Öner Döşer

26 Şubat Haftası

Bu sayfa 17340 kişi tarafından ziyaret edildi.

BAŞAK BURCUNDA NEPTÜNYEN DOLUNAY

Önümüzdeki haftanın gezegen geçişlerine ve açılarına baktığım zaman ne hoş bir hafta dedim içimden! 2 Mart Cuma günü Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ve diğer gezegen açılarını göz önüne alırsak, hayli verimli bir haftada olduğumuzu düşünebiliriz. Dolunayın Neptün ile irtibat kurması, hayal gücü ve yaratıcılığı zirveye taşıyacak bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Tabii tamamen hayallerde dolaşmak değil, ayağı yere basmak gerekiyor, zira dolunay Başak burcunda!  

İletişim gezegeni Merkür’ün ilişkiler gezegeni Venüs ile birlikte ilerleyeceği bu güzel haftada her ikisinin Plüton ve Jüpiter ile uyumlu açıları aktif olacak. Bu uyumlu açılar, başkalarıyla iyi iletişim ve ilişkiler sayesinde güzel gelişmeler yakalayacağımız, birlikte güç kazanacağımız bir zaman dilimini göstermekte…

Özel ilişkiler açısından şanslı günler

Venüs’ün Plüton ve Jüpiter ile uyumlu açılarının etkili olduğu Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde özel ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Tabii genel anlamda insan ilişkileri olarak da algılayabiliriz bunu. Perşembe günü Merkür-Mars karesi de kesinleşeceğinden, o güne biraz daha özen göstermemiz yerinde olur tabii! En azından sözlerimize dikkat etmeyi deneyebiliriz…

Yabancılarla yapılan işler, başvurular

Merkür-Jüpiter arasındaki uyumlu açının etkisinin maksimuma varacağı Cuma gününü yurt dışına yönelik işler açısından değerlendirebiliriz. Turizm, ithalat, ihracat gibi işlerin yanı sıra, vize başvuruları, pasaport işlemleri, yabancılarla konuşmalar, yazışmalar, toplantılar açısından değerlendirebiliriz. Hafta başında Pazartesi gününü de tavsiye edebilirim bu manada. Zira Ay’ın bu ikiliyle uyumlu açıları aktif olacak.

Eğitim, yayıncılık, hukuk alanında yapılan işler

Merkür-Jüpiter üçgeninin olumlu yansımalarını eğitim, yayıncılık alanlarında görürüz hep. Pazartesi ve Cuma günlerini bu alanlarda yapılacak işler, görüşmeler, yazışmalar, toplantılar açısından değerlendirebiliriz. Hukuksal alanda da önemli iş ve girişimlerimizi haftanın bu iki gününe denk getirebiliriz. Bilgi paylaşmak, duyuru yapmak, tanıtım veya reklam yapmak açısından da uygun olan bu zamanları değerlendirebiliriz.

Finansal işler açısından uygun zamanlar

Finansal konularda iş ve girişim yapmak açısından da isabetli bir haftadayız. Bu bağlamda Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günlerini değerlendirebiliriz. Yatırım işlemleri, gayrimenkul alım satımı gibi işler, banka işlemleri, ödemeler, alacak tahsilatları gibi işler açısından da kullanabiliriz bu haftayı. Bu açıdan haftanın en favori günü Perşembe olarak gözüküyor. 

Kendinizi boş hayallere kaptırmayın!

Balık burcunda seyreden çok sayıda gezegenin Neptün ile kontakları ve bu haftaki dolunay esnasında Güneş’in Neptün ile yakın derecede olması bizi hayalci, gerçeklerden uzaklaşan bir noktaya çekebilir. Aklı başında kararlar yerine boş hayallerin peşinden koşma eğilimi gösterebiliriz. Başak burcundaki dolunay bu noktaya dikkat çekiyor. Boş hayallerin ardında zaman kaybetmeyin!

Nasıl dengeleyebiliriz?

Dolunay zamanları yin-yang dengesi isteyen zamanlardır. Hem kendi içimizde, hem de dış ortamda dengeye gelmeye çalışırız. Normalden fazla çaba harcarız bunun için. Bu sıralar çok sayıda gezegen Balık burcunda olduğu için, doğum haritamızda Balık burcunun denk düştüğü alan (ev) konularına çekiliyor olabiliriz. Başak burcunda dolunay yapacak olan Ay ise tam karşıt alana denk düşüyor ve dengeye gelmek açısından bu alana (eve) de yönelmemiz gerektiğini gösteriyor. Youtube Astroloji Televizyonu Kanalında yaptığım canlı yayında bu konuya yer verdim ve burçlar bazında değerlendirme yaptım. İzlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=SQLHJ6uX2uM

Kurtarıcı olayım derken kurban durumuna düşmeyin!

