Öner Döşer

26 Kasım Haftası

Bu sayfa 11730 kişi tarafından ziyaret edildi.

1935’TEN BERİ İLK DEFA!

Yeni gelişim fırsatlarına açılacağımız haftaya Güneş-Jüpiter kavuşumunun güzel enerjisiyle başlıyoruz! Aşağıda bu kavuşumun haritasını görmektesiniz.

 

 

Bu kavuşumun özel olduğunu ve 1935’ten beri ilk defa gerçekleştiğini söyleyen astrologlar var. Peki, nedir Yay burcundaki bu kavuşumu bu burçta gerçekleşen diğer Güneş-Jüpiter kavuşumlarından ayıran? OPA Başkanı Maurice Fernandez’in konuğum olduğu videoda bu kavuşum ve özel olması hakkında konuştuk, kavuşumun etkileri üzerine bilgiler paylaştık. İzlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=8OJsD9ow_zA  

Heyecan verici gelişmeler

Güneş-Jüpiter kavuşumu ile birlikte yeni bir döngüye de giriyoruz. Büyüme üzerine kurulu bu döngü, kendimizi dışa doğru genişletmemizi, tanımadığımız veya aşina olmadığımız alanlara açılmamızı sağlayacak, daha fazla deneyim kazanmamızı, hayata bakışımızı genişletecek bir takım fırsatları da beraberinde getirecektir.

Yay burcu hangi evinize denk geliyorsa, o evin temsil ettiği konularda eşsiz deneyimler ve heyecan verici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu konuda bilgi paylaştığım videoyu izlemek için tıklayınız  https://www.youtube.com/watch?v=8OJsD9ow_zA

Haritaya dikkatimizi çeken bir diğer şey de Merkür-Mars karesi oluyor tabii ki. Bu stresli açı, başkalarıyla iletişim kurarken sözlerimize dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Fazla düşünmeden söylediğimiz sözler yüzünden ilişkilerimizde sorunlar yaşayabiliriz.

Sonradan pişman olmayın!

Yay burcunda rahat ettiği konumda olmayan ve Retro durumda olan Merkür, Mars ile dik açıda da olunca, yanlış anlaşılmaya davetiye çıkaran aceleci konuşmalara meyyal bir atmosfer oluşuyor ister istemez. Ağzımızdan çıkıveren sözler yüzünden sonradan pişman olacağımız kırgınlıklar ihtimali de artıyor. Tabii bu durumu sadece sözler açısından ele almak eksik olur. Kararlarımız açısından da ele almak gerekir. Üzerinde fazla düşünmeden aldığımız kararlar, sonradan bize maliyet çıkartacak durumlar yaratabilir. Bu yüzden karar almamız veya uygulamaya geçirmemiz gereken konular üzerinde en az iki kez, hatta birkaç kez konuşmamızda yarar var. Bu açıdan özellikle Pazartesi gününe dikkat çekmek isterim!

Tefekkür ve mütalaa

Güneş-Merkür kavuşumunun en etkin olduğu ve Merkür’ün Güneş’in kalbinde olduğu Salı gününü, Merkür-Jüpiter kavuşumunun kesinleşeceği Çarşamba gününü geleceğe yönelik plan ve projelerimiz üzerinde düşünmek, tefekkür etmek açısından değerlendirebiliriz. Tabii yakın gördüğümüz, bizi anlayan veya aynı konuda çalıştığımız kişilerle mütalaa edebiliriz. Bu kavuşumu astrolojik açıdan değerlendirecek olan bizler, Salı sabahından itibaren, ülkemizdeki ilkini geçtiğimiz Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Meslektaş Çalışmalarının ikincisine başlıyor olacağız. Umarım demek istediğime bir örnek oluşturuyordur. Çünkü aynı meslekte olan insanların sorunları, endişeleri, geleceğe dair planları da benzerdir ve birbirlerine yardımcı olma şansları daha fazladır. Kısacası Salı ve Çarşamba günlerini hem sorunlarınız ve gelecek projeleriniz üzerinde derin düşünmek, hem de bunları konuşabileceğiniz kişilerle bir araya gelmek açısından güzel bir fırsat sunuyor…

Temkinli risk alın!

Mars risk almakla, Satürn ise temkinli hareket etmekle ilişkilendirilir. Mars ve Satürn gezegenlerinin altmış derecelik uyumlu açıda olacağı bir haftadayız. Bu açının etkili olacağı Salı günü ve açının kesinleşeceği Çarşamba günü mantıklı ve dozunda ya da temkinli riskler alarak yatırım yapabiliriz. Hayatımızda yapacağımız değişiklikleri, atacağımız yeni adımları da yine temkinli, kontrollü, dengeli bir şekilde yapabiliriz. Bu iki gezegenin uyumlu açı yaptığı zamanlar, dayanıklılık ve sabrın da yükseldiği, bilgece hareket etmeyi teşvik eden zamanlardır. Pazartesi günü kesinleşen Merkür-Mars karesinin aceleci ve düşünmeden hareket etmeye meylettiren enerjisi de Salı günü uzaklaşmaya başlıyor ve akılcı, temkinli riskler alarak yapılacak iş ve yatırımlar açısından uygun bir atmosfer oluşturuyor.

