Öner Döşer

26 Eylül Haftası

Bu sayfa 14077 kişi tarafından ziyaret edildi.

26 Eylül Haftası BU HAFTAYI İYİ DEĞERLENDİRİN!

Şans gezegeni Jüpiter, Güneş’le kavuşuyor. Pazartesi sabahı 09:59’da kesinleşecek bu kavuşumun iyicil etkileri bu gece yarısından itibaren (25 Eylül Pazar) devreye giriyor ve 26 Eylül akşam saatlerine kadar devam ediyor. Yılda bir kez gerçekleşen bu kavuşum pek çok iş ve girişim için uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Kavuşumun Terazi burcunda gerçekleşecek olması hukuk ve adalet alanında başvurular yapmak, yabancı ülkelerden insanlarla ticari işlere veya diyaloğa girişmek eğitim ve yayıncılık alanında girişimler yapmak, ticari alanda ortaklaşa işlere, akademik ve kültürel anlamda iş birliklerine başlamak için kullanılabilir. İdari konumdaki kişilerle, hayatımızda önemli yer tutan kişilerle, hukukçularla, eğitmenlerle, finansla ilgili kişilerle görüşmeler açısından da değerlendirebiliriz.

Saydıklarımıza benzer pek çok konuda avantaj ve fırsatlara açık olacağımız Pazartesi gününü iyi değerlendirebiliriz!

Güneş-Jüpiter kavuşumunun etkili olduğu günlerde hava sıcaklığında da artış olur. Hoş bir hava oluşur. Bugünden itibaren kendini göstermeye başladı bile!

Yeni girişimler

Şanslı bir haftadayız ve hafta sonu bu bağlamda ikinci bir fırsat yakalıyoruz. 1 Ekim Cumartesi sabaha karşı 03:11’de gerçekleşecek yeniay Jüpiter ile kavuşuyor. Giriş paragrafında bahsettiğimiz alanlarda girişimler yapmak adına yine güzel bir zaman diliminde olacağız.

Terazi burcu genel anlamıyla “ilişkileri” temsil eder. Yeni ilişkilere adım atmak açısından da son derece uygun bir hafta sonunda olacağız. Tabi bu “ilişkiler” sadece özel ilişkilerle sınırlı değil. Ticari ilişkiler, iş ilişkileri, pazarlıklar, anlaşmalar yapmak üzere de harekete geçmem açısından kullanılabilir. Diplomatik ilişkilerde yeni adımlar atmak açısından da değerlendirilebilir bu hafta sonundaki günler…

Yeniayların etkisi, gerçekleşmesini takip eden iki hafta devam eder. Bu bakımdan önümüzdeki haftayı da kullanabiliriz. Ama bu haftanın en şanslı günleri Pazartesi, Cumartesi ve Pazar olarak görülüyor.

Uzun soluklu işlere adım atma zamanı!

26 Eylül Pazartesi günü Plüton Oğlak burcunda direkt hareketine dönüyor (18:01). Bu da geleceğe yönelik plan ve programlarımızda daha güçlü ve etkili olabileceğimizi gösteren işaretlerden biridir. Yeniden yapılandırmak, tekrar hayata geçirmek istediğimiz iş ve konularda harekete geçebiliriz.

Hareket gezegeni Mars 27 Eylül Salı günü Oğlak burcuna geçiyor (11:06). Bu geçişle birlikte, uzun soluklu işlerde ve çalışmalarda mücadele gücümüz ve dayanıklılığımız artmaya başlayacak. Oğlak burcundaki Mars’ı bir maraton koşucusuna benzetebiliriz. Bu haftadan itibaren artık uzun soluklu işlere adım atabiliriz. 1 Ekim’deki yeniaydan sonrası bu daha da fazla geçerli…

Aşk ve romantizm

Venüs-Neptün üçgeninin etkin olduğu hafta sonunda aşktan yana şanslı bir zaman diliminde olacağız. Romantik ortamlar yaratmak, sevdiğimiz kişiyle hoş vakit geçirmek adına keyifli bir hafta sonu bizi bekliyor!

Dil yarası

İletişim gezegeni Merkür, hafta sonunda Kiron ile karşıt açıda olacak. Bu karşıtlık, ne konuştuğumuza, ne yazdığımıza dikkat etmemiz gerektiğini gösterir. Etrafımızdaki kişilerle iletişimimizde empati yeteneğimizi kullanmamızda, yaralayıcı konuşmalardan, tavırlardan kaçınmamızda fayda var.

Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine geçersek…

Pazartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerleyecek. İdari konumdaki kişilerle, hayatımızda önemli yer tutan kişilerle, hukukçularla, eğitmenlerle, finansla ilgili kişilerle görüşmeler açısından son derece uygun bir gündeyiz. Güneş-Jüpiter kavuşumunun şanslı ve genişleme fırsatı veren etkileri gün boyunca devam ediyor. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu öğle saatlerinde deneyimli kişilerden, bizden daha olgun kişilerden destek ve tavsiye almamız çok işimize yarayabilir. Gün genelinde sağlam ve kalıcı adımlar atmak açısından güzel bir enerji akışı var.

Salı günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yönetme, idare becerilerimizin testten geçeceği bir gündeyiz. Başarılı olmak için, sağlam ve kararlı durmamız gerekiyor. Sabah saatlerinden itibaren etkili olan Ay-Uranüs üçgeni, değişiklikler ve yenilikler yapmak açısından güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Bu açının kesinleştiği 11:53 sonrasında Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Yani öğle sonrasında girişeceğimiz işlerden net bir sonuç almakta zorlanabiliriz. Bu bir olumsuzluk göstergesi değil, ama bir belirsizlik göstergesidir.

