Öner Döşer

26 Ağustos Haftası

Bu sayfa 8637 kişi tarafından ziyaret edildi.

26 AĞUSTOS HAFTASINA ASTROLOJİK BAKIŞ

Bu hafta en dikkatli olmamız gereken günler Pazartesi ve Salı günleri olarak gözüküyor. Bu iki günde Merkür ve Güneş'in Neptün ile karşıtlıkları; Venüs'ün Uranüs ile karşıtlığı ve Jüpiter ile dik açısı en etkin sürecinde olacak. Bu iki günde fikirlerimizde ve hedeflerimizde netleşmekte zorlanabiliriz; özel ilişkilerimizde hırpalayıcı etkilere muhatap kalabiliriz.

Salı günü Merkür-Satürn altmışlığı da etkin olacağından, mantıklı ve somut sonuçlar almaya yönelik, mantıklı ve ayağı yere basan projeler içerisinde yer almak, gerçekçi olmak kaydıyla belirli gelişmeler kaydedebiliriz.  

Çarşamba günü Merkür-Plütün üçgeni kesinleşiyor ve kendimizi daha iyi ifade edebilmek, iletişimi daha iyi kullanabilmek adına olumlu etkiler alıyoruz. Ay'ın zorlu etkileri olan bu günde devreye girecek bu olumlu açı, zorlukların üstesinden gelmemize yardımcı olacak.

Yine Çarşamba günü Mars Aslan burcuna geçiyor. Yönetme becerimizi aktif bir şekilde ortaya koyabileceğimiz bir sürece giriyoruz. Kararlılık kazanıyoruz. Egomuzu daha etkin bir şekilde kullanma eğilimi göstereceğimiz bu dönem 15 Ekim'e kadar sürüyor.

Cumartesi günü Merkür-Jüpiter altmışlığı kesinleşiyor; yeni şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak, eğitim, yayıncılık, hukuk, seyahatler gibi konularda iletişim kurmak veya adımlar atmak adına değerlendirebiliriz.

Pazar günü Güneş-Plüton üçgeni kesinleşiyor; kendimizi güçlü ve etkin ifade edebileceğimiz bir gündeyiz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince...

Pazartesi günü boyunca Boğa burcunda ilerleyecek olan Ay, somut ve kalıcı adımlar atma arzumuzun artacağını ve Ay'ın uyumlu açıları sayesinde de bunu gerçekleştirebilme şansımızın yüksek olduğunu gösteriyor. Sabah çok erken saatlerde henüz Ay-Satürn karşıtlığının etkisi devrede olabilir, bloke olabiliriz, ama sabah 8:30 sonrasından itibaren akış rahatlıyor. Ay-Plüton yüzyirmilik açısının destekleyici etkileri sayesinde duygusal bağlar, ailevi konular, duygularımızı ifade etmemiz ve karşımızdaki kişiler üzerinde wetki yaratmamıza yardımcı olacak güçlendirici etkiler devrede olacak. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Jüpiter altmışlığının iyimser ve genişletici etkileri de devreye girmeye başlıyor, elimiz iyice güçleniyor. Eğitim, yayınclık, hukuk, seyahatler ile ilgili alanlarda ve tıbbi konularda olumlu etkiler ağırlık kazanıyor. Finansal konularda da adımlar atabiliriz. 16.56'da en son açısını yapacak olan Ay, bu saat sonrasında ilerlemesine boşlukta devam edecek. Yani, bu saat sonrasında girişeceğimiz yeni işlerin ucu açıkta kalabilir, netleşmekte ve somut sonuç almakta zorlanabiliriz. Gün boyunca etkin olacak ama sabah saatlerinden sonra dengesiz etkisi azalacak Merkür-Neptün karşıtlığı, fikirler ve görüşleri ifade etmekte zorlanmaya, yanılgılara ve yanlış kararlar riskine işaret ediyor. Gün boyunca etkin olacak ve günün ikinci yarısından sonra iyice etkinleşecek Venüs-Uranüs karşıtlığı, ikili ilişkilerde dengesiz çıkışlara sebebiyet verebilir, dikkat!

