Öner Döşer

27 Ağustos Haftası

Bu sayfa 12460 kişi tarafından ziyaret edildi.

HAREKET ZAMANI!

Hareket gezegeni Mars Oğlak burcunun 28 derecesinde direkt harekete dönüyor! Yani, tekrar hareketleniyoruz! Uzun zamandır alamadığımız riskleri artık temkinli bir şekilde ve yavaş ilerleyerek almaya başlayabiliriz.

Temkinli hareket edin!

Mars Oğlak burcunda yücelir, ama 28 derece Oğlak’ta maksimum yücelir. Bir gezegen kendi yönettiği burçta doğal olarak güçlüdür. Bir gezegen yüceldiği burçta ise doğal sınırlarının üzerinde güçlüdür. Bu şartlarda Mars’ın 28 derece Oğlak’ta durağan olacağı ve ardından direkt harekete döneceği bu haftayı aktif ve girişimci olmak için kullanabiliriz! Ekonomistler borsada işlem gören hisselerinin çoğunun defter değerinin altında işlem gördüğünü söylüyorlar. Bu da Mars’ın direkt harekete döneceği bu hafta borsada temkinli alışlar yapılabilir düşüncesini doğuruyor. Mars’ın maksimum yüceldiği derecede bulunacağı 4 Eylül Salı gününe kadarki bu ekstra zaman diliminde bazı yatırımlar yapılabilir. Mars’ın Oğlak burcunu tamamlayacağı 11 Eylül’e kadarki zaman diliminde de devam edilebilir.

Oğlak burcu ile temsil edilen iş hayatı, kurumsal hayat, organizasyon ve yapılandırma, ekonomi, tarım ziraat alanları girişim yapılacak alanların başında geliyor. Satürn’ün Oğlak burcunda direkt harekete döneceği 6 Eylül’den sonra bu alanlarda daha aktif olabilir, uzun vadeli girişimlerimizi devreye sokabiliriz. 9 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek yeniaydan sonra Merkez Bankası, Hazine, Hükümet’in önemli kararlar açıklaması ve uygulamalar yapması olasıdır.

Ay-Güneş ve gezegenlerin yücelme yöneticilikleri hakkında bilgi için linkteki makaleme göz atabilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/makaleler/gunes-ay-ve-gezegenlerin-yucelme-yoneticiligi-165

Spekülasyona dikkat!

Merkür-Jüpiter karesi tekrarlıyor! Bu açı piyasaların çalkalandığı, döviz ve altın fiyatlarının abartılı bir şekilde çıktığı 10 Ağustos Cuma günü de aktifti. O zaman da spekülasyon konusunda uyarı yapmıştık, şimdi aynı uyarıyı yineliyoruz. Abartılı yükseliş için de, abartılı düşüş için de aynı uyarı geçerli! Ben ekonomist değilim, ama kişisel olarak tahminim dövizin, özellikle de doların, en azından bu hafta başında bir kısım daha artacağı yönünde. Merkür-Jüpiter açılarının riskli yönlerinden biri de abartılı iyimserliktir. Gerçi hükümet, hazine bu kez her türlü olasılığa karşı daha hazırlıklı gözüküyor. Bu sıralar ekonomiyi canlandırmak ve desteklemek amacıyla yaptığımız dış hamlelerimiz var. Rusya, Çin, Katar gibi ülkelerden, Avrupa Birliği ülkelerinden destek beklentisi var. Umarım bunlar gerçekleşir. Ama gereğinden fazla iyimser ve hayalci de olmamak gerekir. Aşağıda Türkiye-AB haritalarının üzerine izdüşürülmüş Balık burcu dolunayı haritasını görmektesiniz. Bugün gerçekleşecek dolunay, 27 Ağustos haftasında dış ilişkilerimiz alanında önemli gelişmeler olacağını işaret etmekte. TC-AB haritalarını da olumlu yönde etkileyen bu dolunay, transit Jüpiter geçişiyle birlikte ele alınırsa, olumlu yönde gelişmeler bekleyebileceğimizi düşündürüyor. Aşağıda üçlü haritayı görmektesiniz. İçeride TC haritası, üzerinde AB haritası ve en üstte de dolunay haritası bulunmakta.

 

 

Dolduruşa gelmeyin!

