Öner Döşer

26 Ekim Haftası

Bu sayfa 9362 kişi tarafından ziyaret edildi.

26 EKİM HAFTASI: AKREPTE GÜNEŞ TUTULMASI

Cumhuriyet çocukları olarak bizler için çok önemli bir haftadayız. yılın en önemli bayramına hazırlanıyoruz: CUMHURİYET BAYRAMI!

Başta ATA'mız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, özgürlük ve egemenliğimize kavuşmamızı sağlayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla selamlıyorum! Onlara çok şey borçluyuz ve onları hiç unutmuyoruz, UNUTMAYACAĞIZ!

Akrep burcunda gerilemeye devam eden Merkür, Salı gecesi Satürn ile kavuşumunu kesinleştiriyor. İletişimde zorlanma, kendini ifade yetersizliğine açık birkaç günlük süreçteyiz. Önemli imzaları, anlaşmaları, konuşmaları, ntoplantıları en azından Salı gününe denk getirmesek isabet ederiz...

Hafta ortasındaki günlerde Güneş ve Merkür'ün Mars ve Plüton ile uyumlu açıları var. Agresif ve aktif düşüneceğimiz, gücümüzü ifade etmek isteyeceğimiz günler başlıyor!

Cuma günü Uranüs-Plüton karesi bir kez daha kesinleşiyor. Haftasonuna girerken oldukça sert etkiler var. Tutulma esnasında da etkin olacak bu dik açı, büyük çaplı olayların, güç çekişmeleinin, tutulma ve güneş aktiviteleriyle birliklte okursak, değişim ve dönüşüm enerjisinin krizle karışık hissedileceği günlerde olacağımızı gösteriyor. doğal afetlere, hava koşullarında anormalliklere, beklenmedik durum değişikliklerine açık bir hafta sonuna ilerliyoruz...

3 Kasım Pazar günü Akrep burcunda hibrit güneş tutulması gerçekleşiyor. Tutulmanın etkilerini detaylı bir şekilde ele aldığımız videoyu izlemek için tıklayınız... http://www.astrolojitelevizyonu.com/akrep-burcunda-hybrit-gunes-tutulmasi-03-11-2013-astrolog-oner-doser-yorumluyor/ 

Tutulmanın etkilerini genişçe ele aldığım köşe yazımı okumak için linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.astrolojiokulu.com/makale.php?MID=3297 

Haftanın burçlara göre detaylı değerlendirmelerine gelince...

Pazartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Başarı elde etmek için kendine güven, açıklık ve dürüstlüğün önem kazanacağı bir gündeyiz. Eğlenceli aktiviteler, sosyal ilişkiler, artistik ve sanatsal konulara yönelmek için güzel bir gündeyiz. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde aşk ve ilişkilerden yana çok şanslı olacağız. İyi değerlendirebiliriz. Gezip tozmak, eğlenmek için hoş bir gün. Tadını çıkarabiliriz...

Salı sabahı 05:44'te Ay Başak burcuna geçiyor. Detayların önem kazanacağı, her şeyin kusursuz işlemesini arzuladığımız bir gündeyiz. Bugün Cumhuriyet Bayramı! En büyük bayramımız! Kutlu olsun! Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinde yanılma, yanıltılma riskimiz var, dikkat! Öğleye kadar bu etkiler devam ederken, öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Güneş altmışlığının olumlu, uyumlu etkileri devreye giriyor ve akşam saatlerinde iyice etkinleşiyor. Karşı cinsle ilişkiler, ebeveynlerle ilişkiler, sosyal ilişkiler, birlik ev beraberlik, dayanışma adına güzel saatlerdeyiz. Cumhuriyet Bayramı'mızı kutluyor olacağız. Ay-Mars kavuşumunun etkin olaağı gecenin ilerleyen saatlerinde gerginlik riski artıyor, dikkat. Birlik ve beraberliğimizi vurgulayacağımız bu önemli günde, gereksiz kışkırtmalardan kaçınalım. Güzel atmosferi kimsenin bozmasına meydan vermeyelim. Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı gecenin ilerleyen saatlerinde duygusal anlamda dayanışma ve güç birliği arzusu kuvvetleniyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn kavuşumu iletişimde zorlanma, kendini ifade yetersizliğine işaret ediyor. Yanlış anlaşılmalara, yanlış ve gereksiz beyanlara açık bir gündeyiz. İletişimde engellenme, gecikme yaşayabiliriz.   

