Öner Döşer

26 Aralık Haftası

Bu sayfa 19085 kişi tarafından ziyaret edildi.

26 Aralık haftası SÜRPRİZLER HAFTASI!

Haftaya Jüpiter-Uranüs karşıtlığının sürprizlere açık enerjisiyle başlıyoruz. Beklenmedik durum değişiklikleri, para piyasalarında ve dövizde hızlı iniş çıkışlar, günlü hayatımızı etkileyen yenilikler bu karşıtlığın etkilerinden bazıları. Keşifler, icatlarla ilişkili olan Jüpiter-Uranüs açıları, teknolojide yeni gelişmelerin de işaretçisidir.

Uyanık olun!

Mars-Güney Ay Düğümünün kavuşumunun kesinleştiği Pazartesi gününden başlayarak, hafta sonunda kesinleşen Mars-Neptün kavuşumuna kadarki süreçte yanlış yönlendirmelere, yanıltılmaya, kandırılmaya açık olacağız. Mars-Neptün kavuşumunun Türkiye astroloji haritasında 9 derece Balık’ta yer alan Güney Ay Düğümü derecesinde gerçekleşecek olmasını özellikle dikkat çekici buluyorum. Uzak yerlerde bulunan kişiler, din ve inançla ilgili konular, yabancılar, uluslararası işler ve piyasalar, seyahatler, hukuksal konular, yüksek eğitim kurumları gibi alanları ve bu alanlarla ilgili kişileri bağlayan, ekonomik ve politik anlamda da spekülatif, yanlış yönlendirici durum ve olaylara açığız, dikkat! Aşağıda Mars-Neptün kavuşumunun Türkiye astroloji haritası üzerindeki izdüşümünü görmektesiniz.

 

Geçmiş aksiyonların bedeli

Mars-Güney Ay Düğümü kavuşumu, Mars-Neptün kavuşumunun Türkiye haritasının Güney Ay Düğümü üzerindeki kavuşumu, geçmiş aksiyonların bedelinin ödeneceği bir haftada olduğumuzu da gösteriyor. Mümkün olduğu kadar kavga ve sertlikten uzak durmayı başarmalıyız. Aksi takdirde ileride de bazı bedeller ödemek durumunda kalabiliriz!

Projelerimizde mesafe kat edebiliriz!

Güneş ve Merkür’ün Mars ile uyumlu altmışlık açısı Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri etkili olacak. Güneş-Merkür kavuşumu Çarşamba gecesi kesinleşecek. Perşembe sabahı Güneş-Ay Oğlak burcunda kavuşuyorlar ve bir yeniay meydana geliyor. Tüm bu açı ve kavuşumlar, Merkür gerilemesine rağmen, üzerinde uğraştığımız işlerde mesafe kat edebileceğimizi gösteriyor. Merkür gerilemesinin icaplarını dikkate alarak (detaylara hakim olma, şartları çok iyi gözden geçirme vb) bazı adımlar atabiliriz.

Oğlak burcunda yeniay

29 Aralık Perşembe sabahı 09:53’te Oğlak burcunda yeniay gerçekleşiyor. Oğlak burcu iş dünyası, ekonomi başta olmak üzere, bütün sistem ve düzenlerle ilişkilendirilir. Bu burçtaki yeniaylar, yeni bir düzen kurma zamanında olduğumuzu gösterir. Aşağıda Oğlak burcunda yeniay haritasını görmektesiniz.  

Yeniay 7 derece Oğlak’ta gerçekleşiyor. Bu derecede bulunan Facies yıldızı sert ve şiddete yönelik olaylarla ilişkilendirilir. Yeniayın 12. Eve denk düşmesi ve Türkiye astroloji haritasının 7. Ev girişine denk düşmesi, gizli ve açık düşmanlıklarla karşılaşma riskimizi işaret ediyor, dikkat! Yeniay esnasında Mars-Neptün-Güney Ay Düğümü kavuşumu da etkili olacak. Bu kavuşum da sinsice hazırlanmış bazı plan ve eylemlere işaret edebilir. Uyanık olmamız gereken günlerdeyiz.

