Öner Döşer

24 Haziran haftası

Bu sayfa 10911 kişi tarafından ziyaret edildi.

GÖKYÜZÜ “DEĞİŞİM” DİYOR!

Bu satırları yazdığım dakikalarda henüz seçim sonuçlarını bilmiyoruz. Ülkemiz için en hayırlısı ne ise o olsun! Artık odak noktamızı ülkenin iç gündeminden ziyade dış gündeme kaydırmamızın zamanı geldi! Doğu Akdeniz’de olan biteni takip etmemiz, AB, NATO gibi kuruluşlar ve paktlarla, diğer ülkelerle ilişkiler hakkında fikir sahibi olmamız, ülkemizin etrafında neler olup bittiğini farkına varmamız ve her şeyden önemlisi dışarı karşı BİRLİK içerisinde hareket etmemiz gerekiyor!

Köklü değişim, reform zamanı!

Güneş-Uranüs altmışlığının etkili olduğu bir haftadayız. Transit Uranüs Türkiye astroloji haritasının Güneş derecesine karşıt açı yaparken, transit Güneş de üçgen yapıyor. Gökyüzü değişim istiyor! Yenilenme istiyor! Reform diyor!

Güneş-Uranüs altmışlığının etkili olduğu hafta genelinde değişim, yenilenme, reform enerjisi çok aktif olurken; yöneticiliğini üstlendiğimiz (Güneş) veya kendimizi ortaya koymamız gereken işlerde (Güneş) yaratıcı ve farklı yönlerimizi (Uranüs) ortaya çıkarmamızın zamanının geldiğini gösteriyor!

 

 

Güneş-Kiron karesinin de etkili olduğunu göz ardı etmemeliyiz tabii. Yara aldığımız şeyleri telafi etmeye çalışırken, başkalarını yaralamaktan, zor duruma düşürmekten de uzak durmamız yerinde olur!

Seçim ertesi piyasaya dikkat!

Seçim sonuçlarının nasıl olacağını bilmiyoruz. Ama astrolojik açıdan ele aldığımızda, spekülasyona, manipülasyona, abartılı ve aşırı iniş çıkışlara çok açık bir piyasa görme ihtimalimiz yüksek. Aşağıda 24 Haziran gün ortasına yönelik temsili haritayı görmektesiniz.

 

 

Bu haritada Balık burcundaki Ay’ın Neptün-Venüs-Jüpiter T-karesini çalıştırdığını görüyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Venüs-Jüpiter-Neptün T-karesi finans-ekonomi-para konularında yanılgılara, yanıltılmaya, suiistimale, manipülasyona, abartılı hareketlere işaret etmektedir ve zaten bu sıralar aktif olan bu açı kalıbını 24 Haziran günü transit Ay da tetiklemekte, yani aktif etmektedir. Dolayısı ile dikkat edilmesi gereken piyasa koşulları bizi beklemektedir. Paniğe kapılmamalı, şartların ne yönde gelişeceğinden çok emin olmadan büyük hareketler yapmamak önemlidir.

Aslan gibi dobra konuşun!

27 Haziran Perşembe sabaha karşı 03:19’da iletişim gezegeni Merkür Aslan burcuna geçiyor. Merkür bu burçta açık ve net ifade ister. Yengeç burcundaki duygusallık yerini dobra, direkt iletişime bırakır. İletişimde kendine güven ve dürüstlük avantaj sağlayan ana faktörlerdir. İlişkilerde de dobra yaklaşımlar kazandırır.


Neptün kitabı imza günü

Amerikalı astrolog OPA Başkanı Maurice Fernandez Astroloji Okulu Yayınlarından çıkan Neptün, 12.ev ve Balık Burcu kitabının imza saatinde astroloji sevenlerle buluştu ve kitabını imzaladı.

 


Sertifika ve Diploma seremonileri

Ve nihayet sezon finali geldi çattı! Temel, Orta ve İleri Seviyede eğitimlerini tamamlayan ve sınavlarda başarı gösteren öğrencilerimiz Sertifika ve Diplomalarını aldılar. Renkli günden bazı kareler...

Yeni sezonda görüşmek üzere!


2019-2020 EĞİTİM SEZONU

Yeni eğitim sezonumuzun kayıtları başladı. Astroloji Okulu websitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

https://astrolojiokulu.com/tr/egitim-programi/


Yaz seminerleri

Astroart Astroloji Okulu tarafından 7 Temmuz – 4 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Yaz Seminerlerinde okulumuzun değerli isimleri birbirinden ilginç konularıyla sizlerle buluşuyor!

Seminerler online olarak Perculus sistemi üzerinden yapılacak. Seminerleri canlı olarak izleme şansı bulamayanlar veya tekrar izlemek isteyenler için seminer kayıtları seminer tarihini takip eden 1 ay süre ile arşivde tutulacaktır.

Katılacak kişilerin en azından temel seviyede astroloji bilmesi önerilir.

