Öner Döşer

29 Aralık Haftası

Bu sayfa 9008 kişi tarafından ziyaret edildi.

29 Aralık Haftası HOŞGELDİN 2015!

Bir yılın daha sonuna vardık. Her bitiş yeni bir başlangıçtır. 2014 bitiyor, 2015 başlıyor. Hoş geldin 2015!

Yeni yıla girerken gezegenlerin gökyüzü konumlarının nasıl olacağını, bu konumların bize neler ifade ettiğini linkteki videonun 31:44 dakikasından sonrasında değerlendiriyorum. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-aralik-2014/

Hafta başından itibaren etkisini gösterecek Mars-Jüpiter karşıtlığı 1 Ocak Perşembe günü kesinleşiyor. Bu karşıtlık, yılbaşı civarındaki günlerde, Ay’ın bu ikilinin gergin açısını tetikleyeceği hemen yılbaşını takip eden saatlerde fanatik ve gözü kara girişimlerin yapılabileceğini gösteriyor. (Sadece ülkemiz için değil, dünya genelinde geçerli). İnançlarla ilgili konularda stresler yaşanabilir. Başkalarının inanç ve değerlerine, ritüellerine saygı göstermeyi başarabilmemiz gerekiyor. Yılbaşı gecesinde de etkin olacak bu gergin açı, yeme içme konularında aşırıya kaçma riskini arttırıyor. Bu gergin açı, bazı dengesiz kişilerde toplum kurallarını veya başkalarının haklarını hiçe sayma, etik ve ahlaki olanın dışına taşma eğilimini de tetikleyebilir, dikkat!   

Hafta ortasından itibaren etkisini gösterecek Güneş-Uranüs karesi 3 Ocak Cumartesi günü, Güneş-Plüton kavuşumu 4 Ocak Pazar günü kesinleşiyor. Ani ve beklenmedik yön değişikliklerine açık bir haftadayız. Otorite figürlerini zor zamanlar bekliyor. İsyankar ve radikal çıkışlara, güç çekişmelerine, çarpıcı, sıra dışı ve beklenmedik gelişmelere açık bir haftadayız. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerin, yöneticilerin yer ve mevki değişiklikleri, istifalar, radikal açıklamalar yapmaları mümkün. Medyadan, basın ve yayın alanından tanıdık isimlerin transferlerine, önemli şirketlerin el değiştirmelerine şahit olabiliriz.

Venüs Kova burcuna geçiyor. Aynı idealleri paylaştığımız kişilerle bir araya gelmekten keyif alacağımız bir sürece giriyoruz. İkili ilişkilerimizde insani yönlerimiz vurgu kazanmaya başlıyor. Venüs’ün Kova burcundaki seyahati 27 Ocak tarihine kadar sürecek.

Venüs-Satürn kavuşumu Pazar günü kesinleşiyor. İlişkilerde olgunluk gösterme, herkesi olduğu gibi kabul etmeyi başarma zamanı!

Bu haftadan itibaren Astroloji Televizyonu'nda "Haftalık Burç Yorumları" kategorisinde videolar paylaşmaya başlıyoruz. Pek çok astroloji öğrencisi 2008 yılında ilk kez Uzman TV ile başlattığımız haftalık burç yorumları videolarını izleyerek astrolojiye aşinalık kazandılar, astroloji öğrenmeye başladılar. Bunlardan bazıları daha sonra Astroloji Okulu öğrencisi oldular. Astroloji Televizyonu'nda tekrar başlattığımız bu videoların amacı, izleyiciye burcunu izletirken, bir taraftan da astroloji öğrenmesini sağlamak. İzlemek için linki ziyaret edebilirsiniz.  İzlemek için linki tıklayınız... İzlemek İzlemhttp://www.astrolojitelevizyonu.com/tv/haftalikburcyorumlari/ 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmeleri şöyle…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hızlı gelişmelere açık bir gündeyiz. Ay’ın Uranüs-Plüton karesini tetikleyeceği sabah saatlerinde sert ve patlayıcı enerjiler var. Duygusal çıkışlara açık saatlerdeyiz, dikkat! Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde yüksek enerji devam ediyor, ama dengeleyebilme potansiyelimiz de artıyor. Gücümüzü etkin bir şekilde ortaya koyabiliriz. İlerleyen saatlerde etkin olacak Ay-Merkür karesi, söz dalaşlarına, yanlış anlaşılmalar yüzünden tartışmalara davetiye çıkarıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeninin rahatlatıcı etkileri devreye giriyor. Şanslı saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz! Gecenin geç saatlerinde Ay-Venüs karesi etkinleşiyor. Özel ilişkilerde dikkat!

