Öner Döşer

24 Ekim Haftası

Bu sayfa 14710 kişi tarafından ziyaret edildi.

24 Ekim haftası YENİ YAŞINDA CUMHURİYETİMİZİ NELER BEKLİYOR?

Çok önemli ve anlamlı bir haftadayız, çünkü 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 93. Yaşını kutlayacağız. Özgürlüğümüzün ve geleceğimizin en büyük teminatı olan Cumhuriyetimize sahip çıkmamızın, onu idame ettirmemizin en önemli değerimiz olduğundan yola çıkarsak, bizim için yılın en önemli ve anlamlı gününü idrak edeceğimizi söylemekle doğru tespitte bulunmuş oluruz.

Dünya Astrolojisinde ülkelerin takip eden bir içerisinde karşılaşacakları durumları, olayları, muhtemel gelişmeleri öngörmek için kullanılan tekniklerden önemli bir tanesi de Güneş Dönüşü haritalarıdır. Güneş’in asıl haritada (Natal) bulunduğu dereceye ve dakikaya dönüşü anına göre hazırlanan bu haritaya ülkenin yıllık haritasıdır diyebiliriz. 

Aşağıda Türkiye astroloji haritasındaki Güneş’in derecesinden yola çıkılarak düzenlenmiş yıllık hartayı görmektesiniz. Güneş’in Türkiye astroloji haritasındaki konumuna varacağı tarih 28 Ekim 2016, saat 10:27 olarak görülüyor. Bu haritaya dayanarak 93. Yaşımızda bizi nelerin beklediğini analiz etmeye başlayabiliriz.

Haritada Yay burcu yükselmekte olması, 93. Yaşımızda uluslararası ilişkiler, yabancı ülkelerle temasların, inançlarla ilgili konuların, yükse eğitim, yayıncılık gibi temaların bu yıl vurgu kazanacağını göstermekte. Yükselen derecesine yakın yerleşen Venüs ve Satürn, bu yıl barış ve huzuru sağlayabilmek için çok dikkatli ve kontrollü hareket etmemiz gerektiğini göstermekte. 1. Evde yerleşen Venüs’ün 10. ve 6. Evleri yönetiyor olması, ülkenin yöneticilerinin ve güvenlik güçlerinin halkla iç içe, halkla birlikte hareket edeceklerini düşündürmekte. 1. Evde yerleşen Satürn’ün haritanın 2. ve 3. Evlerini yönetiyor olması, kontrollü olmamız gereken konuların önemli bir tanesinin de ekonomi olacağını, yakın ülkelerle ilişkilerin merkezinde duracağımızı ve komşularımızdan bazılarıyla iş birlikleri içerisinde bulunacağımızı işaret etmekte.

Yükselen yöneticisi olarak halkın genel durumunu ve eylemlerini temsil eden, halkın ve ülkenin odak noktasının nerede olacağını gösteren Jüpiter ve halkın genel göstergesi Ay, haritanın 10. Evinde yerleşmekte. Bu görünüm halkın, ülkenin yöneticilerinden yana duracağını veya yönetici figürlerine destek vereceğini göstermekte. Ay-Jüpiter kavuşumunun bu yerleşimi, yönetici figürleri açısından şanslı bir görünüm arz etmekte, Venüs-Jüpiter arasındaki uyumlu açı ve karşılıklı ağırlama, birbirlerinin yerlerinde bulunma, yine halk ve yönetici-otorite figürleri arasında dayanışma olacağını göstermekte.   

Haritanın 11. Evinde yerleşen Güneş ve Merkür, ülkeler arası platformda, müttefik ülkelerle dayanışma ve ilişkilerimizin güçleneceğini, yeni iş birliklerinin, anlaşmaların ufukta olduğunu düşündürmekte, Meclis’ten çıkacak önemli kararlara işaret etmekte. Güneş’in buradaki yerleşimi “Başkanlık” konusunun da Meclis’in en önemli konularından biri olacağını ve bu konuda yeni formüller üretilmeye çalışılacağını (Güneş-Merkür) göstermekte.

Haritanın 2. Evinde yerleşen Mars-Plüton kavuşumu, ekonomik anlamda zorlu bir yılda olacağımıza, halkın şartlarını korumak için mücadele vermesi gerekeceğine işaret etmekte.

