Öner Döşer

29 Ekim Haftası

Bu sayfa 9881 kişi tarafından ziyaret edildi.

YAŞASIN CUMHURİYET!

En büyük Bayramımızı kutlama zamanı geldi! 95 yaşımız kutlu olsun! Geleceğimizin ve özgürlüğümüzün teminatı Cumhuriyetimiz hep var olsun! Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bize Cumhuriyeti hediye eden, bu cennet vatanda özgürce yaşamamızı mümkün kılan tüm ölmüşlerimizin ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun! Onlara çok ama çok şey borçluyuz!

Yıllık Haritamız

Gerek bir ülkenin, gerek bir kurumun, gerekse bir kişinin haritası olsun, takip eden bir yıl içerisinde ne türde gelişmeler yaşanacağı yönünde tahmin yürütmek için yararlanılan tekniklerden bir tanesi de Güneş Dönüşü haritasıdır. Bu haritalar, Güneş’in kök haritadaki derece ve dakikasına vardığı ana göre çıkartılır. Alınan koordinat çoğunlukla ülkenin başkentidir. Aşağıda Ankara için çizdirilmiş yıllık haritayı görmektesiniz. 

Haritada Yengeç burcunun yükselmekte olduğunu görüyoruz. Dolayısı ile bu yılın genel teması duygusal anlamda güvende hissetmek olacak. Eve, aileye, ülkeye ait temalarda daha fazla odaklanacağız. Yükselen yöneticisi Ay’ın 12.evde İkizler burcundaki yerleşimi ise bu konuda endişelerimiz olacağını göstermekte. Ay halkın genel göstergesidir ve bu yerleşim de halkın duygularını dışarı ifade konusunda içerlek kalacağını ve ancak kendi içinde değerlendirme yapmakla yetineceğini göstermekte. Ay’ın bu konumu ve yıllık haritamız doğum haritamızla bazı konulara benzerlik göstermekte.

Bir başka benzer yerleşim de haritanın 5.evinde ve Akrep burcunda olan Jüpiter ile alakalı. Jüpiter de Venüs de Güneş de Türkiye astroloji hartasındaki gibi 5.evde yerleşimdeler. Bu şartlarda yılın önemli vurgusu çocuklar ve gençler üzerine olacaktır muhtemelen. Toplamda 4 gezegenin 5.evdeki yerleşimi sanat, sanatçılar, spor, sporcular, eğlenceli aktiviteler ve mekanlar, doğumlar ve doğum oranlarındaki artış, borsa ve benzeri risk içeren yatırım araçları, oyunlar, aracılar ve diplomatlarla ilgili konuların önemli olacağını göstermekte. Haritanın 11.evi girişinde yerleşen Uranüs’ün Güneş-Venüs kavuşumu ile karşıt açısı, yöneticiler ve yönetimle ilgili konularda beklenmedik yön değişimleri, yeni uygulamalar, yeni sistemin entegrasyonu ile ilgili zorlanmalar, otorite figürleri arasındaki karşıtlıklar, partilerin birlikte hareket etmesi yönünde muhtemel problemlere işaret etmekte. Güneş haritanın 2.evini de yönettiğinden, 2019 yılında da ekonomik anlamda zorlu bir zaman diliminde olacağımızı göstermekte. Borsada bazı önemli yükselişler ve kazançlar olasılığına işaret eden Güneş-Venüs kavuşumuna karşıt açıda duran Uranüs, spekülasyonlar neticesinde önemli kayıplar riskine de dikkat çekmekte.

