Öner Döşer

28 Ocak Haftası

Bu sayfa 14726 kişi tarafından ziyaret edildi.

KARAR ZAMANI!

Meksika’dan merhabalar!

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) tarafından düzenlenen astroloji konferans ve workshopları için Mexico City’deyiz. Çalışmalar harika geçiyor ve çok güzel bilgiler paylaşılıyor. Ben de Türkiye’den katılan konuşmacı ve eğitmen olarak, ülkemi temsil etmekten gurur duyuyorum.

 

Merkür Güneş’in kalbinde!

Merkür-Güneş kavuşumunun kesinleşeceği, geleceğimize yönelik önemli kararlar almak açısından değerlendirebileceğimiz güzel bir haftaya giriyoruz!

İletişim gezegeni Merkür mitolojide Tanrıların Habercisi olarak bilinir. Güneş’e yakın seyreder, adeta ondan aldığı bilgiyi bize iletir gibidir. Bilimsel açıdan da bakıldığında, Güneş rüzgarları ile çok ilgilidir. Güneş temsili anlamda yaratıcılığı temsil eder ve bilinçli kararlarımızla ilişkilidir. Merkür’ün Güneş ile tam kavuşumu ile 17 dakikaya kadar uzak olduğu (önde veya arkada) bölge geleneksel astrolojide özel kabul edilir. Sanki Merkür Güneş’in kalbine yolculuk yapmakta, Güneş’in merkezinden bilgi taşımaktadır. Merkür-Güneş kavuşumu için hazırladığım astroloji haritasını aşağıda görmektesiniz.

Kararlarınızı bu hafta alabilir…

Merkür-Güneş kavuşumu zamanları, geleceğimizi ilgilendiren önemli kararları almak, iç değerlendirme yapmak, tefekkür ederek neye ihtiyacımız olduğunu keşfetmek ve bu yönde kararlılık kazanmak açısından önemlidir. Kavuşumun hangi burçta olduğu, kararların nasıl ve ne yönde alınacağı hakkında fikir verebilir. Kavuşum Kova burcunda olduğuna göre, geleceğimizi ilgilendiren kararlar akılcı, rasyonel, mantıklı olmalıdır. Kova burcu geleceğin trendleriyle ilgilidir. Bu açıdan ele aldığımızda, yakın geleceğimizin kararlarını almak açısından önemli bir zaman dilimindeyiz diyebiliriz.

5 Şubattan sonra uygulamaya geçirebilirsiniz!

Merkür-Güneş kavuşumunun en etkili olduğu 30 Ocak Çarşamba günü kararlarımızı alabilir, aklımızda yerli yerine oturtabiliriz. Uygulamaya geçirmek açısından 5 Şubat’ta Kova burcunda gerçekleşecek yeniayı kullanabiliriz. Önümüzdeki haftanın yazısında bu yeniay hakkında bilgi vereceğim ve burçlara göre değerlendireceğim. Ama şimdilik kısaca belirtmem gerekirse, doğum haritanızda Kova burcu hangi eve denk düşüyorsa, bu evin konularıyla ilgili kararları 30 Ocak’ta alabilir, 5 Şubat sonrasındaki iki hafta boyunca da uygulamaya geçirebilirsiniz. Bu haftayı hem günlere göre hem de burçlara göre değerlendirdiğim videoyu izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=IE5B19IijS8

Hayalleri gerçeğe dönüştürmek

Satürn-Neptün altmışlığının da etkili olduğu bir haftadayız. Bu açının kesinleştiği 3 Ocak Perşembe günü başta olmak üzere, Ay’ın bu açıyı tetiklediği Pazartesi ve Cumartesi günlerini hayallerimizi gerçekleştirme yönünde adımlar atmak açısından değerlendirebiliriz. 2009 yılında yazdığım Dönüşüm Zamanı kitabında Maya ve Aztek kültürlerinden bahsetmiştim. Şimdi o bu medeniyetlerin yaşadığı yerlerdeyim ve yıllar sonra bir idealimi gerçeğe dönüştürme şansı yakaladığım için çok mutuyum! Satürn-Neptün arasındaki uyumlu açı, maddi konularla manevi konuları bir araya getirebilme, sadece kendi için değil, başkaları için de bir şeyler yapma, yardımlaşma temaları açısından çok değerli, farkında olalım!

