Öner Döşer

28 Ağustos Haftası

Bu sayfa 8750 kişi tarafından ziyaret edildi.

28 Ağustos haftası TUTULMA TETİKLENİYOR!

21 Ağustos’ta 28 derece Aslan burcunda gerçekleşen tam güneş tutulması, Merkür ve Mars’ın bu derecede kavuşacağı 3 Eylül civarındaki günlerde tetikleniyor olacak. “Tetiklenme” tabirini ille de olumsuz olarak görmemiz gerekmiyor. Tutulmanın genel konseptinin, ana konularının daha aktif olacağı bir süreçte olacağımızı anlatan bir ifade bu. Ama işin içerisinde Mars gibi kavga, rekabet, mücadele kavramlarını temsil eden bir gösterge olunca ve Merkür de geri harekette olunca, 3 Eylül civarındaki birkaç günlük süreçte zorlu bir atmosferde olacağımızı düşündürüyor insana. Aşağıda Merkür-Mars kavuşumunun tutulma haritası üzerindeki izdüşümünü görmektesiniz.

Merkür-Mars kavuşumunun haritasını Amerika’nın başkenti Washington için çizdirdiğimiz tutulma haritası üzerine izdüşürdüğümüzde, haritanın 9. Evinin vurgu kazandığını görüyoruz ve ABD astroloji haritasının da 9. Evi etki alıyor. Bu durumda aklımıza ilk gelen şey ABD’nin uluslararası ilişkiler alanında mücadeleli, rekabetçi bir süreçte olacağı, hukuksal konularda daha evvelce ortaya atılmış bir takım tez ve iddiaların tekrar ve agresif bir biçimde gündeme gelebileceği, mülteci konusu ve sınırlarla ilgili konuların tekrar tartışmaya açılacağı veya bu alanda alınan kararları gözden geçirilmesi veya geri adım atılması ya da bazı şeylerin uygulamadan kaldırılması gibi konular gündemde vurgu kazanacak olmasıdır.

Tutulma Donald Trump ve ABD astroloji haritası üzerinde etkili demiştik. Aşağıda Trump’ın Solar Arc haritası, tutulma ve Merkür-Mars kavuşumu haritasının dörtlü bir biçimde üst üste izdüşürülmüş halini görmektesiniz.

Donald Trump’ın sert ve agresif etkiler alma ihtimali yüksek bu dönemde bunu dünya astrolojisi yapan pek çok astrolog da söyledi, yazdı. Tabii aceleci kararlar ve gereksizce agresif söylemler eleştirialmasına sebep olabilir. Zira bu dönemde halen Satürn etkisi alıyor (Transit Satürn Natal Ay-Güneş karşıtlığını tetikliyor). Solar Arc haritanın Kuzey Ay Düğümünün de işin içerisinde olması, kadersel bir şekilde bazı sert ya da provoke edici veya agresyon yaratan eleştirel etkilere açık olabileceğini düşündürüyor. Hızlı ve agresif kararlar almaya da yatkınlık gösterebileceği bir süreçte kendisi. Tabii ABD açısından da geçerli bu durum, zira Başkan’ın haritasını ülke haritası gibi genelleyip üzerinden değerlendirme yapabiliriz. Kadın figürleriyle ve halkla ilişkileri açısından zorlu bir dönemde olacak. Bazı karar ve uygulamaları halktan veya genel olarak kadınlardan tepki alabilir. Bu konuda daha detaylı bilgilendirme yaptığım videoyu izlemek için linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=QoMc2KulFVw

Merkür-Mars tetiklenmesinin muhtemel etkileri neler olabilir?

Bu soruya cevap vermek üzere ihtimalleri sıralarsak:

  • Başta ülkelerinin yönetiminde önemli pozisyon tutan liderler olmak üzere, günlük hayatta yöneticilik üstenen kişilerle ilgili konularda agresyon ve mücadele, çekişme ve rekabetin artması akla geliyor. Liderlerin güç gösterileri, egolarının vurgu kazanması, iddialı kararları ve tutumları vurgu kazanabilir. Donald Trump’ın haritası ve ABD astroloji haritası bariz biçimde etkileniyor.
  • Günlük hayatta bizlerin de “benim dediğim olsun!” ısrarımızın artması söz konusu olabilir. İstediğimizi yaptırma konusunda her zamankinden fazla buyurgan bir ifade tarzı kullanabiliriz. Tabii kendi doğum haritalarımızın potansiyeli doğrultusunda beklemeliyiz bunu. Aslan, Kova, Boğa ve Akrep burçlarının son günlerinde doğanlar ve bu burçların son derecelerinde gezegenleri olanları fikirsel zıtlaşma, iddialaşma, meydan okuma, kıyasıya rekabet bekliyor olabilir.
  • Hızlı ve düşüncesizce alınan kararlar zarar getirebilir. Düşünmeden yapılan konuşmalar kırgınlıklara davetiye çıkarabilir. Cesaretin dozunu ayarlarsak ve gözü kara cesaret yerine mantıklı cesaret ortaya koyarsak yol alabiliriz. Mars-Uranüs üçgeninin devrede olması farklı ve değişik mekanlara ziyaret açısından güzel bir ortam sunuyor. İşin içerisinde Merkür’ün de olması, ziyaret ettiğimiz, gezdiğimiz yerlerde geçmişle ilgili hissiyatımızın artacağını veya geçmişle, tarihle ilgili bilgilenmek açısından güzel bir zaman diliminde olacağımızı düşündürüyor.
  • Doğal afetler açısından ele aldığımızda, tutulma derecesinin tetiklenmesi ve Merkür gibi sert ve şiddetli rüzgarları ve fırtınaları temsil eden bir gezegenin Mars gibi yangınları, kazaları temsil eden gezegenin kavuşumunun Uranüs gibi ani ve beklenmedik olayları, patlayıcı durumları temsil eden bir gezegenle açıları ister istemez zorlu hava koşulları ve kaza risklerini, yangınları akla getiriyor. Mars ile birleşen yeniay, dolunay-ay tutulması ve güneş tutulmasının ardından son bir aydır orman yangınlarının ardı arkası kesilmiyor. Zaten yaz aylarındayız, ama bu türde hizalanmalar bu riski büyütüyor. Merkür-Mars-Uranüs hizalanma ve açıları elektrik yüklü fırtınalarla, kasırga ve tornadolarla da bağdaştırılır.

Burçlar nasıl etkileniyor?

Merkür-Mars kavuşumu Aslan burcunun 28 derecesinde gerçekleşiyor. Bu derece her birimizin doğum haritasında çeşitli alanlara denk düşüyor ve çeşitli gezegenlerle açı yapıyor. Tabii ki bunu bilmenin en iyi yolu kendi doğum haritasının bilgilerine sahip olmaktır. Ama bunu herkes yapamadığına göre bir genelleme yapabiliriz. Merkür-Mars kavuşumunun agresif etkilerinden en fazla etkilenen Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarının son derecelerinde gezegenleri olanlar diyebiliriz. Haritasını bilmeyenler açısından bir genelleme yaparsak: Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarının son günlerinde doğanlar diyebiliriz.

Peki, nasıl etkiler oluşabilir? Merkür-Mars Aslan’da kavuştuğuna ve tutulma derecesini tetiklediğine göre, gerek fikirsel ve zihinsel gerekse fiziksel açıdan rekabet, güç çekişmesine ve meydan okumalara açık bir zaman diliminde olduğumuzu söyleyebiliriz. Bildiğinde ısrar etme veya bu türde etkilere maruz kalma eğilimi artacak önümüzdeki günlerde. Esnekliğimizi koruyamazsak ve ısrarla olayların üzerine gidersek, tatsızlıklarla karşılaşabiliriz. Merkür gerilemesinin dikkat edilmesi gereken ve nasıl kullanabileceğimiz açısından değerlendirmesini yaptığım videoda bu konuda bilgi paylaşıyorum. İzlemek için tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=QoMc2KulFVw

Merkür Aslan burcuna geriliyor

İletişim gezegeni Merkür’ün Aslan burcuna gerileyeceği 31 Ağustos’tan itibaren gerek günlük hayatımızda, gerekse iş hayatımız ve kariyerimizle ilgili alanlarda yönetme ve kendimizi ortaya koyma becerimizi gözden geçirmemiz gereken bir sürece giriyoruz. Kendimize dışarıdan bakabilirsek veya eleştirilere açık olabilirsek, şimdi yaptığımızdan daha iyisini yapabiliriz. Hem Merkür gerilemesinin, hem de Merkür-Mars kavuşumunun günlük hayatımıza ve burçlara muhtemel yansımaları hakkında bilgi paylaştığım videodan detaylı bilgi alabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=QoMc2KulFVw

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Mücadele gerektiren, şartları yönetmek için daha fazla enerji harcamamız gereken bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren etkili olan Ay-Mars karesi öğle saatlerinde kesinleşiyor (12:37) Sert ve agresif enerji akışının etkili olduğu bir zaman dilimindeyiz, dikkat! Sakarlıklara, kazalara muhatap kalmamak adına özenli ve acelesiz hareket etmemizde fayda var. 12:37-22:47 saatleri arasındaki zaman diliminde boşlukta ilerleyen Ay, 22:47 itibariyle Yay burcuna geçiyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Merkür karesi, tartışmalara ve fikir zıtlaşmalarına açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. İnatlaşmalardan uzak kalsak isabet ederiz!