Salı günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Neptün karşıtlığı, girişeceğimiz iş ve girişimlerde yanılgı, yanlış yönlendirilme, netleşmekte zorlanma, kararsızlık, hayal kırıklıkları yaşama riskimize işaret ediyor. Otorite figürleriyle ilişkiler anlamında belirgin sonuçlar elde etmemiz de zor gözüküyor. Ama imkansız değil. Zira, Merkür-Satürn altmışlığının mantıklı ve somut sonuçlar almaya yönelik etkileri özellikle öğle saatlerinde belirginleşecek. Mantıklı ve ayağı yere basan projeler içerisinde yer almak, gerçekçi olmak kaydıyla belirli gelişmeler kaydedebiliriz. Ama ütopik, aşırı idealist, sanki hayal gibi gözüken, sağlam temellere dayanmayan adımlar atmamakta fayda var. Venüs-Jüpiter karesinin de gün boyunca etkin olacağını dikkate alarak, yeme içme konularında, eğlenceli aktivitelerde, ilişkilerimizde diğer kişilere vereceğimiz reaksiyonlarda abartılardan uzak kalmamız gerektiğini umutmamalıyız. Jüpiter ile kare açısından sonra, Venüs'ün stresli açıları bitiyor. İlişkilerdeki büyük gerginlikler giderek azalmaya başlayacak, ama biraz daha vakit alacak...

Çarşamba gününe geçişte henüz Boğa burucnda ilerleyen Ay, Mars ile altmış derecelik uyumlu açısının ardından 01:57'de boşluğa giriyor, çok kısa bir müddet boşlukta (açısız) ilerledikten sonra 02:07'de İkizler burcuna geçiyor. İletişimin aktif ve yoğun olacağı, sosyal medyayı daha aktif kullanabileceğimiz bir gündeyiz. Sabaha karşı (05:05'te) Mars Aslan burcuna geçiyor. Bu geçiş, eyleme geçme konusunda aktiflik (eril burç) ve kararlılık (sabit burç) kazanacağımızı gösteriyor. Aslan burcunun temsil ettiği yönetme, kendimizi ifade etme, ön plana çıkma becerimizi aktif bir şekilde ortaya koyabileceğimiz bir sürece giriyoruz. Egomuzu daha etkin bir şekilde kullanma eğilimi göstereceğimiz bu dönem 15 Ekim'e kadar sürüyor.   Marsiyen konular gündemde daha fazla yer bulmaya başlayacak. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün karesi, duygusal anlamda kısa bir müddet için türbülanslı ve kararsız hissedeceğimizi gösteriyor. Bu açının ardından, öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Güneş karesi, kararlılık kazanacağımızı, ama gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerde çekişme ve gerginlik riskine işaret ediyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle veya hayatımızda etkin konumda olan kişilerle ilişkilerde şartları fazla zorlamasak iyi ederiz bu saatlerde. Akşam saatlerine doğru etkinleşmeye başlayacak Ay-Merkür karesi de benzer etkiyi taşıyor; iletişimin stresli akacağını gösteriyor. Fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Yine de gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton üçeni, kendimizi, duygularımızı iyi ifade edebilme becerimizi destekliyor. Gece saatlerinde etkinleşecek Ay-Uranüs altmışlığı, güzel ve hızlı gelişmelere, sürprizlere işaret ederken, yaratıcılığımızın da yüksek olacağını gösteriyor. Birden aklımıza düşen fikirlerle, sorunlarımızın çözümlerine yönelik gelişme kaydedebiliriz. En azından kendi zihnimizde...

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Sosyal ilişkilerin, iletişimin, bilgi akışının yoğun olacağı bir gündeyiz. Günün çoğunluğunda Ay boşlukta ilerleyeceğinden, asılsız haberlerle karşılaşabiliriz. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Ay-Venüs üçgeni, ilişkiler açısından olumlu etkiler içerirken, güne daha mutlu ve huzurlu başlayacağımızı gösteriyor. 07:44'te kesinleşen bu açının ardından, başka temel açısı kalmayan Ay, ilerlemsine İkizler burcunda ve boşlukta devam ediyor.  Ay boşlukta iken somut ve kalıcı sonuçlar elde etmek zordur. İkizler burcu gibi değişken bir burçta boşlukta iken ve daha da geçerlidir. Şartlar beklenen yöne ilerlemeyebilir, değişiklikler, yön değişiklikleri yaşanabilir. Esnek ve toleranslı olmakta, akışta kalmakta fayda vardır. Ay'ın en son açı yaptığı gezegen Venüs olduğundan, gün genelinde ilişkiler açısından ılımlı etkilerin devam edeceğini düşünebiliriz.

