Öner Döşer

27 Agustos Haftası

Bu sayfa 7326 kişi tarafından ziyaret edildi.

27 Ağustos Haftası

Haftaya Mars-Neptün üçgeninin getirdiği rahatlık ve rehavetle başlıyoruz. Hırslarımızı iyi dengeleyebilir, hayal gücümüzü ve yaratıcılığımızı kullanarak girişeceğimiz işlerde başarılı olabiliriz. Bu ikilinin uyumlu açıları enerjimizi manevi konulara, metafizik konulara, yoga, tai-chi gibi fiziksel aktivitelere yöneltmemiz için güzel bir süreçte olduğumuza işaret ediyor.

Hafta sonuna girişte etkisini gösterecek Güneş-Plüton üçgeni önemli ve etkin kişilerden destek almamızı kolaylaştırıyor. Bu uyumlu açının etkin olacağı birkaç günlük süreci liderlik becerilerimizi ortaya koymak, istediklerimizi yaptırma konusunda baskın olmak açısından kullanabiliriz. Amaçlarımız uğrunda kendimizi yenilememizin ve dönüştürmemizin daha kolay olacağı bu süreçte istemediğimiz zararlı alışkanlıklardan kurtulmak adına irade ortaya koymanın tam da zamanıdır!

Yine hafta sonuna girişte etkin olacak Merkür-Satürn altmışlığı akılcı kararlar almamızı ve pratik uygulama gereken konularda başarılı olmamızı mümkün kılacak kolaylığı getiriyor. Anlaşma ve sözleşmeler, önemli konuşmalar açısından kullanabileceğimiz bu uyumlu açının kesinleşeceği Cuma gününü iyi değerlendirebiliriz.

1 Eylül Cumartesi günü saat 16:58’de 8 derece Balık burcunda gerçekleşecek dolunay Kiron ile birleşmekte ve şifalanma şansı vermekte. Dolunay esnasında Ay ve Güneş’in bulunacağı Balık-Başak burçları ekseni ruhsal ve fiziksel şifalanma ile ilişkilidir. Kiron’un ana temasında zaten şifalanma vardır. Dolunay esnasında Ay’ın Mars ve Plüton ile uyumlu açılarının bulunması da Balık burcundaki ruhsal şifalanma yönünü aktif ediyor. Manevi anlamda bizi yaralayan, üzen şeylerden bağımsızlaşma ve arınma, manevi temalara yönelme zamanlarındayız. Duygusal anlamda gerginlik hissetmemiz normaldir bu günde, ama enerjimizi iyi yönlendirebilirsek son derece yaratıcı da olabilir, bütünleşme yakalayabiliriz. Mehtap seyretmek açısından harika, romantizmin doruğuna varacağı akşam saatlerini iyi değerlendirelim…

1 Eylül Pazar günü Merkür Başak burcuna geçiyor. Merkür bu burçta yöneticidir ve yücelir. Yani kendi doğasının gerektirdiği temalarda doğru kullanım avantajı getirir. Özellikle takip eden haftaya yönelik karar ve uygulamalarımızda başarılı sonuçlar alma ve kendimizi iyi ifade edebilme, sorunlara pratik çözümler üretebilme kapasitemiz artmaya başlıyor. Bu yerleşim zihinsel kapasite ve bilimsel çalışmalar açısından da mükemmeldir. Öte yandan kolay beğenmeyen ve eleştirel tavırlar takınma ve bu yüzden dost kaybetme riski taşır.

