Öner Döşer

26 Mart Haftası

Bu sayfa 21315 kişi tarafından ziyaret edildi.

LÜTFEN DİKKAT!

Dikkat çekici ve zorlu enerjiler içeren bir haftaya giriyoruz. Hatta yılın ilk yarısının en önemli zaman dilimine giriyoruz diyebiliriz! Dikkatli olmamız gereken şeyler var! Bu konuyu İngiliz meslektaşım Mayo Astroloji Okulu Başkanı Wendy Stacey ve İranlı meslektaşım ISAR İran Temsilcisi Ehsan Khazeni ile Youtube Astroloji Televizyonu kanalında canlı yayında detaylı bir biçimde konuştuk. Arşivden izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=jPC2_oEMMkQ&t=93s

Uğursuz kavuşum

Geleneksel astrolojide “malefik”, Türkçe kullanımda “kötücüller” eski Osmanlı astrologlarının (mesela Sadullah Efendi'nin Mecmuatü'l Ahkam eserinde olduğu gibi) ifadesiyle “uğursuz” olarak nitelendirilen Mars ve Satürn gezegenlerinin kavuşumlarına çok önem verilirdi. Böylesi zamanlar önceden belirlenir, halktan kişiler ya da devlet erkanı uyarılırdı. Çünkü zorlu ve stresli olayların ortaya çıkması güçlü ihtimal olarak görülürdü.

Mars-Satürn gezegenleri 2 Nisan 2018 tarihinde 8 derece 57 dakika Oğlak burcunda tam kavuşacaklar. Bu kavuşumun etkilerinin giderek belirginleştiği günlerdeyiz aslında. Ama asıl belirginleşme ya da ortaya çıkış 31 Mart’ta gerçekleşecek olan dolunay ile olabilir muhtemelen…

Güçlü enerjiler açığa çıkıyor, dikkat!

Mars-Satürn kavuşumunun zorlu enerjileri 31 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek dolunay ile ortaya çıkmaya başlayacak gibi gözüküyor. Dolunaylar Ay ve Güneş’in karşıt açıda olduğu zamanlardır. Astrolojide tam karşıtlığın gerçekleştiği zaman için bir harita çıkartılır ve dolunayın taşıdığı enerjiler, ortaya çıkabilecek muhtemel durumlar hakkında yorumlar yapılır. Dolunay haritasında gördüğünüz üzere, tam Ay-Güneş karşıtlığı 31 Mart öğleden sonra 15:36’da 10 derece Terazi-Koç ekseninde gerçekleşiyor ve 7-8 derece Oğlak’ta çok yakın boylamda seyretmekte olan Mars-Satürn kavuşumuna dik açı yapıyor. Yani dolunay Mars-Satürn kavuşumunu tetikliyor.

 

 

Ankara koordinatlarına göre düzenlenmiş bu astroloji haritasında dolunay Aslan burcuna denk düşmekte. Bu durum idari konuların, idarecilerle ilgili durumların vurgu kazanacağını gösteriyor. Dolunay haritanın 3/9.evler eksenine denk düşüyor. Önümüzdeki bir aylık dönemin bizim açımızdan en önemli olaylarının içinde bulunduğumuz bölgedeki komşularımız, sınırdaş olduğumuz ülkelerle ilgili olacağını düşündürüyor. Basın-medya ile ilgili konular, yazılan-çizilenler, yazarlar, konuşmalar, yazılar, dedikodular, taşımacılık, iç seyahatler, iç uçuşlar, metro, metrobüs, otobüs, tren yolları da 3.ev konusuna girer. Dolayısı ile bu dönemde bu alanları ve konuları vurgulayan dikkat çekici olaylar muhtemeldir.

