Öner Döşer

27 Mayıs haftası

Bu sayfa 9829 kişi tarafından ziyaret edildi.

TUTAMAYACAĞINIZ SÖZÜ VERMEYİN!

Zihinde olan niyetler, verilen sözler denilince akla gelen gezegenlerden ilki Merkür’dür kuşkusuz. Merkür’ün diğer gezegenlerle açıları, iletişimin nasıl akacağı konusunda da fikir verir bize. Zorlu açılarının aktif olduğu dönemlerde iletişimde sorunlar, yanlış anlaşılmalar olasıdır. Sözler düşünülmeden söylenir veya söz verirken bazen abartabiliriz ve tutamayacağımız sözleri de verebiliriz. Kötü niyetli olmayabiliriz, ama sonuçta yerine getirmekte zorlanacağımız taahhütlerin altına girebiliriz. Bu konuyu detaylı biçimde işlediğim ve burçlara göre değerlendirmeler de yaptığım videoyu izlemek için linki tıklayınız.

https://youtu.be/DXOoWdaCooM

Ayrıca çok önemli gezegen hareketlerinin gerçekleşeceği Haziran ayını dünya genelinde, ekonomik, politik ve ülkeler arası ilişkiler bazında ele aldığım ve Türkiye astroloji haritası üzerinden de değerlendirmeler yaptığım yayını da YouTube Astroloji Televizyonu kanalımızda izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/ViIEGqGoAps

Yanılgılar, yanlış anlaşılmalar, abartılı beyanlar

İşte böylesi zamanlardan birine ilerliyoruz. 30 Mayıs’ta Merkür-Neptün karesi, 31 Mayıs’ta Merkür-Jüpiter karşıtlığı kesinleşiyor. Astroloji tabiriyle Merkür-Jüpiter-Neptün gezegenleri arasında T-kare açı kalıbı oluşmasına az kaldı. Yanılgılara, yanlış anlaşılmalara, karar hatalarına, abartılı beyanlara açık olacağımızı gösteren bu açı kalıbı, iyi niyetli de olsa tutamayacağımız söyler verme olasılığımızı arttıracak, farkında olalım!

Aşağıda T-kare açı kalıbının etkin olduğu zamana yönelik astroloji haritasını görmektesiniz.

 

 

Bilgi kirliliği, komplo teorileri

Bu açı kalıbının şüphe uyandıracak açıklamalar, bazı kararlardan geri dönülmesi ya da yeni bir belirsizliğe yol açması ya da kafa karıştırması da muhtemeldir. Bu açı kalıbının etkili olduğu zamanlarda bilgi kirliliği fazladır ve komplo teorileri de artar! Hiç akılımıza gelmeyen şeyler, etrafımızdaki kişiler tarafından ortaya atılır ve zihnimizde karışıklığa sebep olur. Bilgi o denli fazladır ki, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu ayırt etmekte zorlanırız. Sade ve anlaşılır bilgilere güvenin, kafanızı karıştıran, karmaşık olanlarından da en azından bir müddet uzak durmaya bakın!

Gereksiz alternatifleri eleyin, azaltın!

Merkür-Neptün karesinin yanıltıcı, karar vermeyi zorlaştıran, zihinsel anlamda dağıtıcı etkileri hafta başından itibaren devrede olacak. Bu açıdan, konsantre olmamız gereken konularda başka yönlere dağılmamak için etrafımızdaki gereksiz alternatifleri azaltabiliriz. Unutmayalım ki alternatifler arttıkça zihnimiz dolar ve karar vermekte de bir o kadar zorlanırız.

Konuşmaları gereğinden fazla uzatmayın

Merkür-Jüpiter karşıtlığının etkili olduğu zamanlarda gereğinden fazla konuşabilir, başkalarının kafasını karıştırabiliriz. Sade, anlaşılır ve dolambaçlı olmayan konuşmaları tercih edebiliriz. Tutamayacağımız sözleri vermekten uzak durabiliriz. Neyin gerçekten yapılabilir olduğunu, neyin fantezi olduğunu iyi belirleyerek, aşırı idealist düşüncelerden veya ütopik fikirlerden uzaklaşabiliriz. Başkalarıyla gereksiz söz dalaşı yapmamaya çalışabiliriz.

Yollara düşme zamanı!

Tabii Merkür-Jüpiter karşıtlığı İkizler/Yay burçları ekseninden olduğu için, iletişim trafiğini arttırdığı kadar, seyahat trafiğini de arttıracaktır. Bayram üzeri, tam da Cuma günü kesinleşen bu açı eşliğinde yollara düşmeye başlıyoruz. Aman yollarda dikkatli olalım!  