Merkür-Neptün karşıtlığının en etkin olacağı Pazar gününde kendimizi ifade ederken somutlaşmak ve netleşmekte zorluk çekebiliriz. Yanılgılara düşebiliriz. Eleştirel tavrımız yüzünden başkalarında hayal kırıklığı yaratabiliriz. Pazar günü net ve kesinlik isteyen karar ve konuşmalardan uzak kalmak akıllıca olacaktır.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ekonomik olmamızı ve adımlarımızı dikkatli atmamızı gerektirecek bir gündeyiz. Ülkemizin dış ülkelerle ilişkileri adına stresli gelişmeler yaşanabilir. Ay’ın Uranüs-Plüton karesini tetikleyeceği bu zorlu günde girişeceğimiz işlerde normalden daha fazla mücadele etmemiz gerekebilir. Ay-Plüton arasındaki gergin açılar güçlü ve etkin kişilerle görüşmek, somut sonuçlar ortaya çıkması beklenen işlere girişmek, mücadele ve risk gerektiren işlere girişmek, seyahat etmek, ameliyata girmek, hoşgörü ve esneklik gerektiren işlere kalkışmak için uygun değildir. Ay-Uranüs arasındaki gergin açılar seyahatler ve taşınmalar, kamusal görevi olan kişilerle görüşmeler, ilerlemeler kaydetmek, arkadaşlık tahsis etmek, evlilik, havacılık, elektrikle alakalı veya gizemli konularla alakalı işlere girişmek, tehlikeli işlere girişmek için uygunsuzdur. Gergin etkiler öğle sonrasındaki saatlerde nispeten gevşeyebilir, azalabilir. Ama gece saatlerinde yakınlaşan Ay-Venüs karşıtlığının ilişkileri zedeleyici etkilerine karşı uyanık olmakta, şartları fazla zorlamamakta fayda var.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Gerek özel hayatımız, gerekse ülkemizi ilgilendiren konularda gerginlik risklerinin çok artabileceği bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkisini devam ettirecek Ay-Venüs karşıtlığı özel ve sosyal ilişkilerimizde gerginlikler yaşayabileceğimizi gösteriyor. Daha esnek ve toleranslı tutum takınarak bu zorlu etkiyi azaltabiliriz. Bu açı parasal konular için uygun değildir; çünkü müsriflik getirir. Aşkla ilgili konularda dikkatli olmak gerekir. Genel olarak şanssızdır. Venüs doğasındaki tüm konularla ilgili dikkatli olunmalıdır. Ay-Satürn karesinin etkinleşeceği öğle saatlerinde stresli etkiler daha da artabilir. Bu açı genel olarak şanssız görülmüştür ve engellenme işaretçisidir. Özellikle tıbbi girişimler, ilaç tedavisine girmek, seyahat etmek, aşkla ilgili konular, yaşlı ve olgun, gelenekçi veya kuralcı kişilerle görüşmek açısından uygun değildir. 13:33’te son açısını Satürn ile yapacak olan Ay 20:38’e kadar boşluğa giriyor. Aradaki saatlerde girişeceğimiz işlerden beklediğimiz sonuçları alamayabiliriz. 20:38 sonrasında netlik ve kararlılık kazanmaya başlıyoruz. Zihinsel ve entelektüel konularda güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ama gecenin geç saatlerinde etkin olacak Ay-Mars karesinin gergin ve tartışmacı etkilerini de hesaba katmamız gerekiyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Hümanist öğelerin, sosyal yardımlaşmanın, yaratıcı fikir ve görüşlerin kendisini göstereceği bir gündeyiz. Sabah çok erken saatlerde henüz Ay-Mars karesinin agrese edici gergin etkileri devrede olacağından, şartları fazla zorlamamak yerinde olur. Sakarlıklara ve kazalara açık olabileceğimiz bu saatlerde acelecilikten ve çok hızlı hareket etmekten de uzak kalmalıyız mümkün olduğunca. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Uranüs altmışlığının yapıcı etkileri devreye giriyor. Bu olumlu açı idari, politik ve kamusal kişilerle veya geniş büyük yetkilileriyle görüşmek için uygundur. Aynı zamanda sosyal ortamlara katılmak, gizemli konularda eğitim almaya başlamak, elektrikle veya elektronikle ilgili işlere girişmek, değişimler yapmak, alışılmışın dışında, yeni işlere girişmek için uygundur. Gün boyunca etkisini sürdürecek bu açının ardından akşam saatlerinden itibaren devreye girecek olan Ay-Jüpiter üçgeni umut ve iyimserlik, gelişme ve kazançlı çıkma enerjisi taşıyor. Bu açı her türlü yeni risklere girişmek, asil ve etkin kişilerle görüşmek, profesyonel kişilerle görüşmek açısından uygundur. Gece boyunca olumlu etkiler devam ediyor.

