Öner Döşer

24 Ocak Haftası

Bu sayfa 5238 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi günü boyunca Terazi burcunda hareket edecek olan Ay, ilişkilerimizin önem kazanacağı ve başarının işbirlikçi girişimlerimizin, paslaşma neticesinde geleceği bir günde olduğumuzu gösteriyor. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Güneş üçgeni, güne olumlu başlayacağımızı, ilişkilerde başarılı olabileceğimizi ve işlerimizi rahat yürütebileceğimizi gösteriyor. Otorite temsilcisi veya hayatımızda önem taşıyan kişilerle görüşmek için öğle saatleri öncesini, erken sabah saatlerini tercih edebiliriz. Zira öğle saatlerine doğru Ay-Plüton karesinin gergin etkileri devreye giriyor. Gerginliklerden, çekişme ve rekabetten, tehlikeli ve riskli girişimlerden zarar görebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde ise Ay-Mars üçgeninin olumlu etkileri devrede olacak. Cesaret, enerji, efor ve sıkı çalışma isteyen işlere girişmek için öğle sonrasındaki saatleri kullanabiliriz. Olumlu etkilerin günün geri kalanına da yayılıyor.

Salı günü boyunca Ay yine Terazi burcunda hareket ediyor olacak. Denge ve huzur arayışında olacağımız bu günde, diğer kişilerle iyi ilişkilerimiz ve sevgi alışverişlerimiz günümüze anlam ve neşe katacaktır. Her ne kadar sabah çok erken saatlerinde Ay-Satürn kavuşumunun da etkisiyle güne biraz ciddi ve soğukkanlı başlasak da, sabahın biraz daha ilerleyen saatlerinde Ay-Venüs altmışlığının sevecen, sempatik ve hoşgörüyü ön plana çıkartan olumlu etkileri devreye giriyor. Evlilik ve ikili ilişkiler, sanatsal ve artistik konular, dekorasyon ve giyim kuşamla ilgili işler açısından gün boyunca olumlu ve pürüzsüz ilerlemeyi sağlayacak yumuşatıcı etkiler devrede olacak. Gece saatlerinde Ay-Neptün üçgeninin uyumlu, yapıcı, sanatsal ve ilham taşıyan etkileri devreye giriyor. Romantizm, sevgi alışverişi ve fedakarlık enerjileri akşam saatlerine hakim olacak.

Çarşamba sabaha karşı 04:16’da Akrep burcuna geçiş yapacak olan Ay, başarıyı yakalayabilmemiz için sezgilerimizi ve araştırmacı yönlerimizi ön plana çıkarmamızın daha isabetli olacağını gösteriyor. Sabah 08:09’da Satürn gerilemeye başlıyor (retro). Gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn karesini de hesaba katarsak, uzun vadeli plan ve projelerde başarı elde etmemizin zor olacağını düşünebiliriz. Kendimizi ifade etmemizin ve iletişimde istediğimiz başarıyı yakalamamızın zor olacağı bir gündeyiz. Öğle saatlerinde hem Ay-Plüton altmışlığı ve hem de Ay-Güneş karesi etkin olacak. Gerek özel ve gerekse sosyal, iş ilişkilerimizde gergin etkiler ağırlık kazanıyor. Önemli otorite figürleriyle, müşterilerle görüşmelerimizde zorlanabiliriz. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars karesi, ilişkilerde çatışma, çekişme ve rekabet temasının sertleşeceğini gösteriyor. Kazalara ve sakarlıklara karşı uyanık olmalıyız…

Perşembe günü boyunca Akrep burcunda hareket edecek olan Ay, duygularımızı daha derin hissedeceğimiz, olan bitenden fazlasıyla etkileneceğimiz, ama hissiyatımızı ve güdülerimizi izlemek ve sezgilerimize güvenmek sayesinde başarı elde edebileceğimizi gösteriyor. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Merkür altmışlığı, Önemli konuşmalarımız ve görüşmelerimiz, imzalamak gereken evraklar ve bildirilmesi gereken raporlar vs için uygun saatlerde olacağımızı işaret ediyor. Bu etki akşam saatlerine kadar devam ediyor. Gece saatlerinde ise Ay-Neptün karesinin yanlış yönlendirilmeye veya doğru karar vermekte zorlanmaya, kafa karışıklığına sebep olacak etkileri devreye giriyor. Yeme içme, ilaç kullanma, sağlığa yönelik girişimlerde bulunma konularında dikkatli olmalıyız.