2 Mart Cuma günü saat 03:51’de 11 derece Başak burcunda gerçekleşecek dolunay Zosma yıldızı ile birleşmekte. Avustralyalı astrolog Bernadette Brady’e göre “Zosma bir kurban ya da bir kurban uğruna savaşan bir kişi olabilir. Sonunda kurban durumuna düşülebilir.” Gerek özel hayatta, gerek iş hayatında, gerekse günlük hayatta nasıl bir riski olabilir derseniz şöyle bir yorum getirebiliriz: Başkalarını kurtaracağım derken kendimiz zor durumda kalabiliriz. Bu başkalarına yardım etmeyelim anlamına gelmiyor. Ama bunu yaparken kendimizi de kollamamız, şartlarımızı gözden kaçırmamamız gerektiğini gösteriyor. Brady’e göre haritasında bu yıldızla irtibatta gezegeni olan bir kişi “Saflığından dolayı acı çekebilir.” Öte yandan, başkalarına yardımın aslında kendine yardım olduğunu bilmek da bu yıldızın bir başka niteliğini göstermekte…

Başak burcunda dolunay haritası

11 derece Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayın Ankara merkez alınarak çizdirilen astroloji haritasında Oğlak burcunun Yükselmekte ve Satürn’ün Yükselen derecesine çok yakın yerleşmekte olduğunu görüyoruz. Bu yerleşim ülkemiz açısından önemli mesuliyetler alma ve önemli kararlar verme zamanlarında olduğumuzu göstermekte. Bir şeylere sınır koyma, düzenleme, kuralını belirleme ve uygulama zamanlarında olduğumuzu işaret etmekte. Aşağıda dolunay haritasını görmektesiniz.

Bu haritada Satürn en dikkat çekici pozisyonda ve haritanın para evini de yönetiyor. Para hanesine Güney Ay Düğümü de denk düşüyor ve bu alanda bazı zorlanmalar olacağını düşündürüyor. Dolunay da haritanın 2/8.evler eksenine denk düşüyor ve ekonomik açıdan dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Buna ilaveten, dolunayın izdüştüğü Başak/Balık burçları Yükselendeki burca göre 3/8.burçlar olduğundan, yakın çevremiz, komşu devletlerle ilişkilerimiz ve uzak komşularımız, örneğin ABD ile ilişkilerimiz konusuna dikkat çekiyor. Malum, dolunay esnasında Ay Zosma yıldızı ile birleşiyor. Kurtarıcı olma yolunda kurban durumuna düşmemek gerektiğini de gösteriyor demiştik…

Bir diğer dikkat çeken husus haritanın Dip Noktasına denk düşen Uranüs bu haritada… Bu alan (Dip Noktası-4.ev) ülkenin iç durumuyla, hava koşullarıyla, topraklarıyla, binalarıyla, sınırlarıyla ilişkilendirilir. Uranüs’ün bu yerleşimi zarar verici afetler açısından dikkatli olmak gerektiğini vurguluyor.

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Dolunay haritasını ülkemiz astroloji haritası üzerine yansıttığımızda, dolunay derecesinin haritamızda kadersel durumları ifade eden Kuzey Ay Düğümü’nün bulunduğu dereceyi ve haritamızın Dip Noktasına yakın dereceyi tetiklediğini görüyoruz. Bu tetiklemeler, ülkemizin içinde bulunduğu bölgedeki stratejisi ve komşu devletlerle ilişkileri, aynı zamanda sınırları ve iç güvenliği açısından önemli-kadersel gelişmelere işaret ediyor olabilir. Aşağıda dolunay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde görmektesiniz.

Dolunay esnasında Ay-Güneş karşıtlığı 11 derece Başak-Balık burçları eksenine düşmekte ve bu derece aynı zamanda ülkemiz astroloji haritasının Uranüs derecesini de tetiklemekte. Ayrıca Neptün de yine 13 derece Balık’ta ve ülkemiz astroloji haritasının Uranüs’ünü tetiklemekte. Tüm bu tetiklemeler uzak ve yakın komşularla ilişkilerde kadersel, bir o kadar da manipülasyona ve alaşağı etme operasyonlarına ve perde arkası oyunlara, uzaktaki kişiler veya yabancı ülkelerle ilişkili beklenmedik ve şaşırtıcı gelişmelere açık bir zaman diliminde olduğumuzu da düşündürmekte. Neptün transitlerinin kaosa çeken bir tarafı vardır ve ülkemiz astroloji haritasında 13 derece Balık’ta yerleşen Uranüs’ün tetiklendiği bazı zamanlarda da kaos ve kargaşa ortamı oluşmuştur. Bu bağlamda, önümüzdeki günlerde bizi kaos ve kargaşaya çekmek isteyenlere karşı dikkatli olmamızda fayda var!

