Öner Döşer

29 Ekim Haftası

Bu sayfa 7032 kişi tarafından ziyaret edildi.

29 Ekim Haftası-CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

Dini açıdan bizim için önem taşıyan, paylaşmanın önemini vurgulayan Kurban bayramının ardından, ülkemiz, birlik ve beraberliğimiz açısından bence büyük önem taşıyan bir bayramı daha kutlamaya hazırlanıyoruz. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun!

89. yaşında Türkiye'mizi bekleyen ana temaları işleyen yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/Y94_1_89---yasinda-turkiyemizi-neler-bekliyor-.html 

Önce haftanın genel değerlendirmeleri…

Pazartesi sabahı 08:18’de Merkür Yay burcuna geçiyor. Bu geçiş, hayata daha geniş açıdan bakma arzumuzu ve şansımızı arttırabilir. Uluslararası konular, alanlar daha fazla dikkat çekmeye başlayabilir. Din ve inançlarla ilgili konular da ön plana çıkabilir.

Yabancılarla ilgili işler yapanlar, seyahatler, lisan öğrenme girişimleri, internet ve yayıncılık, medya alanlarında girişimler açısından Merkür’ün Yay burcunda hareket edeceği zamanlar kullanılabilir. Ama Kasım’ın ilk günlerinden itibaren yakında geri harekete başlayacak Merkür’ün yavaşlamasını hissetmeye başlayacağız. İşlerimiz yavaş ilerleyebilir bu birkaç günlük süreçte.

Merkür’ün Yay burcuna geçişi ülkemiz astroloji haritasının 6. evini hareketlendirecek. Dünya astrolojisinde 6. ev askeri temalar, ordu, güvenlik güçleri, çalışan kesin, memurlar, sağlık kuruluşları ve konuları, evcimen ve küçükbaş hayvanlarla ilişkilendirilir. Merkür’ün bu alana geçişiyle birlikte bu konularla ilgili konuşmalar, açıklamalar, deklarasyonlar ve kararlar dikkat çekmeye başlayabilir.

Pazartesi akşam saatlerinde Merkür-Neptün karesi kesinleşiyor. Bu açının en olumsuz yönü zihnen dağılma, yanlış karar verme ve kendini istediği gibi ifade edememe riskidir. Bu yüzden önemli konuşmaları ve açıklamaları, teklifleri, kararları, imzaları bugüne denk getirmemek isabetli olacaktır. Öte yandan, sezgilerimizin, telapatik yeteneklerimizin ve hayal gücümüzün çok etkin olacağı, spritüel çalışmalar yapmak açısından harika bir gündeyiz.

Pazartesi akşamı 21:49’da Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: dolunay. 6 derece Boğa burcunda gerçekleşen dolunay Türkiye astroloji haritasının Güneş derecesinin üzerine denk düşüyor. Bu yerleşim, bu dolunayın ülkemiz açısından önemli olduğunu, yakın zaman içerisinde ülkemizle ilgili önemli gelişmeler ve açıklamalar yapılacağını gösteriyor olabilir. Diğer ülkelere verilecek mesajların öne çıkacağı, dost ve düşmanlarımızı açık belirleme arzusu içerisinde olacağımız, açıklık ve netlik isteyeceğimiz bir gündeyiz. Duygularımızı coşkun bir şekilde ifade edebilir, sesimizi daha etkin bir şekilde duyurabiliriz. Dolunay Hamal ve Schedir yıldızlarıyla irtibat kuruyor. Koç’un kafasında yer alan Hamal genellikle kötücül bir yıldız olarak betimlenir. Kafasının dikine gitmek, başkaldırmak ile bağdaştırılır. Modern zamanlarda bizler bu yıldızı bir bağımsızlık göstergesi olarak düşünebiliriz (Brady). Dolunayın bu yıldızla irtibat kuruyor olması, bağımsızlık ve egemenlik temalarının çok vurgulanacağı bir günde olacağımızı gösteriyor. Brady’e göre nezaket ve incelik yönü olan Schedir yıldızının bir de gölge yönü vardır: entrika ve iktidar oyunlarının gölgesi… Dolunayın Plüton ile uyumlu irtibat kuruyor olması, kendimizi güçlü bir şekilde ifade etme şansı veriyor.

