Öner Döşer

29 Ağustos Haftası

Bu sayfa 4801 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Oldukça keyifli etkilerin ön plana çıkacağı, güzel bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Plüton üçgeni etkinleşiyor. Duygularımızı güçlü ifade edebileceğimiz sabah saatleri bizi bekliyor. 06:03’te Başak burcunda Yeniay gerçekleşiyor. Yeni adımlar atmak için güzel bir sürece giriyoruz. Merkür de direkt hareketine dönmüş durumda olduğuna göre, artık ileri yönelik projeleri aktif etmekte fayda var. Öğleye yakın saatlerde Ay-Venüs kavuşumu gerçekleşiyor. Aradığımız denge, huzur ve uyumu sağlayabileceğimiz, yaşamın keyifli yönlerini öne çıkarabileceğimiz bu saatlerde özel ve sosyal ilişkilere yönelik yeni adımlar atabiliriz. Estetik ve zarafetle, giyim kuşamla, yeme içme ve eğlenceli aktivite organizasyonlarıyla ilgili konularda girişimler yapmak için fevkalade bir öğle sonrası bizi bekliyor. Çünkü bu güzel kavuşumunun ardından Ay-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Gayet keyifli, rahat ilerleyebileceğimiz bir gündeyiz. Değerlendirmeyi ihmal etmeyelim!

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Gece saatlerinden itibaren boşluğa girecek olan Ay (01:15), Terazi burcuna geçiş yapacağı 21:26’ya kadar da boşlukta ilerlemeye devam edecek. Venüs-Jüpiter arasında üçgen açının pozitif ve iyimserlik etkisi taşıyan, seyahatler ve eğlenceli aktivitelere yönelik enerjisi gün boyunca bizimle birlikte olacak. Yakın ve uzak yerlere seyahatler, sosyal ve kültürel faaliyetler ve geziler, arkadaşlarla organizasyonlar, ziyaretler gibi aktiviteler adına bu olumlu etkiyi güzel değerlendirebiliriz. Aşk ve ilişkilerden yana da şansımız çok açık olacak. Öte yandan, Jüpiter bugün itibariyle gerilemeye başlıyor. Boğa burcunun 11. Derecesinde başlayacak bu gerileme 27 Aralık 2011 tarihinde Jüpiter tamamen direkt hareketine dönüş yapıncaya kadar sürecek. Bu dönemde bazı şans ve fırsatlarda gerilemeler yaşayabiliriz. Kişisel gelişim sürecimizde, geçmişe dönüp bakmamız ve bazı dersler almamız gereken, inandığımız değerleri gözden geçireceğimiz bir sürece giriyoruz. 21:26’dan itibaren Terazi burcuna geçiş yapacak olan Ay, keyifli bir akşamın bizi beklediğini gösteriyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise gergin bir hava esebilir.

