Öner Döşer

29 Ağustos Haftası

Bu sayfa 22921 kişi tarafından ziyaret edildi.

29 Ağustos haftası BAŞAK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Bu haftanın en önemli göksel olayı halkalı güneş tutulması malumunuz. Tutulma 9 derece Başak burcuna denk geliyor. Bu tutulma hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki linkte okuyabilirsiniz.  http://www.onerdoser.com/Y192_0_tutulmalar-ve-turkiye-nin-yazgisi-1--bolum.html

Ejderhanın başında tutulma

Tutulma deyince akla Ay Düğümleri gelir. Yeniayın (Güneş-Ay kavuşumu) Ay Düğümleriyle kavuşumu tutulma işaretçisidir. Her yıl en azından iki Güneş kavuşumu olur. Bunlardan birinde Güneş-Ay kavuşumu Kuzey Ay Düğümü ile birliktedir; diğerinde Güney Ay Düğümü ile. Tutulmanın Ay Düğümlerinden hangisine yakın olduğuna göre yorum değişir.

Tutulma, 1 Eylül 2016 tarihinde Kuzey Ay Düğümüne yakın gerçekleşecek. Kuzey Ay Düğümüne yakın gerçekleşen Güneş tutulmaları güçlü bir enerji girişine maruz kalacağımızı gösterir. Yenilik getiren bu tutulmalar, hızlı gelişen durumlara işaret eder. Böylesi zamanlarda güncel gelişmelerin hızına yetişmek zordur. Fırsatlar beklenenden çabuk gelir, kapımızı çalar. Eğer hazırlıksız yakalanırsak, doğru bir şekilde değerlendiremeyebiliriz. Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumlar enerjiyi yükseltir ve gücü arttırır, ama bu gücün yanlış kullanımından da kaçınmak gerekir.

Hermes geri adıma başlıyor!

İletişim gezegeni Merkür, 30 Ağustos Salı günü Başak burcunun son derecesinden gerilemeye başlıyor. Merkür’ün 22 Eylül’e kadar sürecek gerilemesi boyunca alışık olduğumuz düzende ve kurduğumuz sistemlerde bazı aksamalar olası. Üzerinde çalıştığımız işlerde detaylara daha iyi odaklanmamız, hesap hatalarına karşı uyanık olmamız gerekecek. Muhtemelen evdeki hesap çarsıya uymayacak.

Hangi konularda dikkatli olmalıyız derseniz: Sağlık ve hijyen, finans ve ekonomi, düzeltilmesi gereken yazılar ve belgeler, tarım ve ziraat diyebiliriz.

Afrodit evine dönüyor!

İlişkiler gezegeni Venüs Terazi burcuna geçiyor. Terazi burcu Venüs’ün yönettiği burçlardan biridir. Astrolojik ifadesiyle Venüs bu burçta evindedir. Rahat eder. Tabii bu da Venüs’e atfedilen meselelerde rahatlama, kolaylaşma getirir. Bu geçiş, Venüs’ün Terazi burcuna geçeceği 30 Ağustos’tan, bu geçişini tamamlayacağı 23 Eylül tarihine kadar ilişkilerde daha dengeli ve uyumlu ilerleyebileceğimizi gösteriyor. Estetik, güzellik, giyim kuşam, dekorasyon alanlarında, artistik ve sanatsal konularda yeni adımlar atmak adına da uygun bir zaman diliminde olacağız bu tarihler arasında.

Kronos-Poseidon anlaşmazlığı

Satürn-Neptün karelerinin üçüncü ve sonuncusuna varmış bulunuyoruz. Bu ikisinin uyumsuz açılarında zamanlama problemi başta olmak üzere gerçeklerle baş etme, ayağını yere basma, işleri sağlam kazığa bağlama konularında sorunlar vardır.

Yakın tarihe dönüp baktığımızda Satürn-Neptün arasında uyumsuz açı olduğu dönemlerde sahtekarlıklar, spekülasyonlar gibi yanıltıcı girişimlerin olduğunu görürüz. Piyasada, menkul kıymetler borsasında işlem yapanlar, dış ticaretle uğraşanlar, gemicilik, denizcilik alanında çalışanlar, petrol ile bağlantılı işlerde olanlara özellikle duyurulur. Bu hafta bu alanlarda sıkı spekülasyonlar, fiyat iniş çıkışlarına hazır olun! Haftanın en dikkat çeken günleri Perşembe ve Cuma olarak görünmekte! 

Bu konuda kapsamlı bilgi edinmek için arzu ederseniz aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y177_0_yakinlasan-ekonomik-kriz-ii--bolum.html

Bu uyumsuz açı aynı zamanda Eylül ayı boyunca (mesela bu hafta) ama özellikle 16 Eylül tarihindeki Ay tutulması civarındaki günlerde denizler ve sularla ilgili sorunlara da işaret ediyor. Tarım ve ziraatla uğraşanlar 18 Eylül civarına dikkat etmeliler. Ağırı yağışlar beklenmedik sorunlara sebep olabilir!   