Haritanın 3. Evinde yerleşen Neptün-GAD-Kiron kavuşumu, yakın ülkelerle ilişkilerin çok önem taşıyacağını, bazı komşu ülkelerle ilişkilerde beklenenden farklı gelişmelere, yanılgılara, yaralanmalara açık olacağımızı göstermekte. Basında yer alan asparagas ya da yanıltıcı haberlerin artması riski de mevcut.

Haritanın 4. Evinde yerleşen Uranüs, ülkenin iç koşullarında bazı zamanlarda karışıklıkların, beklenmedik gelişmelerin devam edeceğini ve bu aniden ortaya çıkan patlayıcı enerjinin (Uranüs) ülkenin ekonomik koşullarına (Mars-Plüton 2. Evde) ket vurma ihtimalini de göz önüne sermekte.

Haritanın 9. Evinde yerleşen Kuzey Ay Düğümü, en kadersel olayların ve durumların yurt dışı, uzaklarda bulunan kişiler, yabancı ülkelerdeki politik gelişmelerle bağlantılı olacağını göstermekte. 

Dünya Astrolojisi-Türkiye

İçinden geçmekte olduğumuz dönemde pek çoklarımız için en önemli odak noktası ülkemiz ve geleceğimiz oldu hiç kuşkusuz. Bireysel astroloji danışmanlık seanslarımda da bunu çok net görebiliyorum. Tabii benim de odak noktam aynıydı ve son iki yıldır hayli ilerleme gösterdiğim Dünya Astrolojisi kitabımı geçtiğimiz yaz aylarının sonunda tamamladım. Şimdi bu kitabın okurlarıyla buluşma zamanı geldi.

29 Ekim Cumartesi günü saat 15:00’te Dünya Astrolojisi-Türkiye kitabımın imzası için Suadiye Remzi Kitabevi’nde olacağım. Cumhuriyetimizin 93. Yaşını kutladığımız bu anlamlı günde, odak noktasında “Türkiye” bulunan bu naçizane çalışmamı, en önemli değerimize, özgürlüğümüzün teminatı olan Cumhuriyetimize ithaf ediyorum. 

Tüm astroloji severleri, astroloji öğrencilerini ve astrolog dostlarımı imza günümde Remzi Kitabevinde görmekten büyük memnuniyet duyarım! 

“Tıpkı bireysel doğum haritaları gibi ülkelerin de doğum haritaları vardır. Ülkelerin içine doğdukları gök konumları, tarihsel süreç içerisinde başlarından geçen olayları bilinçli bir biçimde analiz etmek ve yönlendirebilmek için kullanılabilir. En önemli astroloji branşlarından biri olan Dünya Astrolojisi, bize bu olanağı sunar.

Öner Döşer tarafından kaleme alınan Dünya Astrolojisi serisinin bu ilk kitabında, Dünya Astrolojisinin temelleri, tarihteki kullanımları, Dünya Astrolojisinde burçların ve gezegenlerin karşılıkları gibi temel astroloji bilgilerinin yanı sıra; Türkiye astroloji haritası, Türkiye’de görev yapmış cumhurbaşkanlarının haritaları, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yeri olan darbelere ve darbe girişimlerine ait haritalar, İstanbul’un ve Fatih Sultan Mehmet’in astroloji haritaları ele alınıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum haritası ve Öner Döşer tarafından Atatürk’ün doğum tarihini ve zamanını belirlemek için somut olaylara ve çok sayıda tarihsel kaynağa dayanarak yapılan kapsamlı rektifikasyon çalışması ise bu kitabın en özel bölümünü oluşturuyor.

Dünya Astrolojisi kitap serisiyle, astroloji öğrencilerine, astroloji okurlarına bu alanda Türkçe kaynak oluşturmak ve bunu yaparken tarihsel verileri astrolojik göstergelerle birlikte arşivlemek amaçlanıyor.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mantıkla sezgiyi birleştirebilmek

24 Ekim Pazartesi gecesi saat 23:46’da Merkür Akrep burcuna geçiyor. Mantıklı fikirlere ve rasyonel bakış açısına yatkın doğada olan Merkür’ün, sezgisel ve duygusal yaklaşımları temsil eden Akrep burcuna geçişiyle birlikte, olayların gidişatını bir de sezgisel açıdan idrak edebilme ve karşımızdakilerin duygularını okuyabilme potansiyelimiz artıyor. Geleceğe yönelik kararlarımızı alırken mantıkla sezgiyi birleştirebilir, böylelikle daha isabetli kararlar alabiliriz.

