Öner Döşer

24 Haziran Haftası

Bu sayfa 8704 kişi tarafından ziyaret edildi.

24 Haziran Haftasına Astrolojik Bakış

JÜPİTER YENGECE GEÇİYOR, MERKÜR YENGEÇTE GERİLİYOR!

İletişim gezegeni Merkür, 26 Haziran tarihinde Yengeç burcunun 24. derecesinde gerilemeye başlıyor. Ülkemiz astroloji haritasının da Yükselen derecesinde yer alan Yengeç burcu ailevi ve milli temaları, duygusal bağ içerisinde olduğu değerlere ve çevreye sahip çıkmayı, beslemeyi, koruma ve kollamayı, yardımlaşmayı, geçmişe ve geleneklere duyarlılığı, duygusallık ve hassasiyeti, duygudaşlığı ifade eden bir burçtur. Merkür’ün bu burçta gerileyecek olması, 20 Temmuz’a kadarki bu gerileme sürecinde, yukarıda saydığımız konularda kendimizi ifade etmekte zorlanabileceğimizi gösteriyor. Sözlerimize çok dikkat etmemiz gerekiyor, çünkü istemeden de olsa başkalarını kırabilir, üzebiliriz. Bu yüzden, herhangi bir şekilde fikrimizi ifade ederken, karşımızdaki kişiler üzerinde nasıl etkiler yaratacağını gözden geçirmeliyiz. Kırıcı olduğumuzda özür dileyebilmeliyiz. Kendimizle muhasebeye daha fazla vakit ayırabilir, son dönemde olan biteni gözden geçirebiliriz mesela. Sadece birey bazında değil, toplum olarak da. Zira Merkür gerilemesi Türkiye astroloji haritasının halkı, yani bizleri ifade eden 1. evinde gerçekleşiyor.

26 Haziran sabahı Jüpiter Yengeç burcuna geçiyor (04:40). Jüpiter bu burçta yücelmektedir. Klasik astrologlar Jüpiter’in bu burçta yüceliyor olmasını şöyle açıklıyor: “Jüpiter’in doğası kuzey rüzgarlarını temsil eder. Bu yüzden Jüpiter Yengeç burcunda olduğunda, besleyici kuzey rüzgarları sebzelerin büyümesine yardımcı olur.” Gerçekten de Yengeç burcu Jüpiter’in besleyici ve büyüten doğasına uygundur. Jüpiter’in Yengeç burcuna geçişiyle, çevreye duyarlılık, etrafında olan biten konusunda hassasiyet ve güvence hissettiren değerlere sahip çıkma arzusu daha da genişliyor. Başkalarını gözetme ve empati yeteneği artıyor. Jüpiter’in Türkiye astroloji haritasının Yükselen derecesinde bulunan Yengeç burcunda ilerleyeceği 16 Temmuz 2014’e kadarki süreçte halkın sahip olduğu ve kendisini duygusal anlamda güvencede hissedeceği değerlerine sahip çıkma, milli temalara daha fazla önem verme eğilimi de artıyor olacak muhtemelen. Yakında, Jüpiter’in Yengeç burcuna geçişini işleyen yazımı paylaşacağım. Burçlara göre değerlendrmeler için makaleler bölümünde Jüpiter Yengeç'te-Burçlar Nasıl Etkilenecek yazımı okuyabilirsiniz.

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sağlam ve gerçekçi adımlar atmamız gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Plüton ve Uranüs ile gergin iletişime giren Ay, bu erken saatlerde hırpalayıcı enerjilere dikkat çekiyor. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Merkür karşıtlığının iletişimde gerginlik ve uzlaşmazlık enerjisi taşıyan etkileri devreye giriyor. Bu saatlerde fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz.

Salı günü erken saatlerinde Ay henüz Oğlak burcunda ilerliyor. Ay-Venüs karşıtlığının gergin enerjilerinin devreye gireceği sabah saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerimizde uyuşmazlık ve dengesizlik etkisi oluşabilir. Sağduyulu ve anlayışlı olmamız gereken bir sabahtayız. Bir müddet boşlukta ilerleyen Ay 10.26'da Kova burcuna geçiyor. İnsani ve toplumsal konuların önem kazanacağı, yaratıcı fikirlerimizle ve akılcı tavırlarımızla dikkat çekebileceğimiz bir gündeyiz. Öğle sonrası saatlerden itibaren etkili olacak ve akşam saatlerinde etkisi maksimuma varacak Ay-Satürn karesi, gerek duygusal anlamda baskı ve engellenme hissetmemize, gerekse günlük işlerimizde aksama ve gecikmelere işaret etmekte.

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Zihinsel ve toplumsal konular vurgu kazanıyor. 04:40'ta Jüpiter Yengeç burcuna geçiyor. Jüpiter'in Yengeç'e geçişini inceleyen yazımı makaleler bölümünde okuyabilirsiniz. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Uranüs altmışlığı sürpriz ve hoş gelişmelerin işaretçisi. Yaratıcılığımızın ve zihinsel becerilerimizin artacağı gündüz saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Biraz rutin dışına çıkmak, günlük hayatımıza değişiklikler katmak da iyi gelecektir. Ay-Mars üçgeninin etkin olacağı öğle sonrası saatlerde kendimizi daha enerjik ve girişken hissedebiliriz. Efor ve güç gerektiren işleri bu saatlere alabiliriz. 16:08’de bulunduğu burç dahilinde son açısını tamamlayan Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında ilerlemesine boşlukta devam ediyor. Güneş-Satürn-Neptün arasında su elementi burçlarında oluşan Büyük Üçgen açı kalıbı, hayal gücümüzü somut değerlere yansıtabileceğimizi, başkalarıyla duygusal anlamda güzel bir akış yakalayabileceğimizi gösteriyor. Ama, sabah saatlerinden itibaren gerilemeye başlayacak olan Merkür’ü hesaba katmalı, sözlerimize dikkat etmeliyiz yine de. Bu konuyla ilgili bilgiyi yazımın giriş bölümünde bulabilirsiniz. 

