Öner Döşer

26 Ocak Haftası

Bu sayfa 11513 kişi tarafından ziyaret edildi.

26 Ocak Haftası İLİŞKİLER AÇISINDAN ÖNEMLİ ZAMANLAR

İlişkiler gezegeni Venüs 27 Ocak Salı günü Balık burcuna geçiyor. Duygusal bağ kurma ve empati yeteneğimizi daha aktif bir şekilde kullanacağımız, affediciliği ve hoşgörüyü ön plana çıkaracağımız bir sürece giriyoruz. Balık idealizmi temsil eden bir burçtur. Venüs’ün bu burçta ilerlemeye başlaması, ilişkilerimizde idealizme yatkınlığımızı arttıracak. Venüs’ün Satürn ile dik açı, Neptün ile kavuşum yapacağı haftayız ve gökyüzü, ilişkilerde gerçekçi olmamız gerektiği konusunda bizi uyarıyor. Aksi takdirde hayal kırıklıkları ve üzüntüler yaşayabiliriz. En dikkatli olmamız gereken günler Perşembe ve Cuma!

Buna mukabil, hafta sonunda aşk ve romantizmi zirvesine çıkarabilecek güzel enerjiler aktif olacak. Balık burcundaki Venüs-Neptün kavuşumunun etkin olacağı ve Ay’ın bu ikiliyi tetikleyeceği Cumartesi gecesini iyi değerlendirebiliriz mesela. Pazar günü boyunca etkin olacak Venüs-Neptün kavuşumu akşam saatlerinde en etkin konumuna ulaşıyor. Değerlendirebileceğimiz bir diğer harika zaman dilimi de Pazar gecesinde mevcut!

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Koç burcunda hareket edecek olan Ay, kendine güven ve cesaret isteyen bir günde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Venüs arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, aşk ve ilişkilerden yana şansımızın açık olacağının işaretçisi. Önemli görüşmeler açısından öğle saatlerini kullanabiliriz. Ay-Venüs kavuşumunun kesinleşeceği 16:23’e kadarki süreci değerlendirebiliriz. Bu açının kesinleşmesinden sonra başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve Boğa burcuna geçiş yapacağı 18:37’ye kadar Koç burcunda ve boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Ay’ın Boğa burcunda seyredeceği akşam saatleri keyifli ve sakin bir atmosfere işaret ediyor.

Salı günü boyunca Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Genel olarak sakin bir duygu atmosferi hakim. Ama sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Güneş karesi, güne duygusal anlamda biraz agresif ve dengesiz başlayacağımızı gösteriyor. Bu yüzden sabah saatlerinde ilişkileri fazla zorlamamakta fayda var. Önemli iş ve girişimleri, toplantıları, cesaret, enerji ve güç isteyen faaliyetleri Ay-Mars arasındaki altmış derecelik uyumlu açının etkinleşeceği öğle saatlerine doğru alabiliriz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde yine tartışmacı, zihinsel ve sözel anlamda rekabetçi bir atmosfer var. Gece saatlerinde etkinleşecek Ay-Plüton üçgeninin dengeleyici enerjisi, başkalarından destek ve güç alma şansımızı arttırıyor. 16:59’da Balık burcuna geçen Venüs, duygusal bağ kurma ve empati yeteneğimizi daha aktif bir şekilde kullanacağımız, affediciliği ve hoşgörüyü ön plana çıkaracağımız bir sürece girdiğimizi gösteriyor.

Çarşamba günü boyunca Boğa burcunda ilerleyecek olan Ay, maddi güvence ve huzur arayışında olacağımızı işaret ediyor. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde yeme içme, duygusal konular, maddi harcamalar alanlarında abartılara açığız. Bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında Boğa burcunda ve boşlukta devam edecek ilerlemesine. Sakin ve durağan, şartların pek de değişmeyeceği bir gündeyiz. Merkür-Uranüs arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, yeni şeyler öğrenmek, bildiklerimizi gözden geçirmek için güzel bir günde olacağımızı, kendimizce bir şeyleri keşfedebileceğimizi gösteriyor. Farkındalığı yüksek seviyelerde test edebileceğimiz bir gündeyiz.   