Mars’ın 8.evdeki stresli konumu geri ödemeler, dış ödemeler ve borçlarla ilgili alanda zorlanma göstergesi. Mars’ın Merkür ile stresli açısı, genel olarak maaş ödemeler, emeklilikle ilgili ödemelerde yeni düzenlemeler, bankalarla ilgili sorunlara ve zorlanmalara da işaret etmekte. Bu kare açı aynı zamanda borsa, döviz, altın gibi yatırım alanlarında yine spekülasyonlara, hızlı iniş ve çıkışlara dikkat çekmekte. İstikrarlı ve stabil piyasa koşulları beklemek zor 2019 yılında…

7.evde yerleşen Plüton ve 7.evin yöneticisi Satürn, açık düşmanlıklara ve karşıtlıklara işaret etmekte. Muhtemelen diğer ülkelerle ikili ilişkiler alanında bizi yine stresler beklemekte ve bunun ekonomiye olumsuz yansımaları da bir ihtimal olarak köşede durmakta.

Yazımın başında da belirttiğim üzere, yıllık haritamız doğum haritamıza benziyor ve bu da bana çok kadersel ve önemli bir yaşımıza girdiğimizi düşündürüyor. Aşağıda Türkiye astroloji haritası üzerine yansıtılmış yıllık haritayı görmektesiniz. 

Hem Jüpiter dönüşü yaşıyoruz ve hem de 28 Ekim 2018 itibariyle Firdaria gezegen periyotlarında Jüpiter periyoduna giriyoruz. Yani bir takım şans ve fırsatları yakalama zamanlarındayız. Bu bakımdan da önümüzdeki hafta dikkat çekiyor! Bu konuları detaylı bir şekilde anlattığım ve burçlara göre de değerlendirdiğim videoyu izlemek için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=WKK6rxIe_ig&t=38s

Fırsatlar haftası

Yıllık haritamızda zorlu etkilerin yanı sıra bazı fırsatlar da mevcut yukarıda bahsettiğimiz gibi. Önümüzdeki hafta için de aynı şey geçerli tabii. Bunu sebebi Merkür-Jüpiter kavuşumuyla başlayan bu ikilinin yeniay fazı ve etkilerini önümüzdeki haftaya yayıyor olacak. Aşağıda yıllık haritamız üzerinde gösterilmiş bu kavuşumu görmektesiniz.

Merkür-Jüpiter kavuşumları eğitim, yayıncılık, medya ve sosyal medya, uluslararası işler ve ticaret, seyahatler, inançlarla ilgili alanlarda yeni başlangıçlara işaret eder. Bu kavuşum Akrep burcunda gerçekleştiğine göre, kişisel haritalarımızda Akrep burcunun denk düştüğü evle ilgili konularda genişleme, büyüme yönünde adımlar atabiliriz. Güneş de Akrep burcunda ilerlemekte ve yeni gelişmelere işaret etmekte. Çarşamba günün kadar Venüs’ün Akrep burcundaki gerilemesi devam edeceğinden, Akrep burcunun denk düştüğü alandaki adımlarımızı dikkatle değerlendirerek atmamızda fayda var! Bu konuyu detaylı biçimde ele aldığım videoyu izlemek için tıklayınız…  https://www.youtube.com/watch?v=v6F1E9BwVVQ&t=37s

Uluslararası işler alanında adımlar

İletişim gezegeni Merkür 31 Ekim Çarşamba günü Yay burcuna geçiyor (07:38). Bu geçişle birlikte uluslararası işler alanında iletişim trafiği hızlanacaktır muhtemelen. Merkür-Jüpiter kavuşumuyla başlayan yeni fazla birlikte ele alındığında, yaptığımız işleri dışa dönük, uluslararası alana genişletme şansımız artacak diyebiliriz.

İlişkilerde özgürleşme arzusu tavan yapıyor!

Venüs-Uranüs karşıtlığının kesinleştiği 31 Ekim Çarşamba günü maksimumda olmak üzere, hafta genelinde ilişkilerde özgürleşme arzumuz tavan yapacağa benzer. Şimdiye kadar idare ettiğimiz, sorumluluğunu taşıdığımız ilişkilerden kurtulmak isteyebiliriz. Oturmamış ilişkilerin iste dışı da olsa kopması ihtimali hayli güçlü gözüküyor. Zaten özgürleşmek isteyen kişileri için ise tam zamanı! 