Çarşamba gününe geçişten kısa bir süre sonra, saat 00:42’de Başak burcuna geçen Ay, günün geri kalanında da bu burçta ilerliyor. Yapacağımız çok iş olabilir ve eğer iyi organize olmazsak, dağılabiliriz! Ay’ın Mars ile uyumlu açısının ardından Venüs ile de uyumlu açı yapacak olması, sabah saatlerinden itibaren aşk ve ilişkilerden yana şansımızı arttırıyor. Bu güzel zaman dilimini değerlendirebiliriz. Ay-Neptün karşıtlığı ve ardından Ay-Satürn karesinin geleceği akşamüzeri ve sonrasındaki saatlerde ise adımlarımızı dikkatli atmamız gerekiyor, zira yanıltıcı, aldatıcı, yanlış yönlendirme ve karar vermeye yönelik etkiler baskın durumda olacak!

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Detaylarla uğraşmamız gereken bir gündeyiz. Öğle saatleri öncesinde bu daha da belirgin olacak. Ay-Plüton üçgeninin ardından gelen Ay-Merkür kavuşumu, üzerinde çalıştığımız işlerde detaylara hakim olma, iyi organize olma ve kendini iyi ifade edebilme şansımızı arttırıyor. Önemli toplantılar, konuşmalar, yazışmalar açısından sabah-öğle arasındaki zaman dilimini değerlendirebiliriz. Saat 13:06 sonrasında ise Ay boşluğa girecek ve günün geri kalanında da boşlukta ilerleyecek. Yani öğle sonrasında girişeceğimiz işlerden net bir sonuç almakta zorlanabiliriz. Bu bir olumsuzluk göstergesi değil, ama bir belirsizlik göstergesidir.

Cuma gününün sabah saatlerinde henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 10:52’de Terazi burcuna geçiyor. İlişkiler açısından hayli önemli bir gündeyiz. Dikkatli olmamız gereken ve rahat kullanabileceğimiz zamanlar farklı bugün. Öğle saatleri ve sonrasında Ay-Mars karesinin gergin etkileri halen devrede olacağı için, günün bu kısmında agresyondan, tartışmalardan kaçınmamız yerinde olur. Kazalara, sakarlıklara da açık bir zaman dilimindeyiz. Ay-Jüpiter kavuşumunun olumlu etkilerinin devreye gireceği akşam saatlerinde ise son derece destekleyici ve iyimser bir atmosfer söz konusu. Yurt dışından kişilerle yapılan işler, eğitim ve yayıncılık alanında yapılan işler açısından gayet uygun bir zaman dilimindeyiz. Bu fırsatı değerlendirerek biz de Astroloji Okulu’muzda ISAR eğitimlerini saat 19:00’da başlatıyoruz. Eğitime katılacak öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Yurt dışından astrolog eğitmen dostlarımız Lea ve Aleksandar Imsiragic bu eğitimler için bizlerle birlikte olacak.

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Dengeli, huzurlu, ilişkiler açısından harika bir gündeyiz. Başkalarıyla fikir alışverişleri yapabilir, iş birliği içerisinde güçlü bir şekilde ilerleyebiliriz. Sosyal organizasyonlar, seyahatler açısında da hayli keyifli bir gün, zira Terazi burcunda Jüpiter ile kavuşum yapan bir yeniay var. Bu keyifli yeniayı pek çok alanda yeni adımlar atmak için kullanabiliriz. Bu konuda detaylı bilgiyi yazımın giriş kısmında verdim. Oradan okuyabilirsiniz. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinden itibaren sağlam ve kalıcı adımlar atma şansımız artıyor. Bilgili, deneyimli, olgun kişilerden tavsiye ve destek alabiliriz. Ay-Plüton karesinin gergin etkilerinin devrede olacağı öğleden sonraki saatlerde ilişkilerde biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Ama gün genelinde ilişkiler açısından hayli olumlu bir enerji akışı var. Gün boyunca etkili olan Venüs-Neptün üçgeni, aşktan yana şanslı bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Romantik ortamlar yaratmak, sevdiğimiz kişiyle hoş vakit geçirmek adına keyifli bir hafta sonu bizi bekliyor!

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Terazi burcunda ilerleyen Ay, sabah saatlerinde Uranüs ile karşıt açısını kesinleştiriyor (08:42) ve bu saatten sonra boşluğa giriyor. Dolayısı ile hayli değişken ve işlerin ne yönde ilerleyeceğini kestirmekte zorlanacağımız bir gündeyiz. Dengeyi sağlamakta, istikrarlı tepkiler vermekte zorlanabiliriz. İletişim gezegeni Merkür, gün boyunca Kiron ile karşıt açıda olacak. Bu karşıtlık, ne konuştuğumuza, ne yazdığımıza dikkat etmemiz gerektiğini gösterir. Etrafımızdaki kişilerle iletişimimizde empati yeteneğimizi kullanmamızda, yaralayıcı konuşmalardan, tavırlardan kaçınmamızda fayda var. Saat 22:42’de Ay Akrep burcuna geçiyor. Etrafımızda olan bitene her zamankinden daha fazla aldırabilir, abartılı duygusallık gösterebiliriz. Öte yandan, insan analizlerimizde başarılı olabiliriz, zira sezgilerimiz hayli etkili çalışacak.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

OPA Türkiye Temsilcisi

25 Eylül 2016, Pazar

AStroArt Astroloji Okulu, Caddebostan

25.09.2016

Designed by Ongunsoft