Öner Döşer

25 Mart Haftası

Bu sayfa 8960 kişi tarafından ziyaret edildi.

SEÇİM ZAMANI!

Yerel seçimlere az kaldı. Umarım sonuçlar hepimiz için en hayırlı şekilde olur. Merkür Balık burcunda direkt harekete dönüyor ve seçim günü tam da ülkemiz astroloji haritasının Tepe Noktasında olacak. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

 

 

Haritada gördüğünüz gibi seçim günü Merkür 16 derece Balık’ta, ülkemiz açısından önemli bir zamanda olduğumuzu gösteriyor. Merkür yazılı belgeleri, açıklamaları, haberleri, yorumları temsil eder. Tabii her seçimde Merkür haritamızın Tepe Noktasına denk gelmiyor. Ama bu kez Merkür’ün burada olması önemli bir durum arz ediyor. Venüs’ün de Tepe Noktasına doğru ilerliyor olması, dış ülkeler nezdindeki görüntümüzü olumlu etkileyebilir, ülkemiz yöneticileri açısından avantajlı durumları gösteriyor olabilir.

Merkür ve Venüs’ün haritamızda Akrep burcunda yerleşen gezegenlere olumu açıları da benzeri şeyi gösteriyor diyebiliriz. Transit Venüs, haritamızın Güneş derecesine üçgen açı yapıyor, halihazırda yönetici pozisyonu tutan kişileri destekliyor. Transit Neptün de haritamızın Venüs derecesine uyumlu açı yapıyor. Tüm bunlar geçici bir süre için de olsa olumlu bir atmosfere işaret ediyor. Fakat uzun sürmeyebilir, zira Nisan ayının devamında zorlu transitler var. Koç burcuna Giriş haritasında da ekonomik açıdan dikkat çekici zorlanmalar vardı, bahsetmiştik. 

Hareket gezegeni Mars da seçim günü ülkemiz astroloji haritasının 12.evine giriş yapıyor. 12.ev konularının hareketleneceğini gösteriyor. 12.ev gizli saklı olan şeyleri, arka planda dönen işleri, ayak oyunlarını, gizli konuşmaları ve dedikoduları, gizli düşmanlıkları ve örgütleri, hastaneler ve hapishaneler gibi kapalı yerleri, salgın hastalıkları, toplumsal endişeleri temsil eder. Zorlu evlerden biridir. Mars gibi zorlu temaları ifade eden bir gezegenin buradan geçişi, bazı gizli konuların veya farkında olmadığımız şeylerin dışa vuruşunu ifade ediyor olabilir. 

Seçim günü nasıl bir gökyüzü var?

Seçim günü haritasında da gördüğümüz gibi, Ay Kova burcunda ilerliyor. Bu yerleşim demokratik, özgürce oyumuzu kullanabileceğimiz bir seçim atmosferi düşündürüyor. Ay’ın önünde uyumsuz açı yok, sadece Jüpiter ile altmışlık olumlu bir açı var. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

 

 

Seçim günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Özgün ve yeni konularla ilgilenmek açısından güzel bir gündeyiz. Yerel seçimlerde oyumuzu özgürce kullanmamız, seçimin en demokratik ve adil şekilde yapılması bugün için hem gökyüzünün gösterdikleri ama hem de dileğimiz. Çünkü sadece göksel işaretlerle işimiz bitmiyor. Uygulama gerekiyor. Ne yaptığımız, göksel etkileri nasıl kullandığımız çok önemli! Seçim sonuçlarının ülkemiz açısından hayırlı olmasını diliyoruz!

Seçim günü İkizler burcuna geçiş yapan Mars’ın Alcyone yıldızı ile birleşiyor olması, seçimlerimizle ilgili konularda ön fikirli olma ve önyargılı davranma riskini gösteriyor. Başkalarının kararlarına saygı göstermemiz, ön yargıdan ve acımasız eleştirilerden uzak durmamız çok önemli!

