuz günleri de yapabilirsiniz.

Kristallerin ve taşların temizlenmesi, akordu için; Youtube’daki “Gaye Döşer” kanalına abone olup videolardan seyredebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=R5PbPF62ngQ

Ayrıca Atalardan gelen enerjileri nötrlemek için, ek destek isterseniz aşağıdaki linkten Izgara kiti çalışmamı satın alabilirsiniz.

https://urun.n11.com/hediyelik-esya/atalar-karma-izgara-kiti-P270876380

Ayrıca N11’de “Astroshop” mağazamızda Selenit taşı, Şungit taşı, Kiyanit bileklik ve rubelit kolye satılmaktadır.

Şifa Olsun!

Gaye Döşer
Kozmik Merkez
Cosmic Energy Magister 
Crystal Healer
Therapist, Teacher 
www.kozmikmerkez.com


Kariyer ve Para Sorularını Yanıtlamak

APAI Başkanı Sharon Knight 29 Temmuz Pazar günü 17:00-19:30 saatleri arasında Astroloji Okulumuzda yapacağı workshopta “Kariyer ve para” ile ilgili sorular üzerinde çalışacak. Pek çok soru haritası örneği gösterecek ve bu soruların çözüm yolunu öğretecek.

Soru Astrolojisi (Horary) alanında uzman, Öner Döşer’in The Art of Horary kitabının da editörü olan deneyimli astroloğun workshop’una katılmak isteyenlerin en azından temel seviyede astroloji bilgisine vakıf olması gerekiyor. Detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/sharon-knight-ile-kariyer-ve-para-sorulari-242

 

 

Anında haberdar olun!

YouTube Astroloji Televizyonu kanalımıza abone olun, canlı yayınlarımızı ve sürpriz videolarımızdan anında haberdar olun!

 

 


Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmesi

Hayli yoğun tempoda geçeceği beklenen haftanın günlerine göre değerlendirmelerle devam edelim…

Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Uluslararası ilişkiler adına önemli gelişmelere açık bir gündeyiz. Güneş de Aslan burcun geçiyor, yaptığımız işlerle dikkat çekme arzumuzun yükseldiği bir döneme giriyoruz! Ay’ın Venüs-Neptün karşıtlığını çalıştıracağı gün genelinde ilişkilerden yana dikkatli olmak gerekiyor. Yanılgılara, hayal kırıklıklarına açık bir gündeyiz ve bu etkiler Salı gününe de yansıyor, farkında olalım! 

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Genişleme ve büyüme arzumuz tetikleniyor. Yaptığımız işleri daha geniş alana yaymak isteyebiliriz. Ay-Merkür üçgeninin kesinleşeceği 11:21 öncesinde yapacağımız iş ve girişimlerde daha rahat ilerleyebiliriz. Önemli anlaşmaları, el sıkışmak ya da sözünü vermek gereken işleri, ticari girişimleri, toplantıları, yazışmaları, pazarlıkları sabah saatlerinden 11:21’e kadarki zaman diliminde yapmamız daha iyi olur. Zira bu saat sonrasında Ay boşlukta ilerliyor olacağından, giriştiğimiz veya takip ettiğimiz işleri istediğimiz yöne ekmekte, doğru yönetmekte, kedimizi doğru ifade etmekte zorlanabiliriz! Gün boyunca etkili olan Venüs-Neptün karşıtlığı ilişkilerde yanıma, aldanma, hayal kırıklığı risklerine işaret ediyor. İlişkilerimizde gerçekçi olmak, ayaklarını yere basmak gereken bir gündeyiz!

Çarşamba günü boyunca (00:48’den itibaren) Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Gerçekçi olmak, ayakları yere sağlam basmak gereken bir gündeyiz. Ay’ın Uranüs-Satürn üçgenini çalıştıracağı sabah saatlerini hayatımızda bazı şeyleri değiştirmek, yenilikler yapmak, etrafımızdaki insanları şaşırtarak etkilemek üzere değerlendirebiliriz. Günün ikinci yarısında ve özellikle de akşam saatlerinden itibaren Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu etkileri devreye giriyor. Ailevi konularda, kadınlara ilişkilerde, eğitim ve yayıncılık ya da hukuksal konularda güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Gün boyunca etkili olan Güneş-Uranüs karesi, otorite figürleriyle ilişkilerde çalkantılar, isyankar tavırlar, beklenmedik gelişmeler, karar ve yön değişiklikleri ihtimalini gösteriyor. Ekonomiyle ilgili de sürpriz, beklenmedik, birden iniş çıkışa ya da alım satıma sebep olacak gelişmeler yaşanabilir bugün!