Özel ilişkilerde hayal kırıklığı riski

26 Ekim Çarşamba günü Venüs-Neptün karesi kesinleşiyor. Bu açı, eğer ayaklarımızı yere basmaz isek, bizim için özel olan kişiler hakkında fazla idealist ve hayalci olursak, hayal kırıklığına uğrama riskimiz bulunduğunu gösteriyor. Yani, gereksiz hayallere kapılmamak gerekiyor önümüzdeki günlerde. Zayıf ve yara almış ilişkiler çözülebilir.

Venüs-Satürn kavuşumunun etkili olduğu Pazar gününde de yine adımları dikkatli atmak, gerçekçi olmak gerekiyor. Sağlam ve güvenilir ilişkiler pekişirken, zayıf ve oturmamış ilişkiler tamamlanma aşamasına geçebilir!

Haftanın en şanslı zaman dilimi

Venüs-Neptün karesiyle aynı günde (Çarşamba), ama daha sonra Venüs-Jüpiter altmışlığı da kesinleşiyor. Bu iki açıyı art arda okursak, çözülmeye yüz tutan bir ilişkinin kurtarılıp devam etmesi gibi bir etkiyi anlatıyor sanki. Haftanın Çarşamba gününe kadar olan kısmı ilişkilerden yana daha problematik gözükse de, haftanın ikinci yarısında bu açıdan daha şanslı olacağız. Astrolojik açıdan bir tavsiye vermek gerekirse, yeni bir ilişkiye yönelik adımları Çarşamba sabahından sonra atmak isabetli olurdu. Cuma günü de yine özel ilişkiler açısından şanslı bir gün. Ama sadece bu açıdan değil, pek çok girişimler açısından da böyle. Venüs-Jüpiter gezegenleri arasındaki uyumlu açının tetikleneceği bu güzel gün, her türlü anlaşma, ticari alışveriş, alım satım işleri, özel ilişkilerle ilgili girişimler, evlilik, ortaklık girişimleri, para alışverişleri, yabancılarla ilgili işler açısından ve eğlenceli aktivitelerin organizasyonları açısından değerlendirilebilir.

Geleceğe yönelik kararlar

27 Ekim Perşembe akşamı saat 19:16’da Güneş-Merkür kavuşumu kesinleşiyor. Bu kavuşum, geleceğe yönelik planlarımızı gözde geçirmemiz açısından güzel bir fırsat sunuyor. Kavuşum Akrep burcunda gerçekleştiğinden, alacağımız bütün önemli kararlarda ve yapacağımız uygulamalarda sezgilerimize ve iç sesimize kulak vermemiz çok isabetli olacaktır.

Yaraları şifalandırmak

28 Ekim Cuma günü Mars-Kiron altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, son zamanlarda yara aldığımız konularda kendimizi şifalandırabilmemiz açısından güzel bir fırsat sunuyor. Kendimizi savunamadığımızı veya yaptığımız işi savunamadığımız ya da yeterinde cesaretle ortaya koyamadığımızı düşünüyorsak, bu konuda harekete geçebilir, böylelikle yaralanmış hissettiğimiz alanlarda kendimizi yeniden motive edebiliriz.

Dikkatli olmak gereken zamanlar!

29 Ekim Cumartesi sabahı saat 07:05’te Mars-Uranüs karesi kesinleşiyor. O günün transitlerine baktığımızda, Ay’ın bu kareyi tetiklediğini görüyoruz. Dolayısıyla, Cumhuriyetimizin 93. yaşını kutlayacağımız bu anlamlı günde uyanık ve dikkatli olmamız gerekiyor.

Mars-Uranüs arasındaki sert açılar, sert ve patlayıcı durumları, şiddete yönelik eylemleri işaret eder. Böylesi dönemlerde agresyon çok artar. Kare açı harekete geçiricidir; provoke edicidir. Bunları göz önünde bulundurmalı, tehlike ve risk arz eden durumlara karşı uyanık olmalıyız. Kışkırtıcı kişilere ve olaylara kendimizi kaptırmamalıyız.

