Öner Döşer

25 Mayıs Haftası

Bu sayfa 12623 kişi tarafından ziyaret edildi.

25 Mayıs Haftası: İLİŞKİLERDE DENGESİZLİK RİSKİ

İlişkiler gezegeni Venüs, Terazi burcunun yöneticisi olarak “denge” ile de ilişkilidir. Venüs’ün uyumlu açılarında, ilişkiler daha dengeli yürür genellikle. Uyumsuz açılarında ise bu dengenin bozulması söz konusudur. Özellikle de Uranüs gezegeni ile uyumsuz açılarında! Çünkü Uranüs beklenmedik gelişmeleri, radikal kararları, ani yön değişikliklerini, karşı çıkışı, özgürleşme arzusunu sembolize eder. Venüs’ün eden Uranüs ile doksan derecelik dik açısını deneyimlediğimiz bugünlerde ilişkilerde dengemizin bozulması riski hayli fazla. Venüs-Uranüs-Plüton arasındaki T-kare açı kalıbı geçen haftadan bu yana aktif ve bu hafta başında en kritik safhasında olacak. Venüs-Uranüs arasındaki dik açının kesinleşeceği Pazartesi günü Ay ve Güneş arasındaki dik açı da kesinleşecek; Ay-Güneş-Satürn T-karesi aktif olacak. Bu şartlarda Pazartesi gününde ilişkilerde dengeye daha fazla özen göstermemiz yerinde olacaktır. Bu bağlamda Pazartesi günü özellikle dikkat çektiği gibi, Ay’ın bu açıları tetikleyeceği 29 Mayıs Cuma günü de dikkat çekmekte…

Mars-Neptün karesinin yön bulma konusunda bizi zorlayacak etkilerini de yine hafta başından itibaren deneyimleyebiliriz. Bu açının kesinleşeceği Salı günü Ay-Merkür-Mars-Neptün gezegenlerinin birbirleriyle doksan ve yüz seksen derecelik açılarının yer aldığı bir T-kare açı kalıbı oluşuyor gökyüzünde. Yanlış yönlendirilme ya da yanlış kararlar alma riskine açık olacağımız anlamına gelen bu açı kalıbı, önemli kararları almadan ve açıklamaları yapmadan önce dikkatlice düşünmemiz gerektiğine işaret ediyor. Hatalara açık bir iki günde olacağız zira! Sağlığımıza da özen göstermemizde fayda var bu günlerde. Sadece fiziksel değil, ruhsal sağlığımıza da!

Cuma günü Merkür-Güneş kavuşumu kesinleşiyor. Merkür’ün Güneş’e 0 derece 17 dakika kadar yakınlıkta olduğu zamanlarda oluşan ve “Güneş’in kalbinde olmak” şeklinde tabir ettiğimiz bu durumu kendi içimizde alacağımız önemli kararlar açısından değerlendirebiliriz. Böyle zamanlarda bilgi akışı çok yoğundur. Zihnimizi üzerinde düşünmek ve karar almak istediğimiz konulara, geleceğe yönelik planlara odaklayabiliriz. İdrak kabiliyetimiz yüksek olacağından, bu durumdan her zamankinden daha fazla istifade edebiliriz. Önemli okumaları, zihinsel çalışmaları da bugüne denk getirebiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken henüz Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 11:51’de Başak burcuna geçiyor. Sabah erken saatlerde belirsiz ve kararsız kalan durumlar netleşmeye başlıyor bu saat sonrasında. İçinde bulunduğumuz zorlukları ve sorunları detaylı düşünerek ve planlı hareket etmemiz sayesinde aşabiliriz. Öğle saatlerinden itibaren engelleyici ve zorlu şartlar devreye girebilir zira hem Ay’ın Satürn ve Güneş ile stresli açıları etkinleşiyor ve hem de Venüs-Uranüs karesi kesinleşiyor. İlişkilerde streslere, ani ve beklenmedik karar ve yön değişikliklerine, sürprizlere açık bir gündeyiz kısacası…

Salı günü boyunca Ay Başak burcunda hareket ediyor. İçinde bulunduğumuz koşulları yönlendirmek istesek de bunu yapmakta zorlanabiliriz. Ama bunu yapamadığımız durumlarda geri çekilebilmeyi, vaz geçebilmeyi, akışa bırakabilmeyi de başarmamız gerekiyor. Sabah erken saatlerden itibaren Ay-Merkür-Mars-Neptün gezegenlerinin birbirleriyle doksan ve yüz seksen derecelik açılarının yer aldığı bir T-kare açı kalıbı oluşuyor gökyüzünde. Yanlış yönlendirilme ya da yanlış kararlar alma riskine açık olacağımız anlamına gelen bu açı kalıbı, önemli kararları almadan ve açıklamaları yapmadan önce dikkatlice düşünmemiz gerektiğine işaret ediyor. Hatalara açık bir iki günde olacağız zira! Sağlığımıza da özen göstermemizde fayda var bu günlerde. Sadece fiziksel değil, ruhsal sağlığımıza da! Öğle saatlerine kadarki süreçte hararetli tartışmalara açık olacağız. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren ise rahatlamaya başlıyoruz. Ay-Plüton üçgeninin etkisini hissedeceğimiz akşam saatlerinde beklemediğimiz destekler alabiliriz!

Çarşamba günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Hesabımızı iyi bilmemiz gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Venüs altmışlığı aşk ve ilişkiler konusunda şanslı bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ama bu açının kesinleşeceği 05:21 sonrasında başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve açısız devam ediyor günün geri kalanında Başak burcundaki ilerlemesine. Merkür-Mars kavuşumunun etkisini maksimum göstereceği öğle sonrasındaki saatlerde hızlı kararlar almaya ve beklenmedik fikir ve yön değişikliklerine açık olacağız. Sert konuşmalardan, tartışmalardan kaçınmamız gereken bu saatlerde, yanlış anlaşılma riskimiz de var.