Cuma gününün erken saatlerinde Akrep burcunda hareket edecek olan Ay, en son açısını Uranüs ile yaptıktan sonra 05:01-08:55 saatleri arasında boşlukta olacak ve ardından Yay burcuna geçiş yapacak. Bugün gerek özel hayatımızda, gerekse sosyal ve iş hayatımızda başarı elde edebilmek için, yenilikçi ve değişime açık, heves ve heyecanı aktif edebilen, iyimser ve toleranslı bir tavır sergilememizde fayda var. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Jüpiter üçgeni, her türlü yeni risklere girişmek, asil ve etkin kişilerle görüşmek, profesyonel kişilerle görüşmek, önemli kararlar vermek, evlilik, hukuki işler, yatırımlar ve spekülatif konular, doktorlarla, avukatlarla, dini kişilerle ve profesyonel kişilerle görüşmek için uygun bir günde olacağımızı gösteriyor. Akşam saatlerinde Ay-Güneş altmışlığının olumlu etkileri de devreye giriyor. Sosyal organizasyonlar, ikili ilişkiler, önemli kişilerle görüşmeler, evlilik konusunda adımlar atmak açısından uygun bir akşamdayız.

Cumartesi günü boyunca Yay burcunda hareket edecek olan Ay, eğlenceli aktiviteler ve organizasyonlar, eğitsel temalar, seyahatler ve ilahi temalarla ilgili işlerimizde daha hızlı ilerleyebileceğimizi işaret ediyor. Ay-Güneş ve Ay-Mars uyumlu açılarının olumlu etkileri, sabah saatlerinde henüz devrede olacak ve bu olumlu etkiler tüm güne yayılacak. Sportif konulara yönelmek, efor ve cesaret gerektiren işlere girişmek, önemli kişilerle görüşmek, iş ve sosyal alanda adımlar atmak, görüşmeler ve anlaşmalar yapmak açısından isabetli bir günde olduğumuzu gösteriyor. Akşam saatlerinde iyice etkinleşecek Ay-Satürn altmışlığı, olgun ve yaşlı kişilerle yapılacak işler, kalıcı ve somut sonuç ortaya konulması beklenen işlere adım atmak, restorasyon, tamir işlerine girişmek, inşa ve herhangi bir şekilde temel atılacak cinsten işlere girişmek, ekmek, toprakla ilgili işlerle uğraşmak, eski ve değerli objelerle ilgili işlere girişmek için uygun saatlerde olacağımıza işaret ediyor. Gün boyunca hakim olacak olumlu hava, akşam saatlerine de yansıyor. Sosyal veya işle ilgili organizasyonlar için değerlendirilebilecek, öte yandan sempati ve uyumun ön plana çıkacağı keyifli bir akşamdayız. Zira gece geç saatlerden itibaren, Ay-Venüs kavuşumunun olumlu, aşk ve romantizmi ön plana çıkartan etkileri de devreye giriyor.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Yay burcunda hareket edecek olan Ay, heyecanlı, hevesli, ama bir o kadar da aceleci olma eğilimimize işaret ediyor. Sabah erken saatlerde Ay-Venüs kavuşumu kesinleşiyor ve günün ilk yarısına olumlu tesirlerini iletiyor. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı saatlerdeyiz. Ailecek veya arkadaşlarla yapılacak keyifli bir Pazar kahvaltısı için öğleye kadarki saatler ideal gözüküyor. Artistik ve sanatsal çalışmalar veya eğlenceli aktiviteler için de aynı şeyler söylenebilir. Ay-Neptün altmışlığının olumlu etkilerini de hesaba katarsak, özellikle aşk ve romantizmin öne çıkacağı ve yukarıda saydığımız alanlarda daha olumlu sonuçlar alabileceğimiz saatlerdeyiz. Öğle saatlerine doğru etkisi kesinleşecek Ay-Uranüs karesinin gergin ve olmadık durumlara davetiye çıkaran etkilerini de hesaba katmalıyız tabii ki. Ani gelişen durumlara esnek yaklaşmalı, kazalara yol açabilecek gereksiz hareket ve girişimlerden uzak durmalıyız. 12:11’de son açısını Uranüs ile yaptıktan sonra başka hiç temel açısı kalmayan ve boşluğa girecek olan Ay, 16:05’te Oğlak burcuna giriş yapıncaya kadar girişeceğimiz işlerden beklenen, kalıcı ve somut sonuçları alamayabileceğimizi gösteriyor. Önemsiz ve gelişigüzel işler ve keyifli aktiviteler konusunda ise Ay’ın boşlukta olması zaten pek de sorun olarak görülmez. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter karesi, duygularımızı abartılı bir şekilde ortaya koyma eğilimimizin ağırlık kazanacağına, yeme içme konusunda aşırılıktan zarar görme ihtimaline işaret etmekte…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Önümüzdeki Haftaya Güneş-Merkezli Bakış

Geçen haftaki yazımda belirttiğim gibi, daha önceki önemli güneş patlamalarına denk gelen Merkür’ün 88 günlük döngüsünde bir sonraki önemli tarih 24 Ocak 2011 olarak görülmekte. Bu konuda araştırmacı Patrick Geryl’in bir tahmini var. Ben de bu döngüyü takip ediyor ve gelişmeleri merakla bekliyorum.  www.spaceweather.com adresinden son edindiğim bilgiler aşağıdaki gibidir:

SUNSPOT ACTIVITY: New sunspot 1149, circled below, is crackling with C-class solar flares. This spot didn't exist barely a day ago, but now it is a growing sprawl more than 100,000 km across. Click on the image to view an 8MB movie from NASA's Solar Dynamics Observatory: The magnetic field of sunspot 1149 is jumbled, with positive (+) polarity pressing against negative (-) polarity in many places. This could set the stage for magnetic reconnection and solar flares; NOAA forecasters estimate a 10% chance of strong M-class eruptions during the next 24 hours.

