Öner Döşer

27 Haziran Haftası

Bu sayfa 15801 kişi tarafından ziyaret edildi.

27 Haziran haftası HAREKETE GEÇME ZAMANI!

Çaba ve efor sarf etmeyi, harekete geçmeyi sembolize eden Mars gezegeni 30 Haziran Perşembe günü direkt harekete dönüyor. Bir müddettir içe dönük seyreden enerji, tekrar dışa vurmaya hazırlanıyor.

Mars girişim cesareti demektir. Mars’ın güçlü yerleşimde olduğu Akrep burcunda direkte dönecek olması, biriktirdiğimiz güçlü enerjiyi etkin bir şekilde yönlendirebileceğimizi gösteriyor. Ertelediğimiz girişimleri harekete geçirme zamanlarındayız!

Haftanın genel değerlendirmesini yaptığım videoyu izlemek için tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=RJz5BEjvtAE

Haftaya romantik başlangıç!

Pazartesi günü kesinleşecek Venüs-Neptün üçgeni, haftaya romantik bir başlangıcı müjdeliyor. Aşk ve ilişkilerden yana haftanın ilk yarısında şanslıyız. İlişkiler yönünde önemli adımları atabiliriz. Haftanın ilerleyen günlerinde ise Venüs-Plüton karşıtlığının ilişkilerimizi zorlayan ve güç çekişmelerine sevk eden enerjisi aktif olacak, farkında olalım!

Artistik ve sanatsal konularda ilham ve yaratıcılığın maksimumda kendini göstereceği Pazartesi gününü iyi değerlendirebiliriz. Estetik ve güzellik, dekorasyon ve dizayn, moda ve tasarım, müzik, sanat konularında harekete geçmek için Pazartesi gününü kullanabiliriz.

İlişkilerde güç çekişmeleri

Venüs-Plüton karşıtlığının etkin olduğu Ay tarafından tetiklendiği Salı ve Cuma günlerinde ilişkilerde güç çekişmelerine açık olacağız, farkında olalım. Gereksiz kıskançlıklar, baskı ve dayatmalar, zorlamalar bu karşıtlığın problematik etkilerinden…

Estetik ve güzellik, dekorasyon ve dizayn, moda ve tasarım, müzik, sanat konularında harekete geçmek açısından Salı günü genelini ve Cuma günü sabah erken saatleri tercih etmeyebiliriz…

İyicil paslaşmalar

Venüs-Plüton karşıtlığının Cuma sabahı kesinleşmesinin hemen sonrasında, Venüs-Jüpiter altmışlığının dengeleyici, iyicil enerjisi devreye giriyor. Önemli iş ve girişimlerimizde destek bulabileceğimiz bir hafta sonu bizi bekliyor. Bu bağlamda, Cuma günü öğle saatlerinden başlayarak, Cumartesi ve Pazar günlerini değerlendirebiliriz.

Venüs-Jüpiter gezegenleri klasik astrologlar tarafından iyiciller olarak tanımlanır. Bu iki gezegenin uyumlu açısının etkin olduğu zaman dilimi birkaç gündür. Ama en etkili olduğu vakit, açının kesinleşmek üzere olduğu ya da Ay’ın bu ikisini uyumlu açılarla tetiklediği gündür. Bu açıdan, Perşembe gününü de değerlendirebiliriz.

Neler yapabiliriz? Hangi alanlarda değerlendirebiliriz?

·         İlişkilerle ilgili yeni adımlar

·         Estetik ev güzellikle ilgili girişimler

·         Eğitim, hukuk, yayıncılık alanında atılımlar

·         Finansal konularda girişimler

·         Alışverişler, dekorasyon ve dizayn işleri

·         Ortaklaşa işler

Maneviyat, ruhsallık, yardımlaşma

Güneş-Neptün üçgeninin ulvi, manevi, ruhsal olanı aktif eden ve bunu rahatça yayabilen enerjisi hafta sonunda aktif oluyor.

Bu güzel ve uyumlu açı, başkalarına yardım eli uzatmak, yardım almak, ruhsal ve manevi gelişim açısından fırsatlar sunuyor.

Meditasyonlar yapmak, ibadet etmek, akışta kalarak ilham almak açısından harika bir hafta sonu bizi bekliyor!