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkilerin ve sosyalliğin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Huzur ve denge arayışı, uyum ve rahatlık yakalama isteği artıyor. Fakat gece saatlerinden itibaren devreye girecek gergin açılar, en azından duygusal anlamda bu isteğimizi sağlamakta zorlanabileceğimizi gösteriyor. Sabah erken saatlerde daha da etkin olacak Ay-Uranüs karşıtlığı ve Ay-Plüton karesi, duygusal huzursuzluklara, öfke patlamalarına, fiziksel rahatsızlıklara ve rahatsız edici durumlara işaret edebilir. Öğle sonrasında gerginliklerde nispi azalma söz konusu olacak. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn kavuşumu, duygusal anlamda baskı hissetmemize mesuliyet getiren durumlara, ama öte yandan da bir müddettir belirsiz kalan bazı şeylerin somutlaşacağına işaret edebilir. Gelenek ve görenekle ilgili konu ve durumların, ailevi temaların, geçmişle ilgili konuların öne çıkacağı ve konuşulacağı nostaljik bir akşamdayız.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. Gece saatlerinde duygusal anlamda hırpalayıcı etkiler söz konusu, ama sabah saatlerinden itibaren Ay-Merkür altmışlığının olumlu etkisi sayesinde bu olumsuz hava dağılmaya başlıyor. Bu uyumlu açı, gün boyunca önemli konuşmalar yapma, iletişim ve haberleşmeyi sağlama, plan ve program yapma, yakın yerlere geziler düzenleme açısından son derece olumlu etkiler yaratıyor. Akşam saatlerinde sezgiler ve hayal gücü, yaratıcılık maksimuma varıyor. Ruhsal konulara vakit ayırmak, çalışmalar yapmak açısından bu saatleri değerlendirebiliriz. Ayrıca hayal gücü ve yaratıcılık gerektiren tüm konularda güzel gelişmeler kaydedebiliriz. 20:35’ten itibaren kısa bir süre için boşlukta ilerleyecek olan Ay, 21:48’de Akrep burcuna geçiş yapıyor.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgilerimizin ve hissiyatımızın öne çıkacağı, duygularımızı ifade etmekte zorlanabileceğimiz ama olayların nasıl ilerleyeceğini doğal olarak hissedebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Ay-Plüton altmışlığı sayesinde, duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebilecek, sevdiklerimizden duygusal destekler alabileceğiz. Öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Güneş altmışlığı, kadın-erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde, otorite temsilcisi önemli kişilerle görüşmeler açısından destekleyici etkiler taşıyor. Öğle saatleri sonrasında Ay-Jüpiter karşıtlığı kesinleşiyor. Duygularımızı abartılı bir şekilde ortaya koyma riski taşıdığımız bu saatlerde, yeme içme konusunu da abartmamakta fayda var. Gece saatlerinde Ay-Venüs altmışlığının uyumlu ve dengeleyici etkileri devreye giriyor. Aşk ve ilişkiler açısından son derece olumlu saatlerdeyiz. Romantik bir akşam yemeği için biçilmiş kaftan!

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda biraz türbülanslı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Mars altmışlığı, güne enerjik ve dinamik başlayacağımıza işaret ediyor. Efor ve enerji gerektiren işlerimizi sabah saatlerine denk getirebilir, sportif aktivitelere vakit ayırabiliriz. Öğleye doğru Ay-Merkür karesinin etkisinin devreye girmesiyle birlikte, sözlerimize dikkat etmemiz, ani ve aceleci kararlar almaktan kaçınmamız gereken saatlere ulaşmış oluyoruz. Sözlerimiz yanlış anlaşılabilir, karşımızdakiler üzerinde olumsuz intiba bırakabiliriz dikkat! Bu etkiler öğle sonrasındaki saatlere de nispeten yansıyor. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Neptün karesinin hayal kırıklığı ve duygusal türbülans yaratan etkileri devreye giriyor. Beklentilerimizi yüksek tutmamız, duygusal anlamda tatmin bulmamızı zorlaştırabilir, hayal kırıklığı hissedebiliriz. Bu yüzden olaylara daha geniş çerçeveden bakmayı, ayağımızı yere basmayı ihmal etmemeliyiz. Öte yandan, sezgilerimizin de dikkat çekici bir şekilde öne çıkacağı, algılarımızın iyi çalışacağı saatlerdeyiz. 22.42’den itibaren temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor ve gece yarısından hemen sonra Yay burcuna geçiyor.

Pazar günü 00:04’ten itibaren Ay Yay burcuna geçiş yapıyor. İyimser etkilerin öne çıkacağı, kendimizi coşkulu ve heyecanlı hissedeceğimiz bir gündeyiz. Rutin dışına çıkmak, değişik yerlere geziler düzenlemek, yeni şeyler öğrenmek, başkalarıyla bilgilerimizi paylaşmak, yabancılarla temaslarda bulunmak adına olumlu etkiler güne hakim oluyor. Sabah saatlerinde etkin olacak ay-Uranüs üçgeni, güne daha heyecanlı ve hevesli uyanacağımızı gösteriyor. Sürpriz gelişmelere ve değişikliklere açık bir gündeyiz. Ani ve beklenmedik gelişmeler heyecan yaratabilir. Bu enerji gün boyunca etkin olacak. Akşam saatlerinde ise Ay-Güneş karesinin gergin etkileri devreye giriyor. Karşı cinsle ve ailemizle ilişkilerimizde gerginlikler yaşamamak adına adımlarımızı dikkatli atmalıyız…