Cumartesi günü kesinleşecek olsa da bu açının etkileri haftanın geneline yayılıyor. Bunun farkında olalım!

Şairane ve yaratıcı

30 Ekim Pazar günü boyunca Merkür-Neptün üçgeninin enerjisini güçlü bir şekilde hissedeceğiz. Bu ikili arasındaki açılar, şairane bir ifade potansiyeli taşır. Özellikle uyumlu açıların etkili olduğu dönemlerde duygularımızı adeta şairane bir biçimde ifade etme şansı bulabiliriz. Hayal gücümüz ve yaratıcılığımız da yükselir böylesi zamanlarda. Doğum haritasında bu potansiyeli olanlar açısından değerlendirilebilecek harika bir hafta sonu bizi bekliyor aslında… Pazar akşam saatlerinde gerçekleşecek yeniay da bu açıyı tetikliyor ve yaratıcılığın önünü açıyor. Artistik ve sanatsal konularda, edebiyat alanında, tasarım ve hayal gücü gerektiren iş ve çalışmalarda kolay ilerleyebileceğimiz bu zaman dilimini, tüm bu alanlarda yeni başlangıçlar yapmak üzere kullanabiliriz.  

Akrep burcunda yeniay

30 Ekim Pazar akşamı saat 20:38’de Akrep burcunda yeniay meydana geliyor. Yeniaylar, yeni işlere girişim açısından uygun zamanlardır. Özellikle yeniayın gerçekleşmesinden bir gün sonrasından itibaren yeni bir şeylere adım atabiliriz.

Akrep burcundaki yeniaylar, duygusal yoğunluğun arttığı dönemlerdir. İçe çekilme ve gözlemleme, sezgisel olarak hissedilen en doğru zamanda harekete geçme ve olayların derinine dokunabilme kabiliyeti böylesi dönemlerde vurgulanır. Derin araştırmalara girişmek açısından ise harika dönemlerdir.

Yeniay’ın Merkür-Neptün üçgenini de tetikliyor olması, önceki paragrafta da belirttiğimiz üzere artistik ve sanatsal konularda, edebiyat alanında, tasarım ve hayal gücü gerektiren iş ve çalışmalarda yeni başlangıçlar yapmak üzere kullanılabilir. Aşağıda yeniay haritasını görmektesiniz.

Yeniayın haritanın 5. Evine düşüyor olması, önümüzdeki yaklaşık bir aylık süreçte gençlerimiz, çocuklarımızla, sanatçılarımızla, sporcularımızla, arası konumunda olan diplomatlarımızla, borsa ve spekülasyonla ilgili konuların önemli bir odak noktası olacağını göstermekte. 8. Evde yerleşmekte olan Mars-Plüton kavuşumu, hayati kayıplara neden olabilecek tehlikeli girişimlere dikkat çekmekte! 6. Evde yerleşen Venüs-Satürn ikilisi, güvenlik güçlerine, silahlı kuvvetlere iş düşeceğini göstermekte. Uzak yerlerde bulunan kişiler, silahlı kuvvetlerin gündeminde en önemli yeri tutacağa benzer. Güvenlik güçleri, silahlı kuvvetler genç kişilerden destek bulabilir. Yönetici figürlerinin dikkatli olması gerekir (Neptün-GAD-Kiron kavuşşumu 10. Evde). 

Bu haritayı Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirerek, ülkemize getirisi üzerine değerlendirmeler yapabiliriz. Aşağıda Türkiye astroloji haritası üzerine izdüşürülmüş yeniay haritasını görmektesiniz.

Yeniay derecesinin Türkiye astroloji haritasının 7. Evine izdüşüyor olması, yine gençlerimize, çocuklarımıza dikkat çekmekte. Ay Düğümlerinin, Türkiye astroloji haritasındaki derecelerine dönüyor olması, Kasım ayının son derece kadersel bir önem taşıdığını düşündürmekte. Özellikle dikkat edilmesi gereken nokta uzak yerler, yabancı ülkeler, buralarda olacak gelişmeler, çünkü bu alanda Neptün-Güney Ay Düğümü yerleşmekte. Çok bilinçli hareket etmek, yanıltılmaktan uzak durmak, uyanık olmak gereken bir ay bizi bekliyor!

