Öner Döşer

27 Temmuz Haftası

Bu sayfa 15353 kişi tarafından ziyaret edildi.

27 Temmuz Haftası İŞLER DÜZENE GİRİYOR!

Astrolojide inşa etmek, yapılandırmak, somutlaştırmak denince akla Satürn gelir. Satürn gerilemesi dönemlerinde, bir şeyleri inşa etmekte, yapılandırmakta, hayatımızda önem arz eden en temel konuları yerli yerine oturtmakta sorun yaşarız. 14 Mart 2015 tarihinde Yay burcunda gerilemeye başlayan Satürn, dört aydan fazla süren bu gerilemesini 2 Ağustos Pazar sabahı Akrep burcunda tamamlamış oluyor.

Halletmemiz, tamamlamamız gereken işler için yeterince zaman harcadık. Şimdi bunların yerli yerine oturması, yapılandırılması, düzene sokulması zamanına varmış bulunuyoruz. Kısacası, işler düzene girmeye başlıyor; taşlar yerine oturuyor. Bu deneyimleri hangi hayat alanlarında yaşayacağız sorusunun cevabı doğum haritamızda yatmakta. Kabaca, Akrep burcu haritada hangi eve denk geliyorsa, bu evle ilgili konularda diyebiliriz. Örneğin yükselen burcunuz Aslan ise ve Akrep burcu haritanızın 4. Evine denk düşüyorsa, ailevi konularda, ev ve yerleşim meseleleriyle ilgili konularda bir şeyleri yerli yerine oturtmanızın, somutlaştırmanızın zamanı gelmiş demektir. Tabii ki üzerinize düşen sorumlulukları alarak, çaba göstererek, sabır ve olgun tavırlar sergileyerek. Zira bu alandan geçiş yapmakta olan gezegen Satürn ve doğası gereği bu çerçevede durumlar oluşacaktır.

Venüs Aslan burcuna geriliyor

Gerilemesine Başak burcunda başlayan Venüs, 31 Temmuz Cuma akşamı saat 18:27’de Aslan burcuna geri dönüyor. Bu demektir ki, hayatımızda aşk ve ilişkilerle, taratıcı becerilerimizle, egomuzla, ilişkide karşımızdaki kişileri idare becerilerimizle ilgili hal ve tavırlarımızı gözden geçirmemiz, geri çekilip biraz üzerine düşünmemiz gerekiyor. Bunun hangi hayat alanlarıyla bağlantılı gelişeceğinin cevabını da yine haritamızda Aslan burcu hangi eve denk geliyorsa, bu evle ilgili konularda arayabiliriz. Mesela yükselen burcunuz Terazi ise ve Venüs gerilemesi 11. Evinize denk düşüyorsa, arkadaşlarla ve sosyal çevre ile ilişkilerinizi gözden geçirmeniz, bu alanda nasıl bir sevgi-ilgi alışverişi içerisinde olacağınıza, şimdiye kadar ne alıp ne verdiğinize göre karar vermeye çalışacağınız bir süreçte olacaksınız demektir. Eski arkadaşlarla tekrar bir araya gelebilirsiniz.

Yeni şeyler öğrenme, bilgi paylaşma zamanı!

Hafta genelinde etkin olacak ve Pazar günü kesinleşecek Merkür-Uranüs üçgeni, eğitim ve öğretimle ilgili konularda güzel açılımları, yeni heyecanları beraberinde getiriyor. Bilgiye açılan yolda güzel bir sürece giriyoruz. Bu uyumlu açıyı her türlü bilgi paylaşımı ve duyuru için, ticari faaliyetlerle ilgili konular açısından, anlaşmalar, yazışmalar, toplantılar açısından kullanabiliriz. Ay’ın Merkür ve Uranüs ile uyumlu üçgen açılarının etkin olacağı Pazartesi ve Salı günlerini, Merkür-Uranüs üçgeninin kesinleşeceği Pazar gününü kullanabiliriz.  