Dolunayın oluşturduğu stresli karşıt açıyı daha stresli hale dönüştüren Mars-Satürn kavuşumunu da dikkate aldığımızda bir T-kare açı kalıbı oluştuğunu görüyoruz. Öncü burçlarda bulunan gezegenler arasında olduğu için hızlı gelişmelere işaret eden bu açı kalıbı şu konularda muhtemel streslere dikkat çekiyor ve bizi uyarıyor: çocuklar, gençler, onların eğitimleri, parklar, eğlenceli mekanlar, oyunlar, oyuncular, sportif faaliyetler, sporcular, aracı ve haberci konumundaki kişiler, ataşeler, diplomatlar, sosyeteden kişiler, borsa, spekülasyon ve spekülatif finansal işler. 

Mars-Satürn kavuşumu haritanın yükselenindeki burca göre 6.burca denk düşüyor. Bu yerleşim de şu alanlarda hareketlenme ve stres ihtimalini gösteriyor: askeri konular, askerler, silahı kuvvetler, güvenlik güçleri, memur kesimi, kamuya ait sağlık ve hizmet kuruluşları, gündelik hayatın düzenlenmesi, halkın sağlık sorunları, evcimen ve küçükbaş hayvanlar.

BURÇLAR NASIL ETKİLENİYOR?

Dolunayın ve bu haftanın burçlara göre değerlendirmelerini izlemek için aşağıdaki linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=jPC2_oEMMkQ&t=93s

Zorlu enerjileri körükleyen yıldız

Mars ve Satürn’ün tam da dolunay esnasından itibaren daha belirgin bir şekilde Facies yıldızının izdüştüğü derecede çok yakın olduğunu görünce hemen dikkatimiz bu yöne çekiliyor! Geleneksel astrologlara göre Facies yıldızı gökyüzünün en zorlu yıldızlarından biridir. Şiddetli olaylar ortaya çıkarmaya yönelik bir etkisi olduğu, acımasız ve agresif yönü olduğu söylenir. Mars ve Satürn gibi iki zorlu karakterde gezegenin bu yıldızın izdüştüğü boylamda kavuşuyor olması pek de hayra alamet değil gibi gözüküyor…

Bu konuda detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=jPC2_oEMMkQ&t=93s

Türkiye astroloji haritası üzerindeki etkileri

Önceki satırlarda da bahsettiğimiz üzere zorlu bir zaman dilimine giriyoruz ve bu zorlu dönemde dikkatli olmamız gereken konuları anlamak, tahmin etmek, gerekli uyarılarda bulunmak üzere ülkemiz astroloji haritasına bakmamızda yarar var. Aşağıda dolunay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerindeki yansımasını görmektesiniz.

 

 

Dolunay Türkiye astroloji haritasının 4.evine denk düşüyor. Bu ev ülkenin iç konularını, topraktan alınan ürünlerle, madenlerle, yerleşilmiş olunan topraklarla, hudutlar-sınırlarla, iç güvenlikle, binalar ve yapılarla, imar ve iskanla, muhalefetle ilgili konuları temsil eder. Dolayısı ile dolunayın aydınlatacağı, yansıtacağı konular ene tema olarak bu konulardır.

Dolunay, haritamızın 4.evinde 7 derece Terazi burcunda yerleşimde olan Mars’ın bulunduğu dereceye çok yakın bir boylam derecesinde gerçekleşecek. Yani Mars’ı tetikleyecek. Mars ne demek diye hatırlamak istersek: Askerler, ordu, savaş, düşman, terör, gasp, darp, mücadele, rekabet, agresyon, kavga, galibiyet diyebiliriz. Sıcak şeyler, yangınlar Mars doğasındadır.

Mars haritamızın 5.evini ve 11.evini yönetmekte olduğundan, çocuklar ve gençlerle ilgili konular, Meclis, ülkenin müttefikleriyle ilgili konular da bu dolunayın aktif edeceği ana temalar arasında yer alacak diyebiliriz.

