Öner Döşer

25 Haziran Haftası

Bu sayfa 7456 kişi tarafından ziyaret edildi.

Satürn’ün direkt hareketine dönmesi bir müddet için ertelemek durumunda kaldığımız uzun dönemli projelerimize yeniden yön vermemizin zamanının geldiğine işaret ediyor. Organize etmemiz ve detaylandırmamız gereken işlerin üstesinden daha rahat gelmeye başlayacağız. İnşa işleri, temel atma işleri, önemli yapılanma işlerine büyük organizasyonlara girişmek için güzel bir sürece giriyoruz…

Venüs’ün direkt hareketine dönmesi ilişkilerimiz, estetik ve güzelleştirme ile ilgili işlerimiz, artistik ve sanatsal projelerimizle ilgili gerilemelerin, gecikme ve ertelemelerin sonuna geldiğimizi, bunları aktif etme zamanlarına vardığımızı gösteriyor. Özel ilişkilerimizi bağlayan söz, nişan, evlilik gibi konularda önemli girişimleri hayata geçirebiliriz. Ortaklaşa projeler, giyim kuşamla ilgili konular, diyet ve estetik konuları da Venüs yönetiminde olduğundan, bu alanlarda yeni adımlar atmaya başlayabiliriz.

Haftanın ilk yarısını etkileyecek olan Jüpiter-Neptün karesi inandığımız değerleri gözden geçirme ve sorgulama eğilimi sergileyebileceğimizi, hayata bakışımızı gözden geçirmek durumunda kalacağımız durumlarla karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Etik değerlerde yozlaşması, hukuki konuların doğru yönden saptırılması, iyi niyetlerin suiistimale uğraması riski taşıyan günlerdeyiz. Jüpiter de Neptün de Balık burcunun iki yöneticisidir. Balık burcu denizler ve sularla ilgilidir. Bu ikilinin gergin açısının etkin olacağı haftanın ikinci yarısında sular, denizler, likit şeylerle ilgili konularda dikkatli olmakta fayda var.

