Öner Döşer

26 Mayıs Haftası

Bu sayfa 9298 kişi tarafından ziyaret edildi.

26 Mayıs Haftası: İKİZLER BURCUNDA YENİAY!

Yeni umutlara yelken açacağımız bir haftaya giriyoruz. 28 Mayıs Çarşamba günü İkizler burcunun 8. Derecesinde (7 derece 12 dakika) yeniay gerçekleşiyor. Eğitim, medya ve yayıncılık gibi alanlarda hareketlilik, bilgi alışverişleri yoğunlaşıyor. Yeni şeyler öğrenmek için adım atabilir, yazmaya veya yayınlamaya girişmek, seyahatler, eğitim alanında adımlar atmak adına kullanabiliriz bu yeniayı. Yeniay anından sonra Ay’ın ilk açı yapacağı gezegen Neptün ve aradaki açı doksan derecelik dik açı olacağından, yanılgılara, yanlış bilgilendirilmeye veya bilgilendirmeye açık bir tarafı da var tabii bu yeniayın. Eğer iyi dengeleyebilirsek, son derece yaratıcı ve ilham dolu bir yönü de var öte yandan!

Yine 28 Mayıs Çarşamba günü Merkür-Venüs arasındaki altmış derecelik açı kesinleşiyor. Yeniay esnasında da aktif olacak bu uyumlu açı sözlerimize, yazdıklarımıza, iletişimimize olumlu yönde katkıda bulunacak faktörlerin de işbaşında olacağını gösteriyor. Artistik ve sanatsal konularda girişim yapmak, evde veya iş yerinde dekorasyon, giyim kuşam alışverişi veya estetik yenilikler ve değişiklikler açısından kullanılabilir.

29 Mayıs Perşembe günü Güneş-Neptün arasındaki doksan derecelik açı kesinleşiyor. Bu ikili arasındaki uyumsuz açılar, otorite veya erkek figürleriyle ilişkilerde hayal kırıklığı, yanılgı, yanlış karar gibi riskler taşır. Kararsızlık eğilimi yaratır. Önemli pozisyondaki kişilerle ya da hayatımıza yön veren bizim için önem taşıyan kişilerle görüşmeler, yardım ve destek talepleri açısından problematik yönleri vardır. Ama ilham ve yaratıcılığı tetikleyen, maneviyata yönelten, ruhsal çalışmalar açısından ideal tarafı da vardır. Bu yönde değerlendirilebilir. Ama maddi konularda destekleyici değil, tersine çalışabilir, dikkat!

Yine 29 Mayıs Perşembe günü Venüs Boğa burcuna geçiyor. İlişkilerimizi oturtabileceğimiz, istikrar kazandırabileceğimiz bir sürece giriyoruz. İlişkilerimizle ilgili sağlam ve kalıcı adımlar atabiliriz. Artistik ve sanatsal konularda çalışanlar, iş yapanlar açısından da olumlu bir geçiş diyebiliriz. Venüs’ün Boğa burcundaki seyri 23 Haziran’a kadar sürecek.

Yine 29 Mayıs Perşembe günü Merkür Yengeç burcuna geçiyor. Düşüncelerimizde ve iletişimde sübjektifliğin ve duygusallığın ön plana çıkacağı bir sürece giriyoruz. Önemli kararlarımızda duygularımızdan etkilenebiliriz. Başkalarının duygularını idrak etme ve empatikleşme adına pozitif olarak görebiliriz Merkür’ün Yengeç burcundaki seyrini. Ama yakında gerilemeye başlayacak bu burçta (7 Haziran’dan itibaren).

