Öner Döşer

28 Kasım Haftası

Bu sayfa 13351 kişi tarafından ziyaret edildi.

28 Kasım haftası YENİ UFUKLAR

Salı günü Yay burcunda gerçekleşecek yeniay, yeni ufuklara yelken açacağımızın işaretçisi. Yay burcu uzak yerler, yabancılar, eğitim ve yayıncılık, inançlar, uzak yerlere seyahatlerle ilişkilendirilir. Genel olarak bu alanlarda, özel olarak da haritamızda Yay burcunun denk düştüğü evin konularında başlangıçlara imza atabiliriz.

Yay burcundaki bu yeniay esnasında Jüpiter-Uranüs karşıtlığı da etkin olacak. Haritayı İstanbul’a göre çizdirdiğimizde, Uranüs’ün tam da Yükselen derecesine izdüştüğünü görüyoruz.

Tabii bu yerleşim biraz astroloji bilenlerin aklına deprem ihtimalini getirir. Hele ki bu sıralar gezegenler bir yarımkürede (12 Zodyak burcunun 6 tanesinde) toplanmışken. Ama bu yazının amacı depremle ilgili bilgi paylaşmak değil. Yay burcundaki yeniayın yöneticisi Jüpiter’in Uranüs ile karşıtlığının bilincimizde ve gelişimimizde yarattığı etkiler üzerine biraz bilgi paylaşmak.

Müzik ve diğer sanatlarda zengin yaratıcılık patlamaları, radikal düşünce akımları, kültürel, teknolojik, bilimsel alanlarda hızlı gelişmeler, Jüpiter Uranüs kavuşum ve karşıtlıklarının karakteristik özellikleridir. Jüpiter-Uranüs döngüleri ile karakterize dönemlerde Jüpiter’in daha yüksek idealler, kültür, sanat, bilim, felsefe, yükseköğrenim, daha geniş bir anlayış, kültürel ve entelektüel vizyonun genişlemesi, diğer kültürlere açılma ve bakış açılarının genişlemesi gibi kültürel boyutları genişletici ve yüceltici etkisi görülmektedir. Böylelikle Jüpiter Uranüs döngülerinin, yukarı doğru ve genişlemeye doğru bir yön izleyen, parlak zirvelere ulaştıran, ani özgürlükler ve yaratıcılık dolu beklenmedik dünyalara ulaşmayı sembolize eden bir çizgi izlediğini söyleyebiliriz. İşte bu yeniay esnasında Jüpiter-Uranüs karşıtlığının İstanbul’un da yer aldığı koordinatlarda ufuk düzlemine izdüşmesi, yaratıcılığın, idrak ve aydınlanma yönünde merkezine bu bölgeyi koymaktadır. Bu yerleşimleri:

• Ruhsal büyüme, yüksek zihinsel aktivitelerle bilgi paylaşılması ve bilgeliğe yönelme

• Alışılmışın dışında ruhsal deneyimler yaşanması, farklı ve yabancı şeyler-olaylarla karşılaşılması

• Eski kalıpları kırma isteği ve baskılardan kurtulma, sınırları aşma ve özgürlük arzusunun artması, yenilenme ve reformlar

• Yaratıcılığın yükselmesi şeklinde okuyabiliriz.

Yeniayın 9. Eve doğru düşmesi ve Satürn’e de yakın bir derecede olması, yabancılar, uzak yerlerle ilgili konularda önemli gelişmelerin yakında olduğunu düşündürüyor. Fethullah Gülen davası ile ilgili bazı yeni gelişmelere işaret ediyor olabilir. Bekleyeceğiz ve göreceğiz.

Yeniayın Türkiye astroloji haritasının 7. Evine, burada 7 derece Yay’da bulunan ilerletilmiş Mars’ın bulunduğu dereceye izdüşüyor olması askeri alanda da önemli bir hareketlenme işaretçisi. Güvenlikle ilgili konular da gündemimizde önemli yer tutabilir. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.

Yeniay derecesi aynı zamanda 24 Ağustos’ta gerçekleşen Mars-Satürn kavuşumunu da tetikliyor. Bu tetikleme de yukarıda bahsettiğimiz askeri konulara dikkat çekiyor. Tabii finansal alanda da bazı önemli gelişmeler bekleyebiliriz. Bu hafta. Doğal afetlerin de etkili olabileceğini düşünebiliriz öte yandan. Aşağıda yeniay haritasının Mars-Satürn kavuşumu an haritası üzerindeki izdüşümünü görmektesiniz.

