Öner Döşer

28 Mart Haftası

Bu sayfa 15382 kişi tarafından ziyaret edildi.

28 Mart Haftası PLANLARDA BEKLENMEDİK DEĞİŞİKLİKLER!

İletişim gezegeni Merkür Koç burcundaki ilerlemesine devam ediyor. Çabuk ve aceleci kararlar alma eğiliminin arttığı bir süreçteyiz. Merkür’ün Plüton ve Uranüs ile stresli açılarının etkili olacağı bu haftada yaşayacağımız beklenmedik gelişmeler, daha önce yaptığımız planlarda bazı değişikliklere sebep olabilir. Aldığımız prensip kararlarda sabit kalmakta zorlanacağımız bir haftadayız.

Merkür’ün stresli açıları olduğu dönemlerde problem çözme yeteneğimiz testten geçer. Kısa zamanda birçok şeyle başa çıkmak, çözüm üretmek durumunda kalabiliriz. Tabii yaşanan zorlukların ötesine bakarsak, bu aslında bizi geliştiren bir şeydir. Stresli açıların yoğun olduğu dönemlerin amacı da budur aslında, tekamül sürecinde hızlanmak.

Kısacası bu hafta beklenmedik ve ani gelişen olaylar ve değişimler karşısında hızlı çözüm üretebilme yeteneğimiz testten geçebilir. Hızlı ve radikal kararlar almak durumunda kalabiliriz. Sert ve patlayıcı enerjiler de devrede olacak öte yandan…

Eski ilişkiler, yaralanmalar gündeme geliyor

Önümüzdeki hafta boyunca ilişkiler gezegeni Venüs’ün Güney Ay Düğümü ve Kiron ile kavuşumda olacak. Tam kavuşumun gerçekleşeceği 30 Mart Çarşamba günü en fazla olmak üzere, hafta genelinde eski ilişkilerin ya da ilişkilerde yaşadığımız bazı yaralanmaların tekrar gündeme geleceğini tahmin edebiliriz. Bu kimimiz için özel ilişkiler, kimimiz için aile ilişkileri, kimimiz için iş ve para ile bağlantılı ilişkiler üzerinde olacak muhtemelen.

Bu durumlarla tekrar yüzleşmemizin bir sebebi var tabii ki. Yaralanmalarımızı, takıldığımız şeyleri aşıp geçmemiz için bir fırsat sunuluyor olabilir. Kavuşumlar Balık burcunda olduğuna göre, affedicilik önem kazanıyor. Affedeceğimiz bu kişi veya kişilerle tekrar bir araya gelmemiz veya görüşmeye devam etmemiz de gerekmiyor. Ama affetmekle aslında kendi üzerimizdeki yükü hafifletmiş, hatta bırakmış olmanın getireceği rahatlama çok önemli bunu unutmayalım. Vedalaşamadığımız, hakkımı helal etmedim dediğimiz her şey bizim de üzerimizde bir yük ve titreşim frekansımızı düşüren bir olgu, bunu unutmayalım!

Venüs-Güney Ay Düğümü-Kiron kavuşumu mevcut ilişkilerde bazı zorlanmalara, yaralanmalara ve neticesinde kayıplara, bırakmalara, vazgeçmelere de işaret ediyor olabilir.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmeleri

Pazartesi gününe başlarken henüz Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 09:46’da Yay burcuna geçiyor. Etrafımızda gelişen olaylara daha geniş perspektiften bakabilmek, ilk anda göremediğimiz yönlerini fark etmek, girişeceğimiz işlerde umut ve hevesimizi kaybetmemek yoluyla başarı sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. İş ve girişimlerimizi genişletmek, yaymak adına da kullanabiliriz bu güzel günü. Ay’ın Mars ile kavuşuma yakınlaştığı akşam saatlerinde kendimizi daha aktif ve dinamik hissedebiliriz. Sportif aktiviteler, yürüyüşler açısından harika bir gündeyiz. Unutmayalım “Evren hareketi alkışlar!” Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Güneş üçgeni yakınlaşıyor. Karşı cinsle ilişkiler açısından şanslı bir gecedeyiz!