Salı günü Güneş-Plüton altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı kişisel anlamda gücümüzü etkin bir şekilde ifade edebilme şansımızı arttırıyor. Otorite temsilcisi kişilerle, etkin ve güç sahibi kişilerle, hayatımızı etkileyeceğini düşündüğümüz lider ve yönetici pozisyonundaki kişilerle, önemli müşterilerle ve özellikle de erkek figürleriyle görüşmeler yapmak açısından uygun bir gündeyiz.

Cuma günü Venüs-Uranüs karşıtlığı kesinleşiyor. Bu açı ikili ilişkiler açısından zorlayıcı etkiler taşır. Kopma, ayrılık riski vardır. Özgürlüğü abartma, fazla egosantrik davranma eğilimi verir. Bu yüzden ikili ilişkilerimizde dikkatli davranmamız gereken günlerde olduğumuz fark etmeliyiz. Evlilik veya önemli ilişki adımı atmak açısından da pek isabetli bir günde değiliz. Ayrıca estetik ve güzellik, sanat ve dekorasyon gibi konularda da önemli işleri bugüne denk getirmesek isabet ederiz. Yeme içme, eğlenceli aktiviteler açısından da durum böyle…

Cumartesi günü Venüs-Plüton karesi kesinleşiyor. Bu açı, Cuma günü kesinleşen Venüs-Uranüs karşıtlığının hemen ardından gelince işler daha da zorlaşıyor. Klasik astroloji tabiriyle Venüs Uranüs’ten aldığı ışığı gergin bir açıyla Plüton’a iletiyor. Yani özel ilişkilerde işler zaten pek de iç açıcı değilken, daha da dengesizleşiyor gibi düşünebiliriz bunu. İlişkilerde baskı ve dayatma, güç çekişmeleri, entrikalı davranışlara açık bir gündeyiz. Venüs-Uranüs karşıtlığı için yazdıklarımı aynen geçerli olacak şekilde buraya kopyalıyorum: Evlilik veya önemli ilişki adımı atmak açısından da pek isabetli bir günde değiliz. Ayrıca estetik ve güzellik, sanat ve dekorasyon gibi konularda da önemli işleri bugüne denk getirmesek isabet ederiz. Yeme içme, eğlenceli aktiviteler açısından da durum böyle…

Haftanın özellikle ikinci yarısını etkileyecek Venüs-Uranüs-Plüton t-kare açı kalıbı, özel ve sosyal ilişkilerimizde dikkatli olmamız gerektiğinin altını çiziyor!

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi sabah erken saatlerinde henüz Koç burcunun son derecelerinde boşlukta ilerleyen Ay 08:15’te Boğa burcuna geçiyor. Bir şeyleri yerli yerine oturtma ve sağlam adımlar atma arzumuzun tavan yapacağı bir gündeyiz. Ülkemiz açısından gurur verici bu güzel bayram gününde ülkemizin yöneticileri, Meclis’i, uluslararası alandaki prestiji temaları, ittifak içerisinde bulunduğumuz dost ülkelerle ilişkiler konusu ön planda olacak. Sabahı 08:18’de Merkür Yay burcuna geçiyor. Bu geçişle ilgili değerlendirmelerimi yazının ilk girişinde bulabilirsiniz. Sabah erken saatlerde Ay-Neptün altmışlığı etkinleşiyor. Bu uyumlu açı sabah saatlerinde duygularımızı daha iyi dengeleyebileceğimizi gösteriyor. Ama öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn karşıtlığı duygusal anlamda baskı ve melankoli etkisi getirebilir. Önemli görüşmeleri, duygusal anlamda kendimizi ifade etmek istediğimiz konuları öğle saatlerine denk getirmesek isabet ederiz. Sağlığımıza da dikkat etmeliyiz bu saatlerde. Akşam saatlerinde Merkür-Neptün karesi kesinleşiyor. Bu gergin açıyla ilgili tespitlerimi yazının ilk girişinde bulabilirsiniz. Akşam 21:49’da Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: dolunay. 6 derece Boğa burcunda gerçekleşen dolunay ile ilgili tespitlerimiz yazının ilk girişinde bulabilirsiniz. Gecenin geç saatlerinde etkinleşecek Ay-Plüton üçgeni duygusal dengemizi bulabilmemize, kendimizi daha güçlü ve etkin ifade edebilmemize yardımcı olacak.