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmesine gelince…

Pazartesi sabah saatlerinde Ay Yengeç burcunda hareket ediyor olacak. Ülkemiz, halkımızla ilgili konularda daha hassas geri bildirimler yapmaya eğilim göstereceğimiz bir gündeyiz. Aile içi konuşmalar, yuva kurmaya yönelik kararlar açısından öğle öncesindeki saatleri değerlendirebiliriz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Jüpiter altmışlığı eğitim, yayıncılık, yabancılarla ilişiler alanlarında girişimler yapabiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkin olduğu sabahın ilerleyen saatlerini başkalarıyla ilişki tahsis etmek açısından güzel fırsatlar var, değerlendirebiliriz. Ardından Ay-Merkür altmışlığının iletişim ve haberleşme, eğitim, yazışmalar, toplantılar, duyurular açısından uygun bir ortam yaratan yapıcı enerjisi devreye giriyor. Ay-Merkür altmışlığının kesinleşeceği 09:24’e kadarki süreci iyi değerlendirelim, zira sonrasında saat 11:11’e kadar Ay boşlukta olacak. Bu saat itibariyle de Ay Aslan burcuna geçecek. Kendimize güvenmemiz ve idare becerimizi ortaya çıkarmamız gereken bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olan Merkür-Venüs kavuşumu kendimizi iyi ifade edebilme, yapıcı konuşmalar, iyi ilişkiler tahsis edebilme şansımızı arttırıyor. Mars’ın Ay Düğümleriyle sert açıları, askeri alanda sert hareketlere, hızlı gelişmelere işaret ederken, terör ya da şiddete yönelik eylemler açısından dikkatli olunması gereken bir günde olduğumuzu işaret ediyor!

Salı günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. İlişkilerde sıcakkanlılık, dobralık, açıklık, dürüstlüğün önem kazandığı bir gündeyiz. İdare etme, yönetme becerimiz yine testten geçiyor. Sabah erken saatlerde Ay’ın Mars ve Satürn ile uyumlu açıları mevcut. Yapacağımız girişimlerde, konuşmalarda, toplantılarda kendimizi ortaya koyarken daha dikkatli ve kontrollü olma potansiyelimizi olumlu çalıştıran bu açı, birlikte yapılacak işlerde dengeli bir şekilde harekete geçme ve uygulama şansı veriyor. Sabah erken saatlerde (05:06) Terazi burcuna geçen Venüs, gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerde daha dengeli davranabilme, uyum ve uzlaşma yaratabilme şansımızı arttırıyor. Sabah öğle saatleri arasını iyi değerlendirebiliriz! Akşam saatlerine doğru Merkür gerilemesi başlıyor (durağanlaşma 16:03). Başak burcunun son derecesinde başlayacak gerileme 22 Eylül tarihinde tamamlanacak. Bu konu hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne göz atabilirsiniz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Bir şeyleri netleştirmekte zorlanacağımız bir gündeyiz. Zira sabah erken saatlerde Uranüs ile uyumlu üçgen açısını kesinleştiren Ay 07:19-18:22 saatleri arasında boşlukta ilerliyor. Bu bir olumsuzluk göstergesi değil, daha ziyade bir belirsizlik göstergesi. Bu yüzden netleştirmek istediğimiz şeylerle ilgili biraz beklememiz gerekebilir. Aradaki bu zaman diliminde atacağımız adımların ucu açık kalabilir. Olayların nereye gideceğini belirlemekte zorlanabiliriz. 18:22’de Ay’ın Başak burcuna geçişinin ardından bir şeylerin de belirginleşmeye başladığına şahit olabiliriz. Ay’ın kapanma fazındayız. Bu yüzden yeni girişimler için biraz daha beklememiz gerekiyor. Yarın tutulma var ve bugünden itibaren tutulmanın huzursuzluğu kendini gösterebilir. Ay’ın Mars-Satürn kavuşumunu tetiklemesinin enerjisi yarın belirginleşecek, ama bugünden de kendini göstermeye başlayabilir. Duygusal anlamda pek huzurlu bir atmosfer oluşmayabilir bugün.

