Öner Döşer

26 Kasım Haftası

Bu sayfa 10213 kişi tarafından ziyaret edildi.

26 Kasım Haftasına Astrolojik Bakış

Pazartesi günü Güneş-Uranüs üçgeni kesinleşiyor. Kendimizi orijinal, farklı ifade edebileceğimiz, hayatımıza heyecan ve değişiklik katabileceğimiz renkli bir gündeyiz. Sıra dışı, değişik, başkalarına benzemeyen kişilerle tanışmak, bizden beklenmeyeni yapmak, ama bunu pozitif anlamda kullanmak için yakalayacağımız fırsatları kullanabiliriz. Üst ve otorite figürleriyle, önemli müşterilerle, hayatımızda önem taşıyan erkek figürleriyle görüşmek için güzel bir gün! İyi değerlendirebiliriz.

Salı günü Merkür direkt hareketine dönüyor. Aslında Pazartesi gününden itibaren durağanlaşmaya başlayan Merkür’ün direkt hareketine dönmesiyle beraber geciktirdiğimiz veya bizim istemimiz dışında geciken işleri aktif etmeye başlayabiliriz. Merkür’ün direkt hareketine dönse de henüz yavaş ilerleyecek olması hemen hız kazanamayabileceğimizi de gösterdiğinden, çok aceleci olmamakta, işleri ve projeleri yavaş yavaş yerli yerine oturtmakta fayda var. Merkür gerilemesinde zihnimizde tasarladıklarımızı projeye dökme zamanları geliyor…

Salı günü Venüs-Satürn kavuşumu kesinleşiyor. Bu ikisinin kavuşumlarında ilişkilerde daralma, sıkıntı olabilir. Sosyal çevremizde de bir daralma olabilir. Her zamankinden fazla seçici davranabiliriz. Venüs zarar gördüğü, yani rahat etmediği Akrep burcunda olduğundan, Satürn gibi zorlayıcı bir gezegenle kavuşumu da ilişkilerde rahat ve ferahlık işaretçisi değil doğrusu. Ama ilişkimizde şimdiye kadar sorumluluğunu almadığımız, kabul etmediğimiz, gerçekçi olamadığımız durumları sorgulama ve yerli yerine oturtma şansı da veriyor bu kavuşum. 

Salı günü Mars-Plüton kavuşumu kesinleşiyor. Güç ve enerji ortaya koymayı, mücadele ve savaş vermeyi ifade eden bu ikilinin Facies adlı yıldızın bulunduğu derecede kavuşumu hırpalayıcı etkilerin iş başında olacağını gösterebilir. Sert ve gergin ortamlar, kişiler vurgu kazanabilir. Bu ikilinin kavuşum yaptığı günler civarında dünyada şiddet artar. Doğal afetlerde de artış görülebilir. Olumlu nasıl kullanabiliriz tarafından ele aldığımızda, Oğlak burcunda kavuşuyor olmalarını gücümüzü odaklı ve kontrollü ortaya koyarak bunu yapabiliriz düşüncesindeyim. Zor yanlarının yanı sıra bu kavuşum acıya dayanıklılık, gücünün devamlılığını sağlamak, konsantrasyon oluşturmak bağlamında da kullanılabilir.

Çarşamba günü kimsi ay tutulması gerçekleşiyor. 6 derece İkizler burcunda gerçekleşecek tutulma ülkemizden de görülebilecek. Tutulma hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/makale.php?MID=3226

Çarşamba günü Venüs-Plüton altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı ilişkilerde güç birliği yapma şansı verir. İlişkilerdeki yeniden yapılandırma, dönüştürme potansiyelini yumuşak geçişle yapmamıza yardımcı olur. Venüs bu altmışlık açıdan önce Satürn ile kavuşumu olacağından, onun ışığını Plüton’a olumlu taşıyacak. Bunun hayatımıza yansıması, sorumluluğunu aldığımız ve gerçekçi bir şekilde yaklaşmaya başladığımız ilişkimizin yeni bir aşamaya geçmesi ve güçlenmesi olarak görülebilir.

