Öner Döşer

24 Eylül Haftası

Bu sayfa 7840 kişi tarafından ziyaret edildi.

24 Eylül Haftasına Astrolojik Bakış

Haftanın ilk yarısına yakınlaşan Merkür-Jüpiter üçgeninin olumlu etkileri hakim olacak. Bu ikilinin uyumlu açısı 26 Eylül Çarşamba günü kesinleşiyor. Önemli toplantıları, yazışmaları ve konuşmaları, seyahatleri ve uluslararası işleri, yazmak ve yayınlamak ya da duyurmak gereken konuları haftanın ilk yarısına almak daha isabetli sonuçlar doğuracaktır.

Yeni şeyler öğrenmek, eğitimle ilgili konuları başlatmak, hayat görüşleri paylaşmak, başkalarıyla fikir teatilerinde bulunmak, tavsiyeler alıp vermek açısından olumlu etkiler taşıyan haftanın ilk yarısını iyi değerlendirebiliriz. Özellikle de Salı ve Çarşamba günlerini.

Haftanın ikinci yarısında ise daha ziyade gergin etkiler devreye giriyor. Perşembe günü kesinleşecek Venüs-Mars karesi, özel ve sosyal ilişkilerde gerginlik işaretçisi. Venüs-Mars arasındaki gergin açılar aşk ve cinsellik konularında stresleri tetikleyebilir. Estetik ve güzellikle ilgili konularda yenilikler yapmak, operasyonlar vs için uygun görülmez. Artistik ve sanatsal konularda, dekoratif değişiklikler açısından da öyle. Eğer ilişkilerimizde dengemizi iyi ayarlayamazsak, hafta sonunda etkisini gösterecek gergin dolunay civarında kırılmalar, kopmalar yaşayabiliriz, dikkat! Gergin etkiler Ay’ın Venüs-Mars karesini tetikleyeceği Çarşamba akşamüzeri saatlerinden itibaren belirginleşiyor.

Terazi burcunda ilerleyen Güneş, bu hafta sonunda Uranüs ve Plüton arasındaki dik açıyı tetikliyor ve gökyüzünde t-kare açı kalıbı oluşuyor. Bu stresli bir açı kalıbıdır. Kişilik ve güç çekişmelerine, otoriteyle sorunlara, otoriter figürlerin stresler yaşamasına işaret eder. Dolayısı ile hafta sonuna doğru olan günlerden itibaren kendimizi her zamankinden daha fazla çekişme ve rekabetin içerisinde bulabilir, dengemizi sağlamakta zorlanabiliriz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek, zam ve terfi istemek, yardım ve destek istemek açısından Cuma gününü de dahil edersek, hafta sonundaki günler pek de isabetli gözükmüyor. Yönetici pozisyonundaki kişilerin ise özellikle dikkatli olması gerekiyor…

Hafta sonunda etkisini gösterecek gergin dolunay Ay-Güneş arasındaki karşıt açının kesinleşeceği Pazar günü sabah saat 06:18’de doruk noktasına varıyor. Dolunay döneminde Dünya’nın elektromanyetik alanında ekstra iyonizasyon olur. Buna bağlı olarak insan duygularının coşkun ve abartılı çıkışlar gösterdiği, enerjik zamanlardır. Koç burcunda gerçekleşecek bu dolunay Uranüs ve Plüton ikilisiyle dizilimde olacağından (90 ve 180 derecelik açılarla) bu etkiler daha da vurgulu olacak. Bu yüzden dikkatli ve soğukkanlı olmamız gereken bir hafta sonu bizi bekliyor. Provoke etmeye yönelik söz ve eylemlerden uzak kalmalı, şartları fazla zorlamamalı, yangına körükle gitmemeliyiz. Mümkün olduğunca tartışmacı ve kışkırtıcı ortamlardan uzak kalmalıyız. 30 Eylül’deki dolunayla ilgili ayrıca bilgi vereceğim yazımı bu hafta ortasında yayınlayacağım. Bu yazımda dolunayın hem kişisel anlamda bizi nasıl etkileyeceğinden, hem de ülkemiz astroloji haritası üzerindeki muhtemel etkilerinden bahsedeceğim. Bu yüzden burada sözü fazla uzatmadan, kısaca bilgi vererek yazıma devam ediyorum.

Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda seyrediyor. Üzerinde uğraştığımız konuları ciddiye almamız gereken bir gündeyiz. Sorumluluklarımızı yüklendiğimiz ve gereğini yaptığımız sürece ilerleme kaydedebiliriz. Ama işlerimizin arkasını iyi takip etmez, ihmal edersek, olumsuz yönde gelişmelerle karşılaşabiliriz. Ülkemiz açısından diğer ülkelerle ilişkiler alanının, davalar ya da duruşmalarla ilgili temaların spot olacağı bir gün olabilir. Hafta genelinde uluslararası ilişkilerde de gerginlikler riski var zaten. Ay-Mars altmışlığının etkisini göstereceği sabah saatlerinde efor ve enerjimizi uğraştığımız işlere daha dengeli yansıtabilir, ilerleme kaydedebiliriz. Güç ve gayret gerektiren, cesaret ve atılım isteyen işlerimizi öğle öncesindeki ve sonrasındaki saatlerde aktif edebiliriz. Akşam saatlerinden itibaren ise yavaşlayabilir, engellerle karşılaşabiliriz. Ay-Satürn arasındaki dik açının etkin olacağı bu saatlerde ve gece boyunca duygusal anlamda, ailevi temalarda, ev ve yerleşimle veya değişikliklerle ilgili konularda girişimler yapmamız istediğimiz sonuçlara ulaşmakta zorluk yaşamamız anlamına geliyor. Sabır ve olgunluk gerektiriyor bu saatler…

Salı günü saat 02:32’de Ay Kova burcuna geçiyor. Yaratıcılığımızı ortaya koyabileceğimiz ve yenilik yaratmak istediğimiz işleri aktif edebileceğimiz bir gündeyiz. Ülkemiz açısından ekonomik konuların, vergiler ve ödemelerin, kredi ve borçların, bankalarla ilgili konuların vurgu kazanacağı bir gün olabilir. Sabah erken saatlerden itibaren etkin olacak Ay-Güneş üçgeni özel ve sosyal ilişkilerimizde olumlu gelişmeler yakalayabileceğimize işaret ediyor. Bu güzel günü yeni işlere girişmek, önemli görüşme ve toplantılar yapmak, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek için değerlendirebiliriz. Ay-Güneş arasında uyumlu açı olduğu zamanlar terfi istemek, başkalarının işlerini idare etmek, yeni risklere girişmek, yatırım yapmak ve spekülatif konular, ilerleme sağlamak için yardım almak açısından uygundur. Kadın erkek ilişkilerinde yeni adımlar açısından da gayet güzel bir gündeyiz. Ay-Uranüs arasındaki uyumlu açının etkinleşeceği öğle saatlerinde değişim ve yenilikler yapmak açısından güzel etkiler var. Ay-Uranüs uyumlu açıları da idari, politik ve kamusal kişilerle veya geniş büyük yetkilileriyle görüşmek için uygundur. Aynı zamanda sosyal ortamlara katılmak, gizemli konularda veya astroloji gibi farkındalık yaratan konularla ilgili eğitim almaya başlamak, elektrikle veya havacılıkla ilgili işlere girişmek, icatlar için patent almak, elektrikle ilgili tedaviye başlamak, değişimler yapmak, alışılmışın dışında, yeni işlere girişmek için uygun görülmüştür. Olumlu etkiler akşam ve gece saatlerinde de devam ediyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda seyrediyor. Entelektüel, zihinsel konularla ilgilenmek, yeni ve yaratıcı fikirler ortaya koymak, yeni şeyler öğrenmek ve öğretmek, araştırmaya başlamak, yazmak ve yayınlamak, açısından harika bir gündeyiz! Ülkemiz açısından ekonomik konuların, vergiler ve ödemelerin, kredi ve borçların, bankalarla ilgili konuların vurgu kazanacağı bir gün olabilir. Sabah erken saatlerde Ay’ın ardı ardına Merkür ve Jüpiter ile uyumlu açıları olacak. Bu olumlu açıların ardından Merkür-Jüpiter akşam saatlerinde üçgeni kesinleşiyor. Önemli toplantıları, yazışmaları ve konuşmaları, seyahatleri ve uluslararası işleri, yazmak ve yayınlamak ya da duyurmak gereken konuları bugüne alabiliriz. Yeni şeyler öğrenmek, eğitimle ilgili konuları başlatmak, hayat görüşleri paylaşmak, başkalarıyla fikir teatilerinde bulunmak, tavsiyeler alıp vermek açısından olumlu etkiler taşıyan bu harika günü iyi değerlendirelim! Akşam saatlerinde Ay’ın ardı ardına Venüs-Mars ikilisiyle gergin açıları var. Bu gergin açılar özel ve sosyal ilişkilerimizde çalkantılara, streslere işaret ediyor olabilir. İlişkilerde acelecikten uzak durmalı, tolerans ve eksenliği elden bırakmamalıyız. Aksi takdirde ilişkimize zarar verebiliriz. Parasal konularda müsrifliğe, yeme içme konularında aşırılığa, ilişkiler konusunda abartıya kaçma eğilimi göstereceğimiz akşam saatlerine dikkat!