Perşembe günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinden itibaren halkalı güneş tutulmasının etkilerini hissetmeye başlıyoruz. Saat 12:03’te Ay-Güneş kavuşumu kesinleşiyor. Bu yılın en önemli zamanlarından geçiyoruz. Eylül ayı genelinde tutuşmaların yarattığı stres var, ama bir o kadar da hızlı gelişme şansı yakalıyoruz. Bu tutulma astrolojik açıdan zorlu, çünkü Satürn-Neptün karesini ve 24 Ağustos’ta kesinleşmiş olan Mars-Satürn kavuşumu derecesini tetikliyor. Aynı zamanda ülkemiz astroloji haritasının Kuzey Ay Düğümü derecesi üzerinde gerçekleştiriyor. Bütün bunlar bizim açımızdan hayli kadersel ve önemli bir dönemece işaret ediyor. Yeni başlangıçlar, girişimlerle dolu bir dönemeç. Zorlu, ama iler sıçratacak olan… Tutulmanın ardından Ay’ın ilk açısı Satürn ile kare olacak. Dolayısı ile bu tutulmaya Satürn hükmediyor: Yani bazı blokajlar, gecikmeler, sabır isteyen durumlar, engeller söz konusu olacak belli ki. Bu açının ardından Ay’ın Neptün ile karşıtlığı kesinleşiyor. Dolayısı ile yanılgılara, hatalara, yanlış kararlara da açık olabiliriz. Ardından Ay-Mars karesi geliyor. Sert bir enerji hakim akşam saatlerine… Tabii günün geneline de… Dikkatli olmak gereken bir gündeyiz. Madden, manen, fiziksel ve duygusal açıdan fazla risk almasak iyi ederiz! Ay-Plüton üçgeninin ve ardından Ay-Merkür kavuşumunun etkin olduğu gece saatlerinde duygularımızı güçlü bir şekilde ifade etme şansı bulabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Hayli tempolu bir gündeyiz. Huzurlu bir enerji akışından bahsetmekte zorlanıyorum. Çünkü tutulma sonrasında Güneş’in Satürn-Neptün karesini tetiklediği bir gündeyiz. Yani düzenbazlığa, sahtekarlığa, yanıltıcı ve yanlış yönlendirici her türlü girişime açık bir zaman dilimindeyiz. Otorite figürleri açısından da hayli stresli bir gün; önemli ve etkin pozisyondaki kişilerin, tanınmış kişilerin gerek fiziksel, gerek sağlık, gerekse toplumsal tanınırlığı açısından dikkatli olmasında fayda var! Şimdi girişilen işler varsa, bunlar da şimdi veya ilerleyen günlerde, 16 Eylül’deki Ay tutulması civarında ayyuka çıkabilir! Eğer bir konuşma veya yazışma yapmamız gerekiyorsa, akşam saatleri sonrasını değerlendirebiliriz (En azından 20:00’de sonrası). Çünkü Merkür-Jüpiter kavuşumunun ifade gücünü yükselten, iyi niyetli girişimleri yücelten kavuşumunun enerjisi devrede olacak. Ay da bu kavuşumu tetikleyecek gecenin ilerleyen saatlerinde. Tabii Merkür’ün geri harekette olduğunu da unutmamak gerekiyor. Yani doğru, dürüst, açık, anlaşılır, detaylı bilgilendirmeye yönelik girişimlerimiz olumlu sonuçlar verebilir. Tüm bunlarda yapacağımız hataların ise büyüme riski fazla, bunu da belirtelim! Abartılı, boyu aşan sözler sarf etmekten uzak durmalı bugün…

Cumartesi gününe geçişte Ay henüz Başak burcunda ilerliyor. Merkür ve Jüpiter ile kavuşumunu tamamlamasının ardından başka temel açısı kalmayan Ay saat 01:12 itibariyle boşluğa giriyor. Ama bu uzun sürmüyor. Saat 03:55’te Ay Terazi burcuna geçiyor. Gün genelinde ilişkilerde olumlu gelişmeler kaydedebiliriz. Ama özellikle de Ay-Venüs kavuşumunun kesinleşeceği 14:29 civarındaki saatlerde özel ve sosyal ilişkiler açısından en şanslı, uygun zaman dilimindeyiz. Giyim kuşam alışverişleri, dekorasyon ve güzelleştirme işleri, artistik ve sanatsal işler açısından değerlendirebileceğimiz saatlerdeyiz, farkında olalım! Bu olumlu enerji akşam saatlerine kadar uzanırken, Ay-Satürn altmışlığının dengeleyici, olgunlaştırıcı, sabrı ve dayanıklılığı arttıran enerjisi akşam saatleri boyunca bizimle olacak. Yaşlı, olgun, tecrübeli kişilerden fayda göreceğimiz saatlerdeyiz.

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Huzur ve barış arzumuzun ön planda olacağı bu güzel günde sabah saatlerinde dikkatli olmalı, çünkü Ay-Plüton karesinin gergin enerjisi devrede olacak. Ay-Mars altmışlığının etkin olduğu öğle saatlerini güç ve efor isteyen işler, sportif aktiviteler, yürüyüşlerle değerlendirebiliriz. Akşam saatlerinde Ay-Uranüs karşıtlığına doğru ilerliyor olacağız. Yani dengesizlikler, beklenmedik yön değişikliklerine açık olacağız, dikkat! Gün genelinde Güneş-Kuzey Ay Düğümü kavuşumunun etkisi ile kadersel gelişmelere açık olacağımızı söyleyebiliriz. Doğru değerlendirmek için iş birliğine yönelmekte fayda var. Gruplar, kalabalık ortamlar, ekipçe hazırlanan işler yani takım oyunu için harika bir gündeyiz! Değerlendirebiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!     

Öner Döşer, AMA, MAPAI

OPA Türkiye Temsilcisi

26 Ağustos 2016, Cuma

Ayvalık

27.08.2016

Designed by Ongunsoft