Öner Döşer

25 Ocak Haftası

Bu sayfa 14740 kişi tarafından ziyaret edildi.

25 Ocak Haftası MERKÜR DÜZELİYOR!

İletişim gezegeni Merkür 25 Ocak Pazartesi gecesi direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Ortalama hızına 6 Şubat tarihinde ulaşacak Merkür’ün düzelmesiyle birlikte, bir müddettir gerilemekte veya aksamakta olan bazı şeylerde hız kazanmaya başlayacağız. Bu düzelmenin veya hızlanmanın hangi hayat alanlarını ilgilendireceğini anlayabilmemiz için haritamızda Oğlak burcunun hangi alana denk düştüğünü bilmemiz gerekiyor.

Sevgi dolu bir işbirliği

Başak burcunda gerilemekte olan Jüpiter, yine aynı burçta gerilemekte olan Kuzey Ay Düğümü ile bir müddettir yakın derecede ilerliyor. Bu ikilinin tam kavuşumunun gerçekleşeceği Cuma günü ve bu kavuşumun Ay tarafından tetikleneceği Çarşamba akşamı ve Perşembe sabah saatleri hayatımızda beklediğimiz önemli kadersel gelişmeler ve işbirlikleri açısından dikkat çekici bir önem arz ediyor. Bu iki günü, başkalarıyla birlikte yapacağımız girişimler ve atacağımız önemli yeni adımlar açısından değerlendirebiliriz. Birlikte büyümek, daha geniş alana yayılmak için güzel bir zaman dilimindeyiz. Felsefi, dini, ilahi, manevi konularla ilgilenmek, dua ve niyazda bulunmak açısından çok güzel fırsatlara açık bir zaman dilimi olabilir bu. Değerlendirmekte fayda var.

Affetme zamanı!

Venüs, romantizm denilince akla gelen iki gezegenden biridir. Diğeri de Neptün’dür. Bu ikisinin uyumlu açılarında aşk ve romantizm açısından hoş bir enerji akışı oluşur. Duygusal paylaşımlar, birlikteliğe atılacak yeni adımlar açısından bir fırsat olarak görebileceğimiz bu uyumlu açının olumlu etkileri hafta sonu boyunca bizimle birlikte olacak. Sevgi ve bütünleşme enerjisi güçleniyor. Affetme zamanı!

Kendini öğretmeye adama

Bilgi ve öğrenme denilince akla öncelikli olarak Merkür gelir. Oğlak burcunda direkt harekete dönen Merkür’ün ilk açısı Plüton ile kavuşum olacak ve bu kavuşum Cumartesi günü kesinleşecek. Zihni bilgiye, yeni şeyler öğrenmeye odaklamak açısından hafta sonunu değerlendirebiliriz. Bilgilerimizi pekiştirebiliriz. Bu kavuşumun gücünü iyi değerlendirebilmek amacıyla AstroArt Astroloji Okulu olarak hafta sonuna bazı eğitimler organize ettik. Venüs-Neptün altmışlığı eşliğinde, sevgi dolu bir işbirliği için harika bir hafta sonu bizi bekliyor!

29 Ocak Cuma günü 10:30-16:30 saatleri arasında Mercure Otel Altunizade’de Büyük Britanya Astroloji Derneği Başkanı ve okulumuz yabancı eğitmenlerinden kendini eğitime adamış bir usta astrolog olan Roy Gillett ile “Solar Fire” eğitimi gerçekleştireceğiz. Solar Fire, gerek yeni öğrenenler gerekse profesyoneller için olsun astroloji ile ciddi bir şekilde ilgilenen herkes için faydalı bir astroloji programıdır. Eğitimin ilk bölümünde programın temel özellikleri anlatılacak. Öğle yemeği için verilecek bir saatlik molanın ardından Roy kişisel astroloji, ilişkiler astrolojisi, öngörü teknikleri veya dünya astrolojisi teknikleri gibi astroloji kullanım alanlarında programın nasıl kullanılacağını öğretecek. Bu çalışma programın hem yeni hem de mevcut kullanıcıları için büyük bir fırsat olacak.