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Eğitim, yayıncılık, seyahatler, uzak yerler ve yabancılar, inançlarla ilgili konular gündemimizde daha fazla yer bulabilir. Bu alanlarda harekete geçebilir, girişimler de yapabiliriz. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı sabah çok erken saatlerde önemli konuşma ve yazışmalarımızdan daha iyi neticeler alabiliriz. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı sabahın ilerleyen saatlerinde ise kararsızlık, değişkenlik, yanılma ve yanlış karar verme riskleri mevcut. Öğle saatlerine dek etkin olacak bu atmosfer, öğle sonrasındaki saatlerden itibaren değişmeye başlıyor. Günün ikinci yarısında yeniliklere, değişiklere, sürpriz gelişmelere açık olacağız.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimserlik ev gelecekten umut enerjisinin aktif olduğu bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Uranüs üçgeni, yenilik ve değişik heyecanı, rutin dışına çıkma ve farklı bir şeyler yapma arzumuzu tetikleyebilir. Bunu yapmak açısından da gayet güzel bir gündeyiz aslında. Ay-Jüpiter üçgeninin maksimumda etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerden itibaren yapacağımız iş ve girişimlerde daha kolay ve güzel ilerleyebiliriz. Yabancılarla ilgili konularda, uluslararası işlerde, turizm, eğitim, yayıncılık gibi alanlarda girişimler yapmak açısından da değerlendirebiliriz bu saatleri. İşleri 16:37’de Ay’ın boşluğa girişine kadarki zaman dilimi içerisinde toplamak daha akıllıca olur. Zira bu saatten başlayarak, saat 21:47’ye kadar Ay boşlukta olacak. Gece saatleri boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor ve Venüs’e uyumlu üçgen açıda bulunuyor. Aşk ve ilişkiler, neşeli ve eğlenceli aktiviteler, sanatsal ve artistik konular, estetik verme ve güzelleştirmeyle ilgili konular açısından güzel saatlerdeyiz!

Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Üzerinde uğraştığımız işleri yeterince ciddiye alırsak ve gerekli sorumluluğu üstlenirsek, sağlam gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı öğle saatleri civarında maneviyat ve ilahi temalar vurgu kazanıyor. Karşılıklı fedakarlık, karşılık beklemeksizin yardımlaşma, manevi dayanışma sayesinde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Plüton kavuşumunun etkin olacağı akşam ve sonrasındaki saatler duygusal anlamda hırpalanmaya açık, dikkat!

Perşembe günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Devletle, kural ve kanunlarla, resmi makamlarla,  resmi görevlilerle ilgili konular vurgu kazanıyor. Ay-Uranüs karesinin taşıdığı gergin enerjinin etkin olacağı sabah saatlerinde beklenmedik streslere, durum ve yön değişikliklerine açık olacağız. Sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde beklediğimiz yönde gelişme yakalamamız zor gözüküyor. Zira bu açının ardından, öğle saatlerinde Ay-Mars karşıtlığı etkinleşiyor. Bu da benzer şekilde sert ve travmatik olaylara, kavga ve çekişmelere, kazalara, Marsiyen doğada olaylara (düşmanlık, yangın, yaralanma vs) açık olacağımızı gösteriyor. Akşam saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Satürn altmışlığı, biraz olsun frene basabilmemize, yavaşlayabilmemize, dengeye gelmemize yardımcı olacak. Olgunluk ve sabır gösterebileceğimiz saatlerdeyiz. Olgun, yaşlı, tecrübeli kişilerden tavsiye ve destek alabiliriz. Saat 21:51’de Ay boşluğa giriyor.