Sert etkilere dikkat!

Mars-Plüton karesinin kesinleştiği Cumartesi günü Ay da bu ikilinin sert açısını tetikliyor. Haftanın en dikkatli olunması gereken günü Cumartesi diyebiliriz. Peki ne açıdan? Öncelikle bu açının sert ve şiddetli olaylarla bağlantılı olduğunu belirtmekte fayda var. Bu açıdan tartışma, kavga yaratabilecek ortamlardan ve kişilerden uzak durmamız isabetli olur. Kararlarımızı uygulamaya geçirirken acelecilikten kaçınabilir, aklımızda olanı hemen uygulamaya geçirmek yerine, derin bir nefes alıp daha akıllıca davranmak için zaman kazanabiliriz. Şartları fazla zorlamayıp, esneklik göstererek stresleri yapıcı yönde kullanabiliriz. Para piyasaları açısından zorlu bir gün olabilir. Askeri alanda sert hareketlenmeler ve agresif enerjiler iş başında, dikkat!

İlişkiler açısından önemli zamanlar!

İlişkiler gezegeni Venüs’ün bu hafta sonunda iki önemli açısı var: Kiron ile kare, Uranüs ile üçgen… Kiron ile kare ilişkilerde yaralanma riskine işaret ediyor. Bu açıdan bakıldığında, sevdiğimiz kişilerle ilişkilerde yaralayıcı olmak yerine şifalandırıcı rol oynamayı tercih edebiliriz. Venüs-Uranüs üçgeni açısından ele aldığımızda ise, daha çok heyecanlı ve sürpriz gelişmeler akla geliyor! Özel ilişkiler açısından sürpriz ve yeni adımlar atmak için Cumartesi ve Pazar günlerini kullanabiliriz.


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgilerimizin bize yol göstereceği, duygularımızı derin ve etkili bir şekilde ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerini sağlam ve kalıcı adımlar atmak, deneyimli kişilerden destek almak, birlikte hareket etmek, finansal yatırımlar, alışverişler açısından değerlendirebiliriz. Bu açının ardından kesinleşen Ay-Neptün üçgeni, ideallerimizi gerçekleştirme şansımızı arttırıyor. Ben de en merak ettiğim bölgelerden birine yola çıkmak üzere hazırlanıyorum. 2009 yılında yazdığım Dönüşüm Zamanı kitabında Maya ve Aztek kültürlerinden bahsetmiştim. Şimdi o bu medeniyetlerin yaşadığı yerlerdeyim ve yıllar sonra bir idealimi gerçeğe dönüştürme şansı yakaladığım için çok mutuyum! Maddi ve manevi açıdan başkalarına fayda yaratma, yardımlaşma zamanı!

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ve boşlukta ilerliyor (Ay-Plüton altmışlığının ardından 01:38 itibariyle boşluğa giriyor ve 17:32’ye kadar boşlukta kalıyor). Gün genelinde nereye varacağı belli olmayan bir enerji akışı, belirsizlik ortamı var. Giriştiğimiz işlerde netice almak açısından biraz beklememiz gerekebilir. Ay’ın 17:32’de Yay burcuna geçmesiyle birlikte hareket kazanıyoruz. Güzel gelişmelere açık bir zaman dilimindeyiz, kendimizi geliştirmek, genişletmek için güzel fırsatlar yakalayabiliriz. OPA eğitmen grubu olarak Xixim adasındayız ve çalışmalara başlamak üzere hazırlanıyoruz!

Çarşamba günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Gelişim ve büyüme fırsatları sunan bir gündeyiz. Ay’ın Güneş ve Merkür ile uyumlu açılarının etkili olduğu öğle öncesi saatlerde önemli iş ve girişimlerimizi yapmamız yerinde olur. Toplantılar, yazışmalar, duyurular, ticari veya özel hayatımızla ilgili alışverişler, seyahatler açısından değerlendirebilir, hayatımızda önemli yer tutan kişilerle iletişime geçebilir, başvurular yapabilir, talep ve ricada bulunabiliriz. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu öğle sonrasından başlayan ve akşam saatlerine kadar uzanan süreçte şartlardaki gelişmelere dikkat etmekte fayda var, zira yanıltıcı durumlara açık olduğumuz bir zaman diliminde olacağız. 