Yeniay esnasında Merkür’ün Oğlak burcunda geriliyor olması, finans ve para piyasalarında ve iş dünyasında gerilemelere, sorunlara, yeniden yapılandırmak üzere bazı hazırlıklara işaret ediyor. Jüpiter-Uranüs karşıtlığının da mesajlarından bir tanesi: piyasalara dikkat!

Uranüs direkt harekete dönüyor

Büyük değişimlerin katalizörü, beklenmedik ve şaşırtıcı durumlar ve olaylarla ilişkilendirilen Uranüs gezegeni bir müddettir gerilemekte olduğu Koç burcunda direkt harekete dönüyor (29 Aralık Perşembe). Baş döndürücü hızdaki gelişmelere açık bir zaman dilimine giriyoruz. Bu dönemde etkili olan Jüpiter-Uranüs karşıtlığı, teknoloji alanında hızlı ve çarpıcı gelişmelere dikkat çekiyor. Uzay bilimlerinin de dahil olduğu bilim ve teknik alanında önemli gelişmelere şahit olabiliriz 2017 yılında…

Yeni yıl haritası

Yeni yıla girerken Ay Kova burcunda ilerliyor olacak. Umarım bu yıl bilim-teknik-astrolojinin de dahil olduğu, bizi geliştiren ve bilgeleştiren alanlarda güzel gelişmeler yakalarız. Her ne kadar Jüpiter-Uranüs karşıtlığı ile yıl genelinde inişli çıkışlı finansal koşullardan bahsetsek de, yeni yıla giriş anı haritasında Ay’ın şanslı 5. Eve denk düşmesi, Venüs-Jüpiter arasındaki uyumlu üçgen açı, hepimize güzel şans ve fırsatlar getirsin diyorum… Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.  

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelirsek…

Pazartesi gününe başlarken henüz Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 06:18’de Yay burcuna geçiyor. Hayata daha iyimser bir pencereden bakma arzusu hissedeceğimiz bir gündeyiz. Abartılara ve aşırılıklara da açık olabiliriz öte yandan! Ay’ın geçiş yaptığı Yay burcu ülkemiz haritasının güvenlik güçleri, askeri gücü, memurları ve hizmetlileri ilgilendiren alanına denk düşüyor. Mars-Güney Ay Düğümünü kavuşumunun da kesinleştiğini dikkate alırsak, güvenlikle ilgili konularda dikkatli olunması gerektiğini düşünebiliriz. Güney Ay Düğümü tuzağa çeken, yanıltıcı durumları anlatır ve Mars da askerleri, güvenlik güçlerini temsil eder. Sabah saatlerinden itibaren etkin olan bu kavuşum, Ay’ın Ay Düğümleri ve Mars’ı tetiklediği öğle sonrası ve akşam saatlerinde gergin ve kışkırtıcı bir atmosfer oluşabileceğini düşündürüyor. Sakarlıklara, kazalara karşı önlem alır, acelecilikten uzak durursak isabet ederiz. Jüpiter-Uranüs karşıtlığının da gün boyunca etkili olduğunu yoruma katarsak, sert ve patlayıcı enerjilere açık olduğumuzu daha net fark ederiz. Para piyasaları açısından hayli hareketli ve değişken bir gündeyiz. Abartılı risk almasak iyi olur. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında da yanıltıcı, duygusal anlamda karmaşık hissetmemize sebep olacak bir enerji akışı var.

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran daha dengeli ve şartları yönetebilmek açısından daha istikrarlı bir gündeyiz. Merkür-Neptün altmışlığının olumlu enerjisi, manevi değerlerin öne çıktığı, yardımlaşma açısından destekleyen bir atmosferde olacağımızı gösteriyor. Güneş-Mars altmışlığının etkin olduğu sabah saatlerinden itibaren güç ve efor ya da cesaret ve kendine güven gerektiren işlerimizi aktif edebiliriz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmelerde ve taleplerde bulunabiliriz. Ay’ın Jüpiter ve Uranüs ile uyumlu açılarının etkili olduğu öğle sonrası ve akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerde daha kolay ilerleyebiliriz. Yenilik, değişiklik yaratma ve farkımızı gösterme zamanındayız! Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Satürn kavuşumu ve bu ikilisinin Kiron ile kare açısı, bizi duygusal anlamda depresifliğe ve yaralanmalarımızla yüzleşmeye çekebilir. Derdimizi paylaşırsak, daha kolay atlatabiliriz.  

Çarşamba gününün büyük kısmında Ay Yay burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde henüz etkili olan Ay-Venüs altmışlığının olumlu enerjisi bizimle birlikte. İlişkiler açısından şanslı başladığımız günün çoğunluğunda Ay boşlukta olacak 04:44-18:11 saatleri arasında). Bu yüzden belirgin, kalıcı sonuçlar elde etmekte zorlanabiliriz. Ay’ın Oğlak burcuna geçtiği 18:11 sonrasında ayakları yere basan, somut ve gerçek sonuçları alabiliriz. Güneş-Merkür kavuşumunun en ekin fazında olduğu günün ikinci yarısında, ama özellikle akşam saatlerinde, zihnimizi gelecek projelerimize odaklayabilir, plan ve projelerimizi başkalarıyla paylaşabiliriz. Ay’ın Satürn Kiron karesini tetiklediği, finansal anlamda kritik bir gündeyiz. Gün genelinde para piyasalarında önemli iniş çıkışlar bekleyebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Hayli hareketli ve tempolu bir gündeyiz. Yeni başlangıçlar yapma arzusu had safhaya varmış gözüküyor. Yeniay hakkında bilgi için yazımın giriş bölümünü okuyabilirsiniz. Merkür-Mars altmışlığı ve ardından gelecek olan yeniay, girişim yapma cesaretimizi de körüklüyor. Satürn-Kiron karesinin kesinleştiği bir gündeyiz ve bu açı para piyasalarında stresli zamanlarla örtüşür. Öte yandan, bazı şans ve fırsatları da beraberinde getirecek bir yeniay var sabah saatlerinde. Seçim bizim, ama öneri büyük risk almama yönünde! Büyük değişimlerin katalizörü, beklenmedik ve şaşırtıcı durumlar ve olaylarla ilişkilendirilen Uranüs gezegeni bir müddettir gerilemekte olduğu Koç burcunda direkt harekete dönüyor. Baş döndürücü hızdaki gelişmelere açık bir zaman dilimine giriyoruz. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu günün ikinci yarısında biraz da manevi konulara, ruhsal gelişime önem verebiliriz. Fedakarlıklar kazandıracak!

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Düzenli, sistemli ve akılcı hareket etmemiz gereken bir gündeyiz. Günün ilk yarısında hayli stresli açılar var. Ay’ın Plüton-Uranüs-Jüpiter T-karesini tetikleyecek olması, gerek iş hayatı, gerekse günlük hayatın akışı içerisinde hırpalayıcı bir enerji akışının hakim olacağını gösteriyor. 11:06’da boşluğa giren Ay, günün geri kalanında Oğlak burcunda boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Yani günün ikinci yarısında kesin ve kalıcı sonuçlar almakta, şartların gelişimini kontrol etmekte veya yönlendirmekte zorlanabiliriz.

Cumartesi gününe başlarken henüz Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 04:28’de Kova burcuna geçiyor. Toplumsal konuların, sosyal ilişkilerin ve hümanist yaklaşımların önem kazandığı bir gündeyiz. Birlikte hareket etmek önem kazanacak. Ay’ın entelektüel Kova burcunda olması, doğru ve kapsamlı bilgi alma arzumuzu arttırıyor. Bu güzel enerji akışından istifade etme şansını bulan bendeniz, sabah saatlerinde “Burası Haftasonu” programında sevgili Oylum Talu’nun konuğu olacağım. Yılbaşı haritası değerlendirmelerim için yazımın giriş kısmına dönebilirsiniz. Yeni yıla giriş yaparken Ay Kova burcunda ilerliyor olacak!

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Sosyal paylaşımlar açısından güzel bir gündeyiz. Günün ilk yarısında fazla kesinleşen açı yok, bu yüzden belli ki sakin geçecek. Tamamladığımız bir yılın muhasebesini yapabiliriz. Günün ikinci yarısında Ay’ın sırasıyla Uranüs-Jüpiter ve Satürn ile uyumlu açıları, keyifli ve hareketli akşam saatlerine işaret ediyor. Yeni yılın güzellikler getirmesi temennisiyle!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

25 Aralık 2016, Pazar

Astroloji Okulu, Caddebostan

 

25.12.2016

Designed by Ongunsoft