Öner Döşer

27 Kasım Haftası

Bu sayfa 11093 kişi tarafından ziyaret edildi.

27 Kasım haftası DİKKAT KESKİN VİRAJ!

Önümüzdeki haftanın önemli gezegen dizilimlerine baktığımızda, keskin bir viraja girmek üzere olduğumuzu fark ediyoruz! Haftanın ikinci yarısında daha da belirgin olmak üzere…

Haftanın genel değerlendirmesini yaptığım ve Hande Kazanova ile Merkür-Satürn kavuşumunun Galaktik Merkez ile dizilimini konuştuğumuz yayını arşivden izlemek için tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=lDtuYnmzMj0&feature=youtu.be

Şiddetli ve patlayıcı enerjiler

Mars-Uranüs karşıtlığının sert etkisini belirgin bir şekilde hissedeceğimiz bir haftaya giriyoruz. Astrolojide Mars sert ve şiddetli olaylarla, Uranüs ile aniden, beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan patlayıcı olaylarla, durumlarla ve kişilerle bağdaştırılır. Dünya geneli için geçerli olmak üzere, agresyon yaratan olayların tetiklenebileceğini, beklenmedik yerlere sıçrayabileceğini, taşkın ve isyankar bir enerji atmosferi oluşturacağını tahmin edebiliriz. Perşembe günü Ay bu iki gezegenin karşıtlığını tetikliyor, Cuma günü açı kesinleşiyor. Dolayısı ile haftanın bu iki günü dikkat çekiyor. Ama sadece bununla sınırlı değil! Pazar günü 11 derece İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay, aynı dereceden (partil) kare açılarla Neptün gezegeni ile T-kare açı kalıbı oluşturuyor. Bu esnada henüz Mars-Uranüs karşıtlığı da etkin ve ilaveten Merkür-Satürn kavuşumu da devrede olacak. Hesaplıca organize edilmiş, sinsi planlara açık bir haftada olduğumuzu gösteren bu açılar:

* Türkiye astroloji haritasının gizli düşmanlıklarla ilişkilendirilen 12.evini

* Silahlı Kuvvetler ve güvenlik güçlerini temsil eden 6.evini

* Uluslararası ilişkileri ve uzaklardaki kişileri temsil eden 9.evini etkiliyor; biraz açı toleransıyla yönetici pozisyonunda bulunan kişileri ve ülkenin hedeflerini temsil eden 10.evi de işin içerisine alıyor.

Gizli düşmanlar, perde arkası oyunlar

3 Aralık Pazar günü 11 derece İkizler burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, Neptün ile birlikte T-kare açı kalıbı oluşturuyor. Aşağıda dolunay haritasını görmektesiniz.

Ankara merkez alınarak çizdirilmiş astroloji haritasında Yengeç burcunun yükselmekte olduğunu görüyoruz. Ay haritanın 12.evine denk düşmekte. 12.ev gizli düşmanlıklar, sinsi saldırılar, perde arkası oyunlar, mahkumlar, hapishaneler, kapalı yerler, gizli örgütler, casuslar, hastalıklar ve hastaneler, sanatoryumlarla ilişkilendirilir. Dolunay aydınlatır ve işaret eder. Demektir ki bu konularda bir şeyler ortaya çıkacak ve bu alan bize astrolojik olarak işaret edilmekte!

Haritanın 6.evine denk düşen çok sayıda gezegen askeri güçlerin, Silahlı Kuvvetlerin, güvenlik güçlerinin hayli aktif olacağı ve güvenlik açısından da dikkatli olunması gereken bir zaman dilimini işaret etmekte. 6.evin yöneticisi Mars 5.evde, aracılar, elçiler, diplomasiyle ilgili kişiler açısından da hayli aktif ve agresif bir süreç olacağını düşündürmekte!

Mars-Uranüs karşıtlığı haritanın 11./5.evlerini tetiklemekte, Meclis, Partiler, uluslararası müttefikler alanında stresli durumlara dikkat çekmekte.

Ay-Güneş-Neptün gezegenleri arasındaki T-kare açı kalıbının odak noktası haritanın Tepe Noktasını işaret etmekte, yönetici pozisyonu tutan kişiler, ülkenin dış imajını ve geleceğini ilgilendiren hedefler alanında karmaşa ve belirsizlik yaratan durumlara, şaibelere, netleşemeyen durumlara işaret etmekte. 

Benzer etkileri Türkiye astroloji haritasında da görüyoruz… Aşağıda dolunay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde görmektesiniz.

Dolunay Türkiye astroloji haritasının 12.evine denk düşmekte, yukarıda bahsettiğimiz sinsi düşmanlıkları aktif etmekte. Türkiye astroloji haritasının 6.evinde hareket eden gezegenler güvenlik güçlerinin dikkatli ve aktif olması gereken bir süreçte olduğunu göstermekte. Transit Satürn’ün ve geri harekette olan Merkür’ün Türkiye astroloji haritasında İkizler burcunun son derecesinde bulunan Ay’ı tetikliyor olması, halkı irrite edecek, zora sokacak, duygusal anlamda sıkıştıracak, kendi içinde provoke etmeye veya bölmeye yönelik bazı sinsi hesap ve planların aktifleşeceği bir dönemde olduğumuzu göstermekte!