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Pozitif etkilerin ağırlık tutacağı, güzel gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn üçgeninin somutlaştırıcı etkileri sayesinde şartları istediğimiz yöne taşıyabilir, isteklerimizi gerçekleştirebiliriz. Geç akşam saatlerinde ve gece saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür karşıtlığı ise iletişimde ve kendimizi ifade ederken sorun yaşayabileceğimizi göstermekte. 20:48’de Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerde netlik ve belirginlik kazanmamız zor olabilir. Gün boyunca etkisini gösterecek Güneş-Plüton üçgeni önemli ve etkin kişilerden destek almamızı kolaylaştırıyor. Bu uyumlu açının etkin olacağı birkaç günlük süreci liderlik becerilerimizi ortaya koymak, istediklerimizi yaptırma konusunda baskın olmak açısından kullanabiliriz. Amaçlarımız uğrunda kendimizi yenilememizin ve dönüştürmemizin daha kolay olacağı bu süreçte istemediğimiz zararlı alışkanlıklardan kurtulmak adına irade ortaya koymanın tam da zamanıdır! Yine gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn altmışlığı akılcı kararlar almamızı ve pratik uygulama gereken konularda başarılı olmamızı mümkün kılacak kolaylığı getiriyor. Anlaşma ve sözleşmeler, önemli konuşmalar açısından kullanabileceğimiz bu uyumlu açının kesinleşeceği Cuma gününü iyi değerlendirebiliriz.

Cuma gününe geçişle birlikte Ay Balık burcuna geçiyor (01:30). Şartlara ayak uydurarak ve kendimizi akışa bırakarak başarı elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Duygusal öğeler ve manevi temalar çok önem kazanıyor. Ay-Neptün kavuşumunun ardından gelecek Ay-Mars üçgeni, yani Ay’ın bu ikilinin uyumlu açısını tetikleyecek olmasını hayal gücü gerektiren, tasarımla ilgili, manevi temalarla ilgili işlere girişmek için kullanabiliriz. Bu ikilinin uyumlu açıları enerjimizi manevi konulara, metafizik konulara, yoga, tai-chi gibi fiziksel aktivitelere yöneltmemiz için güzel bir süreçte olduğumuza işaret ediyor. Ay-Plüton altmışlığının etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde duygusal ve manevi destekler almamız daha mümkün olacak. Duygularımızı iyi ifade etmemiz gereken iş ve girişimleri, toplantıları öğle saatlerine alabiliriz. Ama Ay-Güneş karşıtlığının gergin etkilerinin belirginleşeceği akşamüzeri saatlerinde işler zorlaşıyor. Ay-Güneş karşıtlığı dolunay demektir. Saat 16:58’de 8 derece Balık burcunda gerçekleşecek dolunay Kiron ile birleşmekte ve şifalanma şansı vermekte. Dolunay esnasında Ay ve Güneş’in bulunacağı Balık-Başak burçları ekseni ruhsal ve fiziksel şifalanma ile ilişkilidir. Kiron’un ana temasında zaten şifalanma vardır. Dolunay esnasında Ay’ın Mars ve Plüton ile uyumlu açılarının bulunması da Balık burcundaki ruhsal şifalanma yönünü aktif ediyor. Manevi anlamda bizi yaralayan, üzen şeylerden bağımsızlaşma ve arınma, manevi temalara yönelme zamanlarındayız. Duygusal anlamda gerginlik hissetmemiz normaldir bu günde, ama enerjimizi iyi yönlendirebilirsek son derece yaratıcı da olabilir, bütünleşme yakalayabiliriz. Mehtap seyretmek açısından harika, romantizmin doruğuna varacağı akşam saatlerini iyi değerlendirelim…