31 Mayıs Cumartesi günü Güneş-Mars arasındaki yüzyirmi derecelik açı kesinleşiyor. Bu ikili arasındaki uyumlu açılar, enerjimizi güçlü ve dengeli bir biçimde ortaya koyabilme kabiliyetimizi tetikler. Güç ve efor isteyen işlerde, cesaret gerektiren konularda atılım yapmak açısından değerlendirebiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra 00:27’de Boğa burcuna geçecek olan Ay günün geri kalanı boyunca bu burçta hareket ediyor. Sakinlik, durağanlık ve huzur arayışında olacağımız bir gündeyiz. Maddi güvence arzumuz da ön planda olacak. Ülkemiz açısından içinde bulunduğumuz topluluklar, ittifak ülkelerle ilişkiler, Meclis, idareciler, gruplar, kulüpler, dernekler, vakıflarla ilgili konular vurgu kazanabilir. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı öğle saatlerinden itibaren duygusal anlamda kendimizi daha huzurlu hissedebiliriz. Girişeceğimiz işlerde dengeyi ve devamlılığı sağlayabiliriz. Maddiyat ve maneviyatı dengede tutabiliriz. Başkalarına yardım açısından güzel bir gündeyiz! Değerlendirebiliriz… Gece saatlerinde Ay-Plüton üçgeninin destekleyici etkileri devreye giriyor. Girişeceğimiz işlerde güç destekleri alabilir, kendimizi etkin bir şekilde ifade etmek gereken işlere girişebilir, diyaloglar kurabiliriz.

Salı günü boyunca Boğa burcunda hareket edecek olan Ay’ın açılarına bakarak, günün genelinde aradığımız stabiliteyi, devamlılığı ve sakinliği yakalayabileceğimizi söyleyebiliriz. Ülkemiz açısından içinde bulunduğumuz topluluklar, ittifak ülkelerle ilişkiler, Meclis, idareciler, gruplar, kulüpler, dernekler, vakıflarla ilgili konular vurgu kazanabilir. Ay-Satürn karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinde sıkıcı, engelleyici, geciktirici etkiler devrede olacağından, şartları fazla zorlamasak iyi ederiz. Öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Jüpiter altmışlığının yapıcı etkileri sayesinde karamsarlıktan kurtulmaya, açılmaya ve daha pürüzsüz ilerlemeye başlayabiliriz. Kalıcı veya somut sonuç beklemediğimiz, daha önce başlatılan şeyleri takip ettiğimiz iş ve girişimlerimizi öğle sonrasındaki saatlere almak daha akıllıca olabilir. Ay 12:09’da boşluğa girecek ve günün geri kalanında boşlukta ilerleyecek zira. Bu yüzden öğle öncesinde ideal girişim zamanını 10:54-12:09 arasındaki kısa sürece denk getirmek isabetli olabilir.

Çarşamba gününe başlarken henüz Boğa burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 07:47 itibariyle İkizler burcuna geçiyor. Hareket, tempo ve bilgi akışının hızlandığı bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 12. Evinde ilerleyeceğinden, kontrol dışı faktörler, arka planda dönen işler, hastaneler, hapishaneler gibi kapalı alanlarla ilgili işler vurgu kazanabilir. Özellikle de yeniayın gerçekleşmesi sonrasındaki birkaç günlük süreçte bu etkiler daha belirginleşebilir. 21:40’da İkizler burcunda yeniay gerçekleşiyor. Eğitim, medya ve yayıncılık gibi alanlarda hareketlilik, bilgi alışverişleri yoğunlaşıyor. Yeni şeyler öğrenmek için adım atabilir, yazmaya veya yayınlamaya girişmek, seyahatler, eğitim alanında adımlar atmak adına kullanabiliriz bu yeniayı. Yeniay anından sonra Ay’ın ilk açı yapacağı gezegen Neptün ve aradaki açı doksan derecelik dik açı olacağından, yanılgılara, yanlış bilgilendirilmeye veya bilgilendirmeye açık bir tarafı da var tabii bu yeniayın. Eğer iyi dengeleyebilirsek, son derece yaratıcı ve ilham dolu bir yönü de var öte yandan! Gecenin ilerleyen saatlerde etkin olan Ay-Mars üçgeni enerjimizin yüksek olacağını gösteriyor. Cesaret ve girişimcilik ruhu yükseliyor.  

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Oldukça hareketli, zihinsel anlamda aktif bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 12. Evinde ilerleyeceğinden, kontrol dışı faktörler, arka planda dönen işler, hastaneler, hapishaneler gibi kapalı alanlarla ilgili işler vurgu kazanabilir. Öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Uranüs altmışlığı, heyecanlı, yeniliklere ve değişimlere açık saatlerde olduğumuzu gösteriyor. Bu açının kesinleşeceği 12:58 sonrasında boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. Netleşme beklediğimiz işlerde sonuç almakta zorlanabiliriz. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda kararsızlık belirsizlik vardır. Ama Ay’ın boşlukta olması, olumsuz şeyler olacağı anlamına gelmez. Bugün iki gezegen burç değiştiriyor. Sabaha karşı 04:45’te Venüs Boğa burcuna, öğlen 12:11’de Merkür Yengeç burcuna geçiyor. Bu konuda bilgi için yazımın giriş bölümüne göz atabilirsiniz.