Perşembe günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Bir şeyleri yoluna koyabileceğimiz bir gündeyiz. Merkür gerilemek üzere durağanlaşmaya başlıyor, dolayısıyla bizim de daha ileride uygulamaya geçireceğimiz işleri bugünden itibaren organize etmeye başlamamız yerinde olacaktır. Ay’ın Neptün ve Venüs ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah-öğle arasındaki saatlerde ilişkiler açısından güzel adımlar atabiliriz. Daha evvelce yaşadığımız problemlerin üstesinden gelebiliriz. Barışmak, ilişkileri düzeltmek açısından da değerlendirebiliriz bugünü. Ay-Plüton kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri civarında bir şeyleri dönüştürmek icap edebilir ve bu arzumuz kriz yaratan durumlar neticesinde artabilir. 16:41’de boşluğa giren Ay, günün devamında Oğlak burcunda boşlukta ilerliyor olacak.

Cuma gününün ilk yarısında Ay Oğlak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Yani sabah-öğle arasında girişeceğimiz işlerde verimli sonuçlar alamayabiliriz. Bir şeyleri netleştiremeyebiliriz. Güneş-Mars karşıtlığının da etkili olduğu bu saatlerde özellikle otorite figürleriyle, önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle ilişkilerde adımları dikkatli atmak gerekiyor. Lider pozisyonu tutan kişiler açısından hayli zorlu bir gündeyiz! Sert, agresif, şiddetli etkiler ve zorlu bir enerji akışı mevcut. Günün ilk yarısında stresli piyasa koşullarıyla karşılaşabiliriz. Döviz, altın fiyatlarıyla ilgili hızlı iniş çıkışlara, spekülasyona açık bir gündeyiz, farkında olalım! Ay’ın Kova burcuna geçmesiyle birlikte (13:40) ay tutulmasının atmosferine giriyoruz. Ay’ın Uranüs ve Mars ile stresli açılarının etkili olduğu günün ikinci yarısı hayli agresif ve çalkantılı geçeceğe benzer! Sert, sakatlıklara ve sakarlıklara davetiye çıkaran, kazalara açık bir gündeyiz! Provoke edici enerjiler iş başında! Kimlerle birlikte vakit geçirdiğimize önem vermemizde, biraz seçici olmamızda fayda var! Bu yüzden aklı başında, bilgili, bilge, hayatı içselleştirmiş kişilerle birlikte vakit geçirmek; buna mukabil aceleci, sığ ve cahil, bilmeden konuşan kişilerle vakit geçirmekten kaçınmak isabetli olabilir.  

Cumartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Toplumsal ve insani konuların vurgu kazandığı, zihinsel aktiviteler açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerden akşam saatlerine kadarki süreçte abartılara, aşırılıklara, müsrifçe harcamalara açık olacağız. Boyumuzun üzerinde işlere girişebilir, bilmediğimiz konularda ahkam kesmeye, iddia etmeye kalkışabiliriz, dikkat! Gün boyunca etkili olan Venüs-Plüton üçgeni, özel ilişkilerde güçlendirici etkilerin devrede olduğunu, yeni adımlar atmak adına güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor!

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Yeni bir şeyler öğrenmeye veya zaten bildiğimiz konularda daha fazla derinleşmeye yönelik fırsatlar yakalayabiliriz. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında adeta bilgi bombardımanına tutulabiliriz! Tabii fikirsel anlamda zıtlaşmaya yönelik de bir enerji akışı var, farkında olalım! 12:24 sonrasında Ay boşlukta ilerliyor olacak. Bu olumsuz bir durum değildir. Ancak geleceğe yönelik önemli kararlar almak, kalıcı adımlar atmak acısından uygun bir zaman dilimi değildir. Zihinsel aktiviteler yapmak, insanlarla entelektüel konular üzerinde konuşmak, fikir alışverişlerinde bulunmak açısından kullanabiliriz. Ancak kalıcı sözler vermemek ve el sıkışmamak kaydıyla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

Astroloji Okulu Kurucusu

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

www.astrolojiokulu.com

www.onerdoser.com

 

 

 

 

22.07.2018

Designed by Ongunsoft