Yarım kalan işler tamamlanıyor

İlişkiler gezegeni Venüs 31 Ekim Çarşamba günü Terazi burcuna geriliyor (22:41). Bu gerilemeyle birlikte ikili ilişkilerimizde yarım kalan işleri tamamlamak üzere bir kez daha bir araya gelme veya tekrarlama enerjisi de devreye giriyor. Yarım kalan işleri tamamlama zamanı kısacası…

Dilde şifalanma

Merkür-Jüpiter ikilisinin Kiron ile üçgen açılarının etkili olduğu Salı-Perşembe arasındaki zaman diliminde kendimizi ifade etme konusunda zorluk çektiğimiz alanlarda şifalanma, rahatlama zamanlarında olacağız. Özellikle de yabancılarla iletişim, kendini anlatma yönündeki streslerimizden kurtulabiliriz. Bu yönde yapılacak çalışmalar, uygulamalar açısından isabetli bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım!


Haftanın burçlara göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü genelinde Ay Yengeç burcunda ilerliyor (02:26’dan itibaren). Milli, ulusal konulara çok önem verdiğimiz, aidiyet ihtiyacımızın ve duygusal anlamda güvencede olma arzumuzun maksimuma yükseldiği bir gündeyiz. Cumhuriyet Bayramımızın da böyle bir güne denk gelmesi bu konudaki hassasiyetimizi daha da arttırıyor. Bu en büyük bayramımız, kutlu olsun! Geleceğimizin ve özgürlüğümüzün teminatı Cumhuriyetimiz hep var olsun! Ay’ın Uranüs ve Venüs ile uyumlu açılarının henüz etkili olduğu sabah saatlerine coşkulu başlıyoruz. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde gecikme ve takılmalara maruz kalabiliriz, farkında olalım! Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu öğle saatlerinden itibaren her şey rahatça akmaya başlıyor. Önemli iş ve girişimlerimizi öğle saatlerine denk getirebiliriz. Özel ilişkiler açısından da güzel bir zaman dilimindeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında maneviyat, özveri, bütünleşme, paylaşım ve uzlaşı yönünde harika bir atmosfer var, değerlendirebiliriz! Gün boyunca etkili olan Merkür-Jüpiter kavuşumu tüm uluslararası işler, eğitim ve yayıncılık alanındaki işler, seyahatler, dış ticaret, turizm alanlarında güzel fırsatlara işaret ediyor, değerlendirebiliriz!

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ev, aile, yerleşimle ilgili konuları görüşmek açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde güç çekişmelerine ve zorlanmalara açığız. Şartları zorlamasak iyi ederiz! Ay’ın Jüpiter ile üçgen açıya ilerlediği öğle sonrası saatlerden itibaren girişeceğimiz işlerde başarı şansımız yüksek. Finansal konular, dış ticaret, eğitim, yayıncılık alanlarında girişimler yapabiliriz. Önemli konuşma, yazışma ve toplantılarımızı öğleden sonra yapabiliriz. Akşam saatlerinde dahil olumlu bir akış var, değerlendirebiliriz! 

Çarşamba gününe geçişte henüz Yengeç burcunda ilerleyen Ay, Jüpiter ve Merkür ile uyumlu açılarının ardından çok kısa bir müddet için boşluğa giriyor (05:30) ve ardından Aslan burcuna geçiyor (05:41). Hayli yoğun ve tempolu bir güne başlıyoruz! Haftanın ilişkiler açısından en kritik günündeyiz. Ay’ın Venüs-Uranüs karşıtlığını çalıştırdığı sabah saatlerinden, bu açının kesinleşeceği öğle saatlerine kadarki süreç ikili ilişkiler açısından hayli riskli gözüküyor, dikkat! Günün ilerleyen saatlerinde de risk devam ediyor, ama azalarak… Ay-Güneş karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde de gerek özel, gerekse iş ve sosyal ilişkiler açısından gergin bir zaman diliminde olacağız, farkında olalım! Merkür’ün Yay burcuna geçişiyle birlikte iletişim alanında genişleme motivasyonu kazanmaya başlıyoruz. Uluslararası iletişime ağırlık verme, yabancılarla temasa geçme, yaptığımız işleri daha geniş kapsamlı düşünme zamanlarındayız. Venüs’ün Terazi burcuna gerilemesiyle birlikte ikili ilişkilerimizde hata ve yanlışları veya yürümeyen işleri tekrar değerlendirme ve gözden geçirme zamanlarına geri dönüyoruz.

