Öner Döşer

25 Şubat Haftası

Bu sayfa 6804 kişi tarafından ziyaret edildi.

25 ŞUBAT HAFTASINA ASTROLOJİK BAKIŞ

Haftaya Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile başlıyoruz. Yaklaşık iki hafta önce attığımız adımların sonuçlarını görmeye başlayacağımız Pazartesi gününde Ay’ın stresli açıları var. Duygusal anlamda karmaşık ve kararsızlık enerjisinin yoğun olacağı bugünde özel ve sosyal ilişkilerimizde dikkatli olmamızda fayda var. Salı günü kesinleşecek Merkür-Mars kavuşumu sert ve gergin diyaloglara, hızlı ve aceleci kararlara sebep olabilir.

Hafta ortasından itibaren koşulların daha rahat akacağı bir sürece giriyoruz. Salı günü Balık burcuna geçecek Venüs ilişkilerimizde fedakarlık ve duygudaşlığın önem taşıyacağına işaret etmekte. Venüs-Neptün yakınlaşmasının etkisini göstereceği Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde aşk ve romantizm adına güzel enerjiler var. Artistik ve sanatsal konularda ilham artılı ve yaratıcılığın öne çıkacağı bu birkaç günlük süreci iyi değerlendirebiliriz.

Hafta sonunda Güneş’in Plüton ve Satürn ile uyumlu açıları iyice etkinleşiyor. Önemli, etkin, hayatımızı yönlendirmemizde rol oynayacağını düşündüğümüz kişilerle bir araya gelmek açısından Cuma akşamından itibaren olumlu enerjiler devreye giriyor. Özellikle hafta sonunu bu açıdan kullanabiliriz. Haftanın en iyi değerlendirebileceğimiz günü Cumartesi olarak görülüyor.

Pazartesi günü sabah saatlerinde Ay henüz Başak burcunda ilerliyor. Ay-Venüs karşıtlığının kesinleşeceği erken saatlerde ilişkilerde gerginlikler yaşama riskimiz var. İlişkimizi fazla zorlamasak iyi ederiz. Yeme içme konularında da dikkatli olmalı bu saatlerde. 06:50’den itibaren boşlukta ilerleyen Ay 08:52’de Başak burcuna geçiyor. Somutluk ve gerçeklik arayışında olacağımız bir güne başlıyoruz. İş hayatında veya sosyal ilişkilerimizde, keza özel ilişkilerimizde de kolay beğenmeme ve en mükemmelini isteme konusunda ısrarcı olabiliriz. Gün boyunca bu eğilim vurgulanacağından, kırıcı olmamak adına eleştirilerimizin dozunu ayarlamamızda fayda var. Öğle saatlerinde Ay-Neptün karşıtlığı kesinleşiyor. Hayal kırıklığı ve yanılgı yaşamaya açık olacağımız bu saatlere önemli iş ve girişimlerimizi denk getirmemek daha iyi olur. Öte yandan ilham ve yaratıcılık açısından çok güzel akışlar var. Gece 22:26’da Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor. Dolunayın en etkin zamanındayız ve duyguların taşkınlaşacağını gösteren Ay-Jüpiter karesinin de etkin olacağı saatlerdeyiz. Amacını aşan konuşmalara ve duygusal çıkışlara eğilim göstereceğimiz bu saatlerde ilişkiler adına dikkatli olmak gerekirken; ruhsal ve manevi açılımlar adına iyi değerlendirebileceğimiz yoğun bir akış içerisinde olacağız.

Salı günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Öğleye kadarki saatlerde Ay’ın Plüton ve Satürn ile uyumlu açıları etkin olacak. Enerjinin daha dengeli akacağı bu saatleri girişimlerimiz açısından değerlendirebiliriz. Erken saatlerde Venüs Balık burcuna geçiyor ve Balık burcundaki gezegen sayısı daha da artıyor. Bu yerleşimler ilişkilerimizde fedakarlık, özveri ve duygudaşlığın önem kazanacağını ve duygusal hassasiyetlerin vurgu kazanacağını gösteriyor. Öte yandan, gün boyunca etkin olacak Merkür-Mars kavuşumunun sert ve gergin diyaloglara, hızlı ve aceleci kararlara sebep olabileceğini unutmamak gerekir. Ay’ın bu ikiliyle karşıt açılarının etkin olacağı akşam saatlerinde bu daha da belirginleşecek. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Jüpiter karesi de yüksek beklentiler, kendine fazla güven neticesinde ortaya konulabilecek abartılı çıkışlara sebep olabilir. Özellikle etkin pozisyondaki kişilerle görüşmelerde bunun farkında olmamızda fayda var. 20:12’de son açısını yapacak olan Ay bu saat itibariyle boşluğa giriyor. Gece saatlerinde girişeceğimiz işlerin ucu açık ve belirsiz kalabilir.