Salı günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik ve dinginlik arzusu hissedeceğimiz bir gündeyiz. Ülkemiz açısından ittifak içerisinde bulunduğumuz dost ülkelerle ilişkiler, Meclis ve yöneticilerle ilgili konular ön planda olacak. Öğle saatlerinde Güneş-Plüton altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı kişisel anlamda gücümüzü etkin bir şekilde ifade edebilme şansımızı arttırıyor. Otorite temsilcisi kişilerle, etkin ve güç sahibi kişilerle, hayatımızı etkileyeceğini düşündüğümüz lider ve yönetici pozisyonundaki kişilerle, önemli müşterilerle ve özellikle de erkek figürleriyle görüşmeler yapmak açısından uygun bir gündeyiz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay Boğa burcunda rahat eder ve bu burçtayken sağlamcı, somut sonuçlara dayalı adım atma arzusu üst seviyededir. Ama Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz işlere adım atmamız önerilmez. Onun yerine günlük olağan işlere devam etmemiz önerilir. Bu yüzden çok önemli ve özellikle de yeni işlere girişmek açısından bugünü kullanmayı tercih etmeyebiliriz. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Gece saat 20:40’ta Ay İkizler burcuna geçiyor. Hareket ve zihinsel anlamda aktiflik kazanıyoruz. Ama henüz beklediğimiz kadar netleşemeyebiliriz. Zira Ay-Neptün karesinin belirsizlik ve kararsızlık yaratan etkileri gece boyunca devrede olacak. Ay-Neptün gergin açıları duygusal anlamda dengesizlik yaratabilir. Bu yüzden duygularımız ifade etmek açısından doğru saatlerde olmayabiliriz. Bu gergin açı yeni arkadaşlıklar kurmak, aşkla ilgili konular açısından da uygun görülmez. Bu açının ardından Ay-Merkür karşıtlığına doğru ilerliyor olacağından, önemli konuşmalar ve kararlar açısından gece saatlerini kullanmanın sakıncalı olabileceğini bir kez daha belirtmekte fayda görüyorum.

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişim ve haberleşmenin çok aktif olacağı bir gündeyiz. Ülkemiz açısından gizli düşmanlıklar, gizlide kalan konular, perde arkası oyunlar, arka planda dönen işler ve entrikalı durumların görünür hale gelebileceği bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Venüs üçgeni ve hemen ardından Ay-Uranüs altmışlığı etkin olacak. Özel ve sosyal ilişkiler açısından olumlu etkiler taşıyan bu iki açı, ilişkimizde heyecan ve yenilenme enerjisine işaret eder. Genel anlamda olumlu gelişmelere açık olacağımızı gösterirler. Ama bundan daha baskın bir, hatta açının etkileri bugünden itibaren kendini göstermeye başlayacak. Venüs’ün önce Uranüs ile daha sonra da Plüton ile gergin açıları… Bu ardı ardına gelen açılar ve Venüs’ün baskı altında olması, özel ve sosyal ilişkiler açısından dikkatli adımlar atmamız gerektiğini gösteriyor.

Cuma günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Medya ve iletişim, magazinel konular, dedikodular, asparagas haberlerin dikkat çekebileceği bir gündeyiz. Özellikle de Venüs’ün baskı altında olacağı bugünlerde aşk dedikoduları, ilişkiler ve skandallara yönelik temalar ön plana çıkabilir. Cuma gününe henüz geçtiğimiz dakikalarda Venüs-Uranüs karşıtlığı kesinleşiyor. Bu açı ikili ilişkiler açısından zorlayıcı etkiler taşır. Kopma, ayrılık riski vardır. Özgürlüğü abartma, fazla egosantrik davranma eğilimi verir. Bu yüzden ikili ilişkilerimizde dikkatli davranmamız gereken günlerde olduğumuz fark etmeliyiz. Evlilik veya önemli ilişki adımı atmak açısından da pek isabetli bir günde değiliz. Ayrıca estetik ve güzellik, sanat ve dekorasyon gibi konularda da önemli işleri bugüne denk getirmesek isabet ederiz. Yeme içme, eğlenceli aktiviteler açısından da durum böyle. Sabaha karşı saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter kavuşumu dini ve ilahi konulara yönelmek, dua ve zikir çalışmaları açısından mükemmel zamanlarda olduğumuzu gösterirken, öğle saatlerinde etkin olacak Ay-Mars karşıtlığı duygusal agresyonun had safhada olacağını işaret ediyor. Ay-Mars arasında sert açının etkin olacağı günlerde ameliyat ve operasyonlar önerilmez. Duygularını açmak da pek iyi fikir sayılmaz. Çünkü tartışma ve çekişme enerjisi fazladır. Bu yüzden duygusal anlamda kendimizi ifade etmek istediğimiz konuları bugün sabah ve öğle saatleri arasına denk getirmesek iyi ederiz. 11:21’de Ay boşluğa giriyor ve günün ilerleyen saatleri boyunca Ay boşlukta hareket ediyor olacak. Bu yüzden somut ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz işleri bugün aktif etmemek isabetli olacaktır.

