Öner Döşer

25 Temmuz Haftası

Bu sayfa 8005 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi gününe başlarken Ay Boğa burcunda ilerliyor. Günün büyük kısmında sakinlik, huzur ve güven temalarına daha fazla ihtiyaç duyacağız. Sabah saatlerinde etkinleşecek ay-Venüs altmışlığı sayesinde aradığımız huzur ve sakinliği, maddi anlamda sağlamlığı bulmamız daha mümkün olacak. Sevgi alışverişlerinde, özel ve sosyal ilişkilerimizde olumlu etkiler ağırlık kazanacak bu saatlerde. Giyim, estetik, sanat, diplomasi ve pek çok konuda girişim için öğle öncesini tercih edebiliriz. Öğle sonrasında ise Ay-Merkür karesinin iletişimi gerginleştiren etkileri devreye giriyor. Sözlerimize dikkat etmemiz gereken bu saatlerde, fikir değişiklikleri, yanlış anlaşılma ve tartışma riskleri mevcut. 16.12’de boşluğa giren Ay, 19:35’te İkizler burcuna geçiş yapıyor. Aradaki saatlerde girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar elde etmekte zorlanabiliriz. Akşam saatlerinde iletişim hızlı, ama bir o kadar da kafa karıştırıcı akacak. Ay-Neptün karesinin aktif olacağı bu saatlerde yanılma, yanıltılma, yanlış karar verme riski hayli fazla, dikkat! Spiritüel çalışmalar yapmak, hayal gücüne dayalı işlere yönelmek için ise gayet güzel saatler bunlar. Gece saatlerinde Ay-Güneş altmışlığının olumlu etkileri sayesinde karşı cinsle, ebeveynlerle veya bizim için önem taşıyan otorite figürleriyle ilişkiler açısından güzel ilerlemeler kaydedebiliriz.

 

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi paylaşımı ve iletişimin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Yeni şeyler öğrenmek, öğrendiklerimizi yaratıcı biçimde kullanmak, yeni fikirler ortaya koymak adına güzel fırsatlar yakalayabiliriz. Sabah saatlerinde henüz etkin olacak Ay-Uranüs altmışlığının yaratıcılığı körükleyen etkileri sayesinde, farklı fikir ve tarzımızla güzel işler çıkartabiliriz. Kendimizi coşkun ve dinamik hissedeceğimiz bu saatleri, özellikle zihinsel ve yaratıcı aktivitelere yönelmek için kullanabiliriz. Günün büyük çoğunluğunda bu etkiler devrede olmaya devam ederken, akşam saatlerinde Ay-Satürn üçgeninin yaptırım gücümüzü arttıran olumlu etkileri devreye giriyor. Olayları daha iyi organize edebileceğimiz, somut ve kalıcı adımlar atabileceğimiz, girişeceğimiz işleri daha kalıcı ve sabit hale getirebileceğimiz bu saatleri iş görüşmeleri, anlaşmalar, yatırımlar gibi girişimler için kullanabiliriz.

 

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Kendimizi iyi ifade edebileceğimiz, yaratıcılığımızı ve orijinal fikirlerimizi etkin bir biçimde ortaya koyabileceğimiz bir gündeyiz. Uzun zamandır beklettiğimiz projeleri ortaya çıkarmak için aradığımız ideal ortam beklenmedik bir biçimde oluşabilir. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Uranüs üçgeni, saydığımız bu etkilerin hızlı bir şekilde ortaya çıkmasına imkan sağlıyor. Gün boyunca etkin ve otoriter kişilerle görüşmeler, iş anlaşmaları veya önemli konuşmalar yapmak adına yapıcı etkiler devrede olacak. Kendi tarzımızı, ifade şeklimizi, stilimizi ortaya koyabileceğimiz iş ve girişimlere cesaret etmemizin faydasını göreceğiz. Öte yandan, özgürlük arzumuz ve değişik şeyleri deneyimleme isteğimiz de güçlenecek. Gün boyunca kendimizi diğer günlere nazaran daha dinç ve hevesli, istekli ve hareketli hissedebiliriz. Ay-Mars kavuşumunun etkisini hissettireceği akşam saatlerinde bu etkiler daha da artacak. Efor ve cesaret isteyen girişimler için akşam saatlerini tercih edebiliriz. Sportif aktiviteler için de gayet uygun bu saatler.