Özel ilişkiler, kişisel bakım ve estetik, alışverişler

Bu konularda genel olarak Venüs’ün açılarına bakmayı tercih ederiz. İletişim Merkür kanalında kafa karıştırıcı bir şekilde akarken, İlişkiler yönünde olumlu gelişmeler de devrede olacak, zira Venüs’ün Neptün ve Ay Düğümleri, Satürn ile uyumlu açıları aktif olacak. Bu bağlamda haftanın en olumlu günleri bu açıların kesinleşeceği 30 Mayıs Perşembe ve 31 Mayıs Cuma günleri; Ay’ın bu olumlu açıları tetikleyeceği 27 Mayıs Pazartesi ve 1 Haziran Cumartesi günleri olacak. Bu günleri ilişkiler açısından değerlendirebiliriz. Estetik görünüm ve kişisel bakım, giyim kuşam alışverişleri, güzelleştirme ve dekorasyon işleri açısından da yine saydığımız bu günleri kullanabiliriz.


Astrolojide Etik Farkındalık

Her alanda olduğu gibi astroloji alanında da bilgi kirliliğinin arttığı bir zaman dilimindeyiz. Sadece ülkemizde değil, başka ülkelerde de suiistimal, yanlış kullanım ya da yanlış bilgilendirme görülmekte. Astroloji Okulu olarak en önemli misyonlarımızdan bir tanesi ilkeli, etik, güvenilir astrologlar yetiştirmektir. Bu bağlamda okulumuzda 2010’lu yılların başlarından itibaren müfredat programımız içerisinde Etik İlkeler eğitimlerine yer vermekteyiz.

Kişisel gayretlerimle başlattığım eğitimler daha sonraki yıllarda Büyük Britanya Astroloji Derneği Başkanı Roy Gillett ile geliştirildi ve okulumuzdan mezun olmadan önce öğrencilerimize zorunlu ders olarak sunuldu. 2016 yılından bu yana ISAR Etik Farkındalık Eğitimlerini okulumuz bünyesinde yapıyoruz ve son iki yıldır müfredat programımız içerisine de dahil ettik. Bunlardan sonuncusunu geçtiğimiz hafta sonunda Mercure Otel Altunizade’de gerçekleştirdik. Etik Farkındalık Eğitimleri öncesinde bendeniz de Astrolojide Etik İlkeler başlıklı bir sunum yaptım.

 

ISAR Yetkinlik Sertifikası Seremonisi (ISAR Cap)

Okulumuzdan Diploma almış ve ISAR Etik Farkındalık Eğitimlerini ve Danışmanlık Becerileri Eğitimlerini tamamlamış, ISAR Yetkinlik Sertifika Sınavında başarı elde etmiş mezunlarımıza uluslararası astroloji camiasında kabul görmüş kıymetli belgeler arasında sayılan sertifikalarını ISAR Başkanı ve Eğitim Direktörü Aleksandar Imsiragic’in elinden aldılar. Kendilerini tebrik ediyor, bundan sonraki profesyonel hayatlarında başarılar diliyoruz!

 


Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda hareket ediyor. İşlerin genel olarak rahat akacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Merkür karesi, iletişimde zorlanabileceğimizi, fikir farklılıkları yüzünden yaşanması muhtemel tartışmaları gösteriyor olabilir. Sözlerimize dikkat etmemiz, abartılı söz ve beyanlardan kaçınmamız gereken saatlerdeyiz. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde özel ve sosyal ilişkilerde daha rahat ve uyumlu ilerleyebileceğiz. Ay’ın Kuzey Ay Düğümü üçgeni ve Neptün kavuşumu akşam saatlerinde etkilerini göstermeye başlıyoruz. Manevi değerler, ruhsallık, insani konular, yardımlaşma, karşılıklı anlayış ve özveri temalarının vurgu kazandığı akşam saatlerinde bu konularda güzel gelişmeler kaydedebilir, manevi açıdan iyi değerlendirebiliriz. Ay-Satürn altmışlığının da etkili olduğu gecenin ilerleyen saatleri sabır ve olgunluk enerjisi vurgu kazanıyor. Manevi ve ilmi açıdan derinleşmek, tefekkür çalışmaları yapmak açısından da kullanabiliriz.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay’ın Jüpiter ile karesinin ardından gelen Ay-Plüton altmışlığı, güne enerjik, güçlü bir başlangıç yapabileceğimizi düşündürüyor. Ama gün genelinde Ay boşlukta ilerleyeceğinden (07:20-21:31 saatleri arasında) girişeceğimiz ve takip ettiğimiz işlerde netleşmekte ve sonuç almakta zorlanabiliriz. 21:31 sonrasında Koç burcunda ilerlemeye başlayacak olan Ay hareket arzumuzu ve girişim motivasyonumuzu yükseltmeye başlıyor!  