Tabii genel olarak baktığımızda, Plüton-Güney Ay Düğümü kavuşumu da hemen gözümüze ilişiveriyor. Bu kavuşum manipülasyon, baskı, yozlaşma işaretçisidir. Başarı için her şey mubahtır anlayışını ifade eder. Nisan ayı içerisinde Güney Ay Düğümü ile kavuşum yapacak olan Satürn 19 derece Oğlak burcunda henüz. Bu derece finansal astrolojide kritik olarak görülür, ekonomik anlamda kriz ve zorlanma işaretçisidir.

Bu konuyu kısaca işlediğim ve haftayı burçlara göre de değerlendirdiğim videoyu izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=vcMqrk0qO6U

İlişkiler fedakarlık istiyor

İlişkiler gezegeni Venüs 26 Mart Salı gecesi 22:43’te Balık burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte ilişkilerde daha fazla anlayış ve hoşgörü, affedicilik vurgu kazanacaktır. Oğlak burcunda Güney Ay Düğümü ile dizilim yapacak Satürn-Plüton ne kadar acımasızlık enerjisi taşıyorsa, Balık burcunda kavuşacak Venüs-Neptün de o kadar affedicilik, olduğu gibi kabullenme ve koşulsuz sevgi temalarını vurgulayacak. Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle birlikte, hayal gücüne yönelik işler ve sanat konularında yaratıcılığın arttığı bir sürece giriyoruz!  

Sevdiklerinize sürpriz yapın!

Venüs-Uranüs altmışlığının etkili olduğu Perşembe günü sevdiğimiz kişilere sürprizler yapmak, ilişkilerde yenilenme ve tazelenme yaratacak girişimler açısından çok verimli gözüküyor. Küçük büyük demeden, kendi imkanlarımız dahilinde, karşımızdaki kişiler üzerinde güzel etkiler yaratacak sürprizler açısından değerlendirebiliriz.

Ne zaman harekete geçmeli?

İletişim gezegeni Merkür Balık burcunun 16 derecesinde durağanlaşıyor ve direkt harekete dönmeye hazırlanıyor. Haritamızda Balık burcunun denk düştüğü evin konularında bir müddettir yaşadığımız gerilemeler, aksaklıklar sonlanmaya başlıyor. Ama tabii hemen bu haftadan itibaren her şeyin düzeleceği anlamına gelmiyor. Merkür-Neptün kavuşumuyla başlayan karmaşık dönemin sonlanması, Merkür’ün Neptün kavuşumunu geçmesi (tam kavuşum 2 Nisan’da) ve dahası, gerilemeye başladığı 29 derece Balığa tekrar varması (16 Nisan) sonrasında olacak. Kısacası, önemli büyük girişimler için Merkür’ün Koç burcuna geçmesini (17 Nisan) bekleyin derim! Biliyorum henüz vakit var, bu hafta sonundan itibaren rahatlamaya başlayacağız, ama gerçekçi olmak gerekirse durum bu…

Dilimize vurabilir!

Hareket gezegeni Mars 31 Mart sabahı 09:12’de İkizler burcuna geçiyor. İkizler burcu iletişimle alakalıdır. Mars hareket yaratmak, girişim yapmakla ilişkilendirilir. Enerjiktir ve bulunduğu burç enerjinin dışa vuracağı hayat alanlarını anlatır. Mars’ın İkizler burcundan geçtiği zamanlarda zihin aktiftir, iletişim enerjik ve hareketlidir. Sözler direkt ve fazla düşünmeden ifade edilebilir. Kısacası dilimize vurabilir. Bu transit 16 Mayıs’a kadar sürecek. Haritalarımızda İkizler burcunun bulunduğu alanda gereksiz ve aceleci hareketlerden, agresif iletişimden uzak kalmamızda fayda var! Haritanızda İkizler burcunun hangi eve denk geldiğini bilmeniz için yükselen burcunuzu bilmeniz ve yükselendeki burçtan başlayarak ev saymanız gerekir. 


Yükselen Burç Merkezi!

