Öner Döşer

25 Kasım Haftası

Bu sayfa 6706 kişi tarafından ziyaret edildi.

ANLAŞMALAR İÇİN İDEAL BİR HAFTADAYIZ!

İletişim ve haberleşme, bilgi paylaşma gibi temaları ifade eden Merkür, anlaşmaları ve evrakları da temsil eder. Merkür’ün hızının iyice artmaya başladığı bu haftada, sağlamlık ve kalıcılığı ifade eden Satürn ile kavuşumunun ardından uyumlu ve rahat ilerlemeyi, iyicil etkileri ve genişlemeyi temsil eden Venüs ve Jüpiter ile uyumlu açılar yapacak olması, yapacağımız anlaşmalarda, toplantılarda, konuşmalarda güzel neticeler alabileceğimizi gösteriyor. Bu bağlamda özellikle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri, Ay’ın açılarının da uygun olduğu zamanları değerlendirebiliriz. Bu konuda bilgi edinmek için haftanın günlere göre değerlendirmelerinden istifade edebilirsiniz.

Çarşamba günü kesinleşecek Venüs-Jüpiter karşıtlığı ise, özellikle haftanın ilk yarısında ilişkilerimizde, yeme içme ve harcamalarımızla ilgili konularda aşırılıklardan ve abartılardan uzak durmamız gerektiğini gösteriyor.

Güneş-Uranüs üçgeninin etkin olacağı hafta sonunda hayatımıza heyecan katacak değişikler yapabilir, biraz rutin dışına çıkabiliriz. Hoş sürprizlere açık bir hafta sonu bizi bekliyor!

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün ilk yarısında Ay Aslan burcunda ve boşlukta ilerliyor. Sabah saatlerinde henüz netlik ve kararlılık kazanmak zor gözüküyor. Ay’ın Başak burcuna geçeceği 14:10 sonrasında titiz ve dikkatli hareket etmemiz, ayağımızı yere sağlam basmamız kaydıyla somut sonuçlar alma potansiyelimiz yükseliyor. Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı akşam saatlerinde yanlış karar verme, yanıltılma, hayal kırıklığına uğrama riskimiz var. Bu açının ardından etkinleşecek Ay-Güneş karesi karşı cinsle ilişkilerde ve aile ilişkilerinde tatsızlık riskine işaret ediyor, dikkat! Bu saatlerde biraz gevşetecek, ruhu dinlendirecek meditasyon benzeri aktiviteler, müzik dinlemek ya da aklı dağıtacak ve hayal gücünü canlandıracak bir film seyretmek ya da kitap okumak, manevi ve mistik konulara yönelmek iyi fikir olabilir.

Salı günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Giriştiğimiz işlerin somut ve kalıcı sonuçlarını alabileceğimiz bir gündeyiz. Mantıklı, iyi hesaplanmış, araştırılmış alanlara yatırımlar yapılabilir. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton üçgeni, girişeceğimiz işlerde güçlü destekler alma potansiyelimizi arttırıyor. Önemli görüşmelerde, toplantılarda gücümüzü ortaya koyabiliriz. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı akşam ve gece saatlerinde, sağlamlık ve devamlılık istediğimiz işlerde olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn kavuşumu, zihnimizi odaklamamız gereken konular açısından çok isabetli bir günde olduğumuzu gösteriyor. Hesap kitap yapmak ve yatırım yapmak gereken konularda mantıklı kararlar alabiliriz. Sağlam ve kalıcı anlaşmalar yapabiliriz. Zihnimizi kötümser ve endişeli düşüncelerden arındırmamız, gereken akılcı kararları aldıktan sonrası hakkında umutlu ve iyimser kalmamız, konuların nasıl gelişeceği açısından çok önemli, bunu unutmayalım!

Çarşamba gününün neredeyse tamamında Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerden itibaren Ay’ın Merkür, Venüs ve Jüpiter ile uyumlu açıları var. Önemli kararlar, toplantılar, anlaşmalar, alım satımlar, yatırımlar açısından öğle öncesi saatleri değerlendirebiliriz. Ay-Mars kavuşumunun etkinleşeceği öğle saatleri ve sonrasında enerji çok daha dinamik, ama gergin akmaya başlıyor. Tartışmalara, anlaşmazlıklara açık saatlerdeyiz. Ama yükselen enerjimizi yapıcı kullanabilir, güç ve efor isteyen işlere yöneltebiliriz. Sakarlıklara karşı uyanık olarak ve acelecilikten kaçınarak tabii! 1343’te Mars ile kavuşumu kesinleşen Ay, bu vakit sonrasında boşlukta (açısız) devam ediyor ilerlemesine. Ta ki gece 23:59’da Ay Terazi burcuna geçinceye kadar. Bu ikisi arasındaki zaman diliminde kalıcı ve somut sonuç beklediğimiz işlere adım atmak çok isabetli olmayabilir.

