Öner Döşer

25 Temmuz Haftası

Bu sayfa 17164 kişi tarafından ziyaret edildi.

25 Temmuz Haftası SÖZLERE DİKKAT!

İletişim gezegeni Merkür’ün önemli iki açısı var bu hafta. Bunlardan ilki Uranüs ile üçgen, ikincisi Mars ile kare.

Bu iki açı, hızlı düşünme, karar verme, çabuk iletişime geçme işaretçisi. Haftanın ilk yarısında sözlerimizi daha iyi dengeleyebiliriz, ama haftanın ikinci yarısında ne konuştuğumuza, ne yazdığımıza dikkat etmemiz gerekiyor.

Yaratıcılığınızı kullanın!

Merkür-Uranüs üçgeninin yaratıcı, farklı olanı ortaya koyabilme potansiyeli taşıyan güçlü enerjisini ortaya koyabileceğimiz iki gün var. Pazartesi gecesinden başlayarak, Ay bu ikilinin üçgen açısını tetikliyor ve Çarşamba günü de açı kesinleşiyor. Yeni fikirler ortaya atmak istiyorsanız, sıra dışı ve farklı olan görüşlerinizi yansıtmak istiyorsanız, Pazartesi Çarşamba günleri arasını değerlendirebilirsiniz.

Neler yapabiliriz:

·         İş hayatında veya gündelik işlerimizde yaratıcı fikirlerimizle dikkat çekebiliriz

·         İlginç ve farklı konulara dikkat çeken yazılar yazabilir, paylaşımlar yapabiliriz.

·         Teknolojik araç gereç satın alabiliriz. (Cep telefonu da dahil)

·         Hayatımızda yapmak istediğimiz değişiklikleri aktif edebiliriz.

·         Astroloji konuşabiliriz, yazabiliriz.

Sözlere dikkat, aceleci kararlardan kaçının

Perşembe günü Ay tarafından tetiklenen, Cuma gününden itibaren iyice etkinleşen Merkür-Mars karesi, hızlı kararlardan ve değerlendirmelerden kaçınmamız gerektiğini gösteriyor. Çarpıcı, sert sözlerimiz yüzünden başımız ağrıyabilir!

Nelerden kaçınmalıyız:

·         Ani ve aceleci kararlardan

·         Patavatsızca konuşmaktan veya yazmaktan

·         Sinirleri hırpalayan gürültülü ortamlarda kalmaktan

·         Gergin kişilerle aynı ortamda bulunmaktan

Aslan burcundaki yolculuğunu tamamlayan Merkür, 30 Temmuz gecesi 21:18’de Başak burcuna geçiyor. Ne konuşacağımız, ne yazacağımız, başkalarıyla iletişimimizi nasıl düzenleyeceğimiz üzerine daha detaylı düşünme ve plansız hareket etmekten imtina etme dönemine giriyoruz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hızlı ya da aceleci hareket etmeye ve risk almaya açık bir gündeyiz. Ay-Satürn üçgeninin etkin olduğu sabah saatlerinde olgun, tecrübeli kişilerden tavsiye alabilir, yapacağımız işlerde onlardan destek isteyebiliriz. Sağlam adımlar atmak istiyorsak, öğleden önceki zaman dilimini değerlendirebiliriz. Ay-Plüton karesinin gergin enerjisinin etkin olacağı öğle-akşam saatleri arasında sert ve hırpalayıcı enerjiler hakim. Güç çekişmelerine çık olacağımız bu saatlerde şartları fazla zorlamasak iyi ederiz. Ay-Venüs üçgeninin etkin olduğu akşam saatlerinde ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Alışverişler, sanatsal konular, kişisel bakım, sosyallik açısından akşam saatlerini ve sonrasını kullanabiliriz.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Ay’ın Merkür-Uranüs üçgenini tetikleyeceği sabah saatlerinde fikirsel açıdan yaratıcılığımız hayli yüksek olacak. Çarpıcı fikirler ortaya koymak, başkalarını uyarıcı-uyandırıcı-etkileyici yazılar yazmak, konuşmalar yapmak açısından değerlendirebiliriz. Bu açının kesinleşeceği 09:18 sonrasında Ay boşluğa giriyor. Bu saatten, Ay’ın Boğa burcuna geçiş yapacağı 18:37’ye kadarki zaman diliminde girişeceğimiz işler boşlukta kalabilir. Sakinlik, durağanlık, dinginlik arayışında olacağımız akşam saatlerini keyif alacağımız, doğada vakit geçireceğimiz aktivitelerle değerlendirebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olan Ay-Güneş karesi, kadın erkek ilişkilerinde veya ebeveynlerle ilişkilerde stres işaretçisi, farkında olalım, yangına körükle gitmeyelim!