Türkiye astroloji haritasının 7.evine denk düşen Mars-Satürn kavuşumu da 4.evde yer alan Mars’ı tetikliyor. Dolayısı ile zorlu etkiler katlanıyor. Bu yıl 8 Ocak’ta yayınladığımız bir yazımda bu konuda şunları belirtiyorum: “2 Nisan’da Oğlak burcundaki Mars-Satürn kavuşumu Türkiye astroloji haritasının 7.evine denk düşüyor. Bu birkaç anlama gelebilir: bazı ülkelerle ilişkilerde zorlanabilir, açık düşmanlıklara muhatap kalabiliriz. Bazı klasik astrologlara göre 7.evdeki bu durum direkt “düşman kazanmak” ya da “savaş” anlamına geliyor. Diğer bir ihtimal de ikili ilişkiler içerisinde olduğumuz bazı ülkelerle yolumuzu ayırmak olabilir. Kavuşum iki kötücülün aynı boylam derecesinde bulunduğu yerin Facies yıldızının izdüştüğü alana denk gelmesi ki bu pek de hayra alamet görülmez! Üçüncü ihtimal Türkiye’nin muhatabı olduğu davalar ile ilişkili olabilir ve ülkemiz haritasının uluslararası davalar evine denk düşen bu kavuşum “davayı kaybetmek” olarak görülebilir.” Bu yazımın tamamı için linki ziyaret edebilirsiniz.  http://www.onerdoser.com/makaleler/2018de-turkiye-ve-dunya-4bolum-223

Türkiye astroloji haritasının 7.ve 8.evlerini Satürn’ün yönettiği Oğlak ve Kova burçları kesiyor. 8.ev girişinin yücelme yöneticisi Mars. Dolayısı ile bu dolunay ile T-kare oluşturan Mars-Satürn kavuşumunun uluslararası ilişkiler veya yabancılarla uzantılı para çıkışlarına işaret ettiğini de söyleyebiliriz. Kredi ve borçlar, dış ödemelerle ilgili zorlanmalar da söz konusu olabilir. Mars-Satürn kavuşumu Oğlak burcunda olduğu için finansal kurumlar, bankalar, büyük şirketler a da kamu kuruluşlarıyla ilgili stresler de ihtimaldir. Bakalım nasıl çalışacak? Bekleyecek ve göreceğiz…

Aceleci kararlar almayın!

Venüs-Uranüs kavuşumunun etkisini maksimumda gösterdiği Çarşamba ve Perşembe günlerinde, ama öncesinde bu kavuşumun Ay tarafından tetiklendiği Pazartesi gününde ilişkilerle ilgili sürpriz gelişmelere açık olacağız. Bu sürprizler ve hızlı gelişmeler pozitif veya negatif yönde de olabilir. Ama haftanın genel durumuna bakılırsa, daha ziyade zorlu yönleri vurgu kazanabilir diye düşünüyor insan. Merkür de Koç burcunda gerilemekte iken etkili olan bu kavuşum bizi ilişkilerimizle ilgili konularda düşünmeden, hızlı kararlar almamamız konusunda uyarıyor adeta! 

Otorite figürleri ile ilgili sorunlar

Güneş-Satürn karesinin de etkilerinin maksimuma ulaştığı bir haftadayız. Perşembe günü kesinleşecek bu açının zorlu etkilerini hafta sonunda daha fazla hissedeceğiz. Güneş-Satürn arasındaki zorlu açılar otorite figürleriyle ilgili zorlanmaları, sorunları anlatır. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle yapılan görüşmeler, toplantılar, işler açısından da zorlu zamanlardır. Engellenmeler, kısıtlanmalar, gecikmeler söz konusudur. 

İlişkileri sağlama almak

İlişkiler gezegeni Venüs 31 Mart Cumartesi sabahı Boğa geçiyor (07:53). Bu geçişle birlikte ilerleyen günlerde ilişkilerde sağlamlık, devamlılık ve güven arayışımız artacaktır muhtemelen. Bu geçişin, aynı gün Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay ve Mars-Satürn kavuşumuyla birlikte oluşturduğu T-kare açı kalıbının ilişkilere gergin yansımasını biraz olsun dengeleyeceği düşüncesindeyim. Boğa burcundaki Venüs hiç olmazsa aceleci ve düşüncesizce hareket etme riskini azaltabilir, ilişkilerdeki agresyonu sakinleştirebilir.