Transit Satürn’ün ülkemiz astroloji haritasının Mars derecesine dik açısının çok etkili olduğu zamanlardan geçmekteyiz. Mars genel anlamıyla ordu, Silahlı Kuvvetler demektir. Transit Satürn’ün Mars’a bu zorlu açısı, sınır ve ülke güvenliğimiz için Afrin ve dolaylarında verdiğimiz mücadele ile ilgili zorlu, provoke edici, engellenmeye de çalışılabilecek bazı durum ve gelişmelere işaret ediyor olabilir. İzlemedeyiz…

BURÇLAR GÖRE DEĞERLENDİRME

Önümüzdeki haftanın genel ve burçlara göre değerlendirmeleri için https://www.youtube.com/watch?v=SQLHJ6uX2uM


YENİ SEZON KAYITLARI DEVAM EDİYOR!

Aslında son iki aydır gelecek sezon için kayıtlar alıyoruz. Henüz erken diye duyurularına pek ağırlık vermemiştik. Ama son günlerde gelen mailler ve aramaların artması üzerine burada da duyurmak istedim. Yeni sezonda astroloji eğitimlerimiz 23 Eylül Pazar günü yapacağımız “Sezona Merhaba” buluşmamızın ardından başlıyor!

 

Yeni sezonda Temel Seviye’de iki yeni sınıf açıyoruz:

Yüzyüze sınıfımız Cumartesi günleri 14:00-16:30 saatleri arasında ders işleyecek. İlk ders 29 Eylül Cumartesi günü yapılacak.

Online sınıfımız Perşembe geceleri 20:30-22:45 saatleri arasında ders işleyecek. İlk ders 27 Eylül Perşembe gecesi yapılacak. 

 

 

Sınıflar hakkında bilgi almak için 0216 386 73 96 veya 0216 358 12 23 ya da 0532 284 89 79 numaralı telefonlardan arayabilir ve öğrenci işleri sorumlumuz Yasemin Yazıcı Bayer ile görüşebilir ya da info@astrolojiokulu.com adresine mail atabilirsiniz.


Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal temaların, aidiyet ve güvence ihtiyacının vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay’ın Merkür ve Neptün ile uyumlu üçgen açısının etkili olduğu sabah saatlerinde bu duygusallık sözlere de yansıyabilir. Başkaları için iyi bir şeyler yapmak, yardımlaşmak açısından çok güzel bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirebiliriz. Sabah saatlerinde yapacağımız konuşmalar başkaları üzerinde etki yaratabilir ve işler beklediğimizden hızlı akabilir! Ay-Venüs üçgen açısının etkili olduğu öğle saatleri civarında ilişkiler açısından şanslı bir zaman diliminde olacağız. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu ikindi civarındaki zaman zarfında güç çekişmelerine ve zorlanmalara açık olsak da, Ay-Jüpiter üçgeninin etkisinde geçecek akşamüzeri saatlerinde rahatlıyoruz! Gün genelinde finansal işler, yatırım işleri, eğitim ve yayıncılık alanında işler, hukuksal işlerde girişimler yapabiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Uranüs karesi, beklenmedik ve sarsıcı gelişmelere davetiye çıkarır cinsten!

Salı sabahı 07:41’den itibaren Aslan burcuna geçen Ay, yönetme ve kendimizi ifade etme becerimizi gösterme zamanlarında olduğumuza dikkat çekiyor. Başarılı olmak adına, yapacağımız işlerde kendimize güvenmemiz, açık ve net olmamızda, kararlı davranmamızda fayda var! Gün boyunca etkili olan Venüs-Plüton almışlığı ilişkilerimiz sayesinde güçlenme ve güçlü işbirliklerine girme yönünde destekliyor! 