 

Perşembe sabaha karşı 03:35’te Ay son açısını Merkür ile son açısını yaptıktan sonra boşluğa giriyor ve 04:12’de Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi ve duygusal temaların ön plana çıkacağı, ilişkilerin daha hassas yürüyeceği bir gündeyiz. Karşımızdakilerle empati kurmamız daha kolay ve gerekli olacak. Acı ve sevinçlerin paylaşılacağı, etrafımızda olan bitene boşveremeyeceğimiz, alınganlık ve hassasiyetlerin ön planda olacağı bu günde, sözlerimize dikkat etmemizde fayda var. Özellikle de öğle saatlerine doğru ilerlediğimizde. Sabah saatlerinde Ay-Neptün üçgeninin fedakarlık ve duygu alışverişlerinde akıcılığı destekleyen olumlu açıları sayesinde ilişkilerimizde gayet başarılı ilerleyebilir, hayal gücümüzü ifade edeceğimiz işlerde başarılı olabiliriz. Öğle saatlerinde ise Ay-Uranüs karesinin ani duygu değişikliklerine ve beklenmedik gelişmelere açık bırakan etkileri devreye giriyor. Sakinliği ve durağanlığı sağlamamızın zor olacağı bu saatlere önemli iş ve görüşmeleri denk getirmemekte fayda var. Ay-Plüton karşıtlığının da devreye gireceği öğle sonrasındaki saatlerde gerginlik daha da artıyor ve güç çekişmeleri, anlaşmazlıklar riski büyüyor. Akşam saatlerinde yakınlaşan Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu etkileri sayesinde gerginlikler azalıyor ve yapıcı etkiler devreye giriyor. Bu saatlerde girişeceğimiz işlerden, yapacağımız görüşmelerden olumlu sonuçlar alabiliriz; özellikle de geç akşam saatlerinde. Aynı zamanda her türlü sürpriz ve hoş gelişmelere açık olacağımız, gerek sosyal ilişkilerde ve gerekse özel ilişkilerde şans ve fırsatların öne çıkacağı bu saatleri iyi değerlendirmeliyiz. Olumlu etkiler gecenin önemli bir kısmında da devam ediyor olacak. Çok geç saatlerden sonra ise tekrar gergin etkiler devreye giriyor.

 

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ev ve yerleşimle, ailevi temalarla, duygusal konular ve milli temaların ağırlık tutacağı bir gündeyiz. 02.04’te Satürn ile doksan derecelik gergin açısını yapacak olan Ay, bu açının ardından boşluğa giriyor ve gün boyunca da boşlukta ilerliyor. Hem Ay gün boyunca boşlukta ilerleyeceğinden, hem de Ay’ın boşluğa girmeden önce son yaptığı açı Satürn ile kare olacağından, iş ve girişimlerimizden istediğimiz sonuçları almakta zorlanacağımız, üzerimizde engellenme ve baskı hissedebileceğimiz bir gündeyiz. Merkür-Neptün karşıtlığının gergin etkilerinin de gün boyunca etkin olacağını hesaba katarak, önemli anlaşma ve görüşmelerde, alacağımız karar ve yapacağımız konuşmalarda yanlış ifadeler kullanma veya yanlış anlaşılma, yanlış yönlendirilme, yanıltılma, hesap ve strateji hataları gibi etkilerin devrede olacağını hesaba katmalıyız. Öte yandan, hayal gücümüzün sınırlarının aşkınlaşacağı, vizyonumuzun genişleyeceği bir gündeyiz. Yeni şeyler tasarlayabilir, bulgularımızı kendi içimizde genişletebiliriz. Ama bunları ifade etmek, paylaşmak, ortaya koymak pek de iyi fikir olmayabilir. Yanlış hesap ve yanılgı risklerini hesaba katarak, ticari konularda da dikkatli adımlar atmamız isabetli olur. Önemli yazışma ve konuşmalarda da dalgınlıklar ve unutkanlıklar bize pahalıya mal olabilir, dikkat!

