Öner Döşer

27 Mayıs Haftası

Bu sayfa 9464 kişi tarafından ziyaret edildi.

27 Mayıs Haftası-ŞANS ve FIRSATLAR HAFTASI!

Haftanın ilk iki gününde “en büyük iyicil” Jüpiter ile Merkür ve Venüs’ün kavuşumları var. Bu iki günü iyi değerlendirebiliriz.

Pazartesi sabahı Merkür-Jüpiter kavuşumu kesinleşiyor. Önemli şeyler konuşmak, toplantılar düzenlemek, bilgi paylaşmak, yazışmak, sosyal medyayı aktif kullanmak, öğrenme ve öğretmeye girişmek, yazmaya başlamak, ticari girişimler, seyahat organizasyonları, ilahi konularla ilgilenmek, ruhsal ve zihinsel çalışmalar yapmak, zikir çalışmaları yapmak, zihnimizi iyi şeylere yönelterek niyetlenmek için bu güzel günün sabah saatlerini kullanabiliriz.

Salı gecesi Venüs-Jüpiter kavuşumu kesinleşiyor. Klasik astrologlarca bu iki gezegen “iyiciller” olarak tanımlanmıştır. Kavuşum yaptıkları gün, yılın en şanslı günlerinden biri olarak kabul edilebilir. Sosyalleşmek, zevk ve eğlenceli aktivitelere yönelik faaliyetler düzenlemek, özel ilişkiye adım atmak, ilişkiyi düzeltmek için girişimde bulunmak, barışmak, artistik ve sanatsal becerileri ortaya koymak, estetik ve zarafetle ilgili girişimlerde bulunmak açısından gün boyunca son derece olumlu etkiler var. İyi değerlendirebiliriz!

Perşembe günü boyunca Kova burcunda ilerleyecek olan Ay Jüpiter ve Venüs ile, o günün hemen gece yarısından sonra da Merkür ile uyumlu açılar oluşturarak, yukarıda saydığımız fırsatları bir kez daha aktif edecek.

Cuma günü Merkür Yengeç burcuna, Mars İkizler burcuna geçiyor. Zihinsel anlamda oldukça aktif bir sürece giriyoruz (Mars İkizler). Bazı zamanlarda gereğinden agresif konuşabilir, hızlı kararlar alma eğilimi gösterebiliriz (Mars İkizler). Bu yüzden konuşmalarımızda ve yazışmalarımızda empati ve duyarlılık göstermeyi ihmal etmemeliyiz (Merkür Yengeç). Öte yandan, aşırı duygusal ve sübjektif kararlar almaktan kaçınmamızda fayda var (Merkür Yengeç).

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sistemli ve düzenli hareket etmemizin faydasını göreceğimiz bir gündeyiz. Ay-Neptün ve Ay-Satürn altmışlıklarının etkin olacağı sabah saatlerinde, hayal ettiğimiz veya tasarladığımız şeyleri somutlaştırabilme şansımız yüksek. Yine sabah saatlerinde etkisi maksimumda olacak Merkür-Jüpiter kavuşumu, iletişimde başarı şansı veriyor. Önemli şeyler konuşmak, toplantılar düzenlemek, bilgi paylaşmak, yazışmak, sosyal medyayı aktif kullanmak, öğrenme ve öğretmeye girişmek, yazmaya başlamak, ticari girişimler, seyahat organizasyonları, ilahi konularla ilgilenmek, ruhsal ve zihinsel çalışmalar yapmak, zikir çalışmaları yapmak için bu güzel günün sabah saatlerini kullanabiliriz. Akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton kavuşumu ve Ay-Uranüs karesi, şartları stabil kılmamızın zor olduğunu gösteriyor. Bu saatler civarında şartları fazla zorlamamakta, tehlikeli ve riskli işlerden uzak kalmakta fayda var.

Salı günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sağlam temeller atabileceğimiz, somut sonuçlar elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca etkisini hissettirecek Venüs-Jüpiter kavuşumu gece saatlerinde kesinleşiyor. Klasik astrologlarca bu iki gezegen “iyiciller” olarak tanımlanmıştır. Kavuşum yaptıkları gün, yılın en şanslı günlerinden biri olarak kabul edilebilir. Sosyalleşmek, zevk ve eğlenceli aktivitelere yönelik faaliyetler düzenlemek, özel ilişkiye adım atmak, ilişkiyi düzeltmek için girişimde bulunmak, barışmak, artistik ve sanatsal becerileri ortaya koymak, estetik ve zarafetle ilgili girişimlerde bulunmak açısından gün boyunca son derece olumlu etkiler var. İyi değerlendirebiliriz! Akşam saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Mars üçgeni, girişim gücümüzü ve cesaretimizi arttırıyor. 21:40’ta boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında açısız ilerliyor.

