Öner Döşer

25 Nisan Haftası

Bu sayfa 5602 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi günü boyunca Ay Kova burcunda hareket ediyor. Bilgi alışverişlerinde bulunmak, araştırmalar yapmak, entelektüel ve bilimsel konularda ilerlemek, yaratıcı fikirleri ortaya koymak için güzel bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Güneş karesi gerçekleşiyor ama hemen ardından gelen Ay-Venüs altmışlığının uyumlu etkisiyle karşı cinsle ilişkilerimizde olumlu gelişmeler sağlayabiliriz. Günün ilk yarısında sevdiklerimizle bir arada olmak, birlikte bir şeyler yiyip içmek, sosyal ortamlara katılmak adına son derece olumlu etkiler hakim olacak. Sanatsal ve artistik konularda yaratıcılığımızın yüksek olacağı bu günde, giyim kuşam, ev dekorasyonu gibi konularla ilgilenebilir, alışverişlerde istediğimiz sonuçları elde edebiliriz. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Satürn üçgeninin olumlu etkileri devreye giriyor. Özel ilişkiler veya sosyal işlerde kalıcı adımlar atmamızın tam da zamanı. Geç akşam saatlerinde etkinleşen Ay-Merkür altmışlığı sayesinde, kendimizi daha iyi ifade edebilir, iletişim ve alışverişlerde kazançlı çıkabiliriz.

Salı günü boyunca Ay yine Kova burcunda hareket ediyor. Bilgi paylaşımlarının yanı sıra, iletişim ve yayıncılık alanlarında, internetle veya bilgisayarlarla ilgili konularda özellikle günün ilk yarısında olumlu gelişmeler sağlayabilir, işimizle ilgili konularda daha çok kişiye ulaşma şansı yakalayabiliriz. Sabah saatlerinde Ay-Mars altmışlığı etkinleşiyor. Efor, güç ve cesaret gerektiren işlere girişmek, sportif aktivitelere yönelmek için güzel saatlerdeyiz. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter altmışlığı, Ay’ın boşluğa gireceği 14:28’e kadarki süreçte girişeceğimiz işlerden çok iyi sonuçlar alabileceğimizi gösteriyor. Bu saatten sonra girişeceğimiz işlerde olumsuzluklarla karşılaşma riskimiz olmamakla birlikte, kalıcı ve somut sonuçlar beklediğimiz işler açısından bu saatten sonraya kalmamakta fayda var.

Çarşamba gününe başlarken Ay Kova burcunda boşlukta hareket ediyor, ama sabah 07:58’de Balık burcuna geçiyor. Bizi başarıya sezgilerimizin ve empati yeteneğimizin taşıyacağı bir gündeyiz. Ay’ın Neptün ile kavuşum yapacağı sabah saatlerinden itibaren bu etkiler maksimuma varıyor. Fedakarlık, affedicilik ve esneklik gerektiren durumlarla test olacağımız bu güzel günde Venüs-Plüton karesinin kesinleşecek olması, intikam alma veya bedel ödetme duygularımızı vurgulama riskimiz olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Venüs-Plüton arasındaki gergin açılar ilişkilerde aşırı tutku ve hırsın ön plana çıkması, güç çekişmeleri yaşanması ihtimalinin güçlü olduğunu gösterir. Ay-Güneş ve ardından Ay-Plüton arasındaki altmış derecelik uyumlu açı sayesinde, akşam saatlerinden itibaren gerek sosyal, gerekse özel ilişkilerimizi dengeleyebilme potansiyelimiz artıyor. Etkin ve otoriter kişilerle görüşmeler yapmak, önemli toplantılar düzenlemek için akşam saatleri tercih edilebilir. 22:53’ten sonra hiç temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor.

Perşembe günü boyunca Balık burcunda ve boşlukta hareket edecek Ay’ın aktif bir açısı olmaması, önemli adımlar atmayı planladığımız işler, girişimlerin bir ucu açık, belirsiz kalma riskinin yüksek olduğunu akılda tutmalıyız. Öte yandan, gün boyunca etkin olacak Güneş-Plüton üçgeninin etkin ve güçlü hareketleri destekleyeceği de bir gerçek. Daha önce başlanmış olan işleri başarılı bir şekilde sürdürebileceğimiz demektir. Ama Ay’ın boşlukta olduğu günlerde kesin ve kalıcı sonuç bekleyeceğimiz belirleyici adımlar atmamaya özen gösterebiliriz.

Cuma günü boyunca Ay yine Balık burcunda ve boşlukta hareket ediyor. Balık burcu karakteristik olarak ucu açık, belirsiz kalan durumlara açıktır. Balık burcunun doğasında netlik eksikliği ve kararsızlık hakimdir. Bütün gün boyunca Ay da boşlukta kalacağından, bu günde girişeceğimiz işlerin netlik ve kesinlik kazanması zor olacaktır. Ama Ay’ın boşlukta hareket ediyor olması hiçbir şey yapmayacağız anlamına gelmiyor. Arkadaşlarımızı görmek, sosyalleşmek, önemli bir sorumluluk gerektirecek işlere girişmek yerine, ruhsal ve karşılıksız alışverişler içeren işlere girişmek, meditasyon veya zikir çalışmaları yapmak, yalnız kalıp düşünmeye ve zihin boşaltmaya yönelik aktiviteler için Ay’ın Balık burcunda boşlukta olacağı bu günü ideal görebiliriz. Akşam 20:34’te Ay Koç burcuna geçiş yapıyor ve belirsizlikler ortadan kalkmaya başlıyor. Kararlılık kazanacağımız ve inisiyatif alma ve girişim yapma arzumuzun güçleneceği saatlerdeyiz. Geç saatlerde Ay-Uranüs ile yakınlaşmaya başlıyor. Sürprizlere ve beklenmedik gelişmelere açık olduğumuz saatlerdeyiz!