Merkür-Jüpiter arasında stresli açıların aktif olduğu dönemlerde her şeyde abartı görebiliriz. İddialı ve abartılı ifadeler, boyu aşan beyanlar, yapılamayacak şeyler için verilen sözler, asparagas haberler, uydurmalar… Bu açının etkili olduğu dönemlerde dolduruşa da gelebiliriz. Bu bazen ticari anlamda, bazen ilişkilerde, bazen de iş hayatıyla ilgili konularda olur. “Ben de yapabilirim” cesareti bazen gerçeklikten uzak girişimlere sürükler. Aman dikkat, dolduruşa gelmeyin!

Donald Trump ve Türkiye astroloji haritası

ABD Başkanı Donald Trump’ın astroloji haritasını Türkiye astroloji haritasıyla örtüştürdüğümüzde, sözlerinin neden bizi bu denli etkilediğini ve özellikle de bu sıralar ekonomik anlamda etkilediğini anlıyoruz. Aşağıda bu iki haritayı üst üste izdüşürülmüş şekilde görmektesiniz. İçerdeki Türkiye astroloji haritası, dışarıdaki Trump’ın astroloji haritası.

 

 

Trump’ın haritasında Merkür, Türkiye astroloji haritasının Yükselen derecesine denk geliyor. Bu da sözleriyle Türk milletini nasıl etkilediğini açıklıyor. Ayrıca Satürn ve Venüs de Yengeç burcuna, Türkiye astroloji haritasının 1.evine denk düşüyor. Ayrıca Trump’ın Uranüs ve Kuzey Ay Düğümü ile birleşen Güneş’i Türkiye astroloji haritasının Yükselen yöneticisi olan Ay’ın derecesine yakın izdüşüyor. Tüm bunlar çok sıkı bağlantılar ve Trump’ın ekonomik anlamda kaybımıza neden olan tweetlerini açıklıyor. 12.ev gizli düşünceler ve işler, ayak kaydırma operasyonları ve perde arkası işlerle alakalıdır. Trump’ın Yükselen derecesi ve bu dereceye yakın olan Mars’ı Türkiye astroloji haritasının 3.evine, 2.burcuna denk düşüyor ki bu da agresif tavrının ve kendini açık-net-çekincesiz ortaya koyma eğiliminin ülkemiz haritasının halkın parası ve maddi imkanları, yakın komşu ülkelerle ilişkileri alanını neden bu denli etkilediğini açıklıyor.

Aslan burcunda direkt harekete dönen Merkür Trump’ın haritasındaki Yükselen derecesine doğru ilerlemekte. Bu da Trump’ın açıklama, yorum, tweetlerinin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini düşündürüyor. Pazartesi-Salı günleri zaten Merkür-Jüpiter karesi aktif olacak. Dolayısıyla dış açıklamalar halen ekonomimizi etkileyebilecek durumda olacak.

Asla burcunda seyretmekte olan Merkür’ün Trump’ın astroloji haritasındaki Mars, Yükselen ve Solar Arc Uranüs, Solar Arc Kuzey Ay Düğümü bağlantılarını tetiklediği 3 Eylül haftasına şimdiden dikkat çekmek istiyorum! 3-4-5 Eylül tarihlerinde yapılacak muhtemel açıklamalar, yorumlara dikkat etmek ve hazırlıklı olmak gerekebilir. Bunlar sadece astrolojik açıdan tahminler tabii, astroloji haritalarına bakarak kimin ne yapacağını kesin olarak bilemeyiz, ama tahmin ederek en azından hazırlıklı olabiliriz! Aşağıda Trump’ın haritası üzerinde 3 Eylül tarihine yönelik transit ve Solar Arc haritaları görmektesiniz.

 

 

Balık burcu dolunayı Türkiye’nin dış ilişkilerinde gelişme gösteriyor demiştik. Tabii bu ABD ile ilişkiler bağlamında da geçerli. Türkiye astroloji haritasının 9.evine izdüşen dolunay, rahip Brunson ile ilgili gelişmelere de işaret edebilir, zira 9.ev uluslararası ilişkileri yanı sıra dini konular ve din adamlarıyla da ilişkilendirilir.

Meydan okumalar devam ediyor!