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir Bayram haftası dileğiyle…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

28 Ağustos 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneşmerkezli bakışla Merkür’ün aktif açıları devam ediyor. Astro-meteorolojide Merkür sert rüzgarları temsil eder. 26-27 ağustos tarihlerinde Merkür’ün Uranüs ve Plüton ile dizilimleri vardı ve ABD’yi alarma geçiren İrene kasırgasının verdiği zararlara şahit olduk. 25-26 Ağustos tarihlerinde güneş lekesi sayısı 97’ye kadar çıktı. Önümüzde 28-31 Ağustos tarihleri arasında Merkür’ün Satürn ve Jüpiter ile dizilimleri var. Sert esen rüzgarların bir müddet devam edeceğini, hızlı değişen hava şartlarının devrede olacağını düşünebiliriz. Merkür-Jüpiter diziliminin en etkin olacağı 31 Ağustos tarihi bu bağlamda özellikle dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz Haftadan Dikkat Çeken Haberler

ENDONEZYA AÇIKLARINDA 6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Tsunami uyarısı verilmeyen depremin can kaybına veya hasara yol açıp açmadığı bilinmiyor. 23 Ağustos 2011

http://www.haberturk.com/dunya/haber/662041-endonezya-aciklarinda-6-buyuklugunde-deprem

Virginia depremi, Washington DC ve New York’u da salladı

ABD’nin başta başkenti olmak üzere orta ve kuzey doğusunu deprem vurdu. Depremin şiddetli olarak hissedildiği Washington DC’de bütün hükümet çalışanları soluğu sokaklarda alırken, yangın alarmları çalıştı. Beyaz Saray’ın da tedbir olarak boşaltıldığı açıklandı.

http://amerikabulteni.com/?p=2696

KÜTAHYA'DA DEPREM

AFAD başkanlığı depremin 4,3 büyüklüğünde olduğunu açıkladı. 25 Ağustos 2011

http://www.haberturk.com/yasam/haber/662978-kutahyada-deprem

KADDAFİ CEZAYİR'E Mİ KAÇTI?

Libya, Kaddafi sonrası yeni bir sayfa açmaya çalışıyor. Ancak süregelen çatışmalar ve baş gösteren gıda sıkıntısı halka zor günler yaşatıyor. 42 yıllık iktidarı sona eren Muammer Kaddafi ise kayıplara karıştı. Geriye ise spekülasyonlar ve Amerikan eski Dışişleri Bakanı KONDALİZA RAYS için hazırladığı fotoğraf albümü kaldı. Libya'da Kaddafi devri sona erdi. Ancak Kaddafi yanlısı askerler ve muhalif güçler arasında kanlı çatışmalar hala sürüyor.

http://www.takvim.com.tr/Dunya/2011/08/27/cezayire-mi-kacti

ALİ KOÇ'TAN SERT SÖZLER

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanlarından Ali Koç, şike soruşturması kapsamında gelişen ve yaşanılan olayları sarı - lacivertli taraftarların 'Kurtuluş Savaşı'na benzettiğini belirterek, "Yeniden doğacağız ve bu bayrağı düşmeyeceğiz" dediğini söyledi. 27 Ağustos 2011

http://www.spordabugun.com/h_660042_Spor-nihat-ozdemire-yonetimden-ret.html

 

IRENE 150 KM HIZLA VURDU

ABD’yi alarma geçiren Irene tayfunu dün sabah saatlerinde etkisini gösterdi. Binlerce ev elektriksiz kaldı, dört kişi hayatını kaybetti. 28 Ağustos 2011

http://gundem.milliyet.com.tr/irene-150-km-hizla-vurdu/gundem/gundemdetay/28.08.2011/1432073/default.htm

ABD'nin Virginia eyaletinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından, İrene kasırgasının ikinci darbeyi vurduğu North Anna nükleer santralinde "acil durum alarmı" verildiği, hasar tespit çalışmalarının yapıldığı bildirildi. Greenpeace Akdeniz tarafından yapılan açıklamada, Virginia depreminin ardından elektrik sıkıntısı yaşanan North Anna santralindeki iki reaktörün kapatıldığı belirtildi.

28.08.2011

Designed by Ongunsoft