Temel seviyede astroloji bilenlerin de anlayabileceği bir biçimde tasarlanmış bu eğitime katılmak isteyenler info@astrolojiokulu.com adresinden veya 0216 386 73 96 numaralı telefondan bize ulaşabilirler.

30 Ocak Cumartesi ve 31 Ocak Pazar günleri 10:30-16:30 saatleri arasında Mercure Otel Altunizade’de Büyük Britanya Astroloji Derneği Başkanı ve okulumuz yabancı eğitmenlerinden Roy Gillett ile “Danışmanlık Becerileri Kazanım Dersi” gerçekleştirilecek. Sadece okulumuz öğrencilerine yönelik bu eğitime rezervasyonumuz dolmuştur.

Haftanın günlere göre değerlendirmeleri

Pazartesi günü boyunca Aslan burcunda ilerleyen Ay, idari becerilerimizi kullanmamızı gerektirecek bir günde olacağımızı gösteriyor. Girişeceğimiz işlerde kendine güven, açıklık ve dürüstlük özel önem taşıyacak bugün. Ay-Uranüs üçgeninin kesinleşeceği 04:52 sonrasında boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında Aslan burcunda ve boşlukta devam edecek ilerlemesine. İletişim gezegeni Merkür gece saat 23:49 itibariyle direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Ortalama hızına 6 Şubat tarihinde ulaşacak Merkür’ün düzelmesiyle birlikte, bir müddettir gerilemekte veya aksamakta olan bazı şeylerde hız kazanmaya başlayacağız. 

Salı gününe başlarken henüz Ay Aslan burcunda ve boşlukta ilerliyor. Sabah 05:45 itibariyle Ay’ın Başak burcuna geçişini takiben daha fazla netlik ve kararlılık kazanmaya başlıyoruz. Ay-Venüs üçgeninin olumlu enerjisinin devreye gireceği sabah saatlerinden itibaren uyum ve dengeyi sağlamamız daha kolay olacak. Aşk ev ilişkilerden yana şanslı saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz! Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı akşam saatleri sonrasında ise yanılgıya, yanlış yönlendirilmeye ve yanlış kararlara açık olacağız, dikkat!

Çarşamba günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Üzerinde uğraştığımız işleri iyice araştırıp, detaylara hakim olmak gereken bir zaman dilimindeyiz. Ay önce Mars ile almışlık, ardından Satürn ile kare açı yapıyor. Sabah saatleri biraz daha fazla gayret ve sabır istiyor. Çalışmadan ve uğraşmadan bir şeyleri kolaylıkla alacağımız saatlerde değiliz. Çalışan kazanır! Ay-Merkür ve Ay-Plüton üçgen açılarının yapıcı ve güçlü enerjisinin devreye gireceği öğle saatlerine doğru girişeceğimiz işlerde, iletişim ve ikna becerilerimizi daha etkin kullanabiliriz. Ay-Kiron karşıtlığının etkin olacağı akşam saatleri civarında duygusal yaralanmalara açık olacağız. Öte yandan, şifa çalışmaları için değerlendirebileceğimiz saatlerdeyiz. Ay’ın Jüpiter-Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumunun etkin olacağı gece saatleri kadersel işbirlikleri, karşılaşmalar açısından ilginç gelişmelere açık gözüküyor. Başkalarıyla birlikte yapacağımız girişimler ve atacağımız önemli yeni adımlar açısından değerlendirebiliriz. Birlikte büyümek, daha geniş alana yayılmak için güzel bir zaman dilimindeyiz. Felsefi, dini, ilahi, manevi konularla ilgilenmek, dua ve niyazda bulunmak açısından çok güzel fırsatlara açık bir zaman dilimi olabilir. Değerlendirmekte fayda var.

