Öner Döşer

25 Mart Haftası

Bu sayfa 9296 kişi tarafından ziyaret edildi.

25 Mart Haftasına Astrolojik Bakış: İLİŞKİLERE DİKKAT!

İlişkilerde dikkatli olmak gereken bir haftaya giriyoruz. 27 Mart Çarşamba günü 11:27’de 6 derece 52 dakika Terazi burcunda meydana gelecek dolunay özel ilişkilerde ve toplumsal konularda denge, eşitlik ve adalet ihtiyacının artacağını işaret ediyor. İsyankarlık, başkaldırı, aceleci ve agresif eylemlere açık olacağımız bu dönemde huzur, barış ve dengenin sağlanması için daha fazla gayret göstermemiz gerekecek, bu aşikar. Terazi burcunda gerçekleşecek dolunayın etkileri hakkında bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y111_1_terazi-burcunda-venusyen-dolunay.html

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Titiz ve dikkatli olmamız gereken bir gündeyiz. Ama mükemmelciliği abartmamalı, eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamalıyız. Özellikle de Ay-Merkür karşıtlığının etkinleşeceği sabah saatlerinde. Fikirlerimizi başkalarına kabul ettirmekte de zorlanabiliriz bu saatlerde. Ay-Satürn altmışlığının kesinleşeceği öğle saatlerine doğru ise olumlu sonuçlar alma ihtimalimiz artıyor. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde duygusal anlamda abartılı çıkışlar yapma, müsrifçe harcamalarda bulunma riskimiz var, dikkat! İkindi civarı saatlerden itibaren etkin olacak Ay-Plüton üçgeni, güç destekleri ve duygusal destekler alabileceğimizi, kendimizi iyi ifade edebileceğimizi göstermekte. Olumlu etkiler gece saatlerine dek devam ediyor. Ama Ay-Plüton üçgeninin kesinleşmesiyle birlikte 14:45 itibariyle boşlukta ilerliyor. Somut ve kalıcı sonuçlar alamayabiliriz bu yüzden…

Salı gününün neredeyse tamamına yakın bir bölümünde Ay Başak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Bu yüzden olayların netlik kazanması, bir noktaya bağlanması gecikebilir; olaylar beklenenin dışında ilerleyebilir. Ama yine de Mars-Jüpiter altmışlığının etkin olması, güç ve eforumuzu iyi kullanabileceğimizi, cesaretimizi ve girişimcilik ruhumuzu iyi ifade edebileceğimizi gösteriyor. Sportif aktivitelere açısından güzel bir gündeyiz. Gece 23:31’de Ay Terazi burcuna geçiş yapıyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Huzur ve denge arayışında olacağımız bir gündeyiz. Ama bunu yakalamakta oldukça zorlanacağımızı söylemek yanlış olmaz. Çünkü Ay’ın ardı ardına zorlu açıları var. Ayrıca Mars-Plüton karesinin de kesinleşeceği bir gündeyiz. Bu ikili arasındaki gergin açılar çekişme ve şiddete yönelik eğilimler doğurabiliyor. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Venüs karşıtlığı ikili ilişkilerde gerginliklere işaret edebilir. Hemen ardından 11:27’de Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: Dolunay! Ay-Güneş karşıtlıkları duygusal türbülanslara, zıtlaşma ve çekişmelere işaret eder. Ama bu dolunay biraz daha gergin doğrusu; çünkü Venüs, Uranüs ve Mars’ı da içerisine alıyor. Özellikle Ay’ın dolunaydan sonraki ilk açısının Uranüs ile karşıt olacak olması, istenmeyen yön değişikliklerine, nahoş sürprizlere, kopuşlara işaret edebilir. Bu yüzden daha dikkatli hareket etmemiz gereken bir gündeyiz. Özellikle de öğle sonrasındaki saatlerde. Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı akşamüzeri saatlerinde biraz rahat nefes almaya başlayabiliriz. Bu saatler civarında girişeceğimiz işlerden daha iyi sonuçlar alabiliriz. Ay-Plüton karesi ve ardından da Ay-Mars karşıtlığının etkin olacağı gece saatlerinde ise gerginlik had safhaya varıyor. Şartları zorlamaktan uzak durmakta fayda var bu saatlerde. 20:14’te Mars ile karşıtlığından sonra Ay boşlukta ilerliyor.

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran denge ve huzuru yakalamak daha kolay olabilir. Ama kalıcı ve net sonuçlar elde etmekte zorlanabiliriz. Ama Merkür-Satürn üçgeni devrede olacağından, derdimizi iyi anlatabilir, görüşmelerimizde ve işlerimizde ilerlemeler sağlayabiliriz. Üzerinde çalışmak, uğraşmak istediğimiz konulara iyi konsantre olabiliriz. Güneş-Venüs kavuşumunun kesinleşeceği bu günde, aşk ve ilişkiler teması çok önemli olacak, bu çok belirgin. Ama bunun olumlu ya da olumsuz yönde gelişmesi biraz da bizim nasıl davrandığımıza bağlı. İşin negatif yönüne çekilmek bu dönemde daha kolay olacak gibi gözüküyor; zira Venüs zarar gördüğü burçta ve ardı ardına gergin etkileşimler yapıyor.

