Öner Döşer

28 Ocak Haftası

Bu sayfa 7154 kişi tarafından ziyaret edildi.

28 Ocak Haftasına Astrolojik Bakış

Astrolojide “En büyük iyicil” olarak nitelendirilen Jüpiter gezegeni Çarşamba günü İkizler burcunun 7. derecesinde direkt hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor. Böylelikle iletişim ve haberleşme, seyahatler, eğitim, yayıncılık, ticaret gibi alanlarda şans ve fırsatları daha rahat yakalayabileceğimiz bir sürece giriyoruz. 26 Haziran’a kadar Jüpiter İkizler burcunda direkt hareket ediyor olacak.

Kısa süreli de olsa engellenme ve gecikme yaşama riskimiz olan günler de var tabii. Özellikle Güneş-Satürn karesinin en etkili olacağı Çarşamba ve Perşembe günlerinde hızlı ilerlemekte ve akış kazanmakta zorlanabiliriz.

Cumartesi günü Mars Balık burcuna, Venüs Kova burcuna geçiyor. Mars’ın Balık’a geçişi ruhsal ve manevi değerler konusuna daha fazla enerji ve efor harcayacağımızı gösterirken; Venüs’ün Kova burcuna geçişi de insani ve toplumsal konularda duyarlılığın ve ilişkilerin pozitif yönde gelişeceğini işaret ediyor. Artistik ve sanatsal konularla uğraşanlar açısından ilham ve yaratıcılığın tavan yapacağı bir sürece giriyoruz diyebiliriz.

Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Özgüvenimizi ve yönetme becerimizi ortaya koymamız gereken bir gündeyiz. Girişeceğimiz işlerde dürüstlüğün büyük önemi olacak. Günün ikinci yarısında etkinleşmeye başlayacak Ay-Mars karşıtlığı agresyon ve gerginlik riskine işaret ediyor. Tehlikeli ve riskli işlere girişmek açısından pek de uygun bir günde sayılmayız. Önemli toplantıları, girişimleri bugüne denk getirmemek isabetli olur. Duygusal çıkışlar, ilişkilerde zıtlaşmalar riskinin de farkında olmalı ve sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Ay-Mars karşıtlığının kesinleştiği 18:58’den sonra başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerde kararsızlık ve netleşememe söz konusu.

Salı gününe geçişten hemen sonra 01:27’de Ay Başak burcuna giriyor. Başarı elde etmek için detaylara özen göstermemiz, organize ve planlı hareket etmemiz, rasyonel ve mantıklı kararlar almamızda fayda var. Sabah erken saatlerde Ay-Neptün karşıtlığı etkin olacağından, mantıklı kararlar alamayabiliriz, netleşemeyebiliriz. Yanlış kararlar alma riskimiz de var. Önemli görüşme ve yazışmaları öğle öncesindeki saatlere denk getirmemek daha isabetli olacaktır. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde de abartma, büyütme riski var. Bu saatlerde Ay-Jüpiter-Neptün arasında gergin t-kare açı kalıbı doğru yön belirlemede zorlanabileceğimizi gösteriyor. Öte yandan, ruhsal ve manevi çalışmalar yapmak açısından da güzel fırsatlar sunuyor. Akşamüzeri saatlerinden itibaren yumuşatıcı açılar devreye giriyor, rahatlıyoruz. Ay’ın Plüton ve Satürn ile uyumlu açıları girişeceğimiz işlerde kontrolü ele alabileceğimizi, diğer kişilerden destek bulabileceğimizi gösteriyor.  

Çarşamba günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay’ın temel açısı olmayan bir gündeyiz. Dolayısıyla çok aktif bir günden ziyade, düşük ya da orta ölçekte temposu olan bir günde olacağımızı düşünebiliriz. Astrolojide “En büyük iyicil” olarak nitelendirilen Jüpiter gezegeni Çarşamba günü İkizler burcunun 7. derecesinde direkt hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor. Böylelikle iletişim ve haberleşme, seyahatler, eğitim, yayıncılık, ticaret gibi alanlarda şans ve fırsatları daha rahat yakalayabileceğimiz bir sürece giriyoruz. 26 Haziran’a kadar Jüpiter İkizler burcunda direkt hareket ediyor olacak.

Perşembe gününe başlarken Ay henüz Başak burcunda hareket ediyor. Sabaha karşı 03:58’de Ay Venüs ile uyumlu üçgen açısını yaptıktan sonra önünde hiç temel açısı kalmayacağı için sabah 08:35’e kadar boşluğa girecek. Ay’ın son açısının Venüs ile uyumlu olması güne mutlu ve iyimser uyanacağımızı gösteriyor. Sabah saatleri özel ilişkiler açısından gayet verimli gözüküyor. 08:35’te Ay’ın Terazi burcuna geçmesinin ardından huzur ve denge yakalama isteğimiz artıyor. Öğle öncesindeki saatlerde bunu yakalamak daha kolay olacak. Ama ay’ın Uranüs ile karşıt açısının etkin olacağı öğle sonrası ve özellikle de akşamüzeri saatlerinde duygusal dengemizi sağlamakta zorlanabiliriz. Beklenmedik çıkışlara, değişimlere açık olacağımız bu saatlerde sağlam ve kalıcı adımlar atmakta zorlanabiliriz. Gece saatlerinde, gergin etkiler yerini yumuşatıcı ve olumlu etkilere bırakıyor. Aradığımız huzur, denge ve uyumu yakalayabileceğimiz akşam yemeği civarındaki saatleri her türlü girişim, sosyal ilişkiler ve özel ilişkiler açısından kullanabiliriz. Gün genelinde etkili olacak Güneş-Satürn karesi, gün içerisindeki Ay’ın açılarından daha etkili genel olarak pek tabii ki. Bu stresli açı otorite figürleriyle, erkeklerle ilişkilerde zorlanmaya işaret eder. Sağlıkla ilgili konularda dikkatli olmamız gerektiğini gösterir. Özellikle de kalp ve dolaşım bozuklukları ile ilgili.