Cuma günü Venüs-Mars altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı karşı cinsle ilişkilerimizi dengeleme şansı veriyor. Tutulmanın getirdiği streslerin yanı sıra, bir şeyleri de aydınlığa çıkaracak olması, ilişkimizde yaşanması muhtemel streslerin bizi daha iyiye itmesi şansının da olduğunu gösteriyor. Yeni ilişkilere adım atmak, mevcut ilişkimizdeki aksamaları toparlamak, yeni bir dengeye oturtmak adına kullanabiliriz bu güçlü enerjiyi.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Huzurlu ve sakin bir duygu halinin hakim olacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Mars ve Ay-Plüton üçgenlerinden ayrılmış olacağı için duygularımızı güçlü ifade edebilme şansımız hayli yüksek. Sevdiğimiz kişilerden destek bulabilir, kendimizi güvende hissedeceğimiz kişilerle bir araya gelerek onlardan manevi anlamda beslenebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Uranüs üçgeni öğle sonrasında kesinleşiyor. Kendimizi orijinal, farklı ifade edebileceğimiz, hayatımıza heyecan ve değişiklik katabileceğimiz renkli bir gündeyiz. Sıra dışı, değişik, başkalarına benzemeyen kişilerle tanışmak, bizden beklenmeyeni yapmak, ama bunu pozitif anlamda kullanmak için yakalayacağımız fırsatları kullanabiliriz. Üst ve otorite figürleriyle, önemli müşterilerle, hayatımızda önem taşıyan erkek figürleriyle görüşmek için güzel bir gün! İyi değerlendirebiliriz.

Salı günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerlemeye devam ediyor. Duygusal anlamda istikrar ve huzur arayışında olacağımız bir gündeyiz. Ay’ın tek bir açısı var o da gecenin ilerlemiş saatlerinde Merkür ile karşıt. Bu açının ardından hiç temel açısı kalmayacak olan gün boyunca boşlukta ilerleyecek. Merkür direkt hareketine dönüyor. Aslında Pazartesi gününden itibaren durağanlaşmaya başlayan Merkür’ün direkt hareketine dönmesiyle beraber geciktirdiğimiz veya bizim istemimiz dışında geciken işleri aktif etmeye başlayabiliriz. Merkür’ün direkt hareketine dönse de henüz yavaş ilerleyecek olması hemen hız kazanamayabileceğimizi de gösterdiğinden, çok aceleci olmamakta, işleri ve projeleri yavaş yavaş yerli yerine oturtmakta fayda var. Merkür gerilemesinde zihnimizde tasarladıklarımızı projeye dökme zamanları geliyor. Sabah erken saatlerde Venüs-Satürn kavuşumu kesinleşiyor. Bu ikisinin kavuşumlarında ilişkilerde daralma, sıkıntı olabilir. Sosyal çevremizde de bir daralma olabilir. Her zamankinden fazla seçici davranabiliriz. Venüs zarar gördüğü, yani rahat etmediği Akrep burcunda olduğundan, Satürn gibi zorlayıcı bir gezegenle kavuşumu da ilişkilerde rahat ve ferahlık işaretçisi değil doğrusu. Ama ilişkimizde şimdiye kadar sorumluluğunu almadığımız, kabul etmediğimiz, gerçekçi olamadığımız durumları sorgulama ve yerli yerine oturtma şansı da veriyor bu kavuşum. Gece saatlerinde Mars-Plüton kavuşumu kesinleşiyor. Güç ve enerji ortaya koymayı, mücadele ve savaş vermeyi ifade eden bu ikilinin Facies adlı yıldızın bulunduğu derecede kavuşumu hırpalayıcı etkilerin iş başında olacağını gösterebilir. Sert ve gergin ortamlar, kişiler vurgu kazanabilir. Bu ikilinin kavuşum yaptığı günler civarında dünyada şiddet artar. Doğal afetlerde de artış görülebilir. Olumlu nasıl kullanabiliriz tarafından ele aldığımızda, Oğlak burcunda kavuşuyor olmalarını gücümüzü odaklı ve kontrollü ortaya koyarak bunu yapabiliriz düşüncesindeyim. Zor yanlarının yanı sıra bu kavuşum acıya dayanıklılık, gücünün devamlılığını sağlamak, konsantrasyon oluşturmak bağlamında da kullanılabilir.