Cuma gününe geçişin hemen ardından gece yarısı saatlerinde Ay Akrep burcuna geçiyor. Sezgilerimizin bizi yönlendireceği, duygusal anlamda derinleşeceğimiz bir gündeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerinde yumuşak, ılımlı duygular ağırlık kazanıyor. Sezgilerimizi daha iyi kullanabileceğimiz bu saatlerde ruhsal ve manevi konulara yönelebiliriz. Ay’ın Satürn ile kavuşumu bizi akşam saatlerinde biraz depresifleştirse de, Plüton ve Merkür ile ardı ardına uyumlu açılar yapacağı gece saatlerinde duygusal istikrarı ve dengeyi sağlayabiliriz. Venüs-Güneş-Uranüs diziliminin devrede olacağı bu günde, özel ve sosyal ilişkilerde hareketlilik kazanacağımızı söylemek hiç de yanlış olmayacak. Aceleci kararlar ilişkimizde kopmaya kadar taşıyabilir bizi, dikkat! Merkür-Jüpiter arasındaki dik açı da abartılı kararlara davetiye çıkarıyor zira. Günün sonunda Merkür-Plüton kavuşumuyla birlikte Ay’ın açılarının da uyumlu olması, işleri iyi bir neticeye taşıyabileceğimizi düşündürüyor. Ay-Merkür üçgeninin ardından 22:24 itibariyle boşluğa giriyor.

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez.

Pazar günü sabah saatlerinde Yay burcuna geçiş yapacak olan Ay gün boyunca bu burçta devam edecek ilerlemesine. Hevesli, heyecanlı ve aktif bir gündeyiz. Biraz rutin dışına çıkmak iyi gelebilir. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı öğle saatlerinde kararsız kalabilir, uğraştığımız işleri netleştiremeyebiliriz. Yanılma ve yanıltılma riskimiz de mevcut bu saatler civarında. Ay-Uranüs üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde ise daha ziyade iyimser ve yapıcı etkiler devrede olacak. Değişik bir akşam yemeği, rutin dışı bir uğraş açısından güzel saatlerdeyiz. Günün ilk yarısında daha etkin olacak Venüs-Plüton karesi, aşk ve ilişkilerde gerginliklere sebep olabilecek eğilimlere yöneltebilir. Gereksiz güç çekişmelerine girebiliriz. Venüs-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı akşamüzeri saatlerinde ise işler olumluya dönmeye başlıyor. İlişkilere yönelik adımlar atacak ise, akşamüzerinden sonraki saatleri tercih edebiliriz.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

24 Mart 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Güneşmerkezli bakış

Güneşmerkezli bakışla ilginç gezegen dizilimleri döneminde olduğumuzu görüyoruz. Dolunay civarındaki günlerde Dünya-Venüs-Uranüs ve Mars yakın derecelerde ilerliyor olacaklar. Bu Nisan ayı başına kadar devam ediyor, ama orada bitmiyor. 10 Nisan civarına kadar Dünya-Venüs-Mars dizilimi henüz devam ediyor olacak. Zaten ilkbahar ekinoksu dönemindeyiz ve böyle zamanlarda güneş aktiviteleri göreceli olarak artar. Bu dönemde etkin olan gezegen dizilimleri de güneş aktivitelerini tetikleyecek gibi gözüküyor. Bunun neticesinde Dünya yönelimli güneş aktiviteleri oluşabilir ve jeomanyetik alanda türbülanslar, jeomanyetik fırtınalar oluşabilir. Bilimsel araştırmalara göre güneş aktiviteleri ve jeomanyetik fırtınaların insan hayatı üzerinde olumlu ve olumsuz sonuçları var. Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y90_1_gunes-aktiviteleri-ve-jeomanyetik-firtinalarin-etkileri.html

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

Tamamı

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-mart-2013-haftaya-astrolojik-bakis/

 

KOÇ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-koc-haftaya-astrolojik-bakis/

 

BOĞA

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-boga-haftaya-astrolojik-bakis/

 

İKİZLER

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-ikizler-haftaya-astrolojik-bakis/

 

YENGEÇ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-yengec-haftaya-astrolojik-bakis/

 

ASLAN

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-aslan-haftaya-astrolojik-bakis/

 

BAŞAK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-basak-haftaya-astrolojik-bakis/

 

TERAZİ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-terazi-haftaya-astrolojik-bakis/

 

AKREP

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-akrep-haftaya-astrolojik-bakis/

 

YAY

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-yay-haftaya-astrolojik-bakis/

 

OĞLAK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-oglak-haftaya-astrolojik-bakis/

 

KOVA

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-kova-haftaya-astrolojik-bakis/

 

BALIK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-03-2013-balik-haftaya-astrolojik-bakis/

24.03.2013

Designed by Ongunsoft