Cumartesi sabah erken saatlerde henüz Ay İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. 09:43’te Ay Yengeç burcuna geçiyor. Genel olarak mantıktan ziyade duygularımızla hareket etme eğilimi göstereceğimiz, Ay’ın ve Venüs’ün gergin açıları yüzünden duygusal dengeyi sağlamakta zorlanacağımız bir gündeyiz. Ülkemiz açısından da önemli etkiler taşıyan bu günde, halkla ilgili konular, halkın duyguları ve duygusal güvencede hissetmesiyle ilgili konular dikkat çekecek. Sabah erken saatlerde Ay’ın Neptün ile uyumlu açısının etkileri devrede olacak. Öğle sonrasına kadarki saatlerde duygusal uyum ve istikrarı sağlamak nispeten daha rahat olacak. Fedakarlık ve özveri enerjisi ön plana çıkacak. Ruhsal ve manevi konulara yönelmek açısından çok güzel saatlerdeyiz. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Satürn arasındaki uyumlu açının etkileri devreye giriyor. Bu uyumlu açı klasik astrologlar tarafından eski yerleri ve eşyaları onarmak ve yenilemek, toprağı gübrelemek ve tarımsal işler, inşaat işleri, yatırımlar, yaşlı ve olgun kişilerle görüşmeler açısından uygun görülüştür. Akşam saatlerinde Venüs-Plüton karesi kesinleşiyor. Bu açı, Cuma günü kesinleşen Venüs-Uranüs karşıtlığının hemen ardından gelince işler daha da zorlaşıyor. Klasik astroloji tabiriyle Venüs Uranüs’ten aldığı ışığı gergin bir açıyla Plüton’a iletiyor. Yani özel ilişkilerde işler zaten pek de iç açıcı değilken, daha da dengesizleşiyor gibi düşünebiliriz bunu. İlişkilerde baskı ve dayatma, güç çekişmeleri, entrikalı davranışlara açık bir gündeyiz. Venüs-Uranüs karşıtlığı için yazdıklarımı aynen geçerli olacak şekilde buraya kopyalıyorum: Evlilik veya önemli ilişki adımı atmak açısından da pek isabetli bir günde değiliz. Ayrıca estetik ve güzellik, sanat ve dekorasyon gibi konularda da önemli işleri bugüne denk getirmesek isabet ederiz. Yeme içme, eğlenceli aktiviteler açısından da durum böyle. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay da Uranüs-Plüton karesini tetikliyor ve bahsettiğimiz gerginlikler iyice kızışıyor.

Pazar günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Genel olarak mantıktan ziyade duygularımızla hareket etme eğilimi göstereceğimiz ve henüz etkisi derede olan Ay’ın ve Venüs’ün gergin açıları yüzünden duygusal dengeyi sağlamakta zorlanacağımız bir gündeyiz. Ülkemiz açısından da önemli etkiler taşıyan bu günde, halkla ilgili konular, halkın duyguları ve duygusal güvencede hissetmesiyle ilgili konular dikkat çekecek. Sabah erken saatlerde Ay Venüs-Uranüs-Plüton arasındaki gergin t-kare açı kalıbını tetikleyecek. Bu şartlarda özellikle sabah saatlerinde ilişkimiz adına şartları zorlamamamızda fayda var. Ama Ay-Güneş arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açının etkilerinin de devreye girmesiyle günün ilerleyen saatlerinde gerginlikler azalıyor. Bu uyumlu açı kadın-erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkiler açısından destek vericidir. Günün geri kalanında Ay-Güneş yüzyirmiliğinin olumlu etkileri devrede olacak. Değerlendirebiliriz…

Mutlu, Sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

28 Ekim 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Kasım ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız...

http://www.uzmantv.com/konu/kasim-2012-aylik-burc-yorumlari 

 

  

28.10.2012

Designed by Ongunsoft