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimizi iddialı ve güvenli bir şekilde ifade etme, idare becerimizi ortaya koymak gereken bir gündeyiz. Günün ilk yarısında daha ılımlı ilerleyebiliriz. Ama günün ikinci yarısı daha fazla rekabet ve mücadele gerektiriyor. Ay-Mars karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde bu enerji zirve yapıyor. Kavga ve çekişmelere, sakarlık ve kazalara açık bir zaman dilimindeyiz, dikkat! Öte yandan, Jüpiter-Kiron arasındaki üçgen açının etkili olduğu gün boyunca uluslararası işler, lisanlar, inançlar, hukuki konular, finansal konularda yaralanmalarımız ve sorunlarımıza çare bulmak açısından olumlu bir zaman diliminde olacağız, değerlendirebiliriz!

Cuma günü sabah saatlerinde henüz Aslan burcunda ilerleyen Ay, Jüpiter ile kare ve arsından Venüs ile üçgen açısını kesinleştiriyor. Yani sabah erken saatlerde ilişkilerden yana şanslıyız ve güne ılımlı bir şekilde başlıyoruz. 07:31-08:47 saatleri arasında kısa bir müddet boşlukta ilerleyen Ay, 08:47 itibariyle Başak burcuna geçiyor. Mantık ve sorgulama yoluyla hedefimize ulaşabileceğimiz, rasyonellik isteyen bir gündeyiz. Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde hayatımızla ilgili yenilikler yapabiliriz. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu öğle saatlerinde iletişim açısından zorlanabiliriz. Önemli yazışma ve görüşmeleri ya da başvuruları bu zaman dilimine denk getirmemek isabetli olur! Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde tecrübeli kişilerden alacağımız nasihatler bize yol gösterici olabilir, uyanık olmakta fayda var! Ay-Güneş arasındaki altmışlık uyumlu açının etkili olduğu gece saatlerinde gerek özel, gerekse sosyal ilişkiler, talepler, girişimler açısından uygun bir zaman diliminde olacağız, değerlendirebiliriz!

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde yanılgılara, yanlış kararlara açığız, dikkat! Oynak, değişken, ve kararsız bir enerji akışı var. Sağlam ve kalıcı adımlar açısından uygun bir zaman diliminde değiliz. Önemli iş ve girişimlerimizi Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlere bırakabiliriz.

Pazar gününün ilk yarısında Ay Başak burcunda ilerliyor. Güne Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu enerjisiyle başlıyoruz. Saat 10:26’da kesinleşen bu açının ardından Ay boşluğa giriyor ve kısa bir müddet boşlukta ilerledikten sonra saat 12:00’de Terazi burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında iyi ilişkiler, huzur ve denge arayışımız artıyor. Günün ikinci yarısının büyük çoğunluğunda başkalarıyla iyi geçim, paslaşma, uzlaşma sayesinde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Satürn karesinin etkisini göstermeye başladığı akşam saatlerinde engel, zorlanma ve gecikme enerjisi baskın geliyor. Akşam saatlerinde şartları fazla zorlamayıp, önemli konuşmalarımızı gecenin ilerleyen saatlerine (21:03 sonrasına) alabiliriz.

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

28.10.2018

Designed by Ongunsoft