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinden itibaren kendimizi daha aktif ve dinamik hissedebiliriz. Cesaret ve risk almayı gerektiren işlere girişim açısından öğle saatleri ve sonrasındaki zaman dilimini tercih edebilirsiniz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde kendine güven artıyor ve abartıya dönüşme riski taşıyor, dikkat! Gereksiz harcamalara, müsrifliklere, sonradan altından kalkamayacağımız işlere girişmeye meyil gösterebiliriz! Merkür-Mars karesinin de etkisini iyice gösterdiği bu zaman diliminde sözlerimize dikkat etmemizde fayda var! Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde hoş sürprizlere, hızlı ve yeni gelişmelere açık olacağız!

Perşembe sabahı 08:57’de Ay Başak burcuna geçiyor. İyi planlamamız ve detaylara dikkat etmemiz gereken bir gündeyiz! Ve özellikle sabahın erken saatlerinde sözlerimize de dikkat etmemiz yerinde olur zira henüz Merkür-Mars karesinin gergin etkileri devrede! İlerleyen saatlerde ise Merkür-Plüton altmışlığının yapıcı etkisi devreye giriyor. Başkalarını ikna becerimizi kullanabileceğimiz bir gündeyiz. Venüs-Jüpiter üçgeninin olumlu etkilerinin de devrede olduğu öğle sonrasındaki saatlerde yapacağımız iş ve görüşmelerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Finans ve yatırım işleri, alım satım işleri açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Özel ilişkiler açısından da haftanın en şanslı günlerinden birinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında ilişkiler daha da olgunlaşabilir, olgun ve deneyimli kişilerin faydasını görebiliriz! Gecenin ilerleyen saatlerinde dolunay etkisini iyice hissetmeye başlayacağız! Maksimum etkiyi gece yarısı 03:51’de alıyor olacağız!

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabaha karşı 03:51’de gerçekleşen dolunayın etkileri sabah saatlerinde de devam ediyor. Bir taraftan her şeyi akışa bırakma arzusu, diğer tarafta her şeyi organize etme ve düzenleme gerekliliği… Bu kişinin arasında gelgitler yaşayabiliriz. Öte yandan, verimlilik ve yaratıcılığın da tavan yaptığı bir zaman dilimindeyiz. Dolunayın Neptün ile irtibat kurması, hayal gücü ve yaratıcılığı yükseklere çekiyor. Merkür-Jüpiter arasındaki uyumlu açının etkisini maksimumda gösterdiği bu güzel günü eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, hukuk, finans alanlarında yapacağımız girişimler açısından değerlendirebiliriz. Bilgi paylaşmak, duyuru yapmak, tanıtım veya reklam yapmak açısından da uygun bir gündeyiz, farkında olalım! Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde sevdiğimiz kişilerden güçlü destekler bulabiliriz. Ay-Mars karesinin etkili olduğu akşam yemeği civarındaki zaman diliminde sakarlıklara, kazalara, tartışmalara açık olacağız, dikkat! Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu, gelişim ve büyümeye yönelik enerjisi tam performans devrede olacak!

Cumartesi günü sabah saatlerinde Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay’ın Merkür ve Venüs ile zorlu açılarının ilişkilere stresli yansıyabilecek enerjisi henüz devrede olacak. Buna mukabil Ay’ın Terazi burcuna geçiş yaptığı 11:20 sonrasında daha rahat ve huzurlu ilerleyebiliriz. İnsan ilişkilerinin, sosyalliğin önem kazandığı bir gündeyiz. Tek başımıza bir şeyler yapmaktan ziyade, başkalarıyla müşterek veya paslaşarak yapılan işlerden daha iyi neticeler alabiliriz. Akşam saatlerinden sonra giderek etkinleşmeye başlayan Ay-Satürn karesi, biraz zorlanarak ilerleyebileceğimiz ya da en azından bazı engellerle karşılaşabileceğimiz bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Depresif, pesimist kişilerden ve ortamlardan uzak durma zamanı!

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Genel olarak huzurlu, sakin, iyi ilişkiler ve paslaşmalar sayesinde yaptığımız işlerde kolay ilerleyebileceğimiz bir gündeyiz. Haftanın en keyifli gününde olduğumuzu söyleyebiliriz. Güneş-Neptün kavuşumunun etkili olduğu bir gündeyiz ve bu kavuşum Balık burcunda olduğundan, başkalarını olduğu gibi kabul edebilmek, ilişkilerimize de olumlu yansıyacaktır. Merkür-Venüs’ün Balık burcundaki kavuşumu da bugün kesinleşiyor ve benzeri bir temayı vurguluyor. Sevgi alışverişlerinde bulunma, birlikte ve uyumlu hareket etme, paylaşma ve bütünleşme zamanı!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

24 Şubat 2018, Cumartesi

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal  

  

24.02.2018

Designed by Ongunsoft