Haftanın detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü sabah saatlerinde henüz Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olduğu sabah saatlerinde sürprizlere açık olacağız. Ama belirsizlikler de mevcut. Yani enerji pek de kararlı akmıyor. Ta ki 10:07’de Koç burcuna geçinceye kadar. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden netice alma olasılığımız daha yüksek. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Neptün üçgeni, haftaya romantik bir başlangıç yapacağımızı gösteriyor. Bu uyumlu açının etkileri hakkında bilgi için yazımın giriş bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Merkür-Kiron ve Ay-Güneş arasındaki kare açıların etkin olduğu akşam saatlerinde ise enerji gergin akıyor, farkında olalım! İlişkileri zorlamamak gereken bu saatlerde sözlerimize dikkat etsek isabetli olur. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden talepte bulunmak, toplantılar yapmak, anlaşmalar yapmak açısından pek de uygun bir zaman diliminde değiliz, özellikle de günün ikinci yarısından itibaren…

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hareketli ve hararetli bir gündeyiz. Sabah çok erken saatlerde Ay-Satürn üçgeninin dengeli enerjisi devrede olsa da, sabahın ilerleyen saatlerinden itibaren zorlu bir zaman dilimine giriyoruz. Ay’ın Venüs-Plüton karşıtlığını tetikleyeceği bu günde ilişkilerde güç çekişmelerine, rekabete açık olacağız, farkında olalım! Üzerine gitme, baskı ve dayatma, kıskançlıklar, tutkuların abartılı ifadesi gibi dengesiz çıkışlar, ilişkilerimizde olumsuz sonuçlar almamıza sebep olacaktır muhtemelen. Akşam saatlerinden sonra Ay’ın Uranüs ile kavuşuma ilerliyor olması, işi daha da dengesizleştirebilir. Ani ve düşüncesizce alınan kararlar, fevri çıkışlar beklemediğimiz maliyetler çıkarabilir, dikkat! 

Çarşamba günü sabah saatlerinde henüz Ay-Merkür altmışlığının iletişimsel konular açısından olumlu ve dengeli akan enerjisi bizimle birlikte olacak. Önemli iş ve görüşmelerimizi bu açının kesinleşeceği 10:45 öncesine alabiliriz. Bu saat sonrasında Ay boşluğa girecek zira. Ve Ay’ın boşluktaki ilerlemesi 13:03’e kadar da sürecek. Önemli konuşmalar ve karara bağlamak gereken konular açısından bu zaman aralığını kullanmasak isabet ederiz. Günün ikinci yarısında Ay Boğa burcunda ilerliyor olacak. Genel olarak sakin bir enerji akışı mevcut…