Sunspot number: 36
Updated 22 Jan 2011

Öte yandan, 30-31 Ocak tarihlerinden itibaren gökyüzünde çok sayıda gezegenin 0-90-180 derecelik açılarının devreye gireceği ve bu dizilimlerin Şubat ayı başlarında da devam edeceği bir süreçteyiz. Halihazırda etkin olan Jüpiter-Satürn dizilimine, Ocak ayı sonlarında Venüs de dahil oluyor. Bu esnada Dünya-Mars-Güneş hizalanması da devrede oluyor.

Merkür’ün Plüton ile kavuşum ve Uranüs ile doksan derecelik açıda olacağı 3 Şubat civarından itibaren gökyüzündeki 0-90-180 derecelik geometrik ilişkilerin sayısı da artmış oluyor. Mars, Venüs ve Merkür hizalanıyorlar.

3 Şubat’ta Mars ile birleşen bir Yeniay meydana geliyor. Tüm bunlar bize, Ocak sonlarından itibaren, Şubat başları da dahil olmak üzere içinde olacağımız bu iki haftalık süreçte, güneş aktivitesinde ve jeomanyetik aktivitede artış ve dolayısı ile dünyevi-insani olaylarda da hareketlilik zamanlarında olacağımızı gösteriyor.

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, gezegenler önemli dizilimlerde iken Güneş üzerinde ve Güneş’teki aktiviteler dolayısı ile ya da direkt olarak Dünya manyetik alanı üzerinde de etkin olabiliyorlar. Gözlemler, bu aktiviteler esnasında doğal afetlerin artmasına (deprem, volkan patlaması, tsunami, sel baskınları, yıldırım çakmaları, sert rüzgarlar, kasırga ve tornadolar), insanlar arasında huzursuzluklara, psikolojik bozuklukların, salgın hastalıkların artmasına sebep olabiliyor.

 

 

 

Geçtiğimiz haftanın önemli olaylarından derlemeler

Pakistan 7.4 büyüklüğünde depremle sarsıldı

18 Ocak 2011 Salı, 22:39:58

http://www.haberturk.com/dunya/haber/592871-acilarin-ulkesinde-simdi-de-74-soku

Tunus’ta diktatör rejimini deviren Yasemin Devrimi’nin kıvılcımları Arap ülkelerine olan etkisi giderek yayılıyor

19 Ocak 2011

http://www.milliyet.com.tr/yasemin-devrimi-araplari-yakiyor/dunya/haberdetay/19.01.2011/1341066/default.htm

Mısır'da fırtına: 1 ölü, 6 yaralı

19 Ocak 2011

Mısır’da son bir gün içerisinde etkili olan fırtına ve sağanak yağışlar sonucu bir kişi hayatını kaybederken 6 kişinin de yaralandığı bildirildi.

http://www.milliyet.com.tr/misir-da-firtina-1-olu-6-yarali/dunya/sondakika/19.01.2011/1341241/default.htm?ref=hab

Ardahan’da 5,3 büyüklüğünde deprem

Gürcistan’da, Türkiye sınırına yakın bölgede meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.3 büyüklüğündeki deprem, Ardahan, Artvin ve Kars’ta korkuya neden oldu. İlk belirlemelere göre Türkiye sınırları içinde hasara neden olmayan ilk depremin ardından aynı bölgede 3.4 büyüklüğünde bir sarsıntı daha kaydedildi.

19 Ocak 2011

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16799348.asp?gid=233

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

20 Ocak 2011

http://www.haberturk.com/yasam/haber/593267-golcukte-deprem

Tunusta protestolar dinmek bilmiyor

22 Ocak 2011

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2011/01/110122_tunisia_update.shtml

Tunus'ta protestolar dinmek bilmiyor

22 Ocak 2011

Tunus başbakanının seçimler ardından siyasetten ayrılma sözü vermesine karşın, binlerce Tunuslu bugün başkentte geçici hükümetin hemen istifasını isteyen bir gösteri yaptı.

Tunuslu bugün başkentte geçici hükümetin hemen istifasını isteyen bir gösteri yaptı.

 

23.01.2011

Designed by Ongunsoft