Perşembe gününün önemli bir kısmında Başak burcunda ilerleyecek olan Ay, gece yarısını takip eden saatlerde Kuzey Ay Düğümü ve Jüpiter ile kavuşum yapacak. Sabaha kadar etkili olan bu zaman dilimi felsefi, dini, ilahi, manevi konularla ilgilenmek, dua ve niyazda bulunmak açısından çok güzel fırsatlara açık bir zaman dilimi olabilir. Değerlendirmekte fayda var. Jüpiter ile kavuşumunun gece yarısı saat 02:11’de kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Ay’ın Terazi burcuna geçiş yapacağı saat 16:59’a kadarki süreçte girişeceğimiz işlerde beklediğimiz sonuçları almamız zor olabilir. Olaylar yeterince netlik ve kararlılık kazanmayabilir. 16.59 sonrasında girişeceğimiz işlerde daha dengeli adımlar atabilir, olumlu gelişmeler yakalayabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Denge ve huzur arayışında olacağımız bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Venüs karesinin dengesiz davranışlara yönelten türbülanslı enerjisini atlattıktan sonra bunu başarmamız daha kolay olacak. Ay-Güneş üçgeninin güçlü enerjisini gerek işle ilgili konularda, gerekse özel ilişkiler açısından değerlendirebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde de henüz bu olumlu enerji devrede olacak. Akşam saatlerine doğru ilerlediğimizde, Ay-Satürn altmışlığının sabra ve kontrole yönelik dengeleyici enerjisi de devreye girecek. İşbirlikleri açısından değerlendirebiliriz. Zaten Jüpiter-Kuzey Ay Düğümünün yapıcı enerjisinin de maksimumda olacağı bir gündeyiz!

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabaha karşı ardı ardına Ay’ın Merkür, Plüton ve Uranüs ile stresli açıları etkin olacak. Astrolojik ifadesiyle gökyüzünde stresli bir t-kare açı kalıbı oluşacak. Sabah saatlerinden itibarense stresli enerji dağılmaya başlıyor. Gün boyunca boşlukta ilerleyecek olan Ay, sabaha karşı 03:35’ten itibaren boşlukta ilerliyor. Merkür-Plüton kavuşumunun etkin olacağı gün boyunca zihnimizi yeni şeyler öğrenmeye odaklayabiliriz. Ama takıntılı düşüncelerden uzak kalmamızda, kafamıza takılan bir şeyler varsa bunu aklı başında insanlarla paylaşmamızda fayda var. Venüs-Neptün altmışlığının olumlu enerjisi gün boyunca bizimle olacak. Sevgi dolu bir işbirliği için harika bir hafta sonu bizi bekliyor! Venüs, romantizm denilince akla gelen iki gezegenden biridir. Diğeri de Neptün’dür. Bu ikisinin uyumlu açılarında aşk ve romantizm açısından hoş bir enerji akışı oluşur. Duygusal paylaşımlar, birlikteliğe atılacak yeni adımlar açısından bir fırsat olarak görebileceğimiz bu uyumlu açının olumlu etkileri hafta sonu boyunca bizimle birlikte olacak. Sevgi ve bütünleşme enerjisi güçleniyor. Affetme zamanı!

Pazar gününe geçişte henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 05:50’de Akrep burcuna geçiyor. Duygusal anlamda derinleşeceğimiz, etrafımızda olan bitenden etkileneceğimiz, sezgisel anlamda hayli aktif bir gün bizi bekliyor. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde özverili, maneviyatla dolu, bütünleşme ve sevgi dolu bir atmosfer yaratma arzusu had safhaya varıyor. Zihinsel idrakten öteye geçebileceğimiz bir gündeyiz. Affetme, akışa bırakma, arınma ve arındırma bugünün anahtar sözcükleri… 

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

24 Ocak 2016, Pazar

ASTROART ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

24.01.2016

Designed by Ongunsoft