Cuma gününe geçişte henüz Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 00:40’ta Kova burcuna geçiyor. Toplumsal konuların öne çıkacağı, idealist projelerin peşinden koşabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren kendini göstermeye başlayacak Ay-Güneş karşıtlığının etkisiyle kutuplaşma, çekişme, rekabet enerjisi baskınlaşabilir. Saat 13:42’de 7 derece Kova burcunda dolunay meydana geliyor. Kova burcundaki dolunaylar toplumcu, reformist ve idealist hareketleri tetikleyici rol oynayabilir. Toplumun iyiliğini öne çıkaran girişimler, yardımlaşma ve bilinçli hareket etme enerjisini ortaya çıkarabilir. Akşam 18.27’de Venüs Aslan burcuna geriliyor. Bu demektir ki, hayatımızda aşk ve ilişkilerle, taratıcı becerilerimizle, egomuzla, ilişkide karşımızdaki kişileri idare becerilerimizle ilgili hal ve tavırlarımızı gözden geçirmemiz, geri çekilip biraz üzerine düşünmemiz gerekiyor. Bunun hangi hayat alanlarıyla bağlantılı gelişeceğinin cevabını da yine haritamızda Aslan burcu hangi eve denk geliyorsa, bu evle ilgili konularda arayabiliriz. Mesela yükselen burcunuz Terazi ise ve Venüs gerilemesi 11. Evinize denk düşüyorsa, arkadaşlarla ve sosyal çevre ile ilişkilerinizi gözden geçirmeniz, bu alanda nasıl bir sevgi-ilgi alışverişi içerisinde olacağınıza, şimdiye kadar ne alıp ne verdiğinize göre karar vermeye çalışacağınız bir süreçte olacaksınız demektir. Eski arkadaşlarla tekrar bir araya gelebilirsiniz.

Cumartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Ekip ruhunun, iş birliği enerjisinin, yardımlaşma ve dayanışmanın, farkındalık ve bilinçli hareket etme enerjisinin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay-Merkür karşıtlığının etkin olacağı sabahın çok erken saatlerde fikirsel çekişmelere, zihinsel rekabete açık olabiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı sabahın ilerleyen saatleri ve sonrasında hümanist, yenilikçi, yaratıcı yönlerimiz daha aktif olacak. Farkındalık çalışmaları, zihinsel ve entelektüel çalışmalar açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Ay’ın Jüpiter ve Satürn ile uyumsuz açılarının etkin olacağı gece saatlerinde ise zorlu enerjiler işbaşında olacak. Finansla, parasal alışverişlerle, borç alacak işleriyle ilgili konular açısından stresler söz konusu olabilir. Sosyal konularda, toplumsal normlar, ahlaki be etik ilkeler, inançlarla ilgili konularda sorunlara açık bir gün, özellikle gece saatleri… Abartılı iyimserlikle, abartılı kötümserlik arasında gidip gelebiliriz… Ay’ın Venüs ile karşıt açısı da yakınlaştığından, özel ve sosyal ilişkilerde zorlanmalar söz konusu olabilir. Şartları fazla zorlamamakta fayda var.

Pazar gününe geçişte henüz Kova burcunda ilerleyen Ay, saat 01:02’de Venüs ile karşıt açısını kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor. Saat 01:36’da Ay Balık burcuna geçiyor. Şartları ve kişileri olduğu gibi kabullenmenin ve zorlamak yerine var olanla bir olmanın önemine vakıf olacağımız bir gündeyiz. Günün ilk yarısında duygusal konular, hassasiyetler kendini belli ederken, Ay-Neptün kavuşumunun etkin olacağı ikindi civarındaki saatlerde hassasiyet ve empati had safhaya varıyor. Ruhsal, manevi çalışmalar açısından harika bir zaman dilimindeyiz. Başkalarının ihtiyaçlarına daha duyarlılık gösterebilir, yardımlaşabiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde bu yardımlaşma, destek verme enerjisi daha da güçleniyor. Sabah saatlerinde Satürn Akrep burcunda gerilemesini tamamlıyor ve direkt harekete dönüyor. Hayatımızda havada kalan bir şeyleri yerli yerine oturtma zamanına giriyoruz. Bu konu hakkında bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs üçgeni, eğitim ve öğretimle ilgili konularda güzel açılımları, yeni heyecanları beraberinde getiriyor. Bilgiye açılan yolda güzel bir sürece giriyoruz. Bu uyumlu açıyı her türlü bilgi paylaşımı ve duyuru için, ticari faaliyetlerle ilgili konular açısından, anlaşmalar, yazışmalar, toplantılar açısından kullanabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

26 Temmuz 2015, Pazar

AYVALIK 

 

26.07.2015

Designed by Ongunsoft