Perşembe günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Kişisel gelişim ve büyüme bağlamında haftanın en verimli günlerinden birindeyiz. Ay’ın Jüpiter-Mars üçgenini çalıştırdığı sabah saatlerinde eğitim, yayıncılık, medya ve sosyal medya, tanıtımlar, anlatımlar, duyurular, uluslararası işler, seyahatlerle ilgili konularda girişimler yapabiliriz. Ay-Venüs kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri özel ilişkiler açısında harika fırsatlar sunuyor, farkında olalım! Bu açının ardından Ay’ın Uranüs’e ilerliyor olması da harika, heyecanlı, yenileyici bir enerji atmosferi oluşturuyor. Ay-Venüs-Jüpiter üçlüsünü, üç ışığı bir arada göreceğimiz, bulutsuz, güzel bir gece olmasını dilerim! Satürn-Neptün altmışlığının kesinleştiği bu güzel gün bize hayalini kurduğumuz bazı şeyleri gerçekleştirme şansı veriyor! Sadece kendimiz için değil, kolektif için, hatta tüm evren için güzel işler yapma zamanı!   

Cuma gününe geçişte henüz Yay burcunda ilerleyen Ay, Uranüs ile üçgen açısının ardından 01:32’de boşluğa giriyor ve kısa süren boşluğun ardından 03:47’de Oğlak burcuna geçiyor. Disiplinli çalışmak, prensipli olmak, sağla adımlar atmak gereken bir gündeyiz. Mars-Plüton karesinin etkilerini hissetmeye başlıyoruz. Kavga ve gürültüden uzak durmamızda, bizi provoke eden kişilere kapılmamamızda, bela ve şer getirecek durumlardan uzak durmamızda, gözü kara girişimlerden ve aşırı risklerden kaçınmamızda fayda var! Para piyasaları açısından zorlu bir gün olabilir. Askeri alanda sert hareketlenmeler ve agresif enerjiler iş başında, dikkat!

Cumartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Neptün altmışlığı ile güne yumuşak başlıyoruz ve Ay, Neptün’den aldığı ışığı Satürn’e iletiyor. Çok güzel! Çünkü hayaller ve idealler (Neptün) gerçeğe dönüşebilir (Satürn). Ya da en azından ideallerimiz yönünde güzel adımlar atabiliriz. Sağlam ve gerçekçi adımlar! Sabah saatlerindeki bu güzel bir atmosferi değerlendirelim, zira öğleden sonrasından itibaren Ay’ın Mars-Plüton karesini tetikleyeceği bir zaman dilimine giriyoruz! Zorlu, hırpalayıcı bir enerji akışı var, farkında olalım, baskıdan uzak duralım ve şartları fazla zorlamayalım!

Pazar gününün ilk yarısında Oğlak burcunda ilerleyen Ay, gece yarısı Mars ile karesinin ardından, öğle saatlerindeki Uranüs karesine doğru ilerliyor. Günün ilk yarısında sert, zorlu bir atmosfer mevcut, farkında olalım! Venüs-Kiron karesi de etkili olduğundan, ilişkilerde yaralayıcı olmaktan kaçınalım. 13:52-16:03 saatleri arasında boşlukta (Açısız) ilerleyen Ay, akşam 16:03’te Kova burcuna geçiyor. Sadece kendimizi değil, başkalarını da düşünmemiz ve birlikte hareket etmemizin bize avantaj sağlayacağı bir gündeyiz. Entelektüel ve zihinsel çalışmalar açısından güzel fırsatlar sunan bu güzel günde yeni bir şeyler öğrenebiliriz. Yakında gerçekleşecek yeniayın adımlarını hissetmeye başlıyoruz. Eldeki işleri tamamlama, bir şeyleri finalize etme, taze başlangıçlar için enerji biriktirme zamanı! 

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

27.01.2019

Designed by Ongunsoft