Öner Döşer

28 Aralık Haftası

Bu sayfa 12147 kişi tarafından ziyaret edildi.

28 Aralık Haftası HOŞ GELDİN 2016!

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha tamamlamak üzereyiz. Zaman ne kadar da çabuk geçiyor. 2015 yılına daha dün girmiş gibiyiz. Kayıplarımıza üzülsek de, kazanımlarımıza odaklanmak durumundayız. Hayatta kayıplar bile kazandırıyor aslında. Ne kazandırıyor derseniz “Tecrübe” derim. Bence en önemli kazanımımız tecrübe bu dünyada…

Yeni yıla girerken güzel fırsatlar

Yılbaşı gecesi 24:00’daki gökyüzü konumuna bakarsak, yıla şanslı giriyoruz diyebiliriz. Ay-Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü Başak burcunda kavuşuyor olacaklar. Bu kavuşum geleceğe yönelik mantıklı ve akılcı plan ve programlarımız için umutlu gelişmeler vaat ediyor. Eski astrologlar da böyle bir kavuşumu olumlu görmüşler ve bundan bahsetmişler. Ebu Ma’şer kitaplarında duaların Ay ve Jüpiter’in Kuzey Ay Düğümü ile birleştiğinde kabul edildiğini belirtir. (William Lilly’nin III.kKitabından edite edilmiş dipnotları, editör İngiliz Astroloji Derneği’nden Kim Farnel, çeviren R. Hakan Kırkoğlu, Astroloji Birliği XI. Ev dergisi, sonbahar 2002, sayı 7).

Yeni yıla giriş anı haritasını incelediğimizde, Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü’yle kavuşumdan ayrılmakta olan Ay’ın Merkür ile üçgen açıya ilerlemekte olduğunu görüyoruz. Hem Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü, hem Ay hem de Ay’ın açıya ilerlediği Merkür toprak elementi burçlardalar. Toprak elementi bir şeyleri somutlaştırmak, hayata geçirmek, pratikleştirmekle alakalıdır. Bu gerçekten de çok hoş, iyi düşüncelere odaklanmak ve güzel dileklerde bulunmak ve bu konuda harekete geçmek üzere de niyetlenmek açısından harika bir görünüm. Kendimiz, ailemiz, sevdiklerimiz, ülkemiz, insanlık, tüm kainat için hayırlı dileklerde bulunmak için ille de birkaç gezegenin açısını beklememize gerek yok kuşkusuz. Ama böyle bir kavuşumun gerçekleştiği güzel bir zaman dilimini de görüp söylememek olmazdı.

Aşağıda, 1.1.2016 saat 24:00’e ait astroloji haritasını görmektesiniz.

  

 

Ülkemiz için hayırlı gelişmelere vesile olsun!

Bu yıl pek çok kereler belirttiğim gibi, ülkeler astrolojisinde Türkiye Başak burcu parseline düşmektedir. Jüpiter’in Başak burcundan geçiş yaptığı bir dönemdeyiz ve “Jüpiter yönetici burçtan geçmekteyken ülkede ticaret ve sağlık konuları iyi gider ve bu alanlarda reformlar yaşanır.” (H.S. Green, Mundane Astrology, Astrology Classics Publishing, 2004) Bu şartlarda, her ne kadar zorlu bir dönemde isek de, ülkemiz için güzel gelişmeler de bekleyebiliriz. Bunun oluşması için güzel dileklerde ve dualarda bulunabiliriz. Tabii sadece dua ve dileklerle kalmayıp, sorumluluk sahibi birer vatandaş olarak ülkemizin daha ileri seviyelere varması için gereken gayreti göstermeliyiz. Yukarıdaki paragrafta da bahsettiğimiz gibi, bu açılar toprak elementi burçlarda oluşuyor ve toprak elementi düşüncenin pratikleştirilmesiyle, günlük hayata geçirilmesiyle ilişkilidir.

Yeni yıla girerken Başak burcunda gerçekleşecek bu kavuşum ülkemiz astroloji haritasının 4. Evine, Dip Noktasına yakın düşmekte. Dünya astrolojisinde bu ev ülkenin iç koşullarını, topraklarını, mahsulleri ve topraktan üretilen şeyleri, yaşam koşullarını temsil eder. Dilerim bu yıl ülkemizde iç koşullar çok daha huzurlu, yaşam koşulları daha iyi ve güvenli olur. Topraklarımızda huzur içerisinde olacağımız verimli ve bereketli bir yıl geçiririz!

