Öner Döşer

25 Nisan Haftası

Bu sayfa 15725 kişi tarafından ziyaret edildi.

25 Nisan Haftası MERKÜR GERİLEMEYE BAŞLIYOR

İletişim gezegeni Merkür 28 Nisan Perşembe gecesi Boğa burcunda geriye doğru durağanlaşıyor ve ardından gerilemeye başlıyor. Para ve yatırımlar, sahip olduğumuz menkul değerlerle ilgili girişimlerimizi gözden geçirme, dikkatli adımlar atma zamanlarına giriyoruz. Boğa burcundaki gerilemeler, finansal konularda gerilemelere, zorlanmalara açık olunan dönemlere işaret eder.

İlişkilerde sağlam adımlar atma zamanı

İlişkiler gezegeni Venüs, 30 Nisan Cumartesi günü Boğa burcuna geçiyor (03:35). Boğa burcu Venüs’ün rahat ettiği burçlardan biridir. Bu geçiş, ilişkileri sağlam bir yere çekmeyi, devamlılığı sağlamayı mümkün kılacak bir zaman dilimine girdiğimizi gösteriyor. Sadakat ve güven, huzur ve sakinlik arzusu önümüzdeki yakın süreçte ilişkilerimizde ana tema olacak.

Özveri ve anlayış

Güneş-Neptün arasındaki altmış derecelik uyumlu açı hafta sonunda kendini göstermeye başlıyor. Bu uyumlu açının ana mesajlarından bir tanesi, yapacağımız seçimlerimizde ve irademizi ortaya koyarken başkalarını da düşünmemiz, özveri ve anlayışa önem vermemizdir. Özellikle de iş hayatımızda bunu uygulayabilirsek, iyi sonuçlar alabiliriz ve hafta sonuna daha rahatlamış bir şekilde girebiliriz. 

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Yüksek oktavlı, zorlu bir gündeyiz. Ay’ın zorlu açıları, düşüncesizce girişilen işlerden zarar görme riskini arttırıyor. Sabah erken saatlerde kesinleşen Ay-Mars kavuşumu, acelecilik ve telaş yüzünden hata ve sorunlara, sakarlık ve kazalara davetiye çıkarıyor adeta, farkında olalım! Ay-Neptün karesinin etkin olduğu öğle sonrasındaki saatlerde yanılgılara, yanıltılmalara ve hayal kırıklıklarına açığız. Gerçekçilikten uzaklaşmamakta, ayakları yere basmakta fayda var. Dalgınlık ve unutkanlık zarar getirebilir. Ay-Jüpiter karesinin etkin olduğu akşam saatlerinde abartılı çıkışlar yapmaya açık olabiliriz. Gereksiz harcamalardan uzak durmalı. Ay-Satürn kavuşumunun etkin olduğu gece saatlerinde sıkıntı ve engellenme hissi baskınlaşıyor. Üzerimizde gereğinden fazla baskı yaratan kişilerden uzak durmamız isabetli olabilir. Almamız gereken mesuliyetler önümüze gelebilir.

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimserliğin vurgu kazandığı, kendimizi daha motive hissedebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Uranüs üçgeninin etkin olduğu sabah saatlerini değişiklikler ve yenilikler açısından değerlendirebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Venüs altmışlığının yapıcı enerjisi devrede olacak. İlişkiler açısından şanslı saatlerdeyiz. Özellikle kadın figürleriyle ilgili önemli girişimler, giyim kuşam, yeme içme, dekorasyon işleriyle ilgili girişimlerimizi öğle sonrasındaki saatlere alabiliriz. Saat 18:50’de kesinleşen bu açının ardından başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Günün geri kanalında kalıcılık ve devamlılık beklediğimiz işlere girişmek iyi fikir olmayabilir. Bu işlerimizin bir ucu açık kalabilir, olaylar beklediğimizden farklı bir yönde akabilir.

Çarşamba gününe geçişte henüz Yay burcunda ilerlemekte olan Ay, saat 02:54’te Oğlak burcuna geçiyor. Üzerimize düşen iş ve görevleri harfiyen yerine getirmek, gerekli sorumlulukları yüklenmek kaydıyla başarı sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Güneş arasındaki üçgen açının olumlu enerjisi gün geneline yayılıyor. Kadın erkek ilişkilerinde, iş ilişkilerinde ve sosyal ilişkilerde adımlar atmak, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek, başvuru ve taleplerde bulunmak, yatırımlar veya finansal işlem yapmak açısından öğle sonrasındaki saatleri ve akşam saatlerini değerlendirebiliriz. Ay-Neptün altmışlığının olumlu enerjisinin yansıdığı gece saatlerinde manevi-ilahi konularla ilgilenebilir, uygulamalar yapabiliriz.