Cumartesi günü boyunca Ay Koç burcunda hareket ediyor. Başarıya ulaşmamızda girişimci cesaretimiz, inisiyatif alma arzumuz ve kararlılığımız majör rol oynayacak. Ama gereğinden fazla atak davranmamız başkalarını rahatsız edebilir. Özellikle de sabah saatlerinde Ay-Plüton karesinin etkinleşmesiyle birlikte, duygusal patlamalara ve güç çekişmelerine maruz kalacağımız durumlarla karşılaşabiliriz. Öğle sonrası saatlerde de hakim olan bu gergin enerji, Ay’ın önce Venüs ile kavuşum ve ardından da Satürn ile karşıt açı yapacağı akşam saatlerinde zirveye varıyor. Gece saatlerinde de etkin olacak bu gergin etkiler, özel ve sosyal ilişkilerimizde dikkatli olmamız gerekecek, dikkatli olmazsak kopma ve ayrılıklar yaşama riskimizin güçlü olduğu bir zaman diliminde bulunduğumuzu gösteriyor, dikkat! Yeme içme konusunda da seçici ve dikkatli olmamızda fayda var.

Pazar günü boyunca Ay yine Koç burcunda hareket ediyor. Duygularımız açık ve net ifade etme arzumuzun öne çıkacağı, kendimizi daha aktif ve enerjik hissedeceğimiz bir gündeyiz. Mars-Jüpiter’in de kavuşumunun kesinleşeceği bu günde, enerjimizi güçlü bir şekilde ortaya koyma arzumuz artacak. Sportif aktivitelere yönelmek, bu enerjinin olumlu kullanımı için ideal gözüküyor. Ama sakatlık ve sakarlıklara karşı uyanık olmamızda fayda var. Ay’ın da Mars-Jüpiter kavuşumunu tetikleyeceği akşam saatlerinde enerjik hissetme ve aksiyon alma arzusu had safhaya varıyor. Öte yandan, Venüs-Satürn karşıtlığının etkin olacağı gün boyunca, ikili ve sosyal ilişkilerimizde engellenme ve kendini ifadede zorlanmaya yönelik etkiler hakim olacak. Dikkatli olmaz isek, kopmalar veya zorlanmalar yaşayabiliriz…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

24 Nisan 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU

 

Geçen Haftadan Dikkat Çeken Olaylar

Geçen haftaki yazımda Mars ve Satürn’ün sert açılarının genellikle olumsuz gelişmelerin, kavga ve çekişmelerin habercisi olarak görüldüğünden, bu iki gezegenin aşırı doğaları yüzünden kötücüller olarak anıldığından söz etmiştim. Dolunayın gerçekleşeceği 18 Nisan 2011 Pazartesi günü bu ikilinin sert açısının etkin olmasından dolayı gerginliklerin artabileceğinden ve doğal afetlerin yaşanabileceğinden bahsetmiştim. Ayrıca Bu yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/HD138_18-nisan-haftasi.html

Jüpiter-Satürn karşıtlığının ekonomik zorlanmalarla bağdaştırıldığını uzun zamandır gerek röportajlarımda ve katıldığım TV programlarında, gerekse haftalık yazılarımda belirtiyorum.

Şimdi geçen haftadan bazı önemli olaylara geçelim…

Kasırganın doğurduğu hortumlar, altı eyalette 45 kişinin ölümüne neden oldu

18 Nisan 2011 Pazartesi, 09:43:11

http://www.haberturk.com/dunya/haber/621801-kasirga-ve-hortum-45-can-aldi

ABD 'negatif' olunca dünya piyasaları paniğe kapıldı

Kendini Euro Bölgesi’nden gelecek kötü haberlere hazırlayan piyasalar dün ABD’nin not görünümünün negatife indirilmesiyle şok yaşadı. S&P’nin görünümü negatife indirmesiyle tüm borsalar düştü, altın 1.500 dolara dayandı

http://ekonomi.milliyet.com.tr/abd-negatif-olunca-dunya-piyasalari-panige

Suriye: Protestolar Silahlı İsyana Dönüştü

Suriye'de güvenlik güçlerinin Devlet Başkanı Beşar Esad karşıtı kitlesel protesto gösterisini zor kullanarak dağıttığı haberleri geliyor.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2011/04/110419_syria_unrest.shtml

Avustralya ve Yeni Zellanda’da deprem

http://www.interaktifhaber.com/news_detail.php?id=47776

Avustralya'nın Queensland eyaletinin kuzeyinde 5.4 büyüklüğünde bir deprem oldu. Depremin hemen birkaç dakika sonrasında bu defa Queensland açıklarındaki Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde 5.3 şiddetinde bir artçı sarsıntı gerçekleşti.

Yeni Zelanda açıklarında 6.4'lük deprem

Amerikan Jeofizik Enstitüsünden yapılan açıklamada, tsunami uyarısında bulunulmadı.

http://bugun.com.tr/haber-detay/151229-64-siddetinde-bir-deprem-oldu-haberi.aspx

Bedri Baykam’a Bıçaklı Saldırı

http://www.haberturk.com/yasam/haber/622204-kendisine-gicik-oluyordum-

24.04.2011

Designed by Ongunsoft