Perşembe gününe başlarken Ay Kova burcunda ve boşlukta ilerliyor, 11:31'de Balık burcuna geçiyor. Duyguların ve empatik yeteneklerin yanı sıra, fedakarlık eğilimimiz de tetikleniyor. Genel olarak uyum sağlayabilme ve birlikte rahat akma enerjisi güne hakim olacak gözüküyor. Günün geri kalanında Ay-Jüpiter üçgeninin iyimser ve olumlu etkilerini hissedeceğiz. Girişeceğimiz işlerde rahat akış sağlayabilir, olumlu gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde bu etkiler daha da somutlaşabilir. Gece saatlerinde Ay-Neptün kavuşumunun sezgisel, duygusal, hayal gücü yüksek, yaratıcı ve ilham dolu enerjisi devreye giriyor. Ruhsal çalışmalar, manevi temalar, artistik ev sanatsal yaratıcılık açısından mükemmel saatlerdeyiz. Ay-Güneş üçgeninin paslaşma ve uzlaşma enerjisi taşıyan olumlu etkilerinin maksimumda olacağı gece saatlerinde yine başarı şansımız yüksek. Özel ve sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabilir, iş ve kariyerimizde ilgili konularda başarı elde edebiliriz. Gece 20.03'te Aslan burcuna geçiş yapacak olan Venüs, öel ilişkilerimizde talep ve beklentilerimizin yüükseleceğini, kendimizi gösterme ve dikkat çekme arzumuzun artacağını, sosyalleşme ve tatil yapma, hayatın tadını çıkarma isteğimizin vurgu kazanacağını gösteriyor. Keyifli yaz gecelerinde şık giyinip eğlenceli mekanlarda hoş vakitler geçirmek isteyenler için tam zamanı...

Cuma günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Sezgilerimizin öne çıkacağı, empat yeteneğimizin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ülkemizin geleceğine yönelik temalar, yöneticilerle ilgili konular öne çıkıyor. Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde duygusal destek ve dayanışma vurgu kazanıyor. Günün büyük çoğunluğunda güçlendirici, destekleyici etkiler var. Ay-Mars karesinin etkinleşmeye başlayacağı akşam saatlerinden itibaren duygularımızı abartılı ve tepkin bir şekilde ifade edebiliriz. Tartışma ve gerginliğe açık olacağımız bu saatlerde, içinde bulunduğumuz şartları gereğinden fazla zorlamamaya özen göstermemiz isabetli olur. Sakarlıklara, kazalara açık olacağımız öğle sonrası ve akşamüzeri saatlerinde aceleci ve sivri davranışlardan uzak kalmamız yerinde olur. Sert ve gergin bir akşamdayız!

Cumartesi sabah saatlerinde Ay henüz Balık burcunda ilerliyor. Ay-Merkür üçgeninin iletişimi uyumlu ve akışkan hale getiren olumlu etkileri sabah erken saatlerden itibaren devreye girmeye başlıyor. Bu uyumlu açının ardından Ay 03.16-16.06 saatleri arasında boşlukta ilerliyor. Günün bu kısmında belirsizlik ve kararsızlık enerjisi hakim. Bu saatler arasında girişeceğimiz işlerden beklediğimiz sonuçları alamayabiliriz. Ay'ın 16.06'da Koç burcuna geçişiyle kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz. Kendimizi aktif ve dinamik hissedeceğimiz, harekete geçme güdümüzün tetikleneceği saatlerdeyiz. Akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter karesi, duygularımızı abartılı bir biçimde ortaya koyma eğiliminde olacağımızı gösteriyor. İyimserliği de abartabiliriz, cömertliği de bu saatlerde. Ama kötücül veya olumsuz sonuçlar beklenmez genel anlamda. Özellikle de bu açının ardından Ay-Venüs üçgeni gelince. Bu uyumlu açının etkin olacağı gece saatlerde aşk ve ilişkilerde, giyim kuşam, yeme içme, eğlenceli aktivitelerle ilgili konularda güzel zamanlardayız. Keyfini çıkarabiliriz. Ama çok da pasif değiliz. Zira Ay Koç burcunda, Venüs Aslan burcunda olacak. Duygusal anlamda ve ilişkilerde egomuz, dikkat çekme ve şartları yönetme arzumuz, liderlik istediğimiz de vurgu kazanacak. Eğlenceli ve coşkulu aktiviteler açısından güzel bir gündeyiz.

Pazar günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Liderlik ve öncü olma becerimizi göstermek isteyeceğimiz, aktif ve dinamik bir gündeyiz. Sert ve dominant ifadeler güne damga vurabilir. Güneş-Uranüs-Plüton arasında oluşacak T-kare açı kalıbı, otorite figürleriyle çekişme, gerginlik, zıtlaşma ve rekabet güdüsünü tetikliyor. Lider ve yönetici pozisyonundaki kişiler arasında söz düellolarına şahit olabişiriz. Sabah erken saatlerde Ay-Güneş ve Ay-Plüton karesinin ardından Uranüs ile kavuşacak. Şartları sabitlemek, enerjiyi yumuşatmak ve dengeyi kazanmak zor gözüküyor özellikle sabah saatlerinde ve gün genelinde. Agresif ve tetikleyici enerji iş başında, dikkat!

Sevgi, umut ve ışıkla…

Öner DÖŞER

23 Haziran 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

http://www.astrolojitelevizyonu.com

23.06.2013

Designed by Ongunsoft