Haftanın ikinci yarısını etkileyecek olan Merkür-Jüpiter altmışlığı fikir ve görüşlerimizi başkalarına iletmek açısından olumlu bir süreçte olacağımızı gösteriyor. Bu olumlu açı eğitim ve yayıncılıkla ilgili konularda, seyahatler ve yabancılara yönelik işlerde, hukuksal temalarda yapılacak girişimler açısından haftanın ikinci yarısını kullanmamızın daha isabetli olacağını göstermekte. Öte yandan Güneş’in Plüton ile karşıt ve Uranüs ile kare açıları da haftanın ikinci yarısında aktif olacağından otorite figürleriyle güç çekişmeleri yaşanması ihtimali de çok güçlü gözüküyor. Güneş’in uzun soluklu Uranüs-Plüton karesini tetikleyecek olmasını çalkantı ve gerginliğin aktifleşmesi olarak görebiliriz. Büyük değişim ve dönüşümleri ifade eden Uranüs-Plüton karesinin Merkür, Venüs, Güneş ve özellikle de Mars tarafından tetiklendiği zamanlar değişim-dönüşüm enerjisinin sert ve hızlı akacağı zamanlardır. Bu tetiklemelerin etkin olduğu zamanlarda tehlikeli ve risk taşıyan aktivitelerden ve ortamlardan kaçınmak yerinde olacaktır. Güneş’in gergin açıları yönetici pozisyonundaki kişiler açısından da zorlu zamanları, alınması gereken zorunlu kararları işaret eder.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda hareket ediyor. Başarı elde etmemiz için üzerinde uğraştığımız işlere titizlik ve dikkatle eğilmemiz gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Plüton üçgeni duygusal bağlarımızın güçlü olacağını gösteriyor. Duygularımızı güçlü ifade edeceğimiz, duygusal destek de bulabileceğimiz bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Jüpiter-Neptün karesi inandığımız değerleri gözden geçirme ve sorgulama eğilimi sergileyebileceğimizi, hayata bakışımızı gözden geçirmek durumunda kalacağımız durumlarla karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Etik değerlerde yozlaşması, hukuki konuların doğru yönden saptırılması, iyi niyetlerin suiistimale uğraması riski taşıyan günlerden birindeyiz. Bugün Satürn direkt hareketine dönüyor. Bu sadece bugüne ait değil, uzun dönemli bir etkinin başlangıcında olduğumuzu gösteren hareket bir müddet için ertelemek durumunda kaldığımız uzun dönemli projelerimize yeniden yön vermemizin zamanının geldiğine işaret ediyor. Organize etmemiz ve detaylandırmamız gereken işlerin üstesinden daha rahat gelmeye başlayacağız. İnşa işleri, temel atma işleri, önemli yapılanma işlerine büyük organizasyonlara girişmek için güzel bir sürece giriyoruz.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Başarıya ancak sıkı çalışarak ve işlerimize titizlik göstererek ulaşabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Mars kavuşumu, öğle saatlerine kadarki süreçte enerjimizin yüksek olacağını gösteriyor. Efor ve güç gerektiren işlere girişmek için bu ara saatleri kullanabiliriz. Öte yandan, agresyon ve huzursuzluk da devrede olacağından, eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamalı, gereksiz tartışmalardan uzak durmalı, sakarlık ve kazalara karşı uyanık olmalıyız. Mars ile kavuşumunun ardından temel açısı kalmayan Ay 13.53’te boşluğa giriyor. Ay’ın Terazi burcuna giriş yapacağı 20.16’ya kadarki süreçte somut ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz işlere adımlar atmamamız daha isabetli olur. Ay’ın Terazi burcuna geçiş yapmasıyla birlikte huzur ve denge sağlıyoruz. Önemli konuşma, yazışma ve görüşmelerimizi Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı gece saatlerine denk getirebiliriz. Yeni şeyler öğrenmek, bildiklerini aktarmak, becerilerini göstermek icap eden işlere girişmek, hesaplama ve sayımla ilgili işleri aktif etmek için bu güzel saatleri değerlendirebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeninin de etkileri devreye girmeye başlıyor ve halihazırda mevcut olumlu enerjiyi ikiye katlıyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Huzur ve denge arayışı içerisinde olacağımız bir gündeyiz. Adaletli ve objektif davranmamız başarıya ulaşmamızda önemli faktörlerden biri olacak. İniş çıkışlı, enerjinin bir gergin bir yumuşak akacağı türbülanslı bir gündeyiz. Dengeyi sağlamakta, sağlıklı kararlar almakta zorlanabiliriz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Güneş karesinin gergin etkilerini, bu açını hemen ardından etkin olacak Ay-Venüs üçgeni yumuşatıyor ve bir müddet için dengeye geliyoruz. Ama bu açının da hemen ardından Ay-Plüton karesi ve Ay-Uranüs karşıtlığı etkinleşiyor ve yeniden dengemiz bozuluyor. Bu iniş çıkışlı etkilerin en fazla etkin olduğu öğle öncesindeki saatleri önemli iş ve girişimler için kullanmamak daha isabetli olacak. Öğle sonrasındaki saatlerde dengeyi sağlayabilmemiz nispeten daha mümkün olacak. Akşam saatlerinde Venüs direkt hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor. Venüs’ün direkt hareketine dönüyor olması ilişkilerimiz, estetik ve güzelleştirme ile ilgili işlerimiz, artistik ve sanatsal projelerimizle ilgili gerilemelerin, gecikme ve ertelemelerin sonuna geldiğimizi, bunları aktif etme zamanlarına vardığımızı gösteriyor. Özel ilişkilerimizi bağlayan söz, nişan, evlilik gibi konularda önemli girişimleri hayata geçirebiliriz. Ortaklaşa projeler, giyim kuşamla ilgili konular, diyet ve estetik konuları da Venüs yönetiminde olduğundan, bu alanlarda yeni adımlar atmaya başlayabiliriz.