Sağlam olmayan ilişkilerin sonlanma zamanı!

Terazi burcunda ilerleyen Venüs, Koç burcunda gerileyen Uranüs ile karşıt açısını Cumartesi sabahı kesinleştiriyor (05:12). Bir müddettir aktif olan karşıtlık, bu açının son kez kesinleşmesiyle tamamlanıyor. Karşıtlığın Ay Düğümleri ile Büyük Kare açı kalıbı oluşturuyor olması, ilişkilerde son derece kadersel, kriz ve sarsıntı yaratan durumlarla karşı karşıya kalabileceğimizi düşündürüyor. Aşağıda ilgili haritayı görmektesiniz.

 

 

Haritada görüldüğü üzere Venüs anaretic (kritik) bir derecede, bulunduğu burcun son derecesinde, bir şeylerin sonlanmak üzere olduğunu gösteriyor. Sağlam olmayan, zaten yürütmekte bir müddettir zorlandığımız ilişkilerimiz varsa, bunların sonuna gelmiş olabiliriz. Bu açıdan kritik bir öneme sahip olan haftanın sonunda, üzerimizde baskı yaratan ilişkilerden özgürleşmek isteyebiliriz. 

Duygusal derinlik

İletişim gezegeni Merkür Cumartesi günü Akrep burcuna geriliyor (14:11) ve ilişkiler gezegeni Venüs Pazar akşamı Akrep burcuna geçiyor (20:01). Bu iki geçişle birlikte, duygusal anlamda yoğunluk kazandığımız bir zaman dilimine giriyoruz. Hayatımızdaki kişilerin bize karşı tavırlarından, sözlerinden, sevgilerini gösterme tarzlarından ziyadesiyle etkilenebiliriz. Su elementinden Akrep burcu sezgiseldir ve empatiktir. Karşısındaki kişinin zayıf ve güçlü yönlerini hissedebilme yeteneğini ifade eder. Kısacası bu hafta karşımızdaki kişilerin psikolojilerine, acılarına, ihtiyaçlarına yönelik hissiyatımız artacak. Onlar hakkında daha evvelce fark etmediğimiz şeyleri fark etmeye başlayabiliriz.


Teşekkür ederiz!

24 Kasım Cumartesi günü Naturel Festivali’nde OPA Başkanı Maurice Fernandez ile birlikte yaptığımız sunuma ilgi hayli yoğundu. Tüm katılımcılara teşekkür ederiz. 2019 yılını astrolojik açıdan ele aldık. Ana hatlarıyla değindik. Daha detaylı bir online seminer yapacağım. Yakında tarihini duyuracağım.


OPA’DAN İNDİRİM FIRSATI!

24-28 Kasım tarihleri arasında yıllık üyelik 60 USD yerine sadece 40 USD! 
Bu indirim yeni üye olmak ya da üyeliklerini yenilemek isteyen tüm üyeler için geçerlidir. Üyelik hakkında detaylı bilgi için: 

https://www.opaastrology.org/membership/membership


Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi ve duygusal konuların ön planda olduğu bir gündeyiz. Sevdiğimiz insanlara yardım edebiliriz, bundan çok keyif alabiliriz. Özellikle de Ay-Neptün üçgeninin ve Güneş-Jüpiter kavuşumunun etkilerini maksimumda hissettiğimiz sabah saatlerinde başkalarına maddi-manevi yardım etmek açısından kullanabiliriz. Güneş-Jüpiter kavuşumunun etkili olduğu gün genelini ruhsal konularla ilgilenmek, içe dönüp kendi motivasyonlarımızı gözden geçirmek açısından da değerlendirebiliriz. Ama Merkür-Mars karesinin düşüncesizce konuşmalara ve kararlara meylettiren etkilerinin de farkında olmalıyız. Sözlerimize dikkat etmeliyiz. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu akşam saatleri güç çekişmelerine, gerginliklere açık gözüküyor, dikkat!

Salı gününün ilk yarısında Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay’ın Venüs-Uranüs karşıtlığını çalıştıracağı sabah saatlerinde ilişkiler açısından kritik bir enerji akışı var. Karşımızdaki kişiler üzerinde baskı yaratmamız, ilişkimizin yara almasına sebep olabilir. İlişkimizin dengesini bozacak olaylara da açık bir zaman diliminde olduğumuz için, birden karşımıza çıkan beklenmedik ve sarsıcı durumlar karşısında sağduyumuzu korumamız yerinde olur. 10:21-11:34 saatleri arasında kısa bir müddet boşlukta ilerleyen Ay, saat 11:34 itibariyle Aslan burcuna geçiyor. Ay’ın sırasıyla Jüpiter, Merkür ve Güneş ile üçgen açılarının etkili olduğu öğleden sonrasını iyi değerlendirebiliriz. Akşam saatlerinden itibaren Merkür-Jüpiter kavuşumunun etkileri de güçleniyor. Eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, dış ticaret, turizm, kültürel konular, felsefe ve inançlarla ilgili konularda fikir alışverişleri, toplantılar yapabiliriz. Güzel fırsatlar sunan bu olumlu atmosferi iyi kullanalım!  