Transit Mars-Uranüs karşıtlığının Türkiye astroloji haritasının Merkür-Satürn kavuşumunu tetikliyor olması, düzenimizi bozmaya ve agresyon ya da kaos yaratmaya yönelik girişimlere muhatap kalacağımız bir sürece işaret etmekte. Uluslararası ilişkiler, hatta müttefik ülkelerle ilişkiler alanında beklenmedik manevralara, sıra dışı durumlara, sürprizlere açık olduğumuzu düşündüren yerleşimler bunlar. Tabii sert ve patlayıcı enerji akışının aktif olduğunu hatırlamalıyız. Provoke edici, irrite edici bir atmosfer…

Gençler, sporcular ile ilişkili olabileceği gibi, borsa ve benzeri spekülasyon içeren işlerde beklenmedik iniş çıkışlara açık bir zaman dilimindeyiz ayrıca… 

Yay burcunda Merkür gerilemesi

İletişim gezegeni Merkür 3 Aralık Pazar günü Yay burcunda gerilemeye başlıyor. Yay burcu yabancılar, uzak yerlerdeki kişiler, uluslararası ilişkiler ve işler, eğitim ve yayıncılık, uzak yerler, uzun seyahatler, uçuşlar ve uçaklar, din ve felsefe, farklı akımlar ve inanışlar, kültürel konular, etik ve ilkeler ile alakalıdır. Dürüst ve açık olmak ile de ilişkilendirilir. Merkür’ün Yay burcunda gerileyecek olması, bu saydığımız alanlarda veya bu alanlarda yer alan kişilerle ilişkili konularda gerilemelere, gecikmelere, yanıltan veya değişen ve beklenmedik gelişen durumlara, geri dönülüp durum değerlendirmeleri yapılması gereken konulara dikkat çeker. Gerilemeden önce Satürn ile kavuşum yapacak olan Merkür (28 Kasım Salı) gerilemeye başladıktan sonra Satürn ile tekrar kavuşum yapacağından, saydığımız alanlarda akılcı düzeltmelere, değişikliklere ihtiyaç duyulacağını göstermekte. Bizler de haritalarımızda Merkür’ün gerilemesinin denk geldiği alanlarda (Yay burcu haritamızda hangi alana denk düşüyorsa) bazı düzeltmeler yapabiliriz. Bu evin konularında bazı gecikmeler, beklenmedik gelişmeler yaşayabiliriz. Hazır olmalıyız! Bilgi yedeklemek, bilgisayarlar ve internetle ilgili konularda önlem almak isabetli olacaktır!

Bu konuda detaylı bilgi için linkteki videoyu izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=lDtuYnmzMj0&feature=youtu.be

Ruhsallık ve maneviyat

Jüpiter-Neptün gezegenleri arasındaki uyumlu üçgen açı bu hafta çok etkinleşiyor ve 3 Aralık Pazar günü üçgen açı kesinleşiyor. Bu iki gezegen de inançlar ve ilahi konularla ilişkilendirilir. Aralarında kavuşum veya uyumlu açılar olduğunda, maneviyatın zenginleşeceği de düşünülür. Bu hafta etkili olan zorlu açıların yanı sıra, bu uyumlu ve destekleyici açının da etkili olması, zorlukların üstesinden gelmemize, özellikle de maneviyatımızı güçlü tutabilmemize yardımcı olacaktır. Üçgen açının su elementi burçlardan gerçekleşecek olması, karşılıklı empati, fedakarlık ve duyguları ifade etme konusundaki rahatlığı da arttıracaktır.