Perşembe gününün neredeyse tamamında Ay Terzi burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran denge ve sakinliği daha rahat sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Satürn kavuşumunun etkisi devreye giriyor. Duygusal anlamda kendimizi biraz depresif ve engellenmiş hissedebiliriz. Ama bu kavuşumun sabilik ve durağanlığı sağlamaya ve sağlam temeller atmaya yönelik olumlu etkisini kullanabilmemiz de mümkün olacak. Ay’ın boşluğa gireceği 11:23 öncesindeki saatler ciddi ve gelenekçi, eski olanla ilgili, olgun ve bilge kişilerle iş ve görüşme yapmak açısından kullanılabilir. 11:23’te Ay boşluğa giriyor ve Akrep burcuna geçeceği 23:33’e kadar boşlukta ilerliyor. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez.

Cuma günü boyunca Ay akrep burcunda ilerliyor. Ay’ın sabit bir burçta olmasına mukabil gezegensel açıların yoğunluğu yüzünden hayli aktif ve duygusal anlamda huzursuzluğun öne çıkması muhtemel bir gündeyiz. Sezgilerimiz bu zorlu günde bize en doğru yolu gösterecektir. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür karesi iletişimin gergin akacağını gösteriyor. Bu saatlerde sözlere dikkat etmek ve mümkünse önemli taahhütlerin altına girmemek isabetli olacaktır. Ay-Güneş üçgeninin ve Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı öğle saatlerinde enerji nispeten daha yumuşak ve olumlu akıyor. Gün geneline etkin olan gezegensel açılar daha ziyade gerginliğin öne çıkacağını gösteriyor. Ama iyi niyet ve yapıcı etkiler de devrede olacak. Merkür-Jüpiter altmışlığı fikir ve görüşlerimizi başkalarına iletmek açısından olumlu bir süreçte olacağımızı gösteriyor. Bu olumlu açı eğitim ve yayıncılıkla ilgili konularda, seyahatler ve yabancılara yönelik işlerde, hukuksal temalarda yapılacak girişimler açısından haftanın ikinci yarısını kullanmamızın daha isabetli olacağını göstermekte. Öte yandan Güneş’in Plüton ile karşıt ve Uranüs ile kare açıları da haftanın ikinci yarısında aktif olacağından otorite figürleriyle güç çekişmeleri yaşanması ihtimali de çok güçlü gözüküyor. Güneş’in uzun soluklu Uranüs-Plüton karesini tetikleyecek olmasını çalkantı ve gerginliğin aktifleşmesi olarak görebiliriz. Büyük değişim ve dönüşümleri ifade eden Uranüs-Plüton karesinin Merkür, Venüs, Güneş ve özellikle de Mars tarafından tetiklendiği zamanlar değişim-dönüşüm enerjisinin sert ve hızlı akacağı zamanlardır. Bu tetiklemelerin etkin olduğu zamanlarda tehlikeli ve risk taşıyan aktivitelerden ve ortamlardan kaçınmak yerinde olacaktır. Güneş’in gergin açıları yönetici pozisyonundaki kişiler açısından da zorlu zamanları işaret eder.

Cumartesi günü boyunca Ay akrep burcunda ilerliyor. Sahipleniciliğin ve birlikte hareket etme arzusunun had safhaya varacağı bir gündeyiz. Ülkemizi, gençlerimizi ilgilendiren konular ön plana çıkabilir. Güneş-Plüton karşıtlığı ve Güneş-Uranüs karesinin gergin etkileri henüz devrede olacağından, ilişkilerimizde adımlarımızı dikkatli atmaya devam etmemiz, tehlikeli ve risk taşıyan girişimlerden uzak durmaya devam etmemiz yerinde olur. Ay Akrep burcunda seyredeceğinden, içinde bulunduğumuz olaylara yüzeysel kalmamız zor olacak gibi gözüküyor. Mücadele gücümüz aktif olacak ama konuları gereksizce ısrarla zorlamamak akıllıca olacaktır. Ay’ın sadece bir temel açısı olacağından, bir gün öncesine nazaran çok daha sakin bir atmosfer oluşacak muhtemelen. Akşam saatlerinde etkinleşmeye başlayacak Ay-Mars altmışlığı efor ve güç gerektiren işlerde fazla zorlanmayacağımızı, kendimizi daha aktif ve enerjik hissedeceğimizi gösteriyor. Ay saat 22:46’da boşluğa giriyor.