Harika bir etkinlikti!

23 Mart Cuma sabahı Mercure Otel Altunizade’de başlayan 7.Uluslararası Astroloji Günleri etkinliğimiz harika geçti! Organizasyonda görev alan, destek veren, katılan herkese gönül dolusu teşekkür ederiz. Konuşmalar harika idi. Normal süresinden uzun süren konuşmalar esnasında kimse yerinden ayrılmadı, sonuna kadar ilgiyle izlemeye devam etti.

 

 

Skeçler muhteşemdi!

Etkinliğimizde bu yıl ilk kez astrolojiyle alakalı skeçlere de yer verdik. Kenan Yasin Bölükbaşı’nın yazdığı ve arkadaşlarıyla birlikte canlandırdığı skeçler harikaydı! Bunlardan bir tanesinin bir bölümünde ben de yer aldım.

 

 

Çocuklar yararına açık arttırma

7.Uluslararası Astroloji Günleri etkinliğimizde bu yıl ilk kez çocuklar yararına bir açık arttırma da düzenledik. Eşim Gaye Döşer’in organize ettiği açık artırmaya katılan ve destekleyen herkese çok teşekkür ederiz!

 

 

Önemli haftayı birlikte değerlendirdik!

Yazımın başında da belirttiğim gibi, önümüzdeki hafta astrolojik açıdan çok önemli. Bu önemli haftayı 7.Uluslararası Astroloji Günleri etkinliğimizde konuşmacı olarak yer alan değerli astrolog dostlarımdan Wendy Stacey ve Ehsan Khazeni ile de konuştum. İzlemek için tıklayınız…

https://www.youtube.com/watch?v=jPC2_oEMMkQ&t=1755s


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününün ilk yarısında Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusallığın vurgu kazandığı, alınganlıklara davetiye çıkarabilecek bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etrafımızda olan bitene gereğinden fazla reaksiyon gösterebiliriz. İlişkiler açısından da dikkatli olmak gerekiyor sabah saatlerinde. Fazla düşünmeden yapılan acele işler ve girişimler de beklenen sonuçları getirmeyecektir muhtemelen. 09:57-14:44 saatleri arasında Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, 14:44 itibariyle Aslan burcuna geçiyor. İçinde bulunduğumuz şartları iyi yönetmemiz gereken bir öğle sonrasındayız. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmeleri bu saat sonrasına alabiliriz. Olumlu enerji akışı akşam saatlerine kadar devam ediyor. İkili ilişkiler açısından da şanslı bir zaman diliminde olduğumuzu söyleyebiliriz.

Salı günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimizi açık ve net bir biçimde ifade etme, olayları yönetme, ön plana çıkma arzumuzun tetiklendiği bir gündeyiz. Ay’ın Merkür ile üçgen açısının etkili olduğu öğle sonrasındaki zaman dilimini önemli konuşmalar, yazışmalar açısından değerlendirebiliriz. Tabii Merkür’ün gerilemekte olduğunu aklımızdan çıkarmamamızda, aceleci sözlerden ve kararlardan kaçınmamızda fayda var!

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay-Jüpiter karesinin etkilerinin henüz devrede olduğu sabah saatlerinde abartılara açık olabiliriz. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde ilişkiler açısından şanslıyız. Değerlendirebiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin etkilerini gösterdiği öğle saatleri civarında hoş sürprizlere açık olacağız. Özellikle ilişkiler açısından güzel gelişmeler yakalayabiliriz. 12:54-17:30 saatleri arasında Ay boşlukta ilerliyor olacak. Bu olumsuz bir şey değil, ama sağlam ve kalıcı adımlar atmak açısından çok isabetli bir zaman diliminde olmayabiliriz. Ay’ın Başak burcunda ilerlediği akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerde ince ayrıntılar çok önem taşıyacak.