Gezegen geçişlerinin, yeniay ve dolunayların, tutulmaların bireysel haritaları hangi hayat alanlarında etkilediğini keşfetmek için yükselen burcu bilmek gerekiyor. Böylelikle en azından genel olarak anlatılan bilgilerden faydalanılabilir. Okulumuz web sitesinde oluşturacağımız Yükselen Burç Merkezine mail atabilir, vereceğiniz doğum saatine göre Yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz. Mail adresimiz yukselen@astrolojiokulu.com Tam saatinizi bilmiyorsanız, okulumuzun mezunları tarafından servis verilecek Doğum Saati Belirleme Merkezimizden profesyonel rektifikasyon danışmanlığı alabilirsiniz.

ÇOK YAKINDA!

Doğum Saati Belirleme (Rektifikasyon)

Doğum saati kesin bilinmeyen kişilerin müracaat edebilmesi için bir servis oluşturuyoruz. Okulumuzun mezunlarından olup bu alanda uzmanlaşmış kişilerden oluşan ekibimiz hazırlık yapıyor. 14 Nisan Pazar günü 13:00’ten itibaren servisimiz hizmete başlıyor! Web sitemizde oluşturacağımız ayrı bir bölümde bu konuda detaylı bilgileri vereceğiz. Bu konudaki ön taleplerinizi yukselen@astrolojiokulu.com adresimize gönderebilirsiniz.  


Lizbon’daki astroloji kongresinde konuştuk

23-24 Mart tarihlerinde Portekiz’in başkenti Lizbon’da bu yıl ikincisi yapılan astroloji kongresinde çeşitli ülkelerden konuşmacılar yer aldı. Ülkemizden ve okulumuzu temsilen bendeniz ve Hande Kazanova bu konuşmacılar arasında yerimizi aldık.

 

 

Ben Giriş Haritaları konu başlığı altında 19.yüzyıl Osmanlı astroloğu Sadullah el-Ankaravi’nin Mecmuatü’l Ahkam adlı eserini merkeze alan bir sunum gerçekleştirdim. Hande Kazanova da tutulmalar ve ekonominin geleceğini esas alan harika bir sunum gerçekleştirdi. Meslektaşlarımızdan ve izleyicilerden sunumlarımız hakkında güzel geri bildirimler almak bize mutluluk verdi. 

 


Haftanın burçlara göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününe başlarken henüz Akrep burcunda ilerleyen Ay Mars-Venüs karesini çalıştırıyor. Güne başlarken ilişkiler açısından gerginlik söz konusu olacak gibi gözüküyor. 09:06’da Yay burcuna geçen Ay, Güneş ile üçgen açıya ilerliyor ve bu açı 17:30’da kesinleşiyor. Önemli iş ve girişimler açısından öğle sonrasını tercih edebiliriz.

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda ilerleyen Ay’ın Merkür-Neptün karesini çalıştırdığı günün büyük çoğunluğunda yanlış kararlar alma eğilimi gösterebiliriz. Önemli iş ve girişimleri hazırlayabilir, harekete geçmek için 16:07 sonrasını bekleyebiliriz. Ay-Jüpiter kavuşumunun yakınlaştığı akşam saatlerinde genişleme ve yenilenmeye yönelik güzel fırsatlar var, değerlendirebiliriz! Gece 22:43’te Venüs Balık burcuna geçiyor. İlişkilerde fedakarlık ve özverinin, affediciliğin vurgu kazanacağı, hayal gücüne yönelik işler ve sanat konularında yaratıcılığın arttığı bir sürece giriyoruz!

Çarşamba gününe geçişte henüz Yay burcunda ilerleyen Ay sabah 05:36’da Jüpiter ile tam kavuşuma varana kadarki zaman dilimi büyük ve genişlemeye yönelik iş ve girişimler açısından kullanılabilir. Bu vakit sonrasında temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor ve 17:07’de Oğlak burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor. Her ne kadar iyimser ve olumlu bir enerji akışı devrede olsa da önemli proje ve işler için Ay’ın boşlukta olduğu zaman dilimini tercih etmeyebiliriz. Ay’ın Venüs-Uranüs altmışlığını etkin çalıştırdığı sürprizlere ve yeniliklere açık akşam saatleri özel ilişkiler açısından çok verimli gözüküyor. Artistik ve sanatsal projeler açısından çok verimli ve yaratıcı bu zaman dilimini değerlendirebiliriz!