Çarşamba gününün öğle sonrasına kadarki bölümünde Ay Başak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın Terazi burcuna geçiş yapacağı 15:01’e kadarki süreçte girişeceğimiz işlerden somut ve belirgin sonuçlar almamız zor olabilir. 15:01 sonrasındaki saatlerde uyum, denge ve huzur kazanmaya başlıyoruz. Bugün girişeceğimiz işlerde başarı elde etmemizin yolu birlikte hareket etmek, paylaşmak ve paslaşmaktan geçiyor. Ay’ın temel açısı olmayacağından, haftanın diğer günlerine nazaran daha sakin bir gündeyiz…

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkilerde denge ve huzur arayacağımız, nezaketli ve düşünceli davranmak, birlikte hareket edebilmek sayesinde olumlu sonuçlara daha rahat ilerleyebileceğimiz bir gündeyiz. Sabaha karşı erken saatlerde Ay-Uranüs karşıtlığının dengeyi bozan etkileri hakim olurken, bu açının hemen ardından gelecek Ay-Jüpiter üçgeni dengeyi yakalamamıza yardımcı olacak. Dolayısıyla güne başlarken daha iyimser ve dengeli enerjiler devrede olacak. Ama öğleye doğru ilerlediğimizde etkinleşecek Ay-Plüton karesinin gergin etkileri duygusal çıkışlara ve streslere sebep olabilir dikkat! Bu açının kesinleşeceği 10:36’dan itibaren başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve gün boyunca boşlukta ilerliyor. Öğle sonrasındaki saatlerde tekrar dengeyi yakalıyoruz. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Neptün kavuşumu, Ay’ın gergin açılarının üstesinden gelebilmemize yardımcı oluyor. Aşk ve romantizm adına çok güzel bir enerji akışı içerisinde olacağımız bu günün akşamını romantik bir yemek eşliğinde tamamlayabiliriz. Artistik ev sanatsal temalar, ruhsal ve manevi temalar adına da çok güzel, ilham dolu, şairane bir akış söz konusu. İyi değerlendirelim…

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. Kararsızlık ve belirsizlik enerjisinin öne çıkacağı bir gündeyiz. Somut ve kalıcı sonuçlar almak istediğimiz girişimlerden beklediğimiz gelişmeyi yakalayamayabiliriz. Ama yine de Güneş’in Plüton ve Satürn ile uyumlu açılarının pozitif etkisiyle etkin ve otorite sahibi kişilerle görüşmeler daha rahat ilerleyecektir. Önemli, etkin, hayatımızı yönlendirmemizde rol oynayacağını düşündüğümüz kişilerle bir araya gelmek açısından Ay’ın Akrep burcuna geçeceği 19:33 sonrasındaki saatleri ve hafta sonunu kullanabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Olayların akışını sezgisel olarak idrak edebileceğimiz, özel ve sosyal ilişkileri güzel yönlendirebileceğimiz akıcı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde kesinleşmiş olan Ay-Neptün ev Ay-Venüs üçgenleri güne güzel başlamamızı destekliyor. Aşk ve romantizm açısından sabah saatleri çok güzel bir akış gösteriyor. Sosyal, eğlenceli, sanatsal aktiviteler organize etmek açısından öğle saatlerini kullanabiliriz. Artistik ev sanatsal işlerle uğraşanlar, evini veya işyerini dekore etmek isteyenler, giyim kuşam alışverişleri yapmak isteyenler için güzel fırsatlar yaratan bu güzel akış sabah saatlerinden itibaren devrede olacak ve akşam saatlerine kadar da sürecek. Ay’ın Plüton ve Satürn ile kontak kuracağı öğle sonrasındaki saatlerde güç destekleri bulabiliriz. Kontrollü ve temkinli hareket etmemiz sayesinde başarı elde edebiliriz. Ay-Güneş ve Ay-Merkür üçgenlerinin etkin olacağı akşamüzeri saatlerinden itibaren enerji daha da uyumlu ve dengeli akıyor ve bu olumlu etki gece saatlerinde de sürüyor. İyi değerlendirelim!

Pazar gününün neredeyse tamamında Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda derinleşeceğimiz, sezgilerimizin bize yol gösterebileceği bir gündeyiz. Sabah erken saatlerden itibaren Ay-Mars üçgeninin aktif ve dinamik etkileri devreye giriyor. Bu olumlu açıyı iyi değerlendirerek sportif aktivitelere, doğa yürüyüşlerine yönelebiliriz. Efor ve güç gerektiren işleri bu saatlere denk getirebiliriz. 11:18’de Ay-Mars üçgeninin kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve gün boyunca boşlukta ilerliyor. Enerjinin rahat akacağı bir gündeyiz. Ama kesin ve belirgin sonuçlar elde etmekte zorlanabiliriz. Gece 23:10’da Ay Yay burcuna geçiyor ve yeni haftaya başlamaya hazırlanırken iyimserlik enerjisi kendini göstermeye başlıyor…

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir yıl dileğiyle…

Öner DÖŞER

24 Şubat 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız

http://www.astrolojitelevizyonu.com/25-subat-2013-haftaya-astrolojik-bakis/ 

 

24.02.2013

Designed by Ongunsoft