Türkiye astroloji haritası üzerindeki dönemsel transitlere baktığımızda, transit Mars’ın TC astroloji haritasının 7.evinde direkt harekete dönmek üzere olduğunu görüyoruz. Bu transit, ABD ile ilişkilerimizde karşılıklı meydan okumaların devam edeceğini düşündürüyor. Bunu yanı sıra, başka ülkelerle ilişkiler açısından da ele alırsak, açıkça çatışma riskini de gösteriyor, zira astrolojik 7.ev açık düşmanlıklar, açıkça çatışmalarla alakalıdır ve Mars da açık çatışmaların, sürtüşmelerin, meydan okumaların genel göstergesidir. Tabii böylesi bir transit, aklımıza direkt olarak Suriye ile ilişkileri, Esad’ı getiriyor.

Burçlara göre değerlendirme

27 Ağustos haftasının günlere ve burçlara göre değerlendirmesi için tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=6zkYV7cSKi0&t=45s


Ücretsiz canlı yayına bekleriz!

Venüs’ün Spica yıldızı ile kavuşumunun etkin olacağı harika akşamda, saat 20:00’de online ve canlı olarak bir yayına katılacağım. Diğer konuşmacılar Maurice Fernandez ve Gemini Brett olacak. Herkese açık ve ücretsiz olacak bu canlı yayında Jüpiter’in Yay burcuna geçişi, kendi burcunda olan gezegenler, Venüs’ün en uzun elongasyonu ve Spica ile kavuşumu gibi farklı konulardan konuşacağız ve Ocak 2019’da yapılacak muhteşem organizasyonu tanıtacağız. Bu konuda yapacağım duyuruları facebook ve kişisel web sitemden takip edebilirsiniz.

 


Sezona merhaba diyoruz!

Yeni ders sezonumuz 23 Eylül Pazar günü Merkür Otel Altunizade’de düzenleyeceğimiz Sezona Merhaba etkinliklerimizle başlayacak!

Sezon açılış gününde birbirinden değerli astrolog konuklarımızla beraber olacağız. Avalon Astroloji Okulu kurucusu David Cochrane, New York NCGR fakültesinde öğretmen, ulusal ve uluslararası konferanslarda konuşmacı olan Meira Epstein, Mayo Astroloji Okulu Başkanı Wendy Stacey, ISAR Başkanı ve Eğitim Direktörü Aleksandar Imsiragic ve ISAR ve Kepler United Astroloji Okulu Eğitmeni Lea Imsiragic bizlerle birlikte olacaklar. Yeni sezona tam bir bilgi bombardımanı ile başlıyoruz! Konularında uzman değerli konuklarımız gün boyunca birbirinden harika seminerler sunacaklar. Program akışı içerisinde yabancı ve yerli yazarlarımızın kitap imzaları da yapılacak. Detaylı bilgi için linki tıklayınız

http://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/acilis-gunu/

Kitaplar 23 Eylül’de yapacağımız etkinlikteki İmza Günü ile okuyucuya arz edilecek

 

Açılış günü videomuzu izlemek için tıklayın!

https://www.youtube.com/watch?v=KuH0gaXDEiw&feature=youtu.be


Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Şartların değişken seyredeceği bir gündeyiz. Günün ilk yarısında etkin olan Ay-Neptün kavuşumu çözülme, bırakma, salıverme enerjisini güçlendiriyor. Ülkemiz için uzak yerler, yabancılar, din ve dini kişiliklerle ilgili alanda gerçekleşen dolunayın ardından Ay’ın Neptün’ü tetiklediği ve bir şeylerin sonuca bağlanacağı bir zaman dilimindeyiz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde olumlu, güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu gece saatlerinde ilişkiler açısından güçlendirici, güç birliği yapmaya yönelik olumlu bir enerji akışı var! Bugün Mars direkt harekete geçmek üzere durağanlaşıyor. Yavaş yavaş harekete geçme zamanları geliyor. Tabii temkinli bir şekilde…

Salı gününün büyük çoğunluğunda Balık burcunda ilerleyen Ay’ın Mars ile yakınlaşan altmışlık açısı, beklediğimiz şeyler için harekete geçebileceğimiz bir günde olduğumuzu işaret ediyor. Ama boyumuzu aşmadan, abartmadan, büyük riskler almadan, zira gün boyunca etkili olan Merkür-Jüpiter karesi bu konuda bizi uyarır gibi adeta! 16:54-19:35 saatleri arasında boşlukta seyreden Ay 19:35 itibariyle Koç burcuna geçiyor. Ay’ın Satürn ve Kiron ile stresli açılarının olduğu akşam saatleri sert, duygusal anlamda yaralayıcı, agresif bir atmosferde olacağımızı gösteriyor, dikkat!