 

Cumartesi gününe başlarken Ay Yengeç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Sabah 09:16’da Aslan burcuna geçiş yapacak olan Ay, gün boyunca başarı elde etmenin yolunun kendine güven ve cesaretten geçeceğini gösteriyor. Yönetme ve sahnede olma becerimizi ortaya koyabilirsek, koşulları daha iyi yönlendirebileceğiz. Ama asla geri planda kalmamalıyız. Ay’ın Venüs ile kavuşacağı öğle saatlerinde ilişkilerde sıcakkanlılık ve coşku devreye giriyor. Her konuda şans ve fırsatlara açık olacağımız, ama özellikle de aşktan yana şanslı olacağımız öğle saatlerini iyi değerlendirmeliyiz. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Uranüs üçgeninin sıcakkanlılığı, coşkuyu tetikleyen olumlu etkileri de devreye giriyor. Sanatsal ve yaratıcı projelerde önemli ilerlemeler kaydedebileceğimiz, özel ve sosyal ilişkilerde heyecanlı ve sürpriz gelişmelere açık olduğumuz saatlerdeyiz. Gece 21:39’da Aslan burcunda yeniay gerçekleşiyor. Yazın sıcaklığını belirgin bir şekilde hissedeceğimiz, ama ilişkilerde de aynı sıcaklığı alacağımız bir sürece giriş yapıyoruz. Geç saatlerde etkinleşecek Ay-Jüpiter karesi, saydığımız konularda abartılara ve aşırılıklara açık olacağımızı gösteriyor. Sosyal anlamda gayet aktif, kendine güven anlamında da etkin bir gündeyiz. Aslan burcunda gerçekleşecek yeniay Venüs ile birleşiyor olduğundan, yeni ilişkilere adım atmak, sanatsal projeleri ortaya koymak adına fırsatlar içeren, hayatın keyifli ve eğlenceli yönlerinin vurgulanacağı, sevgi alışverişlerinin öne çıkacağı güzel bir akşamda olduğumuzu söyleyebiliriz.

 

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Eğlenceli aktivitelere yönelebileceğimiz, yazın heyecanını ve sıcaklığını derinden hissedeceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın sadece bir temel açısı olacağından, genel olarak sakin ve durağan bir günde olacağımızı söyleyebiliriz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn altmışlığı, günü iyi organize edebileceğimizi, sakinlik ve durağanlığı, huzur ve güveni sağlayabileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor.

 

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

24 Temmuz 2011, Pazar

Ayvalık

 

Güneşmerkezli Bakış

Geçtiğimiz haftaki yazımda şöyle bir ifade kullanmıştım: “Güneşmerkezli bakışla Merkür-Mars karşıtlığının, Venüs-Plüton karşıtlığının, Güneş-Jüpiter dik açısının etkinleşeceği 17 ve 18 Temmuz tarihlerinde güneş/jeomanyetik aktivitede artış yaşanabilir. Bu tarihleri takip eden günlerde bunun dünya olaylarına yansımasını takip eden günlerde göreceğiz. Etkin doğal afetlerde artış olabilir, insan huzursuzluklarında artış dikkat çekici hale gelebilir.”

Şimdi geçtiğimiz haftanın jeomanyetik aktivite ve doğal afetlerle ilgili önemli haber başlıklarına bir göz atalım:

Amerika’da 14 bölgede sel baskınları etkili oldu.

Droughts, floods may permanently plague U.S. midwest

 

July 18 - A severe water shortage is gripping 14 states -- from Florida to Arizona -- and author of ''The Ripple Effect'' Alex Prud'Homme sees more droughts and flooding wreaking havoc in the U.S. over the next few years.

 

http://uk.reuters.com/video/2011/07/19/droughts-floods-may-permanently-plague-u?videoId=217208341&videoChannel=82  

 

 

19 Temmuz’da yüksek hızda güneş rüzgarı kutuplarda G1 sınıfı jeomanyetik fırtınaya sebep oldu.

 

G1-Geomagnetic Storm

 

A High-speed solar wind stream has caused a G1 class geomagnetic storm
(Kp 5) around the earths poles.

 

http://www.youtube.com/watch?v=9lXKY4A_daE

 

 

 

19 Temmuz’da Kırgızistan’da 6,2 ve Solomon Adaları’nda 6.0 büyüklüğünde depremler oldu.

 

“EXTREMELY dangerous earthquake near Rishtan and Avval 30 km (18 miles) SSE (160°) from Farghona (Fergana), Uzbekistan”

http://earthquake-report.com/

 

 

Kanada’da aşırı sıcaklar devam ediyor.

 

Deadly heatwave settles across US and Canada

 

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-14238358

 

24.07.2011

Designed by Ongunsoft