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Özgüven, iyimserlik ve gelecekten umut duygularının hakim olduğu bir gündeyiz. Merkür-Jüpiter kavuşumunun etkileri henüz devrede. Eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, dış ticaret, turizm, kültürel konular, felsefe ve inançlarla ilgili konularda fikir alışverişleri, toplantılar yapabiliriz. Üzerinde çalıştığımız, uğraştığımız işlerde ilerleme kaydedebiliriz. Geleceğe yönelik plan ve programlar üzerine düşünebilir, bize faydası dokunabilecek kişilere fikir alışverişleri yapabiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkinleşmeye başladığı akşam saatlerinden itibaren ilişkiler açısından güzel bir atmosfer oluşuyor. Değerlendirebiliriz! 

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Aslan burcunda ilerliyor ve Venüs ile altmışlık, Uranüs ile üçgen açısını etkinleştiriyor. Neşeli, coşkulu bir atmosferde olacağımız, yaratıcılığın da vurgu kazandığı öğle öncesini ilişkiler, sanatsal konular, giyim kuşam, kişisel bakım gibi konularda işler yapmak açısından değerlendirebiliriz. İlişkilerde daha önce yaşadığımız zorlukları aşmak veya düzeltmek açısından da bu zaman dilimini değerlendirebiliriz. 12:46-14:07 saatleri arasında Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 14:07 itibariyle Başak burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında girişeceğimiz işleri daha iyi detaylandırmamız, planlı hareket etmemiz gerekiyor. Ay’ın Merkür ve Jüpiter ile dik açılarının etkili olduğu öğle sonrası ve akşam saatlerinde gerçeklerden ve yapılabilirlikten uzaklaşan ve ayağı yere basmayan projelerden uzak durmamızda, abartılı iş ve girişimlerden kaçınmamızda fayda var!

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerleyen Ay’ın zorlu açılarının baskın olduğu bir gündeyiz. Özellikle Ay’ın Mars ve Neptün ile karşıt açılarının etkili olduğu öğle öncesindeki saatlerde yanılgılara, yanlış kararlara açık olacağız. Aynı zamanda sahtekarlıklar, yanıltmaya yönelik girişimler konusunda da dikkatli olmamızda fayda var! Mars-Neptün kavuşumuna doğru ilerlemekteyiz ve bu kavuşum yanıltıcı, hayal kırıklığı yaratıcı, çözülme ve dağılma riski taşıyan bir enerjiyi de barındırıyor. Akşam saatlerinde etkili olmaya başlayacak Ay-Plüton üçgeni, daha sağlam hareket etmemize ve kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmemize destek verebilir.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Hesaplı, titiz ve akılcı hareket etmemiz gereken bir gündeyiz. Venüs-Uranüs karşıtlığı ve Ay-Kiron karşıtlığının etkili olduğu öğle öncesindeki saatler ilişkiler açısından hayli zorlu gözüküyor. Kopma, uzaklaşma, ayrılma enerjisi gökyüzüne hakim oluyor. Etrafımızdaki insanlardan beklemediğimiz tepkileri alma, sarsıcı ve şok eden sürprizlerle karşılaşma olasılığımız artıyor. Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde Yapacağımız konuşmalarda, yazışmalarda kendimizi daha iyi ifade edebiliriz. Bu açının kesinleştiği 17:34 sonrasında başka temel açısı kalmayan Ay çok kısa bir müddet için boşluğa giriyor, ardından 17:48’de Terazi burcuna geçiyor. Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri keyifli, güzel gelişmelere açık gözüküyor. Sosyalleşmek açısından değerlendirebiliriz!  

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Huzur, barış ve denge arayışında olacağımız bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Satürn karesi, kendimizi engellenmiş veya daralmış hissedebileceğimiz bir zaman dilimine işaret ediyor. Yürüyüş yaparak, iyimser yapıda kişilerle bir araya gelerek, neşeli bir ortam yaratabilir, üstesinden gelebiliriz. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerine yakınlaştıkça ilişkiler ve sosyallik açısından olumlu etkileşimler artıyor. Önemli kişilere görüşmeler açısından değerlendirebiliriz. Özel ilişkiler açısından da keyifli bir zaman dilimindeyiz. Akşam 20:01’de Venüs Akrep burcuna geçiyor. İlişkilerde derinleşme zamanı!

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

 

25.11.2018

Designed by Ongunsoft