Aşağıdaki haritada Ay-Kuzey Ay Düğümü-Jüpiter üçlü kavuşumunun ülkemiz astroloji haritası üzerindeki izdüşümünü görmektesiniz.

  

Karşılıklı anlayış ve fedakarlıklar

Hafta başından itibaren etkin olan Güneş-Neptün altmışlığı 29 Aralık Salı öğle sonrasında kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, karşılıklı anlayış ve fedakarlığın önemine vurgu yapıyor. En stresli anlarda bile anlayışı elden bırakmaz, egomuzun dürtülerinin üzerine çıkabilir ve karşımızdaki kişilere tevazu ile yaklaşırsak, problem çıkartabilecek durumları kolaylıkla atlatabilir hatta güzel fırsatlara dönüştürebiliriz.

Sözlere dikkat!

Salı akşam saatlerinde kesinleşecek bu stresli açı, sözlerimize çok dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Yukarıdaki paragrafta bahsettiğimiz gibi, karşılıklı anlayış ve tevazu ile yaklaşırsak, en gergin anları bile güzellikle savuşturabiliriz. Aksi takdirde kırıcı oluruz ve yeni yıla tatsız gireriz…

İlişkilerde heyecan ve iyimserlik artıyor

İlişkiler gezegeni Venüs 30 Aralık Çarşamba günü 09:16’da Yay burcuna geçiyor. Bu geçiş, ilişkilerde heyecan ve iyimserliğin artacağını gösteriyor. Yeni heyecanlara, değişik insanlarla tanışmaya ve yeni fırsatlara açık olacağımız bir sürece giriyoruz. Seyahatlerde bu şansımız daha da artıyor…

Uzun dönemli kararlarda acele etmemeli!

İletişim gezegeni Merkür 2 Ocak Cumartesi sabahı 04:19’da Kova burcuna geçiyor. Bu burçta bir müddet çok yavaş ilerleyecek olan Merkür, 5 Ocak’ta geri harekete başlayacak. Kova burcu akılcı kararlar almayı, geleceğe yönelik kararlarda mantığı ön plana çıkarmayı ifade eder. Merkür’ün bu burçta yavaş ilerleyecek ve bir müddet sonra gerilemeye başlayacak olması, geleceğe yönelik kararlarda akılcı ve mantıklı olandan uzaklaşmamamız ve onların üzerinde tekrar tekrar düşünmemiz gerektiğini göstermekte.

Mücadeleci yönümüz tetikleniyor!

Hareket gezegeni Mars 3 Ocak Pazar akşamı 16:32’de Akrep burcuna geçiyor. Akrep burcu mücadeleci ve dayanıklı bir profil çize ve bir gezegen olarak Mars da bu nitelikleri, hakkını aramayı, kendini savunmayı temsil eder. Akrep burcunda yönetici konumunda olan Mars’ın burcuna geçmesi, kendimizi savunma gücümüzü ve dayanıklılığımızı arttırır. Böylelikle etrafımızda gelişen olaylar karşısında daha sağlam dururuz. Bu, ülkemiz açısından da geçerlidir. Zira ülkemiz astroloji haritasında sadece Güneş değil, Venüs ve Jüpiter de Akrep burcundadır.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Aslan burcunda ilerleyecek olan Ay, neşeli, keyifli, idareyi ele almak isteyeceğimiz ve halletmemiz gereken işler konusunda motivasyonu yüksek bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Satürn üçgeni, girişeceğimiz işlerin ayağını yere bastırmamız, sağlam adımlar atmamız yönünde destek veriyor. Günün ikinci yarısında ise yakınlaşan Ay-Uranüs üçgeninin yeniliklere ve değişimlere fırsat çıkaran olumlu, heyecanlı enerjisi devreye giriyor. Akşam ve sonrasındaki saatlerde güzel, değişik, hayatımıza yenilik katacak bir şeyler yapabiliriz.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimize güvenimizin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ama egomuzu da iyi dengelemeliyiz. Öğle sonrasındaki saatlere kadar etkin olacak Güneş-Neptün altmışlığı bunu yapabilmemiz yönünde destek veriyor. Bu uyumlu açı, karşılıklı anlayış ve fedakarlığın önemine vurgu yapıyor. En stresli anlarda bile anlayışı elden bırakmaz, egomuzun dürtülerinin üzerine çıkabilir ve karşımızdaki kişilere tevazu ile yaklaşırsak, problem çıkartabilecek durumları kolaylıkla atlatabilir hatta güzel fırsatlara dönüştürebiliriz. Merkür-Mars karesinin etkisini göstereceği akşam saatlerinde ise egomuzu dengelemekte zorlanabilir, ağzımızı tutamayabilir, sonradan telafisi zor olacak şekilde kırıcı sözler sarf edebiliriz, dikkat! Ay-Venüs karesinin etkin olacağı geç akşam saatlerinde bu etki daha da belirginleşiyor. Özel ilişkilere dikkat! Bu açının kesinleşeceği 19:39 sonrasında başka açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Ay’ın Başak burcuna geçeceği 20:58 sonrasında kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz…