Perşembe günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Güne başlarken etkili olan Ay-Güneş karesi özel ilişkiler açısından dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Önemli pozisyondaki kişilerle, otorite figürleriyle ilişkilerde de şartları fazla zorlamasak iyi ederiz. Günün ikinci yarısında zorlu enerji dağılmaya başlıyor. Merkür direkt harekete dönme üzere durağanlaşıyor (16:58) ve Merkür-Neptün kavuşumu ile uyumlu açıya ilerliyor. Geleceğe yönelik hayallerimiz ve ideallerimizle ilgili önemli konuşmaları veya duyuruları hiç değilse akşam saatlerine bırakabiliriz.

Cuma günü boyunca Oğlak burcunda ilerleyen Ay’ın önce Satürn, sonra Plüton ile kavuşumu, zorlu bir günde olduğumuzu gösteriyor. Bugün atacağımız adımlarda çok temkinli hareket etme eğilimi gösterebiliriz. Aslında doğrusu da budur pek tabii ki. Ama işler tahminimizden yavaş ilerleyebiliriz. Bekletilebiliriz, geciktirilebiliriz. Özellikle bir yerlere yetişmeye çalışıyorsak, önceden yola çıkmamızda fayda var! Prosedür gerektiren işler açısından da hazırlıklı ve donanımlı olmak gereken bir gündeyiz, bir şeyleri eksik bırakmayalım ve göz ardı etmeyelim. Bilinçsiz veya kontrolsüz yapılan işlerin yürümeyeceğinin farkında olalım! Bugün intikamcı, ödeştirme eğilimli davranışlardan da uzak durmamızda fayda var! Ay-Mars üçgeninin yakınlaştığı akam saatleri ve sonrasında kendimizi daha dinamik ve girişimci hissedebiliriz. Bir şeylere adım atmak açısından akşam saatlerini kullanabiliriz.

Cumartesi gününe geçtikten kısa bir müddet sonra Mars ile uyumlu yapan Ay, kısa bir müddet boşlukta ilerledikten sonra Kova burcuna geçiyor (04:45). Yeni, farklı ve sıra dışı gelişmelere açık olacağımızı gösteren Ay-Uranüs karesi ile başladığımız günün sabah saatlerinde sarsıcı, ani gelişen beklenmedik durumlarla karşılaşabiliriz. Bu açının ardından Ay’ın Güneş ile uyumlu açıya ilerlemesi, önemli iş ve girişimler açısından olumlu bir gösterge olarak görülebilir. Günün özellikle ikinci yarısını önemli iş ve girişimler için kullanabiliriz. Akşam saatleri karşı cinsle ilişkiler, otorite figürleriyle ya da önemli kişilerle ilişkiler, organizasyonlar açısından olumlu gözüküyor, kullanabiliriz!

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Özgün ve yeni konularla ilgilenmek açısından güzel bir gündeyiz. Yerel seçimlerde oyumuzu özgürce kullanmamız, seçimin en demokratik ve adil şekilde yapılması bugün için hem gökyüzünün gösterdikleri ama hem de dileğimiz. Çünkü sadece göksel işaretlerle işimiz bitmiyor. Uygulama gerekiyor. Ne yaptığımız, göksel etkileri nasıl kullandığımız çok önemli! Seçim sonuçlarının ülkemiz açısından hayırlı olmasını diliyoruz! Sabah 09:12’de Mars İkizler burcuna geçiyor. Bu geçişin orta vadeli etkilerini yazımın içeriğinde bulabilirsiniz.  

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

26.03.2019

Designed by Ongunsoft