İlişkilerde kontrolcü davranmayın

Salı gecesi kesinleşecek Venüs-Uranüs karesi, özel ilişkilerde beklenmedik gelişmelere, yön değişikliklerine dikkat çekmekte. Haftanın ilk yarısında daha etkili olan ve Cumartesi günü de tetiklenen bu açı, ilişkilerde özgürleşme arzusunu tetikleyebilir. Bu yüzden ilişkimizi dengeli bir biçimde sürdürmek istiyorsak, birbirimize baskı yapmaktan veya birbirimiz üzerinde kontrolcü davranışlardan uzak kalmalı, birbirimize özgür alan bırakmalıyız. Aksi takdirde tepkili geri dönüşler alabiliriz.

Hedefinize odaklanın

Perşembe sabahı kesinleşecek Güneş-Neptün karesi, kararsızlık ve hedeften uzaklaşma eğilimini tetikleyebilir. Bu yüzden hedeflerimize daha iyi odaklanmamız gerekiyor. Buna mukabil, gerçekçi olmayan, ayağı yere basmayan ideallerden vazgeçmek yönünde de kullanılabilir bu açının etkili olduğu haftanın ikinci yarısı... Salı günü gerçekleşecek yeniay Neptün ile dik açı oluşturduğundan, iler dönük projelerimizde bizi yanıltabilecek ya da hedeflerimizden uzaklaştırabilecek kişilere karşı da dikkatli olmamızda fayda var!

Projeleri hayata geçirme zamanı

Cuma sabahı kesinleşecek Mars-Jüpiter üçgeni, Yay burcundaki yeniayın enerjisinin damgasını vurduğu haftanın son günlerini dış ilişkiler, seyahatler, yabancılarla yapılan işler bağlamında daha aktif kullanabileceğimizi gösteriyor. Dengeli risk alarak, enerjimizi kararlı ve yapıcı yönde kullanarak, yeni bir takım projeler için harekete geçebiliriz.

İletişim gezegeni Merkür Cumartesi gece yarısından hemen sonra (3 Aralık 00:17’de) Oğlak burcuna geçiyor. Bu geçiş, geleceğe yönelik mantıklı ve ayağı yere basan planlar ve konuşmalar yapmak açısından uygun bir zaman dilimine girdiğimizi gösteriyor. 

Cumartesi günü kesinleşecek Mars-Satürn altmışlığı da, üzerinde uğraştığımız iş ve projelerimizde daha somut ve gerçekçi sonuçlar elde edebilmemize destek veriyor.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün neredeyse tamamında Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, gece saat 23:45’te Yay burcuna geçiyor. Yani bugün bir şeyleri netleştirmek, karara bağlamak zor gözüküyor. Olayları istediğimiz yöne çekemeyebiliriz. Kabullenişte ve teslimiyette kalmak, olayların geliştiği yönde esnemek daha isabetli olabilir. Dinlenmek, kafayı boşaltmak açısından değerlendirebiliriz bu günü. Meditasyon yapmak açısından mesela… Ya da film izlemek… Yani çok aktif olmamak… Akışta kalmak… Ay’ın boşlukta olmasıyla ilgili detaylı bilgi paylaştığım videoyu izlemek için tıklayınız… http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Yeni hedeflere, yeni projelere açık olduğumuz bir gündeyiz. Bu adımları atmak için en azından yeniayın gerçekleşeceği 15:18’i beklemek gerek, ama her zaman belirttiğim gibi tavsiye yeniaydan en azından bir gün sonrasında yeni adımlar atmamız yönünde. Uzak yerler, seyahatler, yabancılarla yapılan işler, eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, hukuksal konularda adımlar atmak açısından mükemmel bir zaman dilimine girdik zira. Yeniayın Neptün ile dik açıda olması, gerçekçi ve ayağı yere basan projelerde yer almamız yönünde uyarıyor! Venüs-Uranüs karesinin etkin olduğu gün boyunca ilişkilerde dikkatli olmamızda fayda var. Beklenmedik gelişmeler yönünde esneklik gösterebilmeli, karşımızdaki kişiler üzerinde kontrolcü bir tavır izlemekten uzak durmalıyız.