Salı gününe geçişten kısa bir müddet sonra Venüs ile dik açısını kesinleştiren ve bu burçta yapacağı başka temel açısı kalmayan Ay, günün ilk yarısında Koç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Günün bu ilk yarısında ilişkilerde gerginlik hissedebiliriz. Girişeceğimiz işlerde netlik ve yön kazanmakta zorlanabiliriz. Saat 12:55’te Ay Boğa burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında daha sakin ve durağan ilerliyoruz. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde duygusallık ve romantizm vurgu kazanıyor. Maneviyatın, karşılıklı empatinin öne çıkacağı hoş bir akşamdayız! Sanatsal konulara, alışverişlere vakit ayırabiliriz. Sevdiklerimize hediye almak açısından güzel bir zaman dilimi…

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakin, huzurlu, keyifli bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkinleşen Ay-Güneş üçgeni, gerek kadın erkek ilişkilerinde, gerek ebeveynlerle ilişkilerde, gerek iş ilişkilerinde güzel bir denge yakalayabileceğimizi gösteriyor. Öğle saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton üçgeni de bunu destekliyor ve duygusal bağımızı güçlendiriyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek, konuşmak, yazışmak, tebrikleşmek açısından öğle saati civarını tercih edebiliriz. Yılbaşına yakınlaştığımız gece saatlerinde Ay Boğa burcundaki yolculuğuna devam ediyor ve yeme içmeden keyif alacağımız, huzurlu ve güzel bir gecede olacağımızı müjdeliyor. Gece 24:00’ye yeni yıla giriyoruz. Umutlarımızın ve ideallerimizin gerçekleşeceği bir yıl olsun inşallah!

Perşembe gününe geçişte henüz Boğa burcunda ilerleyen Ay, Mars ile dik açısını belirginleştiriyor ve hemen ardından Mars ile kare açıya ilerliyor. Gökyüzünde Ay-Mars-Jüpiter arasında T-kare açı kalıbı oluşuyor. Bu gergin açı kalıbı, fanatik ve gözü kara girişimlerin yapılabileceğini gösteriyor (Sadece ülkemiz için değil, dünya genelinde geçerli). İnançlarla ilgili konularda stresler yaşanabilir. Başkalarının inanç ve değerlerine, ritüellerine saygı göstermeyi başarabilmemiz gerekiyor. Yılbaşı gecesinde de etkin olacak bu gergin açı, yeme içme konularında aşırıya kaçma riskini arttırıyor. Bu gergin açı, bazı dengesiz kişilerde toplum kurallarını veya başkalarının haklarını hiçe sayma, etik ve ahlaki olanın dışına taşma eğilimini de tetikleyebilir, dikkat! Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür üçgeni, günün ilk yarısında iletişimimizin uyumlu ve güzel akacağını gösteriyor. Yılbaşı tebrikleri ve güzel dilekler açısından kullanabileceğimiz saatlerdeyiz. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı öğle saatlerinde özel ilişkilerden yana şanslıyız, değerlendirebiliriz! Saat 14:18’de kesinleşen bu açının ardından boşluğa giren Ay, saat 19:08’de İkizler burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Satürn karşıtlığı kesinleşiyor. Duygusal anlamda zorlu saatlerdeyiz. Üzerimizde baskı hissedebiliriz. Önemli iş ve girişimler için uygun bir zaman dilimi değil, zira engellenmelere ve gecikmelere açığız. Gecenin ilerleyen saatlerinde, gün boyunca etkin olan Mars-Jüpiter karşıtlığı kesinleşiyor!

Cuma günü boyunca İkizler burcunda ilerleyen Ay, iletişimin aktif olacağını, bilgi paylaşımları için güzel bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde duygusal anlamda karmaşık hissedebiliriz. Çabuk dağılmaya yatkın saatlerdeyiz. Maneviyat, kabullenmek, akışa bırakmak, zorlamamak isabetli olabilir. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde güzel sürprizlere, değişikliklere açığız. Heyecanlı, hareketli, tempolu gece saatleri bizi bekliyor!

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Kısa seyahatler, gezintiler yapmak için çok güzel bir gündeyiz. Yeni şeyler öğrenebilir, bilgilerimizi başkalarıyla paylaşabiliriz. Hafta boyunca etkin olacak Güneş-Uranüs karesi sabah erken saatlerde kesinleşiyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle, patronlar, müdürler, amirlerle, erkek figürleriyle (baba-koca vs) ilişkilerde streslere açık bu saatlerde şartları zorlamamak yerinde olur. Zira bu açının kesinleşmesinin ardından Güneş, Plüton ile kavuşuma doğru ilerleyecek ve bu kavuşumun etkisi gece saatlerinde iyice belirginleşecek. Güç çekişmelerine yönelik enerjiler işbaşında! Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı öğle üzeri saatlerde girişeceğimiz işlerde güzel neticeler alabiliriz. Ay-Mars üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri civarında enerjimizi sportif aktiviteler, yürüyüşler yapmaya harcayabiliriz. Bu açının kesinleşeceği 13:54’ten sonra başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Akşamüzeri 16:18’de Venüs Kova burcuna geçiyor. Aynı idealleri paylaştığımız kişilerle bir araya gelmekten keyif alacağımız bir sürece giriyoruz. İkili ilişkilerimizde insani yönlerimiz vurgu kazanmaya başlıyor. Venüs’ün Kova burcundaki seyahati 27 Ocak tarihine kadar sürecek.

Pazar gününün ilk saatlerinde İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 03:07’de Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi konuların, duygusal bağ içerisinde olduğumuz kişilerle ilişkilerimizin öne çıkacağı hassas bir gündeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri civarında duygusal paylaşımlar ve hassasiyetler daha da vurgu kazanıyor. Egomuzdan sıyrılmak için fırsat olarak kullanabiliriz. Başkalarıyla ilişkilerimizde fedakarlıklar yapabiliriz. Affetmeyi ve olduğu gibi kabul etmeyi başarabiliriz. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Satürn altmışlığı, ilişkilerde olgun tavır ortaya koyma zamanlarında olduğumuzu gösteriyor.

Keyifli, sağlıklı ve başarılı bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

28 Aralık 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

     

28.12.2014

Designed by Ongunsoft