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkilerde ve bireysel davranışlarımızda denge yakalama arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı öğle öncesi saatlerde bu arzumuzu gerçekleştirmemiz daha kolay olacak. Gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Uranüs karşıtlığının ve Ay-Plüton karesinin etkin olacağı öğle sonrası ve akşam saatlerinde ise aradığımız dengeyi ve huzuru sağlamakta zorlanabiliriz. Şartları zorlamasak isabet ederiz bu saatlerde. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Merkür-Venüs ve Merkür-Jüpiter uyumlu açıları, her türlü konuşma, yazışma, anlaşma ve kararlar açısından güzel bir zaman aralığında olduğumuzu gösteriyor. Öğleye kadar çok etkin olacak bu olumlu atmosferi değerlendirebiliriz. Öğle saatlerinden itibaren etkinleşecek Venüs-Jüpiter karşıtlığı, ilişkilerimizde, yeme içme ve harcamalarımızla ilgili konularda aşırılıklardan ve abartılardan uzak durmamız gerektiğini gösteriyor.

Cuma günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkilerde eşitlik, denge ve istikrar konularının vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Jüpiter karesi ve Ay-Venüs karesi, abartılara ve aşırılıklara davetiye çıkarır cinsten. Yeme içme, giyim kuşam konularında, zevk ve keyiflere yönelik konularda, özel ilişkilerde, inançlarla ilgili konularda abartıya kaçma riskimiz yüksek.  Abartılı harcamalar yapabilir, müsrifliğe kaçabiliriz. İyimserliği abartıp, boyumuzdan büyük işlere kalkışabiliriz. Rehavete kapılabiliriz. Venüs ve Jüpiter astrolojide iyiciller olarak tanımlanırlar ve Ay bu gezegenleri aynı anda tetiklendiğinde, kötücül etkiler iş başında değildir; ama beklentiler ve iyimserlik olması gereken ortalama seviyesinden yüksektir. Keyifli bir gündeyiz, ama abartılar konusunda uyarıyor bizi gökyüzü! Bu açılar sonrasında başkaca temel açısı kalmayan Ay, saat 13:13 itibariyle boşluğa giriyor ve günün geri kalanında da boşlukta ilerliyor.

Cumartesi sabahı erken saatlerde henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. 06:02’de Ay Akrep burcuna geçiyor ve kararlılık, netlik kazanmaya başlıyoruz. Duygusal anlamda derinlik hissedeceğimiz, belki de derin duygularımızı, ne zamandır ifade etmek istediğimiz şeyleri paylaşacağımız bir gündeyiz. Ay’ın açıları gayet uygun bunu dengeli bir biçimde yapabilmemiz açısından. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı sabah ve öğle üzeri saatlerde duygularımızı daha etkili biçimde ifade edebiliriz. Fedakarlık enerjisinin öne çıkacağı, egomuzu dengeleyebileceğimiz bu güzel saatleri manevi ve ruhsal konulara yönelmek için kullanabiliriz. Çalışmalar yapabiliriz. Hayal gücümüzü zenginleştirecek konulara, artistik ve sanatsal konulara vakit ayırabiliriz. Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde de duygularımızı etkin bir şekilde ifade edebiliriz. Güç destekleri alabiliriz. Güneş-Uranüs üçgeninin etkin olacağı bugün boyunca ve yarına da yansıyacak şekilde, hayatımıza heyecan katacak değişikler yapabilir, biraz rutin dışına çıkabiliriz. Hoş sürprizlere açık bir hafta sonundayız.

Pazar günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgilerimizin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Çocuklar, gençler ve sanatçılar ya da sporcularla ilgili konular, sportif aktivitelerle ilgili gelişmeler vurgu kazanabilir. Ay-Satürn kavuşumunun etkin olacağı sabah saatleri biraz depresif ve karamsar hissettirebilir. Ama öğle saatleriyle birlikte bu karamsarlığımızı ve ataleti üzerimizden atmaya başlayacağız. Ay’ın Jüpiter ev Venüs ile uyumlu açılar yapacağı öğle sonrası saatleri rahat ve akıcı gözüküyor. Gerek öze, gerek sosyal ilişkiler, giyim kuşam alışverişleri, ev dekorasyonu ya da benzeri düzenleme çalışmalarına yönelik girişimler, eğlenceli aktiviteler açısından çok keyifli bir gündeyiz, değerlendirebiliriz!   

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

24 Kasım 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz  

 

Güneşmerkezli Bakış

Etkin bir sürecin ardından, güneş aktivitelerinin nispeten azaldığı günlerdeyiz. Hafta sonunda Dünya-yönelimli güneş parlamaları beklenmiyor. Bugün itibariyle leke sayısı 65 olarak bildiriliyor (düşük bir sayı).

Güneşmerkezli bakışla Merkür’ün Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki doksan ve yüzseksen derecelik dizilimleri tetiklemeye başlayacağı Çarşamba gününden itibaren güneşlekesi sayısı artabilir, güneş aktivitelerinde artış gözlemlenebilir.

ISON kuyruklu yıldızı 28 Kasım Perşembe günü Güneş’e en yakın mesafeden geçecek. Bu geçişin güneş aktivitelerinin arttıracağı yönünde görüş belirtenler var. Bekleyeceğiz ve göreceğiz.  

24.11.2013

Designed by Ongunsoft