Cuma günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Özel ve sosyal ilişkilerimizin önem taşıyacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay’ın Güneş ile uyumlu üçgen açısı kesinleşiyor ve Ay’ın gün içerisinde başka bir temel açısı mevcut değil. Bu şartlarda Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkisi tüm güne yayılacak demektir. Bu olumlu açı başta kadın-erkek ilişkileri olmak üzere her türlü sosyal veya iş ilişkileri açısından olumlu sonuçlar almamıza destek verir. Önemli konuları gündeme getirmek, otorite temsilcisi ya da önemli kişilere sunmak, yardım ve destek almak açısından mükemmel bir gündeyiz. Özellikle de öğle civarındaki saatleri iyi değerlendirelim! Olumlu etkiler gece saatlerine kadar devam ediyor. Sosyal organizasyonlar, evlilik ve iş girişimleri için gayet güzel bir gündeyiz. Güneş-Satürn karesinin gergin etkilerinin giderek azalıyor olması da önümüzü açıyor, ilerlememiz konusunda engellerin azalmaya başlayacağını gösteriyor.

Cumartesi gününe başlarken Ay henüz Terazi burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde henüz Ay-Merkür üçgeninin iletişimi kolaylaştıran uyumlu açısı devrede olacak. Ama 14:01’e kadar Ay boşlukta ilerliyor olacak. Yani, iletişimde, konuşmalarda, yazışmalarda enerji olumlu akacak; ama somut ve kalıcı sonuçlar alamayabiliriz. Saba karşı saatlerde Mars Balık burcuna, Venüs Kova burcuna geçiyor. Mars’ın Balık’a geçişi ruhsal ve manevi değerler konusuna daha fazla enerji ve efor harcayacağımızı gösterirken; Venüs’ün Kova burcuna geçişi de insani ve toplumsal konularda duyarlılığın ve ilişkilerin pozitif yönde gelişeceğini işaret ediyor. Artistik ve sanatsal konularla uğraşanlar açısından ilham ve yaratıcılığın tavan yapacağı bir sürece giriyoruz diyebiliriz. 14:01’de Ay Akrep burcuna geçiyor. Günün duygusal muduna ayak uydurabilmemiz açısından derinleşmemizde, sezgilerimize kulak vermemizde fayda var. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay’ın Mars ile uyumlu açısının ardından Ay’ın Venüs ile gergin dik açısı var. İlişkilerimizde gerginlik ve çekişmeden uzak durmamız gereken saatlerdeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkinleşeceği akşam saatlerinde ise gergin etkiler yumuşuyor. Fedakarlık ve özveri, empati, şefkat ve merhamet gibi yapıcı duyguların öne çıkacağı bu saatler ilişkilerimiz açısından şifalandırıcı ve yapıcı rol oynayacak. Ruhsal ve manevi temalara, artistik ve sanatsal ilhama açık olacağımız bu güzel geceyi iyi değerlendirebiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Gizemli ve sıra dışı konulara ilgi göstereceğimiz, kendi içimize müracaat ederek doğru yollu bulabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Plüton altmışlığı ve Ay-Satürn kavuşumu etkinleşiyor. Duygusal anlamda biraz sıkışık ve engellenmiş hissedebiliriz. Ruhsal ve manevi çalışmalar yaparak üstesinden gelebileceğimiz bir durum bu. Aslında derinleşmek için de güzel bir fırsat sunuyor. Halletmemiz veya mesuliyet almamız gereken işler ön plana çıkabilir öğle öncesindeki saatlerde. Şikayet etmek yerine, bir an önce sorumluluğunu alıp tamamlamaya çalışmaya başlamamız isabetli olacaktır. Ay-Güneş karesinin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde kadın-erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde, önemli etkin kişilerle görüşmelerde stres ve zorlanmalara işaret ediyor, dikkat! Akşam saatlerinden itibaren gerginlikler uzaklaşmaya başlıyor.

NOT: 27 Ocak Pazar akşamı eşimle birlikte Hindistan’a uçuyoruz. 4 Şubat’ta geri döneceğiz inşallah. Bu yüzden önümüzdeki hafta yazımı yayınlayamayacağım. Dönüşümde yazılarıma devam edeceğim.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir yıl dileğiyle…

Öner DÖŞER

27 Ocak 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

 

KOÇ

 
BOĞA
 
İKİZLER
 
YENGEÇ
 
ASLAN
 
BAŞAK
 
TERAZİ
 
AKREP
 
YAY
 
OĞLAK
 
KOVA
 
BALIK

 

 

 

27.01.2013

Designed by Ongunsoft