Öner Döşer

25 Aralık Haftası

Bu sayfa 9362 kişi tarafından ziyaret edildi.

25 Aralık haftası İLİŞKİLER CİDDİLEŞİYOR!

İlişkiler gezegeni Venüs Pazartesi sabahı (08:25) Oğlak burcuna geçiyor ve Satürn ile kavuşuyor. Bu kavuşum bir müddettir ucu açık ya da belirsiz kalan ilişkilerin artık kararlı ve net bir yönde ilerleyeceğine, ilişkilerde ciddiyetin vurgu kazanacağına işaret etmekte. Devam eden ilişkilerimizde üzerimize düşen sorumluluğu almamızın zamanı gelmiş durumda! Bu konuya da yer verdiğim haftalık canlı yayını arşivden izlemek için tıklayınız.

www.youtube.com/watch?v=7ABjxXlIWcQ&feature=youtu.be

Düşünceli hareketler

Mars-Neptün arasındaki üçgen açının etkilerini maksimumda göstereceği bir haftada olduğumuza göre, yapacağımız iş ve girişimlerde başkalarını da düşünmemizin, vicdanlı hareket etmemizin önemine vakıf olmalıyız kanaatindeyim. Ruhsal konulara eğilim göstereceğimiz, şifa çalışmaları yapmak açısından verimli bir haftadayız aynı zamanda. Deniz aşırı yerlere seyahat açısından da keyifli bir zaman diliminde olduğumuzu söyleyebiliriz. 

Yeni yıla giriş haritası

Yılbaşı gecesi saat 00:00’a göre çizdirilmiş astroloji haritasında Oğlak burcundaki gezegen toplaşması, geleceğe yönelik konularda sağlam ve temkinli adımlar atmamız gerektiğini düşündürmekte. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

 

Mars-Jüpiter ikilisinin Akrep burcunda kavuşum yaptığı harita, şans ve fırsatları değerlendirmek için gayret göstermemiz ve mücadele etmemiz gerekeceğini düşündürmekte. Haritada Ay’ın İkizler urcunda yerleştiğini görüyoruz. İletişimi ve haberleşmesi, sohbeti ve sosyalliği bol bir günde olacağımızı düşündürüyor. Ay Tepe Noktasına yakın olduğuna göre, yeni yıl için dilek ve isteklerimizde, dualarımız ve niyazlarımızda başka insanlara yer vermeyi ihmal etmeyelim derim! Ülkemiz astroloji haritasında Ay İkizler burcundadır ve yılbaşı gecesinde de Ay İkizler burcunda olacak. Ülkemiz açısından hayırlı bir yıl olmasını temenni ederken, Ay’ın ülkemiz haritasının 12.evinde yerleşmiş olmasına dikkat çekmekte, dikkatli olmamız gerektiğine de vurgu yapmakta fayda görüyoruz. Yeni yıla girdiğimiz saatlerde Ay Capella yıldızı ile birleşiyor olacak. Dolayısıyla hareket etme arzumuz tavan yapacak. Kıpır kıpır, hareketli giriyoruz yeni yıla. Güzel, hareketli, bilgi akışı bol bir yıl olması temennisiyle!

Burçlara göre değerlendirme

Bu haftayı burçlara göre değerlendirdiğim canlı yayını arşivden izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz.

www.youtube.com/watch?v=7ABjxXlIWcQ&feature=youtu.be

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkili olan Ay-Plüton altmışlığının kesinleştiği 05:47 sonrasında boşluğa giren Ay, günün geri kalanında boşlukta devam edecek Balık burcundaki ilerlemesine. Dolayısı ile bir şeyleri netleştirmekte, sağlam bir temele oturtmakta zorlanabiliriz. Sabah 08:25’te Oğlak burcuna geçen Venüs, akşam saatlerinde Satürn ile kavuşumunu kesinleştiriyor. İlişkilerde ciddiyet kazanacağımız, sorumluluğumuzun bilincinde olmamız gereken bir zaman dilimine giriyoruz.