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İçimizdeki heves ve umudu diri tutabilirsek, girişeceğimiz işlerde başarı şansımız artacaktır; unutmayalım! Ay-Neptün karesi ile başlayacağımız sabah saatlerinde kendimizi biraz kararsız ve motivasyonsuz hissedebiliriz. Ama günün ilerleyen saatlerinde bu pozitif yönde değişmeye başlayacak. Zira Ay-Merkür üçgeni öğle sonrasındaki saatlerde iyice etkinleşiyor. Bu uyumlu açı önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapmak için kullanılabilir. Açıklamalar, duyurular, tanıtım ve pazarlama yönünde yapılacak girişimler açısından öğle sonrasındaki saatleri değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter karesinin de devreye girmesiyle, ulaşabileceğimiz insan sayısı genişleyecektir muhtemelen. Ama bu kare açının bize bir uyarısı var: Abartılı taahhütlerden ve ifadelerden, boyu aşacak girişimlerden uzak kalmak! Ay-Satürn kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinde biraz yavaşlayabiliriz. Hızlı aksiyon almanın veya bir şeyleri ilerletmenin pek de kolay olmadığı saatlerdeyiz. Bizi gereksiz endişe ve korkuya sevk edecek kişilerden uzak durmamızda fayda var! Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Uranüs üçgeninin canlandıran ve hareketlendiren enerjisi devreye giriyor…

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda hareket ediyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Venüs karesi, özel ilişkilerde zorlanma ve stres işaretçisi, dikkat! Duygusal tepkiler vermeye açık olacağımız bu saatlerde şartları zorlamasak iyi ederiz. Ay’ın hem Ay Düğümleri, hem Venüs hem de Kiron ile dik açıları var ve ayrıca bugün Venüs’ün Güney Ay Düğümü ve Kiron ile kavuşumu da var. Bu konumlar ilişkilerimizde yaralanmalara ve kayıplara işaret edebileceği gibi, eski yaraların ve zorlanmaların tekrar gündemimizde yer bulacağı anlamına geliyor. Venüs-Güney Ay Düğümü-Kiron kavuşumu mevcut ilişkilerde bazı zorlanmalara, yaralanmalara ve neticesinde kayıplara, bırakmalara, vazgeçmelere de işaret ediyor olabilir. Bu konuyla ilgili yazımın giriş bölümünde kapsamlı bilgi paylaştım. Bu bölümden okuyabilirsiniz. Venüs ile kare açısının ardından başka temel açısı kalmayacak olan Ay 04:54’te bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa giriyor ve 20:45’te Oğlak burcuna geçinceye kadar boşlulta devam ediyor ilerlemesine. Her ne kadar Merkür-Satürn arasındaki üçgen açı kararlarımızda sabit kalma veya şartların sabit kalması olasılığını düşündürüyor ise de, Merkür-Plüton karesinin kesinleşecek olması ve ardından Merkür’ün Uranüs ile kavuşuma ilerleyecek olması içinde bulunduğumuz koşullarda bazı beklenmedik değişiklikler ihtimaline vurgu yapıyor. Merkür’ün Plüton ve Uranüs ile stresli açılarının etkili olacağı bu birkaç günde yaşayacağımız beklenmedik gelişmeler, daha önce yaptığımız planlarda bazı değişikliklere sebep olabilir. Aldığımız prensip kararlarda sabit kalmakta zorlanacağımız birkaç günlük süreçteyiz.