Pazar gününe geçişle birlikte gece yarısı 01:04’ten itibaren Ay yay burcuna geçiyor. Hareketli, tempolu bir Pazar günü bizi bekliyor. Heves ve heyecan dolu, ama abartılara ve aşırılıklara kaçmaya da eğilim gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Neptün karesi ve Ay-Jüpiter karşıtlığının duygusal anlamda türbülans yaratabilecek etkileri devrede olacak. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Merkür üçgeninin olumlu etkileri devreye giriyor ve dengeye geliyoruz. Bu ikili arasındaki uyumlu açılar akıl ve duygu dengesini, rasyonel ve mantıklı karar verebilme kapasitesini arttırıyor. Önemli konuşma ve yazışmalar için geç sabah saatleri ile öğle saatleri arasındaki zamanlar tercih edilebilir. Öğle saatlerinde Ay-Venüs karşıtlığının ilişkileri zorlayıcı etkileri devreye giriyor, dikkat! Sözlerimize ve hareketlerimize dikkat etmezsek kırgınlıklar yaşayabiliriz. Yeme içme konusunda da abartılardan kaçınmamızda fayda var bu saatlerde. Öğleden sonraki saatlerde etkinleşecek Ay-Uranüs üçgeni heves ve heyecanımızı yükseltiyor ve bizi yeniliklere, sürprizlere, değişikliklere açık tutuyor. Bu olumlu etkiler akşam saatlerine dek sürüyor…

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Haziran ayının burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/konu/haziran-2012-burc-yorumlari

Öner DÖŞER

24 Haziran 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

 

Güneşmerkezli Bakış

Bir müddettir devam eden hareketliliğin sonrasında Güneş sakinleşmiş gözüküyor. 22 Haziran itibariyle güneşlekesi sayısı 13’e kadar geriledi. 23 Haziran’da Güneş’in kuzeybatısında bir patlama oldu, ama Dünya yönelimli gözükmüyor.

Güneş aktiviteleri önümüzdeki birkaç gün düşük sayıda olabilir. Ama hafta ortasından itibaren Dünya-Uranüs-Plüton arasındaki T-kare açı kalıbı aktif olacağından, güneş aktivitelerinde nispi hareketlilik, yer manyetik alanında kısa süreli türbülans, hava koşullarında ani ve sert değişiklikler, insan ilişkilerinde ve ülkeler arası ilişkilerde gerginlikler oluşabilir. Dikkatli olmak gereken şey, güneşlekesi sayısında hızlı yükseliş ve düşüşler. Biz şimdi bunun hızlı düşüş kısmındayız. İstikrarlı iniş ve çıkıştan ziyade ani iniş ve yükselişler bizi daha çok etkiliyor.

Bu haftanın en dikkat çeken güneşmerkezli açıları şöyle:

25 Haziran: Merkür kavuşum Satürn

26 Haziran: Dünya kare Uranüs

27 Haziran: Merkür kavuşum Mars

29 Haziran: Dünya kavuşum Plüton

Yakın zamanda Güneş’te etkin aktiviteler Temmuz ayı başlarında görülebilir. 3 Temmuz 2012 tarihinden itibaren Merkür-Jüpiter karşıtlığı etkin olacak. Bu tarihlerde Merkür Akrep burcunun son derecelerinde olacak. Merkür’ün bu derecelerden geçişi geçmişte yaşanan bazı güneş patlamalarıyla çakışıyor. Ayrıca 3 Temmuz’da bir dolunay da var. Dolunay civarındaki tarihlerde yer manyetik alanında türbülans artıyor. Bu tarih civarında bireysel ve toplumsal ilişkilerde önemli stresler yaşanabilir, etkin doğal afetler görülebilir. Takip eden yazımda bu konuya daha detaylı yer vereceğim. 

24.06.2012

Designed by Ongunsoft