Haftanın günlere göre genel değerlendirmesine gelirsek…

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Hayatın akışına ayak uydurabilir, akıntıya karşı yüzmek yerine onunla birlikte akabilirsek rahat ve sorunsuz ilerleyebileceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Jüpiter-Neptün üçgen açısını çalıştırdığı sabah saatlerinde bu rahat akış daha da belirgin olacak. Tevekkül ve teslimiyet, herkesi ve her şeyi mümkün olabildiğince olduğu gibi kabullenebilmek, her şeyin bir sebebi olduğunu idrak edebilmek yönünde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. İlahi, manevi konulara yer ayırabilir, çalışmalar yapabiliriz. Venüs-Kiron üçgen açısının da etkili olduğu bu güzel günde ilişkiler alanında yaralanmaların şifalandırma yönünde de güzel neticeler alabiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde başkaları üzerinde olumlu etki yaratabiliriz. Güçlü ve etkili kişilerle görüşmeler açısından da akşam saatlerini değerlendirebiliriz.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah-Öğle saatleri arasında Ay’ın Kiron-Venüs üçgen açısını çalıştıracak olması, ilişkiler alanında yaralanmaları şifalandırmak açısından bir şans daha sunuyor. Rahat akacak sabah saatlerinin ardından, Ay’ın Merkür-Satürn kavuşumu ile dik açıda bulunacağı öğle sonrasındaki saatlerde istediğimiz hızda ilerlemekte zorlanabilir, takılabilir, gecikmeler yaşayabilir, engellerle karşılaşabiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Yeni girişimler açısından güzel bir gündeyiz! Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Güneş üçgeninin rahatlatıcı ve destekleyici enerjisi gün geneline yayılıyor. Önemli görüşmeleri bugüne alabiliriz. Etkili pozisyondaki kişilerden destek talebinde bulunabiliriz. Uluslararası ayağı olan işleri aktif edebiliriz. Seyahatlerle ilgili harekete geçebiliriz. Yeni ve farklı işlere girişebiliriz. Keşif ve icatlara açık, yeni fikir ve görüşleri ortaya koymak açısından güzel bir gündeyiz! Akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayacak Ay-Plüton karesi, gerginliklere açık bu zaman diliminde çekişme ve gerginliklerden uzak kalmamız gerektiğini işaret ediyor adeta!

Perşembe gününün neredeyse tamamında Koç burcunda ilerleyen Ay, hayli aktif ve agresif bir günde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Plüton karesinin etkisinde mücadeleli geçen sabah saatlerinin ardından, öğle saatlerinden itibaren Ay’ın Mars-Uranüs karşıtlığını tetikleyecek olması, ani ve beklenmedik durum değişikliklerine, sert ve patlayıcı enerjilere, güç çekişmelerine, sakarlıklara ve kazalara, hiddetli öfke patlamalarına açık olduğumuzu gösteriyor. Ay’ın Satürn ve Merkür ile uyumlu üçgen açılarının etkili olduğu akşam saatlerinde nispeten daha sakin, dengeli ve ılımlı bir atmosferde olacağız. Akılcı ve mantıklı konuşmalar yapmak açısından değerlendirebiliriz. Öte yandan, aklı fesada çalışan kişilerin gizli plan ve programlarına karşı uyanık olmakta fayda var! 21:37-23:38 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, saat 23:38’de Boğa burcuna geçiyor.

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik, huzur ve istikrar arzumuzun tetikleneceği bir gündeyiz; ama bunu sağlamakta zorlanabiliriz. Zira Mars-Uranüs karşıtlığının zorlu enerjisinin tavan yapacağı bir zaman dilimindeyiz ve bu açının en etkili olduğu öğle saatleri sonrasında Ay-Jüpiter karşıtlığı da etkili olacak. Provoke edici, inançlar ve değerler konusunda çekişme ve gerginliklere açık, eğitim ve yayıncılık, medya alanlarında ya da uluslararası işlerle ilgili konularda ekstrem gelişmeler ihtimal dahilinde olacak gün boyunca! Mars-Uranüs karşıtlığının etkileri ve muhtemel sonuçlarıyla ilgili bilgiyi yazımın giriş kısmında bulabilirsiniz.

Cumartesi günü boyunca Boğa burcunda ilerleyen Ay’ın Plüton ile yaptığı uyumlu üçgen açının ardından boşluğa girmesi, bir gün öncesine nazaran daha sakin bir günde olacağımızı düşündürüyor. Sabaha karşı 04:53’ten başlayarak, gece yarısı 00:20’ye kadarki uzun zaman dilimi boyunca Ay boşlukta ilerliyor olacak. Dolayısı ile sağlam ve kalıcı, devamlılığı olan işler açısından beklediğimiz haberleri, gelişmeleri bugün alamayabiliriz.

Pazar gününe geçişten kısa bir müddet sonra (00:20) İkizler burcuna geçen Ay, zihinsel ve entelektüel açıdan hayli hareketli bir günde olacağımızı göstermekte. Sabah saatlerinde henüz etkili olan Ay-Venüs karşıtlığı, ilişkiler açısından zorlu bir zaman diliminde olacağımızı düşündürmekte. Gün boyunca etkili olan Güneş-Neptün karesi, İkizler burcunda gerçekleşecek olan dolunay, Yay burcunda gerilemeye başlayan Merkür, bütün bunları bir araya toparladığımızda, sanki dokuz ayın Çarşambasının aynı güne toplanması gibi bir görüntü ortaya çıkıyor! Duygusal anlamda hayal kırıklıklarına, yanılgılara, aldatma veya aldanmalara, yanlış yönlendirmelere, hileli işlere ve kandırılmaya, yanlış bilgilendirilmeye açık bir gündeyiz, dikkat! Dolunayın zirve noktasına vardığımız 18.46 civarındaki zaman diliminde kendi iç bilgimize dönebilir, dışarıdan gelen yanıltıcı bilgiler yerine, iç sesimizi dinlemeyi tercih edebiliriz

25.11.2017

Designed by Ongunsoft