Çarşamba günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Yeni projelere girişim yapmak açısından harika bir gündeyiz. Ay’ın büyüme fazında olması, uyumlu açıları, gün genelinde girişeceğimiz işlerde güzel mesafeler kat edebileceğimizi gösteriyor. Ay-Mars altmışlığı ile güne enerjik başlayabiliriz. Yürüyüşler zihin açıcı yönde katkıda bulunacaktır. Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde yurt dışı bağlantılı işler, seyahatler, eğitim, yayıncılıkla ilgili işler, hukuksal konular, finansal konularda adımlar atabiliriz. Bu açının hemen ardından Ay-Satürn kavuşumu gerçekleşiyor ve ardından Ay-Uranüs ile üçgen açıya ilerliyor. Yani, ayağı yere basan, sağlamcı projeleri yaratıcılığımız sayesinde ve yeniliklere açarak güzel gelişmeler yakalayabiliriz.

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Yay burcunda ilerleyen A, Merkür ile kavuşumunun ardından boşluğa giriyor. Bu yüzden yapacağımız önemli yazışmalar varsa, sabahın erken saatlerini kullanmamız gerekecek (07:07’ye kadar). Sabah erken saatlerde kesinleşen Güneş-Neptün karesini de işin içerisine katarsak, kararsızlık ve belirsizlik içeren bir öğle öncesinin bizi beklediğini söyleyebiliriz. Yanlış kararlara, yanlış yönlendirmelere açık sabah saatlerinin ardından, Ay’ın Oğlak burcuna geçişiyle birlikte netleşmeye, bir şeyleri somutlaştırmaya başlayabiliriz (11:52). Öğle sonrasındaki saatleri pek çok iş ve girişim açısından değerlendirilebilir. Kiron’un direkt harekete dönüşüyle birlikte, ruhsal ve manevi konularda etrafımızdaki kişilere daha fazla fayda sağlayabileceğimiz, bunların bize geri dönüşlerini de göreceğimiz bir zaman dilimine girmiş oluyoruz.

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkili olan Ay-Neptün altmışlığı, güne huzur ve uyum içerisinde başlayacağımızı gösteriyor. Gün boyunca etkili olan Mars-Jüpiter üçgeni, hafta sonunda da etkisini devam ettiriyor olacak. Yay burcundaki yeniayın enerjisinin damgasını vurduğu haftanın son günlerini dış ilişkiler, seyahatler, yabancılarla yapılan işler bağlamında daha aktif kullanabileceğimizi gösteriyor. Dengeli risk alarak, enerjimizi kararlı ve yapıcı yönde kullanarak, yeni bir takım projeler için harekete geçebiliriz. Akşam saatleri sonrasında Ay’ın Plüton ve Jüpiter ile sert açıları etkinleşiyor. Sert enerjilerin aktif olduğu saatlerdeyiz. Şartları fazla zorlamasak, riskli ve tehlikeli işlerde ve ortamlardan uzak dursak iyi ederiz!

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay’ın Venüs-Uranüs karesini çalıştıracağı sabah-öğle arasındaki zaman diliminde özel ilişkilerde ve arkadaşlık ilişkilerinde dikkatli olmak gerekiyor. Sevgi alışverişlerinde problem yaşayabiliriz. Haftanın ilk yarısında daha etkili olan ve Cumartesi günü de tetiklenen bu açı, ilişkilerde özgürleşme arzusunu tetikleyebilir. Bu yüzden ilişkimizi dengeli bir biçimde sürdürmek istiyorsak, birbirimize baskı yapmaktan veya birbirimiz üzerinde kontrolcü davranışlardan uzak kalmalı, birbirimize özgür alan bırakmalıyız. Aksi takdirde tepkili geri dönüşler alabiliriz. 13:16’da boşluğa giren Ay, gece saat 22:43’te Kova burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Gece saatlerinde dostane, uzlaşma ve paslaşmaya yönelik etkiler devreye giriyor.

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. İnsani ve toplumsal konular üzerinde kafa yorabileceğimiz bir gündeyiz. Ekiple birlikte hareket etmek, bizimle aynı ideale sahip kişilerle bir araya gelmek açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Güneş altmışlığının olumlu enerjisi güne yayılıyor. Başkalarıyla birlikte proje yapmak, önemli yazışmalar veya görüşmeler yapmak açısından değerlendirebiliriz bugünü. Kadın erkek ilişkileri açısından da güzel bir enerji akışı var. Bu bakımdan haftanın en şanslı gecesi bu gece diyebiliriz!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

28 Kasım 2016, Pazartesi

Astroloji Okulu, Caddebostan

 

28.11.2016

Designed by Ongunsoft