Perşembe günü sabah saatlerinde Ay henüz Kova burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay-Satürn arasındaki uyumlu açı aktif olacağından, güne daha istikrarlı ve kontrollü başlayabiliriz. Bu açının kesinleşeceği 06:33’ten 08:23’e kadarki kısa süreçte Ay boşlukta ilerleyeceğinden, somut ve kalıcı sonuç beklediğimiz önemli işleri bu zaman aralığına denk getirmemekte fayda var. 08:23’te Ay Balık burcuna geçiyor. Sezgilerimizin, duygularımızın ve duygudaşlığın öne çıkacağı bir gündeyiz. Girişeceğimiz işlerde başkalarını da düşünmemiz, olayları onların gözünden de değerlendirebilmemiz çok önem taşıyor. Ülkemiz açısından yönetimle ve yöneticilerle ilgili konuların, dış ilişkilerin, eğitim ve yargıyla ilgili konuların önem taşıyacağı bir gün olabilir. Ay-Neptün kavuşumunun etkin olacağı sabah saatlerinde huzur ve sakinlik kazanmaya yönelik meditasyon, zikir, enerji çalışmaları yapmak isabetli olacaktır. Mantıktan ziyade sezgilerimizle ilerlememiz bize doğru yolu gösterecek. Bugün empati kurmak, merhameti elden bırakmamak çok önemli, çünkü stresli Venüs-Mars karesi bugün en etkin gününde olacak. Bu gergin açı özel ve sosyal ilişkilerde gerginlik işaretçisi... Venüs-Mars arasındaki gergin açılar aşk ve cinsellik konularında stresleri tetikleyebilir. Estetik ve güzellikle ilgili konularda yenilikler yapmak, operasyonlar vs için uygun görülmez. Artistik ve sanatsal konularda, dekoratif değişiklikler açısından da öyle. Eğer ilişkilerimizde dengemizi iyi ayarlayamazsak, hafta sonunda etkisini gösterecek gergin dolunay civarında kırılmalar, kopmalar yaşayabiliriz, dikkat! Gece saatlerinde Ay-Plüton altmışlığı etkinleşiyor. Duygusal anlamda destekleşmelere, ailevi alanda yardımlaşmaya açık olacağımız bu saatlerde duygularımızı etkin bir şekilde ifade edebilme yeteneğimiz ön plana çıkacak.

Cuma günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. İdealist, toplumcu, evrensel değer taşıyan işlere girişmek, manevi temalara yönelmek açısından güzel bir gündeyiz. Ülkemiz açısından yönetimle ve yöneticilerle ilgili konuların, dış ilişkilerin, eğitim ve yargıyla ilgili konuların önem taşıyacağı bir gün olabilir. Gün boyunca Ay’ın aktif sadece bir açısı var. Bu yüzden çok hareketli bir günde olmayabiliriz. Ama genel olarak esnek, değişimlere açık ve toleranslı olmamız, var olan şartları zorlamadan doğal akışa bırakmak sonuçta bize kazandıracak. Kararsızlıktan uzak kalmamızda fayda var. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter karesi duygularımızı abartılı bir şekilde ortaya koyma riskimize işaret ediyor. Ay-Jüpiter arasındaki gergin açılar genel anlamda çok olumsuz görülmez. Hatta eğitsel çalışma yapmak, tavsiye almak için uygun görülmüştür. Fakat spekülatif konular, yasal hareketlere girişmek, profesyonel kişilerle irtibata geçmek açısından uygun değildir.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda hareket edecek. Günün ilk kısmında kararsızlık enerjisi öne çıkarken, günün ikinci kısmında kararlılık ve eyleme geçme arzusu ağırlık kazanıyor. Ülkemiz açısından yönetimle ve yöneticilerle ilgili konuların, dış ilişkilerin, eğitim ve yargıyla ilgili konuların önem taşıyacağı bir gün olabilir. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Mars üçgeni efor ve güç gerektiren işlere girişmek için uygun saatlerde olacağımızı gösteriyor. Kendimizi enerjik ve aktif hissedebiliriz. 05:34 ile 16:13 arasındaki saatlerde Ay boşlukta seyredeceğinden, somut ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz işlere girişmek açısından pek de uygun zamanlarda olmayacağız. Belirsizlik ev kararsızlık enerjisi Ay’ın Koç burcuna geçeceği 16:13’e kadar etkisini sürdürüyor. Ay’ın Koç’a geçişiyle birlikte harekete geçme, netlik kazanma, bir an önce sonuca ulaşma arzumuz artıyor. Hızlı hareket etmekle aceleciliği birbirine karıştırmamalıyız. Gün boyunca etkisini güçlü bir şekilde gösterecek Güneş-Uranüs-Plüton t-kare açı kalıbı kişilik ve güç çekişmelerine, otoriteyle sorunlara, otoriter figürlerin stresler yaşamasına işaret eder. Dolayısı ile kendimizi her zamankinden daha fazla çekişme ve rekabetin içerisinde bulabilir, dengemizi sağlamakta zorlanabiliriz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek, zam ve terfi istemek, yardım ve destek istemek açısından pek de isabetli bir günde değiliz.