Perşembe gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 00:42’de Ay Terazi burcuna geçiyor. Şartları dengeleyebileceğimiz, ilişkilerde başarılı gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz! Ay-Satürn altmışlığının olgun ve dengeli enerjisinin etkin olacağı sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde sağlam gelişmeler elde edebiliriz. Olgun ve deneyimli kişilerden tavsiye ve destek alabiliriz. Ay-Güneş arasındaki 120 derecelik uyumlu açının etkin olacağı öğle saatleri civarında aşk ve ilişkilerden yana şansımız yüksek olacak. Gerek kadın erkek ilişkilerinde, gerek ebeveynlerle ilişkilerde, gerekse iş ilişkilerinde olumlu yönde ilerleyebiliriz. Yardım isteğinde bulunmak, başvurular yapmak açısından da değerlendirilebilir öğle sonrasındaki saatler. Tabii ki Merkür gerilemesini dikkate almak kaydıyla! Ay-Merkür üçgeninin iletişim ve fikir alışverişlerini olumlu yönde etkileyen enerjisi akşam saatleri ve sonrasında kendini göstermeye başlıyor. Fikir alışverişlerinde bulunmak, açıklama ve yorumlar yapmak, yazışmalar ve konuşmalar yapmak, zihinse ve entelektüel faaliyetler açısından değerlendirebiliriz akşam saatlerini.

Cuma günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. “İlişkiler ve denge” bu günün anahtar sözcükleri olacak.  Ay-Plüton karesinin etkisiyle güne biraz gergin başlasak da, sabahın ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu ve dengeleyici enerjileri devreye giriyor; ama günün geri kalanında zorlu enerjiler işbaşında olacak! Ay’ın stresli açıları, Venüs-Uranüs-Plüton arasında oluşan T-kare açı kalıbını çalıştıracak olması, ilişkiler açısından muhtemel stres ve gerginliklere işaret ediyor. Özetle, insan ilişkileri açısından hayli gergin bir gündeyiz! Gün boyunca etkin olacak Merkür-Neptün karesi, kararsızlık enerjisinin de devrede olacağını gösteriyor. Yanılgılara, yanlışlıklara, yanlış yönlendirmelere, dalgınlıklardan doğabilecek hatalara açık bir günde olacağımızda, ne konuştuğumuza ve yaptığımıza iyi odaklanmamızda fayda var. 23:20’den sonra Ay boşluğa giriyor. Bugün İstanbul’un fetih yıldönümü; tarihi anlamda önemli bir gündeyiz. Fetih üzerine yazılmış astrolojik yazımı linkten okuyabilirsiniz. http://onerdoser.com/Y118_1_istanbul-un-fethi-uzerine.html

Cumartesi gününün ilk yarısında Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. Güne keyifli başlıyoruz. Ay’ın boşlukta olmasının olumlu yönlerini değerlendirip, kendimize boş vakitler yaratabiliriz. Dinlenebiliriz. Akışta kalabiliriz. Tembellik yapabiliriz biraz… Saat 12:33’te Ay’ın Akrep burcuna geçmesinin ardından kararlılık, netlik kazanmaya başlıyoruz. Duygusal anlamda derin hissedebileceğimiz günün ikinci yarısında, etrafımızda olan bitene duyarlılık göstermeye, duygusal anlamda daha fazla tepki vermeye açık olacağız. Sevdiklerimizle duygusal bağımızın da güçleneceği bir gündeyiz. Akam saatlerinde Merkür-Güneş kavuşumu kesinleşiyor. Merkür’ün Güneş’e 0 derece 17 dakika kadar yakınlıkta olduğu zamanlarda oluşan ve “Güneş’in kalbinde olmak” şeklinde tabir ettiğimiz bu durumu kendi içimizde alacağımız önemli kararlar açısından değerlendirebiliriz. Böyle zamanlarda bilgi akışı çok yoğundur. Zihnimizi üzerinde düşünmek ve karar almak istediğimiz konulara, geleceğe yönelik planlara odaklayabiliriz. İdrak kabiliyetimiz yüksek olacağından, bu durumdan her zamankinden daha fazla istifade edebiliriz. Önemli okumaları, zihinsel çalışmaları da bugüne denk getirebiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygusallık ve sezgiler ön plana çıkıyor. Sevdiğimiz kişilerle duygusal bağımızı daha derinden hissedeceğimiz olaylarla karşılaşabiliriz. Sabah saatlerinde hem Ay ve hem de Güneş’in Neptün ile açıları etkin olacak. Maneviyat, fedakarlık enerjileri aktif olacak demektir. Güneş-Neptün karesi gün boyunca etkin olacağından, denizler ve sularla ilgili konularda dengesiz, üzücü gelişmelere de açık olabiliriz. Havalar ısındı. İnsanlar yüzmek için deniz kıyılarında daha fazla vakit geçiriyor. Çok iyi yüzme bilmeyen gençler, buna rağmen riske giriyor ve denizde açılmaya kalkışıyor ya da dalgalı suda yüzmeye çalışıyor. Aman dikkat diyorum! Daha ziyade pasif, akışta kalacağımız bir gün olacak gibi gözüküyor. Gündüz saatleri boyunca kendimizi dinlemek, biraz dinlenmek, tembellik yapmak isteyebiliriz. Ay ve Güneş’in Plüton ve Jüpiter ile açılar yapacağı akşam saatleri ve sonrasında ise daha hareketli ve dinamik hissedebiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

24 Mayıs 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

 

 

 

 

 

 

24.05.2015

Designed by Ongunsoft