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hareketli ve enerjisi yüksek bir gündeyiz. Ay-Kiron kavuşumunun etkili olduğu sabah saatleri aceleci hareket ve girişimlerin yaralayıcı ve sorun ortaya çıkaran sonuçları olabileceğini düşündürüyor, dikkat! Öte yandan, başkalarını motive etmek, yüreklendirmek, harekete geçirmek açısından kullanabileceğimiz bir enerji akışı var. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler yapabilir, talep ve beyanda bulunabiliriz. İkili ilişkiler açısından da öğle saatlerine doğru olan zaman dilimini iyi değerlendirebilirsek, güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Mars karesinin etkili olduğu öğle saatleri sonrasında ise gergin ve zorlu bir atmosferde olacağız, farkında olalım! Acelecilikten, agresyondan, şartları gereksizce zorlamaktan uzak dursak iyi ederiz! Merkür-Neptün karesinin de etkisini gösterdiği akşam saatleri ve sonrasında yanıltıcı haberlere, bilgilere dikkat!

Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Haftanın en hareketli günlerinden birindeyiz! Merkür-Neptün karesinin yanıltıcı, karar vermeyi zorlaştıran, zihinsel anlamda dağıtıcı etkileri devrede olacak. Ama en azından Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerini konuşma ve toplantılar için kullanabiliriz. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında engelleyici, geciktirici bir atmosferde olacağız. Daha rahat ilerlemek ve önemli işler için Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatleri kullanabiliriz. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu ve mücadele gerektiren akşam saatlerinde şartları gereksizce zorlamaktan kaçınabiliriz. Bu açının kesinleşmesi sonrasında Ay boşluğa giriyor (18:07). Gün genelinde etkili olan Venüs-Kuzey Ay Düğümü ve Venüs-Neptün altmışlığı, özel ilişkiler açısından olumlu bir günde olduğumuzu gösteriyor. Akşam saatleri ve sonrası özel ve sosyal ilişkiler açısından huzurlu, uyumu, keyifli bir atmosferde olacağız, değerlendirebiliriz.   

Cuma gününe başlangıçta Koç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 07:42’de Boğa burcuna geçiyor. Maddi güvence arzusunun vurgu kazandığı gündeyiz. Ay-Uranüs kavuşumunun etkili olduğu günün ikinci yarısında maddi-finansal konularda beklenmedik gelişmelere, sürprizlere açığız, dikkat! Zaten spekülasyona açık bir ortamdayız, asparagas haberlere, yanlış yönlendirmelere, manipülasyona gelmemek adına dikkatli hareket etmekte fayda var! Merkür-Jüpiter karşıtlığının da etkili olduğunu göz önüne alırsak, abartılı beyanlara, tutulamayacak taahhütlere, patavatsızca konuşmalara, tweetlere şahit olabiliriz; komplo teorileri ortalıkta dolaşabilir, tedirginlik yaratabilir. Emin olmadığımız, havada kalan, aklımıza yatmayan şeylere hemen inanmamız gerekmiyor, bilincinde olalım! Akşam saatleri özellikle dikkat çekici zira! Özel ilişkiler adına ise sağlam ve güvenilir adımlar atabileceğimiz bir akşamdayız, Venüs-Satürn üçgeninin olumlu-olgun enerjisi devrede olacak gece boyunca…

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik, huzur istediğimiz bir gündeyiz. Doğada, şehir dışında, huzurlu ve sakin yerlerde vakit geçirme şansımız varsa kullanabiliriz. Ay’ın Mars, Satürn, Venüs gezegenleri arasında uyumlu-olumlu açılar çizdiği gün genelinde özel ve sosyal ilişkiler adına güzel bir atmosferde olacağız. Kişisel bakım, estetik verme, kendimizi veya etrafımızdaki bir şeyleri güzelleştirme açısından da değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Venüs kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında saydığımız konular açısından aktif edici bu olumlu enerji akışı zirve yapıyor! Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşen Ay-Plüton üçgenini de karşımızdaki kişiler üzerinde etki yaratmak, ikna edici konuşmalar yapmak açısından kullanabiliriz.   

Pazar gününün ilk yarısında (01:52-14:47 saatleri arasında) Ay Boğa burcunda boşlukta ilerliyor. Genel olarak huzurlu, sakin bir zaman dilimindeyiz. Saat 14:47’de Ay’ın İkizler burcuna geçmesiyle birlikte zihinsel anlamda ve iletişim konularında hareketlenmeye başlıyoruz. Yazmak, paylaşmak, duyurmak, bilgi alışverişlerinde bulunmak açısından öğle sonrasında devreye giren ve günün ikinci yarısına da etki eden bu zaman dilimini kullanabiliriz. 

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

    

26.05.2019

Designed by Ongunsoft