Çarşamba gününe geçişten bir müddet sonra 02:58’de Ay İkizler burcuna geçiyor. Oldukça hareketli, tempolu, değişken ve zihinsel olarak da aktif bir güne ilerliyoruz. Ay’ın İkizler burcuna geçişinin ardından ilk açısı Neptün ile kare olacağından, sabah erken saatlerde duygusal anlamda yönümüzü bulmakta zorlanabiliriz. Kararsız kalabiliriz. Ama ruhsal çalışmalar yapmak, manevi temalara yönelmek için güzel saatler bunlar. Ay-Uranüs altmışlığının etkinleşeceği öğle saatlerinde olumlu değişikliklere açı ve yenilenme arzusunda olacağız. 16:45’te Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: ay tutulması! 6 derece İkizler burcunda gerçekleşecek tutulma ülkemizden de görülebilecek. Tutulma hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/makale.php?MID=3226Akşam saatlerinde Venüs-Plüton altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı ilişkilerde güç birliği yapma şansı verir. İlişkilerdeki yeniden yapılandırma, dönüştürme potansiyelini yumuşak geçişle yapmamıza yardımcı olur. Venüs bu altmışlık açıdan önce Satürn ile kavuşumu olacağından, onun ışığını Plüton’a olumlu taşıyacak. Bunun hayatımıza yansıması, sorumluluğunu aldığımız ve gerçekçi bir şekilde yaklaşmaya başladığımız ilişkimizin yeni bir aşamaya geçmesi ve güçlenmesi olarak görülebilir.

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran daha az aksiyonlu bir gündeyiz. Sabaha karşı etkinleşecek Ay-Jüpiter kavuşumunun ardından hiç temel açısı kalmayacak olan Ay boşlukta ilerlemeye devam edecek. Ay-Jüpiter kavuşumunun olumlu etkisi tüm gün boyunca bizimle olacak. Ama Ay’ın boşlukta ilerleyecek olması somut ve kalıcı adımlar atacağımız işler açısından dikkat edilmesi gereken bir durum. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez.

Cuma gününün önemli bir bölümünde Ay İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. İletişim ve haberleşmede bir şeylerin ucu açık kalabilir. Netleşmekte zorlanabiliriz. Gece yarısı saatlerde Venüs-Mars altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı karşı cinsle ilişkilerimizi dengeleme şansı veriyor. Tutulmanın getirdiği streslerin yanı sıra, bir şeyleri de aydınlığa çıkaracak olması, ilişkimizde yaşanması muhtemel streslerin bizi daha iyiye itmesi şansının da olduğunu gösteriyor. Yeni ilişkilere adım atmak, mevcut ilişkimizdeki aksamaları toparlamak, yeni bir dengeye oturtmak adına kullanabiliriz bu güçlü enerjiyi. Ama yeni adımlar atmak veya şartları yerli yerine oturtmak için girişim yapmak açısından Ay’ın boşluktan çıkıp Yengeç burcuna geçeceği 15:54’ten sonrasını tercih etmemizde fayda var. Ay’ın Yengeç burcuna geçişiyle birlikte duygusal, sahiplenici, korumacı duygular da vurgu kazanmaya başlıyor. Hassasiyet ve vericiliğin öne çıkacağı akşam saatlerinde bu daha da belirginleşecek. Ay-Neptün altmışlığı bu etkisi arttırıyor. Ay-Neptün arasındaki uyumlu açılar sosyal ilişkiler, seyahatler, artistik-müzikle alakalı ve psişik aktivitelere girişmek, hastaneleri veya hemşireleri ziyaret etmek, ilaç tedavisine girişmek, ruhsal ve mistik öğretilere başlamak için uygundur. Akşam saatlerinde olumlu, uyumlu enerjiler devrede olacak; ama gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Uranüs karesinin sert ve gergin etkileri devreye giriyor; ilişkiler ve güvenlikle ilgili temalara dikkat!

Cumartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ülkemiz, halkımız, korunma ve koruma ihtiyacımız, yardımlaşma temalarının öne çıkacağı bir gündeyiz. Öğle öncesindeki saatlerde ağırlıklı olarak gergin etkiler var. Sabah erken saatlerde Ay-Plüton karşıtlığının hırpalayıcı etkileri devrede olacak. Güçlü ve etkin kişilerle görüşmek, somut sonuçlar ortaya çıkması beklenen işlere girişmek, mücadele ve risk gerektiren işlere girişmek, seyahat etmek, ameliyata girmek, hoşgörü ve esneklik gerektiren işlere kalkışmak için uygun saatlerde değiliz. Öğle saatleri civarında etkinleşecek Ay-Mars karşıtlığı, bu gergin etkileri daha da irdeliyor. Yeni riskler almak, seyahatlere başlamak, arkadaşlıklar kurmak ve kadınlarla görüşmek için uygun saatlerde değiliz. Ay-Venüs üçgeninin etkinleşmeye başlayacağı akşamüzeri saatleri civarında gergin etkiler yumuşamaya başlıyor. Bu uyumlu açı aşkla ilgili konular, evlilik, yeni giysiler giymek, eğlenceler için uygundur. Olumlu etkiler gece boyunca devam ediyor.