Perşembe günü boyunca Oğlak burcunda ilerleyen Ay, geleceğe yönelik adımlarımızda düşünceli ve temkinli hareket etmemiz gerektiğine dikkat çekiyor. Sabah erken saatlerde kesinleşen Ay-Jüpiter üçgeni, güne ılımlı ve iyimser başlangıç imkanı veriyor. Önemli iş ve girişimlerimizi enerjinin henüz rahat aktığı sabahın erken saatlerine denk getirebiliriz. Özellikle de finansal ve yatırımlarla ilgili girişimlerimizi ve işlerimizi. Ay’ın Plüton ile kavuşum yapıp, ardından Uranüs ile dik açıya ilerlediği öğle sonrasındaki saatlerde ise frene basmakta fayda olabilir. Girişeceğimiz işlerde beklenmedik değişikliklere açık bir zaman dilimindeyiz. Merkür gerilemesi başlıyor! Ay’ın akşam saatlerinden itibaren gerilemeye başlayan Merkür ile uyumlu açısı var gerçi, ama yine de girişeceğimiz önemli işlerde ve yapacağımız konuşmalarda temkini elden bırakmamakta fayda var!

Cuma gününün ilk yarısında Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay-Venüs arasındaki dik açının gergin enerjisinin etkin olacağı sabah saatlerinde ilişkilerde özensizlikten kaçınmakta ve dikkatli olmakta fayda var. Gereksiz kırgınlıklara ve aceleci kararlara açık olduğumuz saatlerdeyiz. Bu açının kesinleşeceği 10:07 ile Kova burcuna geçeceği 11:46 arasındaki zaman diliminde Ay boşlukta ilerleyecek. Bu zaman aralığında girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir, sağlam bir yere oturmayabilir. Ay’ın Kova burcunda ilerleyeceği öğle sonrasındaki saatlerden itibaren girişeceğimiz işlerde aradığımız sağlamlık ve kalıcılığı yakalamamız daha mümkün olacak. Fikir alışverişleri yapmak, entelektüel ve zihinsel aktivitelerde bulunmak, sosyalleşmek, takım oyunu yapabileceğimiz işlere yönelmek ve bizimle aynı idealdeki kişilerle paslaşmak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Akşam sonrasındaki saatlerde etkinleşmeye başlayan Ay-Mars altmışlığı, akıllıca riskler almak ve diyalog kurma konusunda girişim başlatmak açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

Cumartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Zihinsel faaliyetlerde bulunabiliriz. Yeni şeyler öğrenebilir, bilgimizi tazeleyebiliriz. Fikir tartışmalarına girmeye açık olduğumuz bu güzel günde, bizimle aynı fikirde olmayan kişilerle duygusal gerginlikler yaşama potansiyelimiz de hayli yüksek, farkında olalım! Saat 03:35’te ilişkiler gezegeni Venüs Boğa burcuna geçiş yapıyor. Bu geçiş, ilişkileri sağlam bir yere çekmeyi, devamlılığı sağlamayı mümkün kılacak bir zaman dilimine girdiğimizi gösteriyor. Sadakat ve güven, huzur ve sakinlik arzusu önümüzdeki yakın süreçte ilişkilerimizde ana tema olacak. Ay-Satürn altmışlığının yapıcı ve sakinlik enerjisi taşıyan etkileri akşam saatlerinde kendini gösteriyor. Olgun, deneyimli ve aklı başında kişilerle bir araya gelmek ve karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunmak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşen Ay-Uranüs altmışlığı, yenilik ve değişiklik yapmak, hayatımıza heyecan getirebilecek rutin dışı bir şeylerle ilgilenmek açısından harika bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Değerlendirebiliriz!

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda, ama sabahın erken saatlerinden itibaren boşlukta ilerliyor. Ay’ın boşlukta ilerlediği zamanları boş zaman faaliyetleri, hobiler, gezmeler açısından iyi değerlendirebiliriz. Ay-Merkür karesinin ardından boşluğa gireceğinden (05:55) günün ilk yarısında, özellikle de sabah erken saatlerde fikir ve görüş farklılıkları yüzünden tartışmalara açık olabiliriz, farkında olalım! Üstelik de bir yere varmayacak tartışmalar olabilir bunlar. Saat 17:33’te Ay Balık burcuna geçiyor. Günün bu saatinden sonraki akış daha keyifli olacak gibi gözüküyor. Zira Ay-Venüs altmışlığına doğru ilerlemeye, özel ve sosyal ilişkiler açısından keyifli bir zaman dilimine girmeye başlıyoruz. Akşam saatleri ve sonrasında özel ilişkilerden yana hayli şanslı bir enerji akışı mevcut, değerlendirebiliriz! Gün boyunca etkin olacak Güneş-Neptün altmışlık açısı, yapacağımız seçimlerimizde ve irademizi ortaya koyarken başkalarını da düşünmemiz, özveri ve anlayışa önem vermemiz sayesinde güzel gelimeler yakalayabileceğimizi gösteriyor.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

22 Nisan 2016, Cuma

AstroArt Astroloji Okulu (ASA) Caddebostan

22.04.2016

Designed by Ongunsoft