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Haftanın en ilginç günlerinden birindeyiz! Sabah erken saatlerde kesinleşen Venüs-Uranüs kavuşumu (03:47) ilişkiler açısından hayli dalgalı, enerjinin inişli çıkışlı aktığı bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Beklenmedik kopuşlar yaşanabilir, tabii beklenmedik bir araya gelmeler de! Ay’ın Mars ve Satürn ile üçgen açılarının etkili olduğu sabah saatlerinde enerjimizi daha dengeli ve yapıcı kullanmaya gayret edebilirsek, daha iyi sonuçlar alabiliriz. Ay-Neptün karşıtlığının etkilerini deneyimleyeceğimiz akşam saatlerinde yanılgılara, hayal kırıklıklarına açık olacağız, dikkat! Gün boyunca etkili olan Güneş-Satürn karesi, hızlı ilerleyemeyeceğimiz bir günde olduğumuzu gösteriyor. Güneş-Satürn arasındaki zorlu açılar otorite figürleriyle ilgili zorlanmaları, sorunları anlatır. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle yapılan görüşmeler, toplantılar, işler açısından da zorlu zamanlardır. Engellenmeler, kısıtlanmalar, gecikmeler söz konusudur. 

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Üzerinde uğraştığımız işlerde başarı kaydetmek için detaylara hakim olmamız, ince eleyip sıkı dokumamız gerekecek. Sabahın erken saatlerinde Plüton ve Jüpiter ile olumlu açılarının ardından 07:58’de boşluğa giren Ay, akşam 20:51’de Terazi burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor. Yani bugün yapacağımız bazı işleri tamamlayamayabiliriz. Ya da bu işler beklediğimizden farklı bir yöne kayabilir. Beklenmedik gelişmelerle karşılaşabiliriz. Sağlam ve kalıcı adımlar atmak açısından bugünü tercih etmeyebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Haftanın en dikkat çekici günündeyiz! Ay’ın Mars ve Satürn ile dik açılarının etkili olduğu sabah ve öğle saatleri arasında sert, şiddetli, zorlu bir enerji akışı var, dikkat! Negatif enerji yayan stresli kişilerden uzak dursak iyi ederiz! Kazalara, sakarlıklara, tartışmalara, kavgalara açık, çatışma ve gerginlik ihtimalinin güçlü olduğu bir zaman dilimindeyiz. Saat 15:36’da Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor. Dolunayın zirve noktasındayız! Önemli olayların açığa çıkacağı, görülür hale geleceği, girişimlerin o ya da bu şekilde sonuçlarının alınacağı bugünde kendi enerjimizi dengelemek için bazı çalışmalar yapabiliriz. Agresyon hissediyorsak, biraz yalnız kalmayı, içe çekilmeyi tercih edebiliriz. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrası düşünmeden yapılan konuşmalara, patavatsızlığa, yanlış tespit ve değerlendirme neticesinde ortaya çıkabilecek atışmalara, sataşmalara, sözlü saldırılara davetiye çıkarıyor adeta!   

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Denge aradığımız bir gündeyiz, ama ne denli başarabiliriz burası kuşkulu. Zira Ay’ın açıları hayli stresli olacak gün boyunca. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Plüton karesi güç çekişmelerine, dönüşüm krizi yaratacak bazı yeni gelişmelere ve durumlara işaret ediyor olabilir. Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde girişilecek işlerde sabitlik ve kalıcılık kazanmak zor gözüküyor. Bunun yanı sıra, değişik ve orijinal fikirlere de açık olacağımız yaratıcılığımızı ortaya koyabileceğimiz bir gündeyiz. Güneş-Merkür kavuşumunun en etkili olduğu ve Merkür’ün Güneş’in kalbinde olduğu akşam saatleri ve sonrasında zihnimizi ileride yapmayı düşündüğümüz plan ve projelere odaklayabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

25 Mart 2018, Cuma

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal  

 

25.03.2018

Designed by Ongunsoft