Pazar günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Eve ve aileye ait konuların, geçmişle ve hatıralarımızla ilgili nostaljik temaların öne çıkacağı bir gündeyiz. Kendimizi daha yoğun hislerle dolu hissedebiliriz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür üçgeni duygu ve düşüncelerimizi iyi harmanlayabileceğimizi ve karşımızdaki kişileri ikna yeteneğimizin güçlü olacağını gösteriyor. Bu açı 08:54’te kesinleşiyor ve hemen ardından Ay boşluğa düşüyor. Yani, geleceğe yönelik somut ve kalıcı kararlar almak istiyorsak, önemli konuşmalar yapacak isek, sabahın bu erken saatlerini değerlendirebiliriz. Gerçi Ay’ın gün boyunca başka bir temel açısı olmayacağından, ertesi güne kadar Ay-Merkür üçgeninin uyumlu enerjisi bizlerle olacak. Ama konuştuğumuz konuların ucu açık ve belirsiz kalması ihtimali de fazla. Bunu göz ardı etmemeliyiz. Ay’ın boşlukta olmasını da fazla abartmamalıyız öte yandan. Gün boyunca başka insanlarla iletişimde olmak, gezip tozup hava almak, değişiklikler yapmak, bir şeyler öğrenmek açısından gayet olumlu bir atmosfer var. Önemli olan kalıcı ve bağlayıcı kararlar almaktan kaçınmak. Sadece bu kadar…

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

25 Kasım 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Kasım ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız...

http://www.uzmantv.com/konu/kasim-2012-aylik-burc-yorumlari

 

2013 yılı burçlara göre değerlendirmeler için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.uzmantv.com/konu/2013te-aslan-burcu
http://www.uzmantv.com/konu/2013te-balik-burcu
http://www.uzmantv.com/konu/2013te-boga-burcu
http://www.uzmantv.com/konu/2013te-koc-burcu
http://www.uzmantv.com/konu/2013te-kova-burcu
http://www.uzmantv.com/konu/2013te-oglak-burcu
http://www.uzmantv.com/konu/2013te-yengec-burcu
http://www.uzmantv.com/konu/2013te-akrep-burcu
http://www.uzmantv.com/konu/2013te-basak-burcu
http://www.uzmantv.com/konu/2013te-yay-burcu
http://www.uzmantv.com/konu/2013te-terazi-burcu
http://www.uzmantv.com/konu/2013te-ikizler-burcu

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş önceki günlere nazaran aktifleşti son günlerde. Jeomanyetik aktivitede hareketlilik görüldü. Bir süre yükseklerde seyreden güneşlekesi sayısı göreceli olarak azaldı. Bugün itibariyle (25 Kasım) güneşkelesi sayısı 87 olarak bildiriliyor.

28 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek kısmi ay tutulması esnasında Güneş-Dünya-Ay-Jüpiter arasında bir dizilim gerçekleşecek. Astrolojide Jüpiter iyicil etkileriyle bilinen bir gezegendir. Fakat etkiyi büyüten bir yönü de vardır. Genel olarak iki gezegen Güneş ile hizalandığında güneşlekesi sayısı artar. Jüpiter ve Dünya hizalanmaları genellikle en geniş etkili yükselmeleri gösterir. Tutulmanın gerçekleşeceği 28 civarındaki bir iki günlük süreçte Merkür-Mars-Satürn de güneşmerkezli olarak bakıldığında birbirlerine doksan ve yüzseksen derecelik açılarda bulunacaklar. Bu hizalanmalar tutulma civarındaki günlerde güneşlekesi sayısında hızlı artış, etkin güneş patlamaları gibi etkiler yaratabilir. Bunun neticesinde dünyevi olaylar artabileceği gibi, doğal afetlerde artış görülebilir (deprem, volkan patlaması, fırtına, sel baskını vs).

Araştırmacı, bilim insanı Buryl Payne’e göre Güneş-Jüpiter-Dünya dizilimi esnasında Ay da bu dizilimde yer alırsa, bu iki üç günlük süreçte hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde sıcak olur.  

25.11.2012

Designed by Ongunsoft