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Aceleciliğin hakim olduğu bir gündeyiz. Abartılı girişimler, agresif tepkiler, güç çekişmeleri, karşılıklı meydan okumalar ihtimaldir. Ay-Plüton karesinin aktifleştiği akşam saatlerinde de durum değişmiyor. Bugün şartları fazla zorlamasak, tartışmalara girmesek, zorlu stresli ortamlardan ve kişilerden uzak dursak iyi ederiz!

Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde kesinleşen Ay-Plüton karesinin zorlu etkilerinin ardından, Ay-Merkür üçgeninin iletişimi kolaylaştıran ve iyi diyaloglara fırsat veren güzel enerjisi devreye giriyor. Önemli konuşmaları, toplantıları, imza ve onay gerektiren işleri ve başvuruları sabah saatlerine denk getirebiliriz. Cesaret ve risk almayı gerektiren kararlarımızı uygulamaya geçirebiliriz. Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu öğle saatlerinde özel ilişkiler açısından hayli zorlu bir enerji akışı var, dikkat! Karşımızdaki kişileri kırmadan, incitmeden hitap etmemizde fayda var! Yoksa hem karşılıklı üzülebiliriz, hem de işlerimiz aksayabilir! Söylemesi benden! Ay’ın Mars ile dik açısının etkili olduğu akşam saatlerinden itibaren meydan okuyucu, rekabeti abartan, sert kararlar almaya ve agresif bir şekilde harekete geçmeye yönelik bir atmosferde olacağız, farkında olalım! Öfkeyle kalkan zararla oturur sözünü hatırlayalım!

Cuma sabahı erken saatlerde kesinleşen Ay-Mars karesinin ardından Ay Boğa burcuna geçiyor (04:30). Sağlam ve kalıcı adımlar atmak açısından uygun bir gündeyiz. Haftanın önemli işlerini, özellikle para işlerini, yatırım işlerini, alım satım işlerini bugüne denk getirebiliriz. Ay’ın Uranüs-Satürn üçgenini çalıştıracağı ve Güneş ile de uyumlu açıya ilerleyeceği bir gündeyiz. Tüm bunlar yeni, sağlam, ilerlemeye yatkın, kararlı ama temkinli hareket edeceğimiz işler açısından uygun bir güde olduğumuzu gösteriyor. Venüs’ün Spica yıldızı ile kavuşumunun etkin olacağı harika akşamda, saat 20:00’de online ve canlı olarak bir yayına katılacağım. Diğer konuşmacılar Maurice Fernandez ve Gemini Brett olacak. Herkese açık ve ücretsiz olacak bu canlı yayında Jüpiter’in Yay burcuna geçişi, kendi burcunda olan gezegenler, Venüs’ün en uzun elongasyonu ve Spica ile kavuşumu gibi farklı konulardan konuşacağız ve Ocak 2019’da yapılacak muhteşem organizasyonu tanıtacağız. Bu konuda yapacağım duyuruları facebook ve kişisel web sitemden takip edebilirsiniz.

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ay-Neptün almışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde sevgi dolu bir atmosferde olacağız. Başkalarının iyiliği için bir şeyler yapabilir, sevgimizi somut bir şekilde ifade edebiliriz. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında abartılara ve aşırılıklara açık olacağız. Gereksiz iş ve harcamalardan, müsriflikten uzak dursak iyi ederiz. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde kendimizi daha güçlü ve etkili bir şekilde ifade edebiliriz. İlişkilerimizi güçlendirebiliriz. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde boyumuzun üzerinde sözlere ve abartılı konuşmalara açık olacağız, dikkat! Sonradan yapmakta zorlanacağımız bir şeylere söz vermeden önce iyi düşünelim!

Pazar gününün ilk yarısında Ay Boğa burcuda seyrediyor. Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerini yürüyüş, spor gibi aktivitelerle değerlendirebiliriz. 08:56-11:01 saatleri arasında boşlukta (açısız) ilerleyen Ay 11:01 itibariyle İkizler burcuna geçiyor. İletişim trafiği de hareketleniyor. Sevdiklerimizle birlikte yakın yerlere geziler düzenleyebiliriz. Yeni şeyler öğrenebiliriz. Ay-Kiron altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerinde şifalandırıcı, yaraları sarma fırsatı veren güzel bir enerji akışı var, değerlendirebiliriz!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

 

26.08.2018

Designed by Ongunsoft