Program içeriği hakkında bilgi için tıklayınız

https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/astroart-2019-yaz-seminerleri-basliyor/


Astrolojide profesyonel meslektaş çalışmaları

OPA Meslektaş Çalışmaları çok keyifli geçti. Profesyonel astrologlardan oluşan iki grup haline çalıştık. Benim liderliğini üstlendiğim birinci grupta Dilara Başar Efeoğlu, Ülgen Karaaslan, Esin Aksu ve Şükran Irmak yer alacak. OPA Başkanı Maurice Fernandez’in liderlik ettiği ikinci grupta Hande Kazanova, Burcu Çakır, Müge Koyuncu ve Aylin Bekem Yapıcı yer aldılar. Çalışmalarımızdan bazı fotoğraflar…


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Balık burcunda ilerleyen Ay’ın Venüs-Jüpiter-Neptün T-karesini çalıştırdığı gün genelinde para konularında spekülasyonun ve yanıltıcı hareketler vurgu kazanabilir. Telaşa kapılıp veya yanlış bilgilendirme ve yönlendirmeyle hareket edip büyük hareketler yapmaktan uzak durmalı! Özel ve sosyal ilişkiler açısından da çalkantı yaratabilecek bir enerji akışı mevcut, dikkat! Günün en etkili açısı olarak Venüs-Neptün karesinin etkilerini ilişkiler alanında karmaşa, yanılgı, hayal kırıklığı şeklinde yaşamak istemiyorsak bilinçli ve hazırlıklı olmalıyız! Ay’ın Mars ve Plüton ile uyumlu açılarının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde daha doğru yol alabiliriz! Akşam saatlerinde yakınlaşan Ay-Merkür üçgeninin de etkisiyle iletişim, haberleşme, bilgi aktarımı, konuşmalar dengeye gelmeye başlıyor…

Salı gününe geçişten kısa bir müddet sonra boşluğa giren Ay saat 05:37 itibariyle Koç burcuna geçiyor. Ay’ın Güneş-Kiron karesini tetiklediği, rekabet ve mücadele enerjisinin aktif olduğu bir gündeyiz. Liderlik alanında çekişmelere şahit olabiliriz. Önemli ve etkili pozisyonda kişilerle veya hayatımızda önemli rol oynayan, geleceğimizi etkileyebilecek kişilerle ilişkilerimizi fazla zorlamasak iyi ederiz! Önemli talepler ve başvurular açısından da uygun bir günde değiliz, farkında olalım! Akşam saatlerinde acelecilikten uzak durmalı! Hem fiziksel, hem de duygusal anlamda yaralanma ihtimalinin yüksek olduğu bir zaman diliminde olabiliriz! 

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hızlı hareket edebileceğimiz, hızlı sonuç elde edebileceğimiz zamanlar günün ilk üçte ikilik kısmında, Ay-Jüpiter üçgeninin etkisini maksimumda gösterdiği öğle sonrasındaki ilk saatlere kadar olacak. Değerlendirebiliriz. Ay’ın Satürn ve Ay Düğümleriyle zorlu açılar içerisinde olacağı akşamüzeri ve sonrasındaki saatlerde engeller ve zorlu bir enerji akışı devreye giriyor, farkında olalım! Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Ay-Venüs üçgeninin ilişkilere olumlu yansıyan güzel enerjisi devrede olacak!

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Koç burcunda ilerleyen Ay’ın zorlu açıları var, dikkatli olmak gereken bir gündeyiz! Ay’ın Plüton-Mars karşıtlığını çalıştırdığı sabah saatlerinde sert, şiddetli, aşırı mücadeleye ve agresyona çeken bir enerji atmosferinde olabiliriz, farkında olalım! Sakar enerjiler de devrede, acelecilikten kaçınalım! 10:51-16:31 saatleri arasında Koç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, önemli iş ve girişimler için pek uygun bir zaman diliminde olmadığımızı gösteriyor. Saat 16:31’de Ay Boğa burcuna geçiyor. Ay’ın Merkür-Uranüs karesini tetiklediği akşam saatlerinden itibaren gece boyunca sözlü ve yazılı anlaşmazlıklara, beklenmedik fikir ve yön ya da durum değişikliklerine açık olacağız. Güneş-Uranüs altmışlığının enerjisini olumlu yönde kullanabilir, yaratıcılığımız ve farkı yönden yaklaşabilme kabiliyetimizi kullanabilirsek, karşılaştığımız problemlere yapıcı çözümler üretebiliriz. Güneş-Kiron karesinin getirdiği kişilik yaralanmaları veya özgüven problemlerini aşmamız için kendimize objektif bakabilmemiz gerekiyor.  

Cuma günü boyunca Boğa burcunda ilerleyen Ay’ın Uranüs ile kavuşumunun sarsıcı, patlayıcı, isyankar etkiler ortaya çıkartabilecek enerjisini Ay-Güneş altmışlığı ile dengelendiği sabaha karşı-sabah saatlerinde kendine güven, irade, kontrol ve topa basma becerimiz sayesinde aşabiliriz. Ay’ın Ay Düğümleri ve Satürn ile uyumlu açılarının fırsat sunan enerjisinin devreye girdiği akşam saatlerinde daha evvelce yaptığımız yanlış ve hataları düzeltme şansı bulabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ay-Plüton üçgeninin de etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde zorlu etkilerle mücadele gücümüz ve Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinden itibaren de özgüvenimiz ve cesaretimiz artıyor. Önemli iş ve girişimler için günün ikinci yarısını tercih edebiliriz. Gece saat 21:38’den sonra Ay boşluğa giriyor.

Pazar gününe geçişten hemen sonra saat 00:08’de İkizler burcuna geçen Ay’ın Merkür ile üçgen açısının henüz etkili olduğu sabah saatlerini önemli konuşma ve yazışmalar, toplantılar için kullanabiliriz. Değişik bir yerlere gitmek, gezip tozmak ama biraz da bir şeyler öğrenmek açısından harika bir gündeyiz! Değerlendirebiliriz. Ay-Kiron altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde söyleyeceğimiz söyler vesilesiyle başkalarına fayda yaratabiliriz. Ay’ın Jüpiter karşıtlığına ilerlediği gece saatlerinde abartılardan, aşırılıktan ve müsriflikten kaçınmamızda fayda var!  

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

 

23.06.2019

Designed by Ongunsoft