Perşembe günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor ve gün boyunca Ay’ın açılarının rahat olması, dengeli ve istikrarlı bir atmosferde olacağımızı gösteriyor. Gece yarısından bir müddet sonra (2:24) Merkür Yengeç burcuna geçiyor. İletişimde duygusallık ve empatik vurgu kazanmaya başlıyor. Alacağımız kararlarda sübjektif kalma riski taşımaya başlıyoruz öte yandan… Merkür’ün Yengeç burcundaki yolculuğu 15 Temmuz’a kadar devam edecek. Bir müddettir gerilemekte olan Mars 23 derece Akrep burcunda direkt harekete dönüyor. Bu haftadan başlayarak, ama önümüzdeki hafta daha fazla olmak üzere, bir müddettir risk almaktan geri durduğumuz işleri aktif edebiliriz. Mars’ın direkte dönmesiyle ilgili detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz. Ay’ın Güneş ve Neptün ile altmış derecelik uyumlu açılarının uyumlu, dengeli, keyifli, mistik ve doyurucu manevi enerjisiyle başladığımız günün ilerleyen saatlerinde etkili olacak Ay-Venüs altmışlığı, sabahtan başlamak üzere, öğle ve sonrasındaki saatlerde de girişeceğimiz işlerde destek bulabileceğimizi, kolay ilerleyebileceğimizi gösteriyor. Aşk ve ilişkiler, artistik ve sanatsal projeler, giyim kuşam alışverişleri, dekorasyon işlerini organize etmek ve devreye sokmak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. İkindi ve akşam saatlerinde etkili olacak Ay-Plüton ve Ay-Jüpiter üçgenleri (Toprak elementinde Büyük Üçgen) parasal konularda, yatırımlarla ilgili işlerde kullanabileceğimiz güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Gece saatlerinde yakınlaşmakta olan Ay-Mars karşıtlığının gergin enerjisi de devrede olacak, farkında olalım! Kazalara, sakarlıklara, tartışmalara, Marsiyen (Ateşli) şeylerle ilgili durumlara açık saatlerdeyiz! Venüs-Plüton karşıtlığının gergin etkisi de işin içerisine girince, stres iyice artıyor, dikkat! Özel ve sosyal ilişkiler açısından dikkatli olmak gereken bir zaman dilimindeyiz! Venüs-Plüton karşıtlığının etkileri hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Cuma günü sabah saatlerinde Ay henüz Boğa burcunda devam ediyor ilerlemesine. Ay-Mars karşıtlığının gergin enerjisinin iyice belirginleştiği gece yarısını takip eden saatlerde dikkatli olmalı. Tehlikeli ve riskli işlerden ve kişilerden uzak durmalı. 03:20-14:44 saatleri arasında Ay boşlukta olacak. Kalıcılık ya da devamlılık istediğimiz işleri aktif etmek için bu zaman dilimini kullanmayabiliriz. Günün ilk yarısında halen etkin olan Venüs-Plüton karşıtlığı, ilişkilerde çekişme ve gerginlik riskine işaret ediyor. Adımlarımızı dikkatli atar ve kendimizi iyi ayarlarsak, stres yaşamaktan uzak kalabiliriz. Günün ikinci yarısında Venüs-Jüpiter altmışlığının olumlu enerjisi devreye giriyor. Ay’ın boşluktan çıkmış olacağı 14:44 sonrasında parasal, hukuksal, eğitsel konularda, seyahatler, inançlar, ideallerle ilgili alanlarda adımlar atabiliriz. İyiciller olarak tanımladığımız Venüs ve Jüpiter’in uyumlu açıları kolay ve rahat ilerlemek, hızlı ve iyi sonuçlar almak istediğimiz her türlü işte kullanabileceğimiz vakitlerin işaretçisidir. Değerlendirebiliriz!

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bir şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak, seyahat etmek, gezip tozmak için güzel bir zaman dilimindeyiz. Ay-Satürn karşıtlığının etkin olduğu sabah saatlerinde engelleyici, geciktirici enerjiler iş başında olacak. Girişeceğimiz işlerde hızlı ilerleyemeyebiliriz. Yaşlı ya da olgun kişilerle ilişkilerimizde dikkatli olmamızda fayda var! Ay-Neptün karesinin dağıtan ve yanıltan etkilerinin devrede olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde asparagas, yanıltıcı ya da yanlış yönlenmemize sebep olabilecek bilgi ve tanıtımlara temkinli yaklaşsak iyi ederiz. Ay-Jüpiter karesinin etkin olduğu akşam saatlerinde abartılara ve aşırılıklara açık olacağız. Özellikle yeme içme konularında abartılardan uzak kalmakta fayda var. İnançlar ev ideallerle ilgili konularda da fanatik veya dogmatik eğilimler dikkat çekebiliyor böylesi zamanlarda… Akşam saatleri sonrasında yeniliklere, güzel gelişme ve sürprizlere açık olduğumuz bir zaman dilimine giriyoruz. Bizi rutin dışına çıkartacak veya havamızı değiştirecek ortamlarda bulunabiliriz.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. Hareketli, tempolu bir gündeyiz, ama günün ekseri kısmında Ay boşlukta ilerlediğinden, sağlam ve kalıcı adımlar atmak zor olabilir. Değişen şartlara ayak uydurmak zorunda kalabiliriz. Sabaha karşı 06:53’te Uranüs ile altmışlık açısını kesinleştirdikten sonra başka temel açısı kalmayan Ay, saat 16:19’da Yengeç burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Günün bu vakitten sonrasında ailevi, çevresel, ulusal konulara odaklanabiliriz. Başkalarıyla yardımlaşma, destek alışverişi açısından harika bir gündeyiz. Sadece maddi değil, manevi açıdan da yardımlaşma için harika bir gün! Güneş-Neptün üçgeninin ulvi, manevi, ruhsal olanı aktif eden ve bunu rahatça yayabilen enerjisi öğle saatleri sonrasından itibaren iyice belirginleşiyor. Bu açının genel etkileri hakkında bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

25 Haziran 2016, Cuma

Çeşme-İZMİR

 

26.06.2016

Designed by Ongunsoft