Öner Döşer

24 Aralık Haftası

Bu sayfa 12079 kişi tarafından ziyaret edildi.

YANILGILARA DİKKAT!

Merkür-Neptün karesinin etkileri şimdiden devrede, ama daha da etkinleşiyor. Bu kare açının en belirgin özellikleri şaşırtıcı, yanıltıcı, yanlış yönlendiren olaylarla ve durumlarla alakalı olmasıdır. Kararsızlıklar da cabası… Bu açının etkili olduğu günlerde geleceği ilgilendiren konularda çok aktif kararlar almamak isabetli olur. Ayrıca yanıltan, yanlış yönlendiren, kandıran kişilerin de daha fazla işbaşında olduğu zamanlardır. Pazartesi günü çok etkin olan bu açı, Perşembe ve Cuma günlerinde Ay tarafından tetikleniyor ve bu iki güne de dikkat çekiyor!

Haftanın günlere göre değerlendirdiğim ve burçlar bazında da bilgi verdiğim videoyu izlemek için tıklayınız…

https://www.youtube.com/watch?v=ZLuLHq5w_D0&t=5s

Yediğinize içtiğinize, bulunduğunuza ortama dikkat edin!

Malum, yılbaşı yaklaşıyor. Öncesi de hafta sonuna denk geliyor. Bazılarımız ailesiyle, bazılarımız da sosyal ortamda kutlayacak yılbaşını ve muhtemelen bazılarımız da birkaç günlük tatil haline dönüştürecek. Mars-Kiron’un Balık burcunda kavuşumda olduğunu, 29 Aralık Cumartesi gününden itibaren en etkili fazında olacağını, bu kavuşumun olumlu ve olumsuz etkilerinin olduğunu, olumsuz etkilerinden bir tanesinin de zehirlenme riski olduğunu hatırlatmak isterim. Balık burcu likit, sulu şeyleri temsil eder. Alkol de buna dahil edilebilir. Kiron sağlık sorunlarıyla alakalıdır. Mars da tetikleyici bir malefik gezegendir ve fazla içki yüzünden agresyonu gösterebilir. Ayrıca sert ve şiddetli olaylarla da alakalıdır. Bu yüzden Yılbaşı günü de dahil, gidilecek ortamı iyi seçmek gerekir.

Yılbaşı gecesi Mars Balık burcunun son derecesinde (Anaretik derecede) ve bu dereceye izdüşen Scheat isimli zorlu karakterde bir yıldızla, Neptün de Achernar isimli yine zorlu karakterde bir yıldızla kavuşuyor olacak. 24 Aralık haftasında kavuşum etkinleşmeye başlıyor ve hafta sonunda etkisi iyice belirginleşiyor. Bu yıldızlar su baskınları, seller, denizler ve gemilerle ilgili problemlere işaret eder. Cladius Ptolemy’e göre, Scheat Mars ve Merkür karakterindedir. Aşırı talihsizlik, cinayet, intihar ve boğulmaya yol açar. (Robson) Gemilerin fırtınada karaya vurmasıyla alakalıdır. Kazalarla bağdaştırılır (özellikle deniz kazaları). Ayrıca deprem ve tsunamiler de Scheat ile bağlantılı gözüküyor. 1996 yılında Satürn Scheat’ın bulunduğu boylam derecesinden geçerken büyük tornadolar yaşandı. Uranüs Scheat yıldızının bulunduğu boylam derecesinden geçerken Amerika’da büyük kasırgalar yaşandı. 11 Mart 2011’de Uranüs Scheat kavuşumdayken Japonya’da çok büyül bir deprem meydana geldi ve tsunami oldu.

Aşağıda Mars-Kiron kavuşumu haritasını görmektesiniz.   

 

 

İlişkiler açısından olumlu zamanlar

İlişkiler gezegeni Venüs’ün Plüton ile olumlu açısının etkili olduğu bir haftadayız. 29 Aralık Cumartesi günü kesinleşecek bu açı özel ilişkiler açısından destekleyicidir. Dayanışma ve birlikte hareket etme şansını da arttırır. 28 Aralık Cuma günü Ay da bu açıyı olumlu yönde tetikleyeceğinden, haftanın ilişkiler açısından en olumlu iki gününün Cuma ve Cumartesi günleri olduğunu söyleyebiliriz.

Haftanın burçlara göre değerlendirmesi için tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=ZLuLHq5w_D0&t=5s

Soğuk hava koşulları

Güneş-Satürn kavuşumu yakınlaşmakta ve bu kavuşum birkaç gün için hava ısısında ortalamaya göre düşüşe, soğumaya işaret eder. Kavuşum 2 Ocak’ta kesinleşiyor, ama yılbaşı günü dahil, havanın soğuk olacağını düşündürüyor.


Astrolokalite dersleri başlıyor!

Uzman Doktor Sena Büyükçopur ile Astrolokalite dersleri 9 Ocak Çarşamba akşamı Astroloji Okulu’nun online sistemi Perculus üzerinden başlıyor. Çok keyifli geçecek derslerde şu konulara yer verilecek:

  • Hayattaki öncelikli amacımı yerine getirmemi kolaylaştıracak bir yer var mı?
  • Dünyanın neresi kariyerimde gelişmem için daha uygun?
  • Evimde, çalıştığım yerde enerjilerin daha rahat akması, aksaklıkların giderilmesi için nasıl bir düzenleme yapabilirim?
  • Ortaklık, ticaret, eğitim konuları nerelerle bağlantılı?
  • Gerçek aşkı nerelerde bulabilirim?
  • Göksel olaylar Dünya’nın en çok neresinde ifade bulacak?
  • Taşınmayı düşündüğüm yerde rahat edebilecek miyim?
  • İki ayrı şehirde iki ayrı insan gibiyim, bir sorun mu var?
  • Kendi yıldız ya da gezegen pusulamı oluşturabilir miyim?
  • Hayatımdaki dönüm noktalarını fark edebilir miyim?