Cuma gününe başlarken Ay henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. Kararsızlık, belirsizlik etkisinin hakim olduğu ve olayların beklenmedik şekilde yön değiştirmesine açık bir gündeyiz. Saat 17:13’te Ay’ın Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte kararlılık kazanıyoruz. Duygusal anlamda yoğunlaşacağımız ve empatinin ön plana çıkacağı saatlerdeyiz. Ülkemiz, halkımızla ilgili konular açısından da önemli bir vakitteyiz. İhtiyaç sahiplerine yardım etmek, hayvanlara ve doğaya sahip çıkmak, etrafımızda olan bitene aldırmak gibi duyarlılıklar vurgu kazanabilir. Ay-Merkür kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinde duygusal konuşmalar, yazışmalar, haberler, duyurularla karşılaşabiliriz. Duygusal kararlar verme eğilimi gösterebiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı gece saatleri aşk ve romantizm açısından çok güzel enerjiler içeriyor. Eğlenceli etkinlikler, sanatsal aktiviteler düzenlemek veya iştirak etmek açısından harika bir gecedeyiz! Değerlendirebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyen Ay, ülkemiz astroloji haritasının bizleri ilgilendiren alanından geçiş yapıyor olacağından, etrafımızda olan bitene yoğun duygusal tepki verebilir, duyarlılığımızı gösterebiliriz. Milli, geleneksel, bize ve insanımıza ait konular ön plana çıkabilir. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerinde duygusallık daha da vurgulu. İhtiyaç sahiplerine yardım etmek, hayvanlara, doğaya sahip çıkmak gibi konularda bir şeyler yapabilir, yardımlaşabiliriz. Sorunlarını çözemeyen birilerinin dertlerine derman olmaya çalışabilir, en azından onları dinlemeye vakit ayırabiliriz. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Mars üçgeni de harekete geçme, bir şeyler yapma güdümüzü aktifleştiriyor. Öğle saatleri civarı enerji iyice yükseliyor. Bu enerjinin uygunsuz, dengesiz bir şekilde dışa vurması riski de mevcut. Bu yüzden daha sağduyulu, acelesiz davranmamız çok önemli. Ay’ın Mars-Plüton-Uranüs ile uyumsuz açılarının ardı ardına geleceği günün ikinci yarısında acelecilikten kaynaklanan kaza ve sakarlıklara, öfke ve agresyondan kaynaklanan tartışmalara ve kavgalara, beklenmedik patlamalar yüzünden plan değişikliklerine açık saatlerdeyiz. Bilinçli hareket etmemizde fayda var.

Pazar günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn üçgeni, kendimizi kontrol edebilme, enerjimizi güzel bir şekilde yönlendirebilme şansımızı arttırıyor. Bu açının ardından Ay-Jüpiter kavuşumu gerçekleşecek ve ardından 09:32’de Ay boşluğa düşecek. Sağlam ve kalıcı adımlar atmak istiyorsak sabah erken saatleri kullanmalıyız. En azından bir şeyleri başlatmak için. Devamını gün içerisinde de getirebiliriz. Ruhsal-manevi çalışmalar açısından da değerlendirebiliriz sabah saatlerini. Gün boyunca yardımlaşma, dayanışma, ailece bir arada hoş vakit geçirme, birbirimize zaman ayırmak açısından çok güzel bir atmosfer var. Bunu değerlendirebilir, ailemizden uzun süredir görmediğimiz kişileri ziyaret edebiliriz. Ya da muhtaç kişileri ziyaret edebilir, onların ihtiyaçlarına vakit ayırabiliriz. Ayrıca deniz kenarı yerlerde vakit geçirmek açısından da güzel bir gün!

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

25 Mayıs 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazlabilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

 

 

 

  

25.05.2014

Designed by Ongunsoft