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Geleceğe yönelik konular ve hedeflerin konuşulacağı bir gündeyiz. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde özel ilişkilerden yana şanslıyız. Ay-Güneş karesinin etkisinin devreye girdiği öğle saatlerine doğru ise daha ziyade gergin ve uzlaşmakta zorlanacağımız bir atmosferde olabiliriz. Gerek iş ilişkilerinde, gerekse özel ilişkilerde dikkatli adımlar atmamız ve şartları zorlamaktan uzak kalmamız isabetli olur. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde gerçekçi olmaktan uzaklaşmasak ve fazla hayale kapılmasak iyi ederiz; zira beklediklerimizi bulamayabiliriz. Yanılgılara ve yanlış yönlendirmelere de açık olduğumuz bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım!

Çarşamba günü boyunca Yay burcunda ilerleyen Ay, arife gününe başlarken tatil veya seyahat gibi konularda heyecan ve heves duymamızı destekler gibi adeta. Ay-Satürn kavuşumunun bekleten etkilerini aştığımız akşam saatleri sonrasında iyice rahatlamaya başlıyoruz. Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu ve iyimser etkilerinin devreye girdiği akşam saatleri sonrasında motivasyonumuz yükseliyor. Önemli iş ve girişimlerimizi bu akşam saatlerine alabiliriz.

Perşembe günü gününün ilk yarısında Ay Yay burcunda ilerliyor. Ay’ın Mars ve Uranüs ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah saatlerinde yola çıkmak veya harekete geçmek açısından rahat bir akış var. 07:42-11:18 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, bu saat itibariyle Oğlak burcuna geçiyor. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu öğle saatlerine doğru iletişim rahat akıyor. Giriştiğimiz işlerde rahat ilerleyebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. İletişim gezegeni Merkür saat 18:27 itibariyle Aslan burcuna geriliyor.

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Geleneksel konulara, örf ve adetlere önem verdiğimiz bir gündeyiz. Ay-Güneş üçgeniyle başladığımız günün sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde kolay ilerleyebiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerinde maneviyat ve yardımlaşma enerjisi vurgu kazanıyor ve öğle sonrasındaki saatlere de yansıyor. Ay-Plüton kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinde ve sonrasında ise biraz gergin bir atmosfer oluşabilir, şartları fazla zorlamamakta fayda var!

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Örf, adet ve geleneksel konulara vurgu yapan bir gündeyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde gereksiz abartılardan ve müsrifçe harcamalardan uzak durmamız isabetli olur. Gün boyunca etkili olan Mars-Uranüs üçgeni yeni ve farklı, değişik yerlere geziler düzenlemek, seyahat etmek açısından güzel bir günde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde farklı ve sıra dışı durumlarla karşılaşabiliriz. Sert ve sarsıcı bir enerji akışı var, farkında olalım. Saat 19:29’da boşluğa giren Ay, saat 23:06’da Kova burcuna geçiyor.

Pazar günü boyunca Kova burcunda ilerleyen Ay farklı ve değişik konularla ilgilenmek, değişik yerlere geziler düzenlemek, yeni şeyler öğrenmek, ekipçe keyif alacağımız organizasyonlar düzenlemek ve arkadaşlarla bir araya gelmek açısından keyifli bir günde olduğumuzu gösteriyor. Merkür-Mars kavuşumunun etkili olduğu gün boyunca sert sözler ve söylemler dikkat çekebilir. Hava şartları veya içinde bulunduğumuz atmosfer sert ve agresif olabilir ya da beklenmedik değişkenlikler içerebilir. Tutulma derecesini tetikleyen bu kavuşum hakkında detaylı bilgi içi linkteki videoyu izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=QoMc2KulFVw Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde özel ilişkilerde dikkatli olmamızda fayda var!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi, APAI üyesi

Astroloji Okulu, 26 Ağustos 2017

OPA Türkiye Facebook Sayfası

https://www.facebook.com/groups/1628325654151225/

 

26.08.2017

Designed by Ongunsoft