Pazar günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Haftanın en aktif ve enerjik günündeyiz. Kararlılık ve netlik isteyen ve rekabet enerjisinin hakim olacağı zorlu günde, başkalarıyla yüzleşme, hesaplaşma arzumuz da maksimuma ulaşıyor. Ülkemiz açısından meclis ve idareciler, ülkemizin müttefikleriyle ilgili konular, devletin bütçesiyle ilgili konular gündemde öne çıkabilir. Sabah erken saatlerden itibaren Ay’ın ardı ardına Uranüs, Plüton ve Güneş ile gergin açıları var. Ay-Güneş arasındaki karşıt açının kesinleşeceği Pazar günü sabah saat 06:18’de dolunay doruk noktasına varıyor. Dolunay döneminde Dünya’nın elektromanyetik alanında ekstra iyonizasyon olur. Buna bağlı olarak insan duygularının coşkun ve abartılı çıkışlar gösterdiği, enerjik zamanlardır. Koç burcunda gerçekleşecek bu dolunay Uranüs ve Plüton ikilisiyle dizilimde olacağından (90 ve 180 derecelik açılarla) bu etkiler daha da vurgulu olacak. Bu yüzden dikkatli ve soğukkanlı olmamız gereken bir hafta sonu bizi bekliyor. Provoke etmeye yönelik söz ve eylemlerden uzak kalmalı, şartları fazla zorlamamalı, yangına körükle gitmemeliyiz. Mümkün olduğunca tartışmacı ve kışkırtıcı ortamlardan uzak kalmalıyız. 30 Eylül’deki dolunayla ilgili ayrıca bilgi vereceğim yazımı bu hafta ortasında yayınlayacağım. Bu yazımda dolunayın hem kişisel anlamda bizi nasıl etkileyeceğinden, hem de ülkemiz astroloji haritası üzerindeki muhtemel etkilerinden bahsedeceğim. Bu yüzden burada sözü fazla uzatmadan, kısaca bilgi vererek yazımı tamamlıyorum.

Mutlu, Sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

23 Eylül 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Eylül ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/eylul-2012-burc-yorumlari

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş sakinliğini sürdürüyor. Güneşlekesi sayısı da düşük gidiyor. 23 Eylül itibariyle güneşlekesi sayısı 46 olarak bildiriliyor. NOAA tahmincileri güneşlekesi 1575’in M-sınıfı güneş alevlenmeleri üretmek üzere olduğunu, önümüzdeki 24 saat içerisinde patlama üretmesi ihtimalinin %5 olduğunu bildiriyor. İhtimal düşük, ama eğer güneş alevlenmesi olursa Dünya-yönelimli olacak.

İçinde bulunduğumuz günlerde etkisini göstermeye başlayan Dünya-Uranüs kavuşumunun Plüton ile doksan derelik açısı, Venüs-Jüpiter kavuşumu, Merkür-Satürn kavuşumu iyice etkinleşiyor. Dünya’nın da dahil olduğu bu gezegensel irtibatlar Güneş’in aktif olabileceğini ve Dünya’nın bundan etkilenebileceğini düşündürüyor. NOAA tahmincilerinin de görüşleri bu yönde ve gezegensel dizilimler de bunu teyit eder gözükmekte. İzleyip göreceğiz… 

23.09.2012

Designed by Ongunsoft