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Deniz kenarı yerlerde vakit geçirmek, suda seyahat etmek açısından harika bir gündeyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı sabah erken saatlerinde kendimizi duygusal anlamda taşkın ve engin hissedebiliriz. Gün genelinde Ay’ın temel açısı yok, ama akşam saatlerinden itibaren Ay-Venüs üçgeninin ilişkileri destekleyen olumlu etkileri devrede olacak. Bu uyumlu açı aşkla ilgili konular, evlilik, yeni giysiler giymek, eğlenceler için uygundur. 05:32’de Merkür Başak burcuna geçiyor. Merkür bu burçta yöneticidir ve yücelir. Yani kendi doğasının gerektirdiği temalarda doğru kullanım avantajı getirir. Özellikle takip eden haftaya yönelik karar ve uygulamalarımızda başarılı sonuçlar alma ve kendimizi iyi ifade edebilme, sorunlara pratik çözümler üretebilme kapasitemiz artmaya başlıyor. Bu yerleşim zihinsel kapasite ve bilimsel çalışmalar açısından da mükemmeldir. Öte yandan kolay beğenmeyen ve eleştirel tavırlar takınma ve bu yüzden dost kaybetme riski taşır. Merkür-Neptün karşıtlığının en etkin olacağı bu günde kendimizi ifade ederken somutlaşmak ve netleşmekte zorluk çekebiliriz. Yanılgılara düşebiliriz. Eleştirel tavrımız yüzünden başkalarında hayal kırıklığı yaratabiliriz. Gün boyunca net ve kesinlik isteyen karar ve konuşmalardan uzak kalmak akıllıca olacaktır.

Pazar günü sabah saatlerinde Ay Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın Koç burcuna geçeceği 08:37 öncesinde yapacağımız işler boşlukta ve muallakta kalabilir. Bu yüzden iş ve girişimlerimizi bu saat sonrasına denk getirmemizde fayda var. Gün boyunca kendimizi aktif ve enerjik hissedebilir, yeni şeylere girişim için arzu duyabiliriz. İlişkilerin sıcak akacağı, açıklık ve netlik beklentisi içerisinde olacağımız bu güzel günde gereksizce aceleci hareket etme riskimiz var. Düşüncesizce kararlardan uzak kalmalı, acele etmemeliyiz. Gün genelinde nispeten agresyon daha az olsa da, akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Plüton karesi ve Ay-Uranüs kavuşumu civarında agresyon artabilir. D Duygusal anlamda patlayıcı ve ani tepkilerin zarar getirebileceği akşam ve gece saatlerinde ilişkilerimizde şartları fazla zorlamasak iyi ederiz. Tehlikeli ve riskli işlerden, girişimlerden uzak kalmamızda, kaza ve sakarlıklara karşı uyanık olmamızda fayda var.

Mutlu, Sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

24 Ağustos 2012, Cumartesi

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Ağustos ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/agustos-2012-burc-yorumlari

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş lekesi sayısı düşük devam ediyor ve Güneş genel olarak sakin görülüyor. Güneş atmosferinde yer alan Koronla Delik Dünya yönüne dönmek üzere. Bu Koronal Delik’ten kaynaklanması muhtemel güneş rüzgarı dalgasının 26-27 Ağustos tarihlerinde Dünya’ya ulaşması bekleniyor.

Koronal Delik: Güneş’in korona tabakasındaki “koronal deliklerden” de enerji çıkar. Bu deliklerden çıkan yüklü parçacıklar yüksek bir hıza ulaşır ve önemli nokta bu deliklerin Güneş’in birkaç rotasyonu tamamlaması süresince kalmasıdır. Dünya üzerindeki etki birkaç saat kalır ve etkinin görüldüğü gün enerji iyonosferi alışılmışın dışında bozar. Güneş’in kendi etrafındaki rotasyonu yaklaşık 27-28 gün sürer. Bu 28 günlük dönemde Dünya da 28 derece hareket etmiş olur, bu nedenle rotasyon yapan koronal delik Dünya’yı başka bir ya da iki gün daha etkilemeyecektir. Deliğin rotasyonu bulunduğu enleme göre 28 günden fazla da sürebilir.

Güneşmerkezli gezegen açıları tarafından ele aldığımızda Dünya-Mars-Jüpiter arasındaki dizilimin devam ettiğini görüyoruz. Dünya-Jüpiter karesi 25 Ağustos’ta, Dünya-Mars karesi 2 Eylül’de kesinleşecek. Bu ara süreçte dizilimin gergin etkileri devam ediyor olacak. 30 Ağustos’ta Venüs-Satürn karşıtlığı da kesinleşiyor. Bu da bize gezegensel açılar bakımından aktif bir haftada olacağımızı gösteriyor. Hafta ortasındaki günlerde güneş aktivitesinde göreceli artış görülebilir.

26.08.2012

Designed by Ongunsoft