Perşembe gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 00:36’da Ay İkizler burcuna geçiyor. İletişimin önem taşıyacağı, sözlerimize özen göstermemiz gereken bir gündeyiz. Sabah-öğle arasındaki saatlerde Ay’ın Venüs ve Neptün ile kare, Satürn ile karşıt açısı oluşacak. Yani gökyüzünde T-kare açı kalıbı gerçekleşecek. Bu gergin açı kalıbı, duygusal anlamda türbülansa işaret ediyor, dikkat! Dengemizi sağladığımıza emin olmadan, önemli konuşmaları, görüşmeleri, yazışmaları yapmamak daha isabetli olabilir. Ay-Güneş üçgeninin dengeleyici etkileri ikindi sonrasındaki saatlerde devreye giriyor ve akşam saatlerinde güçleniyor. Önemli konuşmalarımızı, yazışmalarımızı, duyurularımızı ve bilgi paylaşımlarımızı Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı akşam ve gece saatlerine denk getirebiliriz. Gece saatlerinde etkin olacak Ay-Uranüs altmışlığı, yaratıcılığımızı yüksek olduğu, değişiklikler yapmak, hayatımıza yeni heyecanlar katmak adına güzel bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor.

Cuma günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Yeni şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak, iletişimi yoğunlaştırmak, yakın yerlere geziler düzenlemek adına güzel bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay’ın Mars ve Kiron ile kare açısı etkin. Kazalara, sakarlıklara, sakatlıklara, sağlık sorunlarına açık saatlerdeyiz. Bedenimizi fazla zorlamasak iyi ederiz. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Venüs-Satürn karesi, ilişkilerimiz açısından zorlu bir günde olacağımızı işaret ediyor, dikkat! Öğle saatleri civarında maddi ve manevi konularda güzel enerjiler işbaşında olacak. Ay-Jüpiter kavuşumunun ardından başka temel açısı kalmayacak olan Ay 11:24 itibariyle boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor İkizler burcundaki ilerlemesine. Mars-Plüton altmışlığının cesareti, dayanıklılığı ve mücadele gücünü arttırıcı etkisi, öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde daha güçlü ilerleyebileceğimizi müjdeliyor. Merkür-Güneş kavuşumu gün boyunca etkin olacak ve Merkür Güneş’in kalbinde olacak (Cazimi). Merkür’ün Güneş’e 0 derece 17 dakika kadar yakınlıkta olduğu zamanlarda bilgi akışı çok yoğundur. Özellikle Merkür geri harekette iken Güneş’e çok yakın olduğu bu zamanlarda, ki Merkür’ün Dünya’ya en yakın olduğu zamandır, kendi iç bilgimizle (öz bilgi) daha yakın oluruz. Bu yüzden derin meditasyonları, zikir çalışmalarını, imgeleme çalışmalarını kesinlikle öneririm. Önemli okumaları, zihinsel çalışmaları da öneririm. İdrak kabiliyetimiz yüksek olacağından, her zamankinden daha fazla istifade edebiliriz.

Cumartesi gününe geçişte İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 09:08’de Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal konuların ve ailevi temaların, milli hislerin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Öğle saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Venüs üçgeni, özel ve sosyal ilişkilerde güzel gelişmelere işaret ediyor. Eğlenceli aktiviteler açısından harika bir gündeyiz! Değerlendirebiliriz. Sanatsal konulara vakit ayırabiliriz. Dans, müzik, sinema, tiyatro gösterilerine gidebiliriz. Ay-Neptün arasındaki üçgen açının kesinleşeceği gece saatlerinde bu güzel enerjiler maksimuma varıyor! Aşk ve romantizm açısından harika bir gecedeyiz! Öte yandan, Mars-Kiron kavuşumu da aktif olacağından, sakarlıklara, sakatlıklara, kazalara da açık olduğumuzun farkında olalım! Umarım Mars-Kiron kavuşumunu, kendi yaralandığımız konularda başkalarına yardımcı olmak üzere kullanırız. Farkındalığı yüksek olanlar açısından, ruhsal ve manevi anlamda başkalarını şifalandırma adına çok güzel enerjiler mevcut zira!

Pazar günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyecek olan Ay, duygusallığın ve empatinin zirve yapacağı bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay’ın Uranüs ve Plüton ile dik ve karşıt açılar yapacağı sabah-öğle saatleri arasında gökyüzünde T-kare açı kalıbı oluşacak. Bu açı kalıbı, duygusal anlamda abartılara ve çıkışlara açık olacağımızı gösteriyor. İlişkilerde şartları fazla zorlamamakta fayda var. Öğle sonrasındaki saatlerde ise rahatlıyoruz. Ay-Mars üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatler sportif aktivitelere, yürüyüşlere, enerji ve cesaret isteyen işlere girişmek açısından güzel bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Venüs-Neptün kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinde merhamet, şefkat, aşk ve romantizm, hayal gücü ve tasarım becerisi, yaratıcılık had safhaya varıyor. Bu güzel enerji akışını kullanmak isteyenlere duyurulur!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

24 Ocak 2015, Cumartesi

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

24.01.2015

Designed by Ongunsoft