Haftanın günlere göre değerlendirmeleri…

Pazartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yönetme becerilerimizi ortaya çıkaran olaylarla karşılaşabiliriz. Yaşadığımız olaylar karşısında güçlü bir şekilde ayakta durabilir ve yaptıklarımızı başkalarına göstermemiz gerektiğinde özgüvenimizi ortaya koyabilirsek, hatırı sayılır bir başarı, ilerleme sağlayabiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin etkili olmaya başladığı sabah saatlerinden itibaren, bu açının etkisinin maksimuma ulaşacağı öğle sonrasındaki saatlere kadar yaratıcılığımızı, yenileştirme ve değiştirme kabiliyetimizi maksimumda sergileyebiliriz. Değişiklik ve yenilik yaratmanın tam zamanı yani! Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerini kendimizi başkalarına anlatmak, yazmak, önemli konuşmalar veya anlaşmalar yapmak, tanıtımlar ve duyurular ya da açıklamalar yapmak açısından değerlendirebiliriz. Saat 23:46’da Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte, önünde başkaca majör açı bulunmayan Ay boşluğa giriyor.

Salı gününe başlarken henüz Aslan burcunda ve boşlukta hareket eden Ay, saat 06:16’da Başak burcuna geçiyor. Titiz, dikkatli ve organize hareket ederek, girişeceğimiz işlerde başarılı olma şansımızı arttırabiliriz. Ay’ın Merkür ve Güneş ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah saatlerini önemli kişilerle görüşmeler, ticari alışverişler, seyahat organizasyonları, otorite temsilcisi kişilerden bir şeyler talep etmek ya da öneride bulunmak açısından değerlendirebiliriz. Öğle saatleri civarında da devam eden bu atmosfer akşam saatlerinde değişiyor. Ay’ın Venüs-Neptün karesini tetiklediği akşam saatlerinde ilişkilerde hayal kırıklıkları ve çözülmelere açığız. Beklentilerimizi mahdut seviyede tutarsak, ayaklarımızı yere basar ve gerçekçi bakıştan uzaklaşmazsak fazla hırpalanmayız.

Çarşamba günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Venüs-Neptün karesinin ve Ay-Satürn karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde beklediğimiz sonuçları elde etmekte zorlanabiliriz. Engellenme, yanılma, yanlış yönlendirilme riskinin yüksek olduğu bu saatlerde özel ilişkilerimizde türbülans yaşayabiliriz. Dağılma ve çözülme potansiyeli taşıyan bu saatlerin ardından, Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerine doğru toparlanıyoruz ve güçleniyoruz. Venüs-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasından itibaren ilişkiler alanında pozitif bir akış kazanmaya başlıyoruz. Yeni adımlar açısından değerlendirebiliriz. Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerini kendimizi dengeleyeceğimiz enerji çalışmaları, yürüyüşler, sportif aktiviteler açısından kullanabiliriz. Saat 21:30’da Ay boşluğa giriyor. Ay-Kiron karşıtlığının etkili olduğu gece saatleri yaralanmalara açık, dikkat!

Perşembe gününe başlarken Ay henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın Terazi burcuna geçiş yapacağı saat 16:50’den önceki zaman diliminde girişeceğimiz işlerde beklediğimiz sonuçları elde etmekte zorlanabiliriz. Bu saat sonrasında daha dengeli ve uzlaşma yakalamaya yönelik bir atmosferde olacağız. Gün boyunca etkili olacak Güneş-Merkür kavuşumu, geleceğe yönelik planlarımızı gözde geçirmemiz açısından güzel bir fırsat sunuyor. Kavuşum Akrep burcunda gerçekleştiğinden, alacağımız bütün önemli kararlarda ve yapacağımız uygulamalarda sezgilerimize ve iç sesimize kulak vermemiz çok isabetli olacaktır. Gece saatlerinde Venüs-Ay Düğümleriyle T-kare açı kalıbı oluşturuyor. İlişkilerimiz açısından dikkatli olmamız gereken bir zaman dilimindeyiz!