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren Ay-Neptün altmışlığının yapıcı enerjisi bizimle olacak. Bu uyumlu açı sanatsal, ruhsal, edebi konularda güzel gelişmeler kaydedebileceğimizi işaret ediyor. Hayalimizde olanı ya da idealize ettiğimiz şeyleri (Neptün Balık) realiteye geçirmek için (Ay Boğa) harekete geçebiliriz. Ay-Plüton üçgeninin etkin olduğu akşam saatlerinde kendimizi daha da gülü ve etkin bir biçimde ifade edebilir, iş ve organizasyon becerimizi (Plüton Oğlak) etkin ve somut bir biçimde kullanabiliriz (Ay Boğa). Gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Venüs karesi, özel ilişkilerimizde dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Egomuzu fazla öne çıkarmamız yüzünden (Venüs Aslan) ilişkimizin dengesi bozulabilir ve keyfimiz kaçabilir (Ay Boğa). Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs üçgeni yeni ve yaratıcı fikirlerimizle dikkat çekebileceğimizi gösteriyor. Bu açı ve etkileri hakkında bilgi için yazımın giriş kısmına göz atabilirsiniz.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ilerliyor. Güne Ay-Jüpiter üçgeninin şanslı ve rahatlatıcı enerjisiyle başlıyoruz. Sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde pürüzsüzce ve rahatça ilerleyebiliriz. Eğitim, hukuk, finans, eğitim alanlarında hareketler yapabiliriz. Ay’ın Merkür-Mars karesini çalıştıracağı öğle sonrasında ise çok dikkatli olmamız gerekiyor. Sözlerinize ve yazdıklarınıza dikkat edin! Ani ve aceleci kararlardan uzak durun! Saat 18:14’te boşluğa giren Ay, 21:16’ya kadar boşlukta ilerliyor. Bu zaman diliminde kalıcılık beklediğiniz ya da geleceğinizi ilgilendiren sağlam adımlar atmak istediğiniz işlere girişmemenizde fayda var. Gece saatleri boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Sohbet zamanı!

Cuma günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Önemli kişilerle iletişime geçmek, fikir ve görüşlerimizi ortaya koymak açısından günün ilk yarısını değerlendirebiliriz. Ay-Güneş arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, kadın erkek ilişkileri açısından verimli bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Satürn karşıtlığının etkin olacağı öğle saatleri civarından itibaren stresli bir zaman dilimine giriyoruz, dikkat! Engellerle, gecikmelerle karşılaşabiliriz. Otoriteyi temsil eden kişiler tarafından bloke edilebiliriz. Yolumuz kesilebilir. Ay-Neptün karesinin etkin olduğu öğle sonrası ve akşam saatleri civarında yanılgılara, yanıltılmalara açığız. Merkür-Mars karesinin maksimumda etkin olacağı günün ikinci yarısında sözlerimize ve yazdıklarımıza dikkat etmemizde fayda var. Acelecilikten kaçının! Stresli ve gergin ortamlarda bulunmamaya çalışın! Yaratıcılığın ve keşifçi eğilimlerin gezegeni Uranüs gece saatlerinde gerilemeye başlıyor. Yaratıcılığımızı keşfetmek için bir müddet içe çekilme zamanı! İkizler burcu ülkemiz astroloji haritasının 12. Evine denk düştüğünden, gizli, henüz bilmediğimiz, farkında olmadığımız şeylerin gün ışığına çıkacağını ya da arkamızdan çevrilen dolapların ortaya çıkarılacağını öngörebiliriz. 

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişimin hayli aktif akacağı bir gündeyiz. Ay’ın Jüpiter ile kare, Venüs ile üçgen açı yapacağı sabah saatlerinde sevdiklerimizle birlikte keyifli zamanlar geçirebiliriz. Yeme içme konularında abartılara kaçma eğiliminde olabiliriz, dikkat! Ay’ın Uranüs ile altmış derecelik uyumlu açısının etkin olduğu öğle saatlerinde özel ilişkilerde hoş ve güzel gelişmelere açığız. Sevdiğimiz insanlara sürprizler yapmak, yeni ve değişik kişilerle tanışmak, farklı yerlere gitmek, gezmek açısından keyifli bir zaman dilimindeyiz. Merkür’ün 21:18’de Başak burcuna geçmesiyle birlikte, önünde açısı kalmayan Ay da boşluğa giriyor. Gecenin geri kalanında İkizler burcunda boşlukta ilerleyen Ay’ın Yengeç burcuna geçişi 00:09’da olacak. Bu geçişin ardından Ay-Merkür altmışlığı kesinleşecek. Yani Cumartesi gecesi iletişim, konuşmalar, sohbetler açısından hoş, ama netice olarak gece yarısından önce boş konuşmalara açık olacak…

Pazar günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi konularla ilgilenmek açısından güzel bir gündeyiz. Sevdiğimiz insanlarla bir araya gelebilir, deniz kenarında güzel yerlerde vakit geçirebiliriz. Gün boyunca Ay’ın Neptün ile yakınlaşan açısının enerjisi devrede olacak. Yani su kenarı yerlerde vakit geçirebilir, haftanın streslerinden uzak kalabiliriz. Hayallerimizle, ideallerimizle ilgili konulardan bahsedebiliriz, bunları değer verdiğimiz kişilerle paylaşabiliriz. Yengeç burcu ülkemiz astroloji haritasının 1. Evine denk düştüğünden, ulusal konular da gündemimizde yer bulacak diyebiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

24 Temmuz 2016, Pazar

Burgaz adası

24.07.2016

Designed by Ongunsoft