Perşembe günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Bir şeyleri organize etmek durumunda olacağımız, dikkatli ve ölçerek hareket etmemiz sayesinde başarı sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Neptün altmışlığının olumlu etkilerinin devrede olacağı öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde daha kolay, huzurlu ve destekli ilerleyebiliriz. Manevi, ruhsal, sanatsal konular açısından verimli, yaratıcılığı yüksek bir gündeyiz. Ay-Güneş karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde duygusal gerginliklere, ilişkilerde uyumsuzluk ve dengesizliklere açık olacağız, dikkat! Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde enerji daha rahat akıyor. Yapacağımız iş ve konuşmalarda arzu ettiğimiz sonuçları almamız daha kolay olacak. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs kavuşumu sıra dışı bir farkındalığa açık olacağımızı gösteriyor. Beklenmedik ve ani gelişen olaylar ve değişimler karşısında hızlı çözüm üretebilme yeteneğimiz testten geçebilir. Hızlı ve radikal kararlar almak durumunda kalabiliriz. Sert ve patlayıcı enerjiler de devrede olacak öte yandan…

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Finansal konuların öne çıkacağı, temkinli riskler almak kaydıyla başarı sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay’ın sırası ile Plüton, Uranüs ve Merkür ile stresli irtibatları var. Yani sabah öğle arasındaki saatler fikir ve karar değişikliklerine çok açık. Bu saatlerde girişilecek işler beklenmedik yönde gelişebilir, stabil etmekte zorlanabiliriz. Bu saatlerde fazla risk almak isabetli olmayabilir. Ama Ay-Venüs altmışlığının etkisini hissettirmeye başlayacağı öğle sonrasındaki saatleri kullanabiliriz. Akşam saatlerine kadar gerek iş, gerek sosyal ilişkiler, gerekse özel ilişkiler açısından rahat ve verimli bir akış var. Değerlendirebiliriz. Ay-Venüs altmışlığının kesinleşeceği 19:38 sonrasında başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işleri ucu açık kalabilir. Kararsızlık enerjisi hakim bu saat sonrasında. Ama Ay’ın boşlukta olması olumsuzluk anlamına gelmiyor.

Cumartesi gününe başlarken henüz Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 04:36’da Kova burcuna geçiyor. Zihinsel ve entelektüel açıdan hayli aktif bir güne başlıyoruz. Yeni şeyler öğrenebilir, fikir ve görüşlerimizi ya da bilgilerimizi başkalarıyla paylaşabiliriz. Toplumsal konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz ve bireyselden ziyade başkalarını da kucaklayacak şekilde davranmamız, bugünü daha iyi değerlendirmemizi sağlayacaktır. Sosyal ilişkiler, toplantılar, idealist girişimler açısından verimli olan bugünü iyi değerlendirebiliriz. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı öğle sonrası ve akşam saatlerinde yapacağımız girişimlerde enerjimizi daha dengeli ve güçlü biçimde yansıtabiliriz. Gece saatlerinde Ay-Güneş altmışlığı yakınlaşmaya başlıyor. Özel ilişkiler açısından verimli, şanslı saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz!

Pazar günü boyunca Kova burcunda ilerleyen Ay, başkalarıyla birlikte yapacağımız girişimlerde, el birliği ile toparlanacak işlerde başarı sağlayabileceğimizi gösteriyor. Bir şeyler öğrenmek, öğretmek, bilgi paylaşmak açısından harika bir gündeyiz. Ay-Güneş altmışlığı ile ilişkiler açısından verimli bir enerji ile başlayacağımız güne, Ay-Satürn altmışlığının olumlu, uyumlu ve olgun enerjisiyle devam ediyoruz. Olgun, bilge, tecrübeli kişilerden fayda ve destek görebiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz bir şeyleri istediğimiz noktaya taşıyabilmemiz daha kolay olacak. Önemli konuşma, yazışma ve toplantılarımızı Ay’ın Merkür ile altmış derecelik açıya ilerleyeceği akşam ve sonrasındaki saatlere alabiliriz. İletişim rahat ve verimli akıyor olacak.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

27 Mart 2016, Pazar

AstroArt Astroloji Okulu (ASA), Caddebostan

27.03.2016

Designed by Ongunsoft