Cuma gününün ilk yarısında Ay İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. Daha somut sonuçlar almak ve yön belirlemek açısından Ay'ın Yengeç burcuna geçiş yapacağı 14:32 sonrasını tercih edebiliriz. Bu, öğleden öncesi problemli olacak anlamına gelmiyor. Netlik azanamayabiliriz, değişkenlik hakim anlamına geliyor. Halihazırda devam eden işlerimiz açısından çok da sorun değil yani. Ay'ın Yengeç burcunda ilerleyeceği öğle sonrasındaki saatlerde duygusal temalar vurgu kazanıyor. Halkla ilgili konuların, duyarlılığın, milli değerlerin ve ulusal çıkarların vurgu kazanacağı saatlerdeyiz. Akşam saatlerinden itibaren etkinleşmeye başlayan Ay-Neptün üçgeni, sezgilerimizin iyi çalışacağı, geleceğe yönelik konulardan vizyon kazanacağımız saatlerde olduğumuzu gösteriyor. Akşam saatleri ve ardından gelecek gece saatleri boyunca ruhsal ve manevi konular açısından akıcı, yumuşak, güzel enerjiler var. İyi değerlendirebiliriz. Kendimizde veya başkalarında affetmemiz gereken şeyler varsa, şimdiye kadar bunu başarmakta zorlanmışsak, şimdi tam zamanı... Gün boyunca etkin olacak Güneş-Satürn altmışlığı, olgunluk ve bilgelik göstermemiz, hatalara ve eksiklere karşı sabır gösterebilmemiz konusunda bizi destekliyor. 

Cumartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi ve toplumsal konularda duyarlılığın, yardımlaşma ve dayanışmanın vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah çok erken saatlerde etkinleşecek Ay-Güneş altmışlığı, güne dengeli başlayacağımızı gösterirken, sabahın biraz daha ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Plüton karşıtlığı, duygusal dengemizin bozulma riskine işaret ediyor. Güç çekişmelerine, huzursuzluklara açık saatlerdeyiz, dikkat! Ay-Uranüs karesinin etkinleşeceği öğle saatleri civarı gergin etkiler artıyor. Bekenmedik durum değişiklikleri veya tavırlar karşısında esnekliğimizi korumamız gereken saatlerdeyiz. Kışkırtan sözlere ve tavırlara karşı ani ve beklenmedik çıkışlar yapabiliriz. Duygusal dengemizi sağlamakta zorlanabiliriz. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinde, Ay T-kare açı kalıbını tetiklemiş olacağından, duyarlılığımızın artması, abartılı duygular ortaya koyma eğilimimizin etiklenmesi beklenebilir. Öte yandan, Ay-Jüpiter kavuşumunun iyicil etkileri devrede olacak. Kendimiz, ailemiz, toplumumuz için iyi şeyler dilemek, gerçekleştirmek, sosyal ve ailevi alanda dayanışma içerisinde olmak, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek gibi erdemli davranışlar açısından güzel saatlerdeyiz. Gece saatlerinde Ay-Merkür altmışlığı da etkinleşiyor ve iyice dengeye geliyoruz. Önemli konuşmalar, toplantılar, yazışmalar, anlaşmalar açısından uygun saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter altmışlığı, iyi niyetler ve davranışlar sergileyerek, etik ve doğru girişimlerde bulunarak girişeceğimiz tüm işlerde güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. İlahi konularla ilgilenmek, ruhsal çalışmalar yapmak, kişisel gelişime yönelik çalışmalar yapmak, yazmak, yayınlamak, duyurular yapmak açısından genel olarak güzel bir gün. Özellikle de zorlu açıların hakim olacağı gündüz saatleri ardından gelen ardından gelen akşam saatleri ve sonrası...

Pazar günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal konular, çevreye duyarlılık, dayanışma, yardımlaşma yine ön planda. Başkalarına olan bitenin bizi her zamankinden fazla ilgilendireceği, ihtiyaç sahiplerine duyarlılık göstereceğimiz bir gündeyiz. Ay-Venüs karesinin kesinleşmesinin ardından, saat 03:06'da temel açılarını tamamlayan Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta (açısız) ilerliyor. Yani, girişeceğimiz işlerin nasıl bir yönde ilerleyeceğini kestirmemizin zor olacağı saatlerdeyiz. Belki de olaylara yön vermeye çalışmaktansa, akışına bırakmak daha iyi olacak. Ay'ın boşlukta ilerlediği zamanlarda, boş vakitlerimizi okuyarak, kısa geziler yaparak, sevdiklerimizle birlikte vakit geçirerek, doğada vakit geçirerek, meditasyon benzeri aktivitelerle değerlendirebilir, biraz zihnimizi boşaltabiliriz örneğin. Güneş-Plüton üçgeninin kesinleşeceği bu günde, başkaları üzerinde etki yaratabilme, kendimizi güçlü ifade edebilme şansımız yüksek olacak...

Keyifli, sağlıklı ve huzurlu bir hafta dileğiyle...

Öner DÖŞER,

25 Ağustos 2013, Pazar

Burgaz ada

Haftanın burçlara göre videolu değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz. 

24.08.2013

Designed by Ongunsoft