Salı gününe geçişte henüz Balık burcunda ilerleyen Ay, sabaha karşı 03:26’da Koç burcuna geçiyor. Hızlı hareket etmek istesek de, bazı engellerle ve gecikmelerle karşılaşmamız muhtemel bugün. Öğle öncesindeki saatlerde Ay’ın Satürn-Venüs-Güneş ile dik açıları etkili olacak. Bu açılar iş ve özel ilişkilerde zorlanma işaretçisi. Bu yüzden önemli iş ve görüşmelerimizi öğle sonrasına bırakmamız isabetli olabilir. Öğle sonrasından akşamın geç saatlerine kadarki dönemde daha rahat ilerleyebiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde henüz etkili olan Ay-Merkür üçgeni, önemli görüşme ve toplantılarımızda iletişimi kolay yürütebileceğimize, arzu ettiğimiz uzlaşmayı yakalamaya yakın olacağımızı göstermekte. Öğle saatlerinde Ay-Plüton karesinin zorlu etkileri devreye giriyor. Mücadelesiz ve kolay ilerlemenin mümkün olmayacağını düşündüren bu kavuşumun ardından Ay-Uranüs kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri sonrasında özgürleşebiliriz. Ama enerjinin stabil olmayacağını, devamlılık ve sağlamlık isteyen işler açısından henüz uygun bir zaman diliminde olmadığımızı söyleyebiliriz. Gece saat 23:57’de Ay boşluğa giriyor.

Perşembe gününe geçişte henüz Koç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 09:23’te Boğa burcuna geçiyor. Haftanın en verimli sonuçlar alabileceğimiz ve rahat ilerleyebileceğimiz günündeyiz diyebiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında girişeceğimiz işlerde sağlam ve güvenli bir şekilde ilerleme şansı bulabiliriz. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde ilişkilerden yana şanslıyız. Giyim kuşam, dekorasyon, estetik, kişisel bakımla ilgili konulardaki işlerimizi halledebiliriz. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde kendimizi gösterme ve başarı yakalama şansımız artıyor. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmeler yapabiliriz. İşimizle ilgili kişilerle bir araya gelebiliriz.  

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Huzur ve sakinlik arayışında olsak da, bir gün öncesine nazaran biraz daha mücadeleli bir gündeyiz diyebiliriz. Ay’ın Mars ile karşıt açısının etkili olduğu sabah saatlerinde bu daha da belirgin olacak gibi gözüküyor. Sakarlıklara, kazalara, agresyona açık bir zaman dilimindeyiz, dikkat! Ay-Jüpiter karşıtlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında abartılara, müsrifliğe yatkınlık gösterebiliriz. Tutamayacağımız sözleri vermesek isabet ederiz! Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri civarında kendimizi güçlü ve etkili bir şekilde ifade etme şansı bulabiliriz. Bu açının ardından başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor (17:00).

Cumartesi gününün ilk yarısında Boğa burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 11:30’da İkizler burcuna geçiyor. İletişimi bol, hareketli, sosyal bir gündeyiz. Bilgi alışverişleri, önemli konuşmalar ve toplantılar açısından da değerlendirebiliriz bugünü. Yeni şeyler öğreneceğimiz yerlere seyahatler açısından da güzel bir zaman dilimindeyiz.

Pazar günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde kararsızlıklara açığız. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerden itibaren iletişim ve hareket artışı söz konusu. Karşıt fikirler ve görüşlerin de yoğun olduğu bu zaman diliminde fikir farklılıkları ve patavatsızca sözler yüzünden tartışmalara açık olabiliriz. Yeni yıla girdiğimiz saatlerde Ay İkizler burcunda ilerliyor ve Capella yıldızı ile birleşiyor olacak. Dolayısıyla hareket etme arzumuz tavan yapacak. Kıpır kıpır, hareketli giriyoruz yeni yıla! Güzel, hareketli, bilgi akışı bol bir yıl olması temennisiyle!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi

APAI Üyesi

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal

24 Aralık 2017, Pazar

24.12.2017

Designed by Ongunsoft