Çarşamba gününe geçişim kısa bir süre ardından, saat 00:48’de Ay Kova burcuna geçiyor. Toplumsal ve insani konuların, zihinsel ve entelektüel temaların öne çıkacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn karesi, hızlı ilerlememizin zor olacağını, yavaşlama, gecikme riskini işaret ediyor. Önemli girişimler açısından öğle saatleri civarını tercih edebiliriz. Bu saatlerde etkin olacak Ay-Güneş üçgeni, gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerimizde olumlu sonuçlar alabileceğimizi gösteriyor. Ay-Güneş arasındaki bu olumlu açının etkin olduğu zamanlarda önemli kişilerle görüşmek, talepte bulunmak, yardım istemek, özel veya işle ilgili tekliflerde bulunmak, ebeveynlerle ilgili işlere girişmek, duyurmak veya tanıtmak istediğimiz konulara yönelmek adına son derece olumlu etkiler vardır. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde, hoş sürprizlere ve hızlı gelişmelere açık olacağız. Yaratıcılık, yenilik ve orijinallik içeren iş ve girişimler için ideal saatlerdeyiz. Özel ilişkiler açısından ise son derece heyecanlandırıcı, ateşleyici saatler akşam saatleri…

Perşembe günü boyunca Kova burcunda ilerleyecek olan Ay Jüpiter ve Venüs ile, o günün hemen gece yarısından sonra da Merkür ile uyumlu açılar oluşturarak, Pazartesi ve Salı günlerinde etkin olan şans ve fırsatları tekrar tetikliyor. Günün ilk yarısında akşamüzeri saatlerine kadar etkin olacak Ay-Jüpiter üçgeni eğitsel, hukuksal ve finansal alanlarda harekete geçebileceğimizi, girişimlerimizden güzel geri dönüşler sağlayabileceğimizi gösteriyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler yapabilir, dini ve ilahi temalara yönelebilir, iyileştirici ve şifalandırıcı çalışmalar yapabiliriz. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı akşam sonrası saatlerde aşk ve ilişkiler bakımından şans ve fırsatlara açığız. Sosyalleşmek, zevk ve eğlenceli aktivitelere yönelik faaliyetler düzenlemek, özel ilişkiye adım atmak, ilişkiyi düzeltmek için girişimde bulunmak, barışmak, artistik ve sanatsal becerileri ortaya koymak, estetik ve zarafetle ilgili girişimlerde bulunmak açısından gün boyunca, ama özellikle de akşam saatlerinde çok olumlu bir atmosfer var. İyi değerlendirebiliriz.

Cuma gününe geçişten kısa bir süre sonra Ay-Merkür üçgeni kesinleşiyor. Bu olumlu açı, iletişimde olumlu etkiler içerirken, gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars karesi sert etkiler içeriyor. 02:56’dan 03:29’a kadar boşlukta ilerleyecek olan Ay 03:29’da Balık burcuna geçiyor. Ay’ın açılarının yoğun olacağı ve iki gezegenin burç değiştireceği oldukça hareketli bir gündeyiz. Merkür Yengeç burcuna, Mars İkizler burcuna geçiyor. Zihinsel anlamda oldukça aktif bir sürece giriyoruz (Mars İkizler). Bazı zamanlarda gereğinden agresif konuşabilir, hızlı kararlar alma eğilimi gösterebiliriz (Mars İkizler). Bu yüzden konuşmalarımızda ve yazışmalarımızda empati ve duyarlılık göstermeyi ihmal etmemeliyiz (Merkür Yengeç). Öte yandan, aşırı duygusal ve sübjektif kararlar almaktan kaçınmamızda fayda var (Merkür Yengeç). Ay’ın Neptün ve Satürn ile irtibat sağlayacağı öğle saatleri civarında tasarladığımız, hayalini kurduğumuz şeyleri gerçekleştirebilme ya da bu konularla ilgili harekete geçebilme şansımız artıyor. İyi değerlendirebiliriz. Olumlu etkiler öğle sonrasındaki saatlerde de devam ediyor. Akşam saatlerinde ise Ay-Güneş karesinin özel ve sosyal ilişkilere yansıyabilecek gergin etkileri devreye giriyor. İlişkileri zorlamasak iyi ederiz. Gecenin geç saatlerinde etkinleşecek Ay-Plüton altmışlığı, duygusal anlamda destekleyici etkiler içeriyor.

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Kendimizi akışa bırakabileceğimiz, manevi değerlerin ve duygusal temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Bir gün öncesine nazaran hareketlilik çok daha az. Gün boyunca Ay’ın sadece bir açısı var. O da akşam saatlerinden itibaren etkinleşecek Ay-Jüpiter karesi. Bu açı, duygusal anlamda kendimizi coşkulu hissedeceğimizi gösterirken, abartılardan uzak kalmamız gerektiğine dikkat çekiyor.

Pazar gününe geçişten sonra henüz Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Venüs karesi, aşk ve ilişkiler açısından sabah erken saatlerin biraz gerginlik içerdiğini gösteriyor, dikkat! Yeme içme konusunda ve tembellik yapma konusunda abartılardan uzak kalmalıyız. Ay’ın Koç burcuna geçeceği 09:33 sonrasındaki saatlerde kendimizi daha aktif ve dinamik, girişimci ve atılgan hissedebiliriz. Yeni şeyler yapmak, hayatımıza değişiklikler katmak, rutin dışına çıkmak açısından güzel bir gündeyiz. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı sabah ve öğle saatlerinde sportif aktiviteler, yürüyüşler, geziler düzenleyebiliriz. Cesaret, güç ve efor gerektiren konulara girişebiliriz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde tartışmalara açık olacağız. Sözlere çok dikkat etmeli bu saatler civarında.

 

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

26 Mayıs 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

http://www.astrolojitelevizyonu.com

 

 

  

26.05.2013

Designed by Ongunsoft