Çarşamba günü boyunca Başak burcunda ilerleyecek olan Ay, titiz ve dikkatli hareket etmemiz ve hesabımızı bilmemiz gereken bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinde ise yanlış hesaplara, yanılgılara, dalgınlık yüzünden ortaya çıkabilecek sorunlara açık olacağız. Ay-Güneş üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri civarında girişeceğimiz işlerde daha hızlı ilerleyebilir, istediğimiz yönde olumlu gelişmeler kaydedebiliriz. Kadın erkek ilişkileri açısından da keyifli saatlerdeyiz. Ay-Satürn karesinin engelleyici ve depresif enerjisinin devrede olacağı akşam saatlerinde ise kolay ilerleyemeyebiliriz. Duygusal anlamda destek ihtiyacında olacağımız bu saatlerde bize biraz olsun neşe katacak birileriyle vakit geçirmek isabetli olabilir. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Plüton üçgeninin ilişkileri güçlendiren enerjisi devreye giriyor. Sabah 09:16’da Yay burcuna geçiş yapan ilişkiler gezegeni Venüs, ilişkilerde heyecan ve iyimserliğin giderek artacağını gösteriyor. Yeni heyecanlara, değişik insanlarla tanışmaya ve yeni fırsatlara açık olacağımız bir sürece giriyoruz. Seyahatlerde bu şansımız daha da artıyor…

Perşembe günü boyunca Başak burcunda ilerleyecek olan Ay, yeni yıla hazırlanırken her şeyin dört dörtlük olmasını arzu edeceğimizi, güzel tertiplenmiş organizasyonlar içerisinde yer almak açısından harika bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Günün en güzel saatleri akşama doğru başlıyor. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkisini göstermeye başlayacağı akşam saatlerinden itibaren güzel dileklerde ve niyazlarda bulunmak için ideal bir zaman dilimine girmiş oluyoruz. Tam kavuşum saat 18:49’da gerçekleşiyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay giderek Kuzey Ay Düğümü’ne doğru ilerliyor. Saat 22:19’da Ay-Kuzey Ay Düğümü kavuşumu da kesinleşiyor. Gece 24:00’daki gökyüzü konumuna bakarsak, yıla şanslı giriyoruz diyebiliriz. Ay-Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü Başak burcunda kavuşuyor olacaklar. Bu kavuşum geleceğe yönelik mantıklı ve akılcı plan ve programlarımız için umutlu gelişmeler vaat ediyor. Eski astrologlar da böyle bir kavuşumu olumlu görmüşler ve bundan bahsetmişler. Ebu Ma’şer kitaplarında duaların Ay ve Jüpiter’in Kuzey Ay Düğümü ile birleştiğinde kabul edildiğini belirtir. (William Lilly’nin III.kKitabından edite edilmiş dipnotları, editör İngiliz Astroloji Derneği’nden Kim Farnel, çeviren R. Hakan Kırkoğlu, Astroloji Birliği XI. Ev dergisi, sonbahar 2002, sayı 7). Yeni yıla giriş anı haritasını incelediğimizde, Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü’yle kavuşumdan ayrılmakta olan Ay’ın Merkür ile üçgen açıya ilerlemekte olduğunu görüyoruz. Hem Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü, hem Ay hem de Ay’ın açıya ilerlediği Merkür toprak elementi burçlardalar. Toprak elementi bir şeyleri somutlaştırmak, hayata geçirmek, pratikleştirmekle alakalıdır. Bu gerçekten de çok hoş, iyi düşüncelere odaklanmak ve güzel dileklerde bulunmak ve bu konuda harekete geçmek üzere de niyetlenmek açısından harika bir görünüm. Önceden de bahsettiğimiz gibi, bu açılar toprak elementi burçlarda oluşuyor ve toprak elementi düşüncenin pratikleştirilmesiyle, günlük hayata geçirilmesiyle ilişkilidir. Kendimiz, ailemiz, sevdiklerimiz, ülkemiz, insanlık, tüm kainat için hayırlı dileklerde bulunmak için ille de birkaç gezegenin açısını beklememize gerek yok kuşkusuz. Ama böyle bir kavuşumun gerçekleştiği güzel bir zaman dilimini de görüp söylememek olmazdı…