Cuma günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Huzur, barış, denge atmosferi yaratabileceğimiz ve iş birliklerine girişebileceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Jüpiter ile kavuşup, Venüs ile altmış derecelik uyumlu açıya ilerlediği öğle saatlerini yeni iş ve girişimler açısından kullanabiliriz. Venüs-Jüpiter gezegenleri arasındaki uyumlu açının tetikleneceği bu güzel gün, her türlü anlaşma, ticari alışveriş, alım satım işleri, özel ilişkilerle ilgili girişimler, evlilik, ortaklık girişimleri, para alışverişleri, yabancılarla ilgili işler açısından ve eğlenceli aktivitelerin organizasyonları açısından değerlendirilebilir. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerini her türlü iş ve organizasyon açısından kullanabiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinden itibaren Ay’ın zorlu açıları devreye giriyor ve ertesi güne yansıyacak bir agresyon aktif oluyor, dikkat!

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Adaletin ve eşitliğin vurgulanacağı, Cumhuriyetin 93. Yılını kutlayacağımız çok önemli ve anlamlı bir gündeyiz. Gün boyunca Ay’ın zorlu açıları var: Ay Mars-Plüton kavuşumunu ve Mars-Uranüs karesini tetikleyecek ve gökyüzünde öncü burçlarda bir T-kare açı kalıbı oluşacak. Odak noktasında Mars-Plüton kavuşumu olan bu açı kalıbı, astrolojide en zorlu açı kalıplarından biridir. Öncü burçlarda olduğunda, inisiyatif alma ve harekete geçme arzusu artar. Gün boyunca etkili olan Mars-Uranüs karesi de provoke eden açılardan biridir. Dolayısıyla, provokasyona çok açık bir gündeyiz, farkında olalım. Ayrıca patlayıcı ve sert enerjilerin de iş başında olduğunu bilmeliyiz. Uyanık olursak, problem yaşamayız. Umarım Cumhuriyet kutlamaları Ay’ın Terazi burcunda olmasına uygun ve bizlere yaraşır biçimde sevgi, barış ve kardeşlik atmosferinde, coşku ve sevinçle kutlanır. Saat 13:10’da Ay boşluğa giriyor. Ay’ın Mars’tan giderek uzaklaştığı günün geri kalanında, agresif enerjiden, yüksek tansiyondan uzaklaşmaya başlıyoruz. Bu müstesna günde, bendeniz de Dünya Astrolojisi başlıklı, Türkiye altbaşlıklı kitabımın imza günü için saat 15:00’te Suadiye’de Remzi Kitabevinde olacağım. Değerli astroloji severleri, astroloji öğrencilerini ve astrolog dostlarımı orada görmekten büyük memnuniyet duyarım. Gece saatlerinde Venüs-Satürn kavuşumunun etkileri devreye giriyor. Sağlam ve güvenilir ilişkilerin güç kazandığı, buna mukabil zayıf ve tutarsız ilişkilerin de bitmeye yüz tuttuğu bir zaman dilimindeyiz. Bu enerji Pazar gününe de yansıyor. 

Pazar gününe geçişte Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah saat 05:00’te Akrep burcuna geçiyor. Yeni başlangıçlara doğru uzanmaya başladığımız, bir şeylerin tamamlanışına ve bitişine şahit olduğumuz bir gündeyiz. Venüs-Satürn kavuşumunun etkileri devreye giriyor. Sağlam ve güvenilir ilişkilerin güç kazandığı, buna mukabil zayıf ve tutarsız ilişkilerin de bitmeye yüz tuttuğu bir zaman dilimindeyiz. Merkür-Neptün üçgeni güne damgasını vuruyor, akşam saatlerinde gerçekleşecek yeniay da bu açıyı tetikliyor ve yaratıcılığın önünü açıyor. Artistik ve sanatsal konularda, edebiyat alanında, tasarım ve hayal gücü gerektiren iş ve çalışmalarda kolay ilerleyebileceğimiz bu zaman dilimini, tüm bu alanlarda yeni başlangıçlar yapmak üzere kullanabiliriz. 

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

23 Ekim 2016, Pazar

Astroloji Okulu, Caddebostan

24.10.2016

Designed by Ongunsoft