Eğitim hakkında bilgi almak veya kayıt için linki ziyaret ediniz.

https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/sena-buyukcopur-ile-astrolokalite/

 


Haftanın burçlara göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygularımızın zirvede olduğu zamanlar devam ediyor. Ay’ın Plüton ile karşıt, Mars ile üçgen yaptığı sabah saatlerinde mücadele arzumuz yüksek olacak. Önemli iş ve girişimler açısından sabah saatlerini tercih edebiliriz. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerin ne yönde ilerleyeceğini kestirmekte zorlanabiliriz. Beklenmedik gelişmelere açık bir zaman dilimindeyiz. 17:50’de bu açının kesinleşmesinin ardından temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor ve Aslan burcuna geçeceği 19:58’e kadar boşlukta ilerliyor. Akşam saatlerinde ilişkilerde sıcakkanlı ve coşkulu bir enerji akışı var. Önemli konuşmalar açısından değerlendirebiliriz. Merkür-Neptün karesinin etkili olduğu bu gün genelinde bilgi alışverişlerinde, ticari konularda, evrak imzalarında veya iş ve anlaşmalarda yanıltılma ve hata riski var, dikkat!

Salı günü boyunca Aslan burcunda ilerleyen Ay’ın uyumlu açıları var. Değerlendirmek açısından haftanın en ideal günlerinden birindeyiz. Önemli konuşmalar, duyurular, açıklamalar, anlaşmalar, imzalar, ticari girişimler, eğitim, yayıncılık, uluslararası işler alanlarında işler yapmak için değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu öğle öncesinde yapacağımız iş ve girişimlerde rahat ilerleyebiliriz, başarı kaydedebiliriz. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu günün ikinci yarısında da yine duyuru, tanıtım, pazarlama, reklam açısından güzel fırsatlar var. Kullanabiliriz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu gece saatlerinde özel ilişkilerde zorlanma riskimiz var, sözlere dikkat! Yeme konusunda abartılardan uzak durmak da yerinde olur.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay’ın Uranüs ile uyumlu açıya ilerlediği gün genelinde değişiklik, yenilik yapmak açısından güzel bir zaman diliminde olacağız. Akşam saatlerinde yapacağımız bize özel, özgün işlerle başkalarının dikkatini çekebilir, şaşırtabiliriz. Saat 18:36’da boşluğa giren Ay, 20:49’da Başak burcuna geçiyor. Gece saatlerinde genel olarak uzlaşmacı, uyumlu, rahat bir enerji akışı var.

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkilerinin henüz devrede olduğu sabah saatlerini iş görüşmeleri, özel ilişkiler, önemli kişilerle toplantılar, başvurular açısından değerlendirebiliriz. Öğleden sonrası saatlerde etkili olan Ay-Jüpiter karesi, eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamamız gerektiğini düşündürüyor. Abartılı beyanlar veya projelerden ya da müsrif harcamalardan da uzak durmamızda fayda var! Bu açının kesinleşmesinin ardından Ay-Satürn üçgeni ile dengeleniyoruz. Ay-Neptün karşıtlığının ve Ay-Merkür karesinin etkili olduğu akşam saatleri yanılgılara, yanıltılmalara, hayal kırıklıklarına, hatalara açık gözüküyor, dikkat!

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay’ın Venüs-Plüton altmışlığını olumlu yönde tetiklediği sabah saatleri özel ilişkiler açısından güzel bir enerji yayıyor. Sabah saatlerini artistik ve sanatsal projeler, estetik ve giyim kuşamla ilgili iş ve harcamalar açısından da kullanabiliriz. Ay’ın Mars ve Kiron ile karşıt açılarının etkili olduğu günün ikinci yarısında zorlu bir enerji akışı var. Yaralanmalara, sakarlıklara, kazalara dikkat! Hem fiziksel, hem de duygusal olarak… Gece 23:22’de Ay Terazi burcuna geçiyor. Venüs-Plüton altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde devreye giren uyumlu, dengeli, uzlaşmacı enerji, gece saatlerinde zirveye varıyor. İlişkiler açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım!

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Huzur ve denge arayışındayız, ama günün büyük çoğunluğunda bunu sağlamakta zorlanabiliriz. Zira Ay’ın Güneş ve Satürn ile dik açıları devrede. Önemli iş ve girişimlerimizde rahat ve destekleyici bir atmosferde olmayacağımızı düşündüren bu zorlu açıların ardından Ay-Jüpiter altmışlığının devreye girdiği akşam saatleri sonrasında rahatlıyoruz. Önemli konuşma, görüşme, toplantı, talep ve girişimleri akşam saatleri ve sonrasına almamız isabetli olur. Mars-Kiron kavuşumunun etkili olduğu gün genelinde yaralanma, kaza ve sakarlıklara açığız, farkında olalım! Yediğimize, özellikle de içtiğimize dikkat edelim! 

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Plüton karesi, günün ilk yarısının pek de rahat akmayacağını düşündürüyor. Ay-Merkür altmışlığının olumlu etkilerinin devreye girdiği günün ikinci yarısını önemli iş ve görüşmeler, anlaşmalar, el sıkışmalar, yazışmalar, alışverişler, seyahatler, ziyaretler, başvurular açısından değerlendirebiliriz.

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

23.12.2018

Designed by Ongunsoft