Cuma gününün sabah saatlerinde Ay henüz Başak burcunda ilerliyor. Ay-Merkür üçgeninin kesinleşeceği 07:33’e kadarki süreçte halen güzel dilek ve niyazlarda bulunmak, iyi niyetle ve barışçı konuşmalar yapmak, geleceğe yönelik gerçekçi ideallerinden bahsetmek, yazmak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Bunu, genel olarak herkesin geç saatlere kadar uyanık kaldığını düşünerek belirtmek isterim. 07:34’te Ay boşluğa giriyor ve 08:41’de Terazi burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Bu saat sonrasında Terazi burcunda ilerleyecek olan Ay, özel ve sosyal ilişkiler açısından keyifli bir günde olacağımızı müjdeliyor. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı öğle saatleri civarında olumlu, ılımlı, keyifli ve dengeli enerjiler iyice vurgu kazanıyor. Günün devamında da bu hoş enerji devrede olacak…

Cumartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Bir gün öncesin nazaran daha aktif, ama bir o kadar da agresif bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Güneş karesi, özel ilişkilerde ve iş ilişkilerinde gerginlik riskine işaret ediyor, dikkat! Bu açının hemen ardından devreye girecek Ay-Satürn altmışlığı, kendimize çeki düzen vermemiz, olgunluk göstermemiz ve aklı başında hareket etmemiz sayesinde zorlukları aşabileceğimizi işaret ediyor. Ay-Plüton karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatler yine provoke edici enerji taşıyor. Ay-Uranüs karşıtlığının etkin olacağı akşam saatlerinde beklenmedik değişimlere, olağan dışı gelişmelere ve dengesizliklere açık olacağız. Sonradan geri adım atacağımız işlere kalkışmasak iyi ederiz! Sabah erken saatlerde (04:19) Kova burcuna geçen Merkür de aynı mesajları veriyor. Bu burçta bir müddet çok yavaş ilerleyecek olan Merkür, 5 Ocak’ta geri harekete başlayacak. Kova burcu akılcı kararlar almayı, geleceğe yönelik kararlarda mantığı ön plana çıkarmayı ifade eder. Merkür’ün bu burçta yavaş ilerleyecek ve bir müddet sonra gerilemeye başlayacak olması, geleceğe yönelik kararlarda akılcı ve mantıklı olandan uzaklaşmamamız ve onların üzerinde tekrar tekrar düşünmemiz gerektiğini göstermekte. Akşam 18.23’ten sonra Ay boşluğa giriyor…

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. Olayların ne yönde gelişeceğini kestirmekte zorlanacağımız, riskli ve agresif kararlardan ve konuşmalardan uzak kalmamız gereken bir gündeyiz. Hareket gezegeni Mars akşam saat 16:32’de Akrep burcuna geçiyor. Akrep burcu mücadeleci ve dayanıklı bir profil çize ve bir gezegen olarak Mars da bu nitelikleri, hakkını aramayı, kendini savunmayı temsil eder. Akrep burcunda yönetici konumunda olan Mars’ın burcuna geçmesi, kendimizi savunma gücümüzü ve dayanıklılığımızı arttırır. Böylelikle etrafımızda gelişen olaylar karşısında daha sağlam dururuz. Ama agresyona da açık ve hazırızdır. Ay’ın Akrep burcuna geçiş yapacağı 21.35 sonrasında gergin ve kararlılık enerjisi içeren atmosfer iyice belirginleşiyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay Merkür-Mars karesini tetikliyor. Haftanın en gergin gecesindeyiz, dikkat!

Yeni yılda her şeyin gönlünüzce gerçekleşmesi dileğiyle…

Sevgi, ışık ve her daim umutla!

Öner DÖŞER, AMA, MAPAI

27 Aralık 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

27.12.2015

Designed by Ongunsoft