Çarşamba günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Hesaplı hareket etmemiz, bilinçli ve mantıklı davranmamız gereken bir gündeyiz. Yapacağımız işlerin detaylarına hakim olur, adğılmazsak, iyi sonuçlar elde edebiliriz. Sabah erken saatlerde Ay'ın Merkür ve Satürn ile uyumlu açıları var. Bir gün öncesinde kendimizi doğru ifade edemediğimiz konularda düzeltmeler yapma şansımız var. Öğle sonrasındaki saatlerde yakınlaşn Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu etkileri devreye giriyor ve günün geri kalanına yayılıyor. Eğitim, yayıncılık, hukuki konular, finansal konular, dini ve ilahi konular açısından güzel enerjiler devrede. Değerlendirebiliriz. Gece saatlerinde manevi etkiler daha da güçleniyor.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabaha karşı 04:48'de Ay-Venüs karesinin ardından boşluğa giriyor. Özel ve ikili ilişkilerimizde gerginlik hakim olabilir sabah saatlerinde. Birbirimize karşı toleranslı olmamızda fayda var. Sakin ve esnek olursak, sorunun büyümesi gerekmez. Çözüp geçebiliriz. Saat 14:21'de Terazi burcuna geçene kadar Ay Başak burcunda ve boşlukta ilerliyor olacak. Bu saat sonrasında huzurlu, sakin ve uyumlu olmayı başarmamız daha kolay olacak. Gün boyunca etkin olacak Mars-Plüton üçgeni, güç ve enerjimizi etkin ve dengeli bir şekilde kullanabileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor.

Cuma günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Denge ve huzur arayışında olacağımız bir gündeyiz. Ama en azından günün ilk yarısında bunu yakalamamız zor gözüküyor. Uranüs-Plüton karesinin kesinleşeceği günde, Ay da bu ikilinin karesini tetikleyecek, bu ikisi arasında ışığı taşıyacak astrolojik ifadesiyle. Tutulma esnasında da etkin olacak bu dik açı, büyük çaplı olayların, güç çekişmeleinin, tutulma ve güneş aktiviteleriyle birliklte okursak, değişim ve dönüşüm enerjisinin krizle karışık hissedileceği günlerde olacağımızı gösteriyor. doğal afetlere, hava koşullarında anormalliklere, beklenmedik durum değişikliklerine açık bir hafta sonuna ilerliyoruz! Günün ilerleyen saatlerinde Güneş ve Merkür'ün Plüton ve Mars ile uyumlu açıları var. Agresif ve aktif düşüneceğimiz, gücümüzü ifade etmek isteyeceğimiz  bir gündeyiz!

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Jüpiter karesinin duyguları abartılı ifade etmeye yönelten etkileri devrede olacak, dikkat! Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı öğle saatlerinde ve öğle sonrasında, aşk ve ilişkilerde olumlu enerji akışı devrede olacak. 14:46'da boşluğa girecek olan Ay, saat 19:34'te Akrep burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerleyecek. Ay'ın iyice kapandığı bir gündeyiz. Yeni enerjiler kapıda. Eldeki işleri tamamlayıp, yeni işler için yer açmamız gerekiyor...

Pazar günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgilerimizin öne çıkacağı, yaşadığımız olaylardan derin etkileneceğimiz önemli bir gündeyiz! Sabah erken saatlerde etkinleşen Ay-Merkür kavuşumu, kendi iç bilgimize yönelmek, sezgilerimizi dinleyip buna göre davranmak gereken saatlerde olacağımızı gösteriyor. Ay'ın Mars ve Plüton ile altmışar derecelik uyumlu açılarının etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatler son derece aktif ve dinamik! 14:49'da Akrep burcunda Ay-Güneş kavuşumu kesinleşiyor: Akrep burcunda yeniay-güneş tutulması! Bu tutulmanın değerlendirmeleri için http://www.astrolojitelevizyonu.com/akrep-burcunda-hybrit-gunes-tutulmasi-03-11-2013-astrolog-oner-doser-yorumluyor/  Tutulma sonrasında Ay-Satürn kavuşumu kesinleşiyor. Kendimizi sıkıntılı, depresif hissedebiliriz. Ama gecenmin ilerleyen saatlerinde rahatlamaya başlayacağız. Tutulma sonrasında Ay'ın önündeki ilk açı Satürn ile kavuşum olacağından, takip eden yakın süreçte önemli gelişmeler, sorumluluk almamızı gerektiren durumlarla karşılaşabiliriz. Engellenme, kısıtlanma, daralma enerjisi taşıyan bu tutulma, ekonomik anlamda zorlu sürecin yakınlaştığını gösteriyor! Satürn ile dizilimde olan bu tutulma, hava ısısında hissedilir düşüşe işaret edebilir. Güneş aktiviteleri ve manyetik alan değişimleri açısından hareketli günlere giriyoruz! Güneş-Satürn-Dünya dizilimleri civarında etkin doğal afetler görülebiliyor (deprem, volkan aktivitesi, anormal hava koşullarına dayalı sorunlar, sel